"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.303
|
čitano: 5.714.131
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima...gdje,tj. u kojem ducanu najjeftinije uzet mi 9t pro,bijeli... 6,128gb...bez carine,eu skladiste ili slicno....vidim da su neki sitni popusti 10og u Kini..imam 100kn kupon na aliju pa mozda

 najbolje tamo uzet? sta  samo goldway i mi store imaju eu dostavu bez carine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trenutno imam Jiayu S3 Advanced 3GB. Razmišljao sam o kupnji novog mobitela za €200-300 preko neta. Ne bi htio manju rezoluciju, mora imati NFC i headphone jack. Molim par preporuka.

Trenutni mobitel ima geste kod ugašenog ekrana. Npr. mogu mijenjati pjesme bez paljenja ekrana. Glupo pitanje ali da li i drugi mobiteli imaju tu funkciju? 

Gledao sam par modela ali sam zbunjeni jer su velike razlike između global/India/China verzija. 

 

Prošlih par godina nisam pratio rasprodaje za 11/11. Da li se više isplati uzeti za 11/11, ili na crni petak/cyber Monday?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakva je situacija sa Gearbest i Priority Line? Isto bez carine, ili?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gushter kaže...

Kakva je situacija sa Gearbest i Priority Line? Isto bez carine, ili?

 Da

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Isprika - jedno vrijeme nisam aktivno pratio rasprave (mozda se pisalo pa sam preskocio), a sad imam mogucnost povoljno kupiti Xiaomi Mi 9T 6+128 GB

Ima li tko dojmove iz prve ruke - hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima...gdje,tj. u kojem ducanu najjeftinije uzet mi 9t pro,bijeli... 6,128gb...bez carine,eu skladiste ili slicno....vidim da su neki sitni popusti 10og u Kini..imam 100kn kupon na aliju pa mozda

 najbolje tamo uzet? sta  samo goldway i mi store imaju eu dostavu bez carine?

Trenutno je nestašica bijelog modela, plavi i crni se može nabaviti na GB za 345$ s dostavom.

 

Link sa popustom

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav zanima me ova marka Umidigi, naime 11.11. na akciji bi piknuo Umidigi Power 3, kakvi su mobiteli od te kompanije i je li ok 150 dolara za ovaj model, lp

dosad sam imao xiaomi redmi 3 i prilicno sam zadovoljan:)))))

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

Trenutno imam Jiayu S3 Advanced 3GB. Razmišljao sam o kupnji novog mobitela za €200-300 preko neta. Ne bi htio manju rezoluciju, mora imati NFC i headphone jack. Molim par preporuka.

Trenutni mobitel ima geste kod ugašenog ekrana. Npr. mogu mijenjati pjesme bez paljenja ekrana. Glupo pitanje ali da li i drugi mobiteli imaju tu funkciju? 

Gledao sam par modela ali sam zbunjeni jer su velike razlike između global/India/China verzija. 

 

Prošlih par godina nisam pratio rasprodaje za 11/11. Da li se više isplati uzeti za 11/11, ili na crni petak/cyber Monday?

Ovo će ti onda biti dobar upgrade, s tog moba koji trenutno imaš.

 

Xiaomi Mi 9 Lite - oko 240$

Xiaomi Redmi Note 8 Pro - oko 230$

Xiaomi Mi 9T Pro - oko 345$

Xiaomi Mi 9 - oko 355$

 

Svi imaju upravljanje gestama, e sad za mijenjanje muzike nisam siguran, neka provjeri netko sa MIUI 11 pa napiše.

Gledaj Globalnu verziju, ta je najbolja, ali možeš uzeti i kinesku pa ubaciti globalni ROM, te kineske obično budu malo povoljnije.

 

Mislim da će ti isti popusti biti 11.11., za BF i CM.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pred par godina nekome sam u familiji nabavio jedan Umdigi, isto je kao bio povoljan (cijena/specifikacije).

