OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

poruka: 783
|
čitano: 180.094
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Blade18 kaže...

da te pitam, pošto si relevantan po tom pitanju, koristiš gcam ili stock app? 

ja nisam neki fotograf, ali skuzio sam da je kamera dosta bolja nego kad je mob izasao, pa me cisto zanima jel gcam daje još i bolje slike... 

 

Ako je pitanje upućeno meni, koristim samo stock kameru. Isprobavao sam GCam u više navrata, nisam našao nijedan razlog da ostanem na njemu.

 

Sve što sam ovdje stavio od 5. mjeseca nadalje je iz OnePlusovog stock kamera appa: https://www.instagram.com/superdavor/

 

Potpuno sam zadovoljan fotkama koje proizvodi stock app 

Never put Dolby on snake detectors.
10 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Evo da podijelim s vama, maloprije sam postavio ovo dolje kaljeno staklo i moram reći kako sam vrlo zadovoljan, pogotovo za tu cijenu.

Prvi put mi je da postavljam ovakvo kaljeno s korištenjem UV svjetla za ljepilo i sve je prošlo relativno bezbolno, jedino što mi je dosta tog ljepila curilo sa strane pa sam malo paničario ali dobro, brzo sam to obrisao s wc papirom i sve pet! Dosta sam dobro centrirao kaljeno, nemam mjehurića, ne vidi se uopće da ima nekakvo staklo i gotovo savršeno ide uz dbrand grip maskicu.

Ako treba slike neke, javite.

Sve u svemu, moje preporuke! 

 

 

https://bit.ly/2ko9ppv

 

edit: fingerprint scanner radi normalno, nisam morao niti ponovno skenirati prste

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 20:15 (Perooo1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

je netko probao ovaj android 10 da kaže svoje mišljenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Evo jedna recenzija od SmartphoneHrvatska

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
dar01 kaže...

je