Nakon godinu dana otkazao mu WiFi.
Bio je kupljen izvana, tu ga nikakav servis nije htio ni pogledati, trazio sam po Internetu, podrska na nj. forumu bila je ocajna, ne samo od strane proizvodjaca nego i od korisnika.

Probao sam svasta (nekakve ROMove), cak sam ga otvarao da eventualno pronadjem je li se npr. WiFi antena odspoijila.
Na kraju ne znam ni gdje je zavrsio
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 17:35 (zgf).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LennyRi kaže...

pozdrav zanima me ova marka Umidigi, naime 11.11. na akciji bi piknuo Umidigi Power 3, kakvi su mobiteli od te kompanije i je li ok 150 dolara za ovaj model, lp

dosad sam imao xiaomi redmi 3 i prilicno sam zadovoljan:)))))

 Za sličnu cijenu možeš dobiti Xiaomi Mi A3 koji ima sličan battery life, ali je osjetno manji uređaj i bolje leži u ruci, Umidigi je debel preko 1cm i visok preko 16cm. Xiaomi ima bolje kamere, jedino što nema NFC, pa pazi na to ako ti je to bitno. Kažeš da si bio zadovoljan sa redmi 3, pa zašto ići sa konja na magarca. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zgf kaže...
Isprika - jedno vrijeme nisam aktivno pratio rasprave (mozda se pisalo pa sam preskocio), a sad imam mogucnost povoljno kupiti Xiaomi Mi 9T 6+128 GB

Ima li tko dojmove iz prve ruke - hvala

 Imamo posebnu temu za Mi 9T pa baci oko, imaš tamo puno postova forumaša koji koriste taj mobitel, a ako te nešto posebno zanima pitaj tamo brže ćeš dobiti odgovor.

 

Tema

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što uzeti, oba mogu nabaviti za iste novce
(znam da je u rn8 mediatek, ne smeta mi)

12 Mi 9 lite
0 Redmi note 8 pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima

U kupnji novog mobitela sam, naravno da ce biti kinez jer do sada su mi se pokazali odlicni, za manje novaca dobijem više :) Imao sam ulefone power, razbio sam ga kad sam pijan pao u svatovima, trenutno imam power 3 i zadovoljan sam, do sada nije štekao nit sam ikakvih problema imao, ali isto zbog ispadanja je napukao ekran. Trenutno gledam rugged telefone, racunajuci da cu tako bolje proci :)

Prvi i osnovni kriterij je baterija, nemam ni volje ni zelje vise ikada prolaziti kroz faze da razmisljam jel mi dosta pun da izdrzi do sutra, a polovicu dana minimalno koristim mob kao hotspot za internet. igrice na mobitelu ne igram, kamera nije presudna, za moje potrebe je i ova koju imam dobra, ako trebam nesto slikat imam canonov fotoaparat :) tezina nije bitna :) displej pozeljno da je veći, lakše je nabadat slova :)

U konkurenciji su mi ulefone power 5, s tim da bi onda uzeo i neku zastitu, ulefone armor 3w i ulefone armor 6e, ali ako imate neku drugu preporuku za do 200e slusam :)

unaprijed hvala

 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Jimmy kaže...

Trenutno imam Jiayu S3 Advanced 3GB. Razmišljao sam o kupnji novog mobitela za €200-300 preko neta. Ne bi htio manju rezoluciju, mora imati NFC i headphone jack. Molim par preporuka.

Trenutni mobitel ima geste kod ugašenog ekrana. Npr. mogu mijenjati pjesme bez paljenja ekrana. Glupo pitanje ali da li i drugi mobiteli imaju tu funkciju? 

Gledao sam par modela ali sam zbunjeni jer su velike razlike između global/India/China verzija. 

 

Prošlih par godina nisam pratio rasprodaje za 11/11. Da li se više isplati uzeti za 11/11, ili na crni petak/cyber Monday?

Ovo će ti onda biti dobar upgrade, s tog moba koji trenutno imaš.

 

Xiaomi Mi 9 Lite - oko 240$

Xiaomi Redmi Note 8 Pro - oko 230$

Xiaomi Mi 9T Pro - oko 345$

Xiaomi Mi 9 - oko 355$

 

Svi imaju upravljanje gestama, e sad za mijenjanje muzike nisam siguran, neka provjeri netko sa MIUI 11 pa napiše.

Gledaj Globalnu verziju, ta je najbolja, ali možeš uzeti i kinesku pa ubaciti globalni ROM, te kineske obično budu malo povoljnije.

 

Mislim da će ti isti popusti biti 11.11., za BF i CM.

 

 

Ne znam kako mi je promaknuo taj Mi 9. To je K20 a ja sam mislio da je skuplji. Bio bi savršen da ima IR i utor za SD.

 

9T Pro želim ali se ne isplati pored 9T a 9T se ne isplati pored 9 Lite  Samo što taj ima notch a rekao sam da mi notch ne ulazi u kuću.

 

Sad još moram pronaći gdje je najjeftinina cijena bez carine. Rođak je uzeo par Xiaomi mobitela sa pitaj Boga kojih stranica i došlo mu je bez carine a ja za Mi Band 4 koji je koštao 180 kn platio 110 kn carine.

 

Exit: Našao sam 9T Pro 6/128 verziju za ispod €300 iz EU. OG pakiranje, neotvoreno. Da li mi se uopće isplati čekati i zezati se sa svakojakim kuponima 11/11?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 6:39 (Jimmy).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

 

Exit: Našao sam 9T Pro 6/128 verziju za ispod €300 iz EU. OG pakiranje, neotvoreno. Da li mi se uopće isplati čekati i zezati se sa svakojakim kuponima 11/11?

 Sa kojeg storea je ta ponuda?

 

I jel bolja opcija na kraju uzeti Mi9, ili Mi9T Pro?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...
Jimmy kaže...

 

Exit: Našao sam 9T Pro 6/128 verziju za ispod €300 iz EU. OG pakiranje, neotvoreno. Da li mi se uopće isplati čekati i zezati se sa svakojakim kuponima 11/11?

 Sa kojeg storea je ta ponuda?

 

I jel bolja opcija na kraju uzeti Mi9, ili Mi9T Pro?

Zavisi što ti je bitno, Mi 9 ima bolji foto i video, wireless punjenje, puno je kompaktniji i ima bolju ergonomiju (manja debljina i težina), Mi 9T Pro ima osjetno bolju bateriju, nema zub, ima 3.5mm ulaz, ima hibridni SIM slot.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...
Jimmy kaže...

 

Exit: Našao sam 9T Pro 6/128 verziju za ispod €300 iz EU. OG pakiranje, neotvoreno. Da li mi se uopće isplati čekati i zezati se sa svakojakim kuponima 11/11?

 Sa kojeg storea je ta ponuda?

 

I jel bolja opcija na kraju uzeti Mi9, ili Mi9T Pro?

 

Nije store nego privatno od ljudi koji su produžili ugovor i prodaju mobitel jer im ne treba. Garanciju bi teže ostvario nego u HR ali EU garancija je bolja od Kineske "garancije".

Najviše me muči koji dizajn uzeti. Crno je klasično, relativno elegantno, samo kad ne bi bilo onih crvenih akcenata i crvenog svjetla kamere. Bojim da taj karbon jeftino izgleda. Pogotovo kad bude pored pravog CF.

Crvena na prvu privlači pogled ali izgleda ko Charizard look sa nekadašnjih pokemon karata. Plava mi se još nekako najviše sviđa ali se bojim da neće dobro izgledati s maskom jer će plava boja viriti 

Ugl. svaki taj dizajn izgleda ko wannabe (Asus) gaming pc iz 2006. Ostali Xiaomi mobiteli imaju puno ljepšu stražnju stranu. Čak se bojim da ću doći u napast da rastavim mobitel i skinem to naljepnicu sa stražnjeg poklopca.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže... 

Nije store nego privatno od ljudi koji su produžili ugovor i prodaju mobitel jer im ne treba. Garanciju bi teže ostvario nego u HR ali EU garancija je bolja od Kineske "garancije".

Najviše me muči koji dizajn uzeti. Crno je klasično, relativno elegantno, samo kad ne bi bilo onih crvenih akcenata i crvenog svjetla kamere. Bojim da taj karbon jeftino izgleda. Pogotovo kad bude pored pravog CF.

Crvena na prvu privlači pogled ali izgleda ko Charizard look sa nekadašnjih pokemon karata. Plava mi se još nekako najviše sviđa ali se bojim da neće dobro izgledati s maskom jer će plava boja viriti 

Ugl. svaki taj dizajn izgleda ko wannabe (Asus) gaming pc iz 2006. Ostali Xiaomi mobiteli imaju puno ljepšu stražnju stranu. Čak se bojim da ću doći u napast da rastavim mobitel i skinem to naljepnicu sa stražnjeg poklopca.

 Ako misliš na Mi 9T, uživo sve verzije izgledaju jako dobro, elegantno i premium. Karbon na Mi 9T ne izgleda niti malo jeftino. Koliko mi je poznato nije to naljepnica, radi se o posebnoj izradi stakla. Možeš ih u živo pogledati u trgovinama gdje se prodaju, tele2, links...

 

Meni osobno crvena je jako lijepa, a za poslovnije okruženje crna.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Također sam odabrao "carbon". Iznenadio sam se koliko bolje izgleda uživo - do te mjere da mi je žao koristiti Nillkin case, koji mi je i potreban i odličan. Oo

11 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
malterego kaže...

Pozdrav svima

U kupnji novog mobitela sam, naravno da ce biti kinez jer do sada su mi se pokazali odlicni, za manje novaca dobijem više :) Imao sam ulefone power, razbio sam ga kad sam pijan pao u svatovima, trenutno imam power 3 i zadovoljan sam, do sada nije štekao nit sam ikakvih problema imao, ali isto zbog ispadanja je napukao ekran. Trenutno gledam rugged telefone, racunajuci da cu tako bolje proci :)

Prvi i osnovni kriterij je baterija, nemam ni volje ni zelje vise ikada prolaziti kroz faze da razmisljam jel mi dosta pun da izdrzi do sutra, a polovicu dana minimalno koristim mob kao hotspot za internet. igrice na mobitelu ne igram, kamera nije presudna, za moje potrebe je i ova koju imam dobra, ako trebam nesto slikat imam canonov fotoaparat :) tezina nije bitna :) displej pozeljno da je veći, lakše je nabadat slova :)

U konkurenciji su mi ulefone power 5, s tim da bi onda uzeo i neku zastitu, ulefone armor 3w i ulefone armor 6e, ali ako imate neku drugu preporuku za do 200e slusam :)

unaprijed hvala

 

 Ja sam uzeo Oukitel K7 Pro, nije rugged al ima veliku bateriju koja traje danima, koristim ga ajmo rec ispod prosjecno znaci samo surfanje i internet radio povezan na bluetooth zvucnik. Stalno je na 4G, mobilne podatke nikad ne gasim, sinhronizacije sve upaljene i baterija drzi po 5-6 dana bez problem. Oukitel ima one WP1 i WP2 rugged modele pa baci oko. Baterije kod svih tih kinez su lazljive i nemaju uopce 10-11-13 000mah kak oni navode vec trecinu manje, al nebitno jer svakako si siguran nekoliko dana bez punjaca. Ja na svom izmjerio od 3% do 100% 7100mah a specke kazu 10 000

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

Nije store nego privatno od ljudi koji su produžili ugovor i prodaju mobitel jer im ne treba. Garanciju bi teže ostvario nego u HR ali EU garancija je bolja od Kineske "garancije".

Najviše me muči koji dizajn uzeti. Crno je klasično, relativno elegantno, samo kad ne bi bilo onih crvenih akcenata i crvenog svjetla kamere. Bojim da taj karbon jeftino izgleda. Pogotovo kad bude pored pravog CF.

Crvena na prvu privlači pogled ali izgleda ko Charizard look sa nekadašnjih pokemon karata. Plava mi se još nekako najviše sviđa ali se bojim da neće dobro izgledati s maskom jer će plava boja viriti 

Ugl. svaki taj dizajn izgleda ko wannabe (Asus) gaming pc iz 2006. Ostali Xiaomi mobiteli imaju puno ljepšu stražnju stranu. Čak se bojim da ću doći u napast da rastavim mobitel i skinem to naljepnicu sa stražnjeg poklopca.

 Na ovoj fotki se dosta dobro vidi pozadina, ali naravno najbolje je uzeti mob u ruku.

 

 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Jimmy kaže... 

Nije store nego privatno od ljudi koji su produžili ugovor i prodaju mobitel jer im ne treba. Garanciju bi teže ostvario nego u HR ali EU garancija je bolja od Kineske "garancije".

Najviše me muči koji dizajn uzeti. Crno je klasično, relativno elegantno, samo kad ne bi bilo onih crvenih akcenata i crvenog svjetla kamere. Bojim da taj karbon jeftino izgleda. Pogotovo kad bude pored pravog CF.

Crvena na prvu privlači pogled ali izgleda ko Charizard look sa nekadašnjih pokemon karata. Plava mi se još nekako najviše sviđa ali se bojim da neće dobro izgledati s maskom jer će plava boja viriti 

Ugl. svaki taj dizajn izgleda ko wannabe (Asus) gaming pc iz 2006. Ostali Xiaomi mobiteli imaju puno ljepšu stražnju stranu. Čak se bojim da ću doći u napast da rastavim mobitel i skinem to naljepnicu sa stražnjeg poklopca.

 Ako misliš na Mi 9T, uživo sve verzije izgledaju jako dobro, elegantno i premium. Karbon na Mi 9T ne izgleda niti malo jeftino. Koliko mi je poznato nije to naljepnica, radi se o posebnoj izradi stakla. Možeš ih u živo pogledati u trgovinama gdje se prodaju, tele2, links...

 

Meni osobno crvena je jako lijepa, a za poslovnije okruženje crna.

 

Prodavanje magle

 

 

mzopg kaže...
Jimmy kaže...

Nije store nego privatno od ljudi koji su produžili ugovor i prodaju mobitel jer im ne treba. Garanciju bi teže ostvario nego u HR ali EU garancija je bolja od Kineske "garancije".

Najviše me muči koji dizajn uzeti. Crno je klasično, relativno elegantno, samo kad ne bi bilo onih crvenih akcenata i crvenog svjetla kamere. Bojim da taj karbon jeftino izgleda. Pogotovo kad bude pored pravog CF.

Crvena na prvu privlači pogled ali izgleda ko Charizard look sa nekadašnjih pokemon karata. Plava mi se još nekako najviše sviđa ali se bojim da neće dobro izgledati s maskom jer će plava boja viriti 

Ugl. svaki taj dizajn izgleda ko wannabe (Asus) gaming pc iz 2006. Ostali Xiaomi mobiteli imaju puno ljepšu stražnju stranu. Čak se bojim da ću doći u napast da rastavim mobitel i skinem to naljepnicu sa stražnjeg poklopca.

 Na ovoj fotki se dosta dobro vidi pozadina, ali naravno najbolje je uzeti mob u ruku.

 

 

 

 

Sad mi je već svejedno kad ih je teže pronaći. Ne mogu vjerovati koji peh imam. Prije par dana je bilo barem 5-6 9T Pro 6/128 modela ispod €300, od dobrih sellera, u celofanu sa računom. Nisam htio srljati da se ne zeznem a sad mi je žao ko psu što nisam uzeo crni, zapakirani za €270 

 

Ako ne nađem ništa na oglasima, možda uspijem na gearbestu ili aliu. Jel 100% sigurno da se na ovaj priority line ne plaća carina? Skeptičan sam pošto je mala doplata a svako malo me carina zahvati. 

Kaže kolega da si češće na piku nakon što te prvi puta oderu za carinu. Malo mi zvuči ko trač ali s druge strane, ima puno slabije razvijenijih država koje imaju takav sistem.

 

Čitam u ovoj temi da ako se uzme DHL shipping sa Aliexpressa da nema carine. Koliko ja znam, nema carine sa DHL-om samo ako je to navedeno i obično cijena bude veća. Iz mijeg iskustva sa DHL-om, šanse su 100% da se paket carini kad se šalje preko njih jer na tome masno deru.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

 

Prodavanje magle

 

 

Sad mi je već svejedno kad ih je teže pronaći. Ne mogu vjerovati koji peh imam. Prije par dana je bilo barem 5-6 9T Pro 6/128 modela ispod €300, od dobrih sellera, u celofanu sa računom. Nisam htio srljati da se ne zeznem a sad mi je žao ko psu što nisam uzeo crni, zapakirani za €270 

 

Ako ne nađem ništa na oglasima, možda uspijem na gearbestu ili aliu. Jel 100% sigurno da se na ovaj priority line ne plaća carina? Skeptičan sam pošto je mala doplata a svako malo me carina zahvati. 

Kaže kolega da si češće na piku nakon što te prvi puta oderu za carinu. Malo mi zvuči ko trač ali s druge strane, ima puno slabije razvijenijih država koje imaju takav sistem.

 

Čitam u ovoj temi da ako se uzme DHL shipping sa Aliexpressa da nema carine. Koliko ja znam, nema carine sa DHL-om samo ako je to navedeno i obično cijena bude veća. Iz mijeg iskustva sa DHL-om, šanse su 100% da se paket carini kad se šalje preko njih jer na tome masno deru.

Fora naljepnica  Moguće da sam pobrkao drugi mob s ovim, a i svašta piše na internetu.

 

Imaš na GB Mi 9T Pro trenutno za oko 305€.

Ništa nije 100% sigurno, ali do sada nas je puno kupilo preko Priority Line opcije i nitko nije platio PDV. Meni svako malo nešto dođe i nikad nije bilo problema.

 

DHL opcija bez carine/pdv-a preko Alia vrijedi samo za određene trgovce, Goldway, Mi global store i još neke. Uglavnom je naglašeno.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel neko narucio Mi Note 10 s gearbesta? Priority line dostava al ne pise EU, to se iz Kine salje i placa PDV? 

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Jimmy kaže...

 

Prodavanje magle

 

 

Sad mi je već svejedno kad ih je teže pronaći. Ne mogu vjerovati koji peh imam. Prije par dana je bilo barem 5-6 9T Pro 6/128 modela ispod €300, od dobrih sellera, u celofanu sa računom. Nisam htio srljati da se ne zeznem a sad mi je žao ko psu što nisam uzeo crni, zapakirani za €270 

 

Ako ne nađem ništa na oglasima, možda uspijem na gearbestu ili aliu. Jel 100% sigurno da se na ovaj priority line ne plaća carina? Skeptičan sam pošto je mala doplata a svako malo me carina zahvati. 

Kaže kolega da si češće na piku nakon što te prvi puta oderu za carinu. Malo mi zvuči ko trač ali s druge strane, ima puno slabije razvijenijih država koje imaju takav sistem.

 

Čitam u ovoj temi da ako se uzme DHL shipping sa Aliexpressa da nema carine. Koliko ja znam, nema carine sa DHL-om samo ako je to navedeno i obično cijena bude veća. Iz mijeg iskustva sa DHL-om, šanse su 100% da se paket carini kad se šalje preko njih jer na tome masno deru.

Fora naljepnica  Moguće da sam pobrkao drugi mob s ovim, a i svašta piše na internetu.

 

Imaš na GB Mi 9T Pro trenutno za oko 305€.

Ništa nije 100% sigurno, ali do sada nas je puno kupilo preko Priority Line opcije i nitko nije platio PDV. Meni svako malo nešto dođe i nikad nije bilo problema.

 

DHL opcija bez carine/pdv-a preko Alia vrijedi samo za određene trgovce, Goldway, Mi global store i još neke. Uglavnom je naglašeno.

 

Bojim se da bi mogao platiti carinu pošto sam platio za Mi Band 4 koji ima malu kutiju. Zadavio bi nekoga da platim €320 za mobitel sa gearbesta i onda još€100 za carinu i sve to bez garancije. Zbog tih razloga sam gledao po oglasima a i prije stigne poštom. 

 

Vidjet ću sutra što mogu iskemijati sa aliexpress kuponima i popustima. Možda nađem jeftini mob ako ništa ne nađem po oglasima. 

 

Edit: Kaže CS sa gearbesta da priority nema veze s carinom jer je svaki kupac osobno zadužen za davanja i uvoz u svojoj državi.

 

Edit 2: Bem ti sunce.. gledam na aliju i koliko vidim više ni Goldway nema DHL bez carine 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 23:06 (Jimmy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Intel&ATI kaže...

Jel neko narucio Mi Note 10 s gearbesta? Priority line dostava al ne pise EU, to se iz Kine salje i placa PDV? 

 Ja čekam da padne cijena na 400-450$ pa naručujem. Neće ti pisati "EU", dovoljno je da piše "Priority Line". Iz Kine se šalje u DE, prepakira i šalje za HR.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jimmy kaže...

Bojim se da bi mogao platiti carinu pošto sam platio za Mi Band 4 koji ima malu kutiju. Zadavio bi nekoga da platim €320 za mobitel sa gearbesta i onda još€100 za carinu i sve to bez garancije. Zbog tih razloga sam gledao po oglasima a i prije stigne poštom. 

 

Vidjet ću sutra što mogu iskemijati sa aliexpress kuponima i popustima. Možda nađem jeftini mob ako ništa ne nađem po oglasima. 

 

Edit: Kaže CS sa gearbesta da priority nema veze s carinom jer je svaki kupac osobno zadužen za davanja i uvoz u svojoj državi.

 

Edit 2: Bem ti sunce.. gledam na aliju i koliko vidim više ni Goldway nema DHL bez carine 

 

 Prođi malo teme Mi 9 i Mi 9T, već smo sve ovo tamo prošli puno puta. Imaš tamo i hrpu kolega forumaša koji su naručili i prošli bez PDV-a. Garanciju imaš i iz Kine, za sada samo 12mj.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Jimmy kaže...

Bojim se da bi mogao platiti carinu pošto sam platio za Mi Band 4 koji ima malu kutiju. Zadavio bi nekoga da platim €320 za mobitel sa gearbesta i onda još€100 za carinu i sve to bez garancije. Zbog tih razloga sam gledao po oglasima a i prije stigne poštom. 

 

Vidjet ću sutra što mogu iskemijati sa aliexpress kuponima i popustima. Možda nađem jeftini mob ako ništa ne nađem po oglasima. 

 

Edit: Kaže CS sa gearbesta da priority nema veze s carinom jer je svaki kupac osobno zadužen za davanja i uvoz u svojoj državi.

 

Edit 2: Bem ti sunce.. gledam na aliju i koliko vidim više ni Goldway nema DHL bez carine 

 

 Prođi malo teme Mi 9 i Mi 9T, već smo sve ovo tamo prošli puno puta. Imaš tamo i hrpu kolega forumaša koji su naručili i prošli bez PDV-a. Garanciju imaš i iz Kine, za sada samo 12mj.

 

Našao sam negdje na forumu da je netko platio carinu makar je bilo priority.

 

Našao sam za €300 sa Amazona, original zapakirano. Malo čudno da netko kupi skuplje pa zapakirano prodaje ali vidio sam i gore.

Nadam s da će sve biti ok.

 

 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel netko rijesio problem sa ali select kuponima?

 

Meni ih jos uvijek ne pokazuje :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže...

Jel netko rijesio problem sa ali select kuponima?

Meni ih jos uvijek ne pokazuje :(

 Aha, baš.

Navodno se s kuponima Mi 9 može spustiti 70-tak dolara.

Prikazuje mi samo jedan od 2 i jedan od 3 dolara kod checkouta 

A nakupio sam ih danas i jučer dvadesetak valjda...

 

A ovo je obećano:

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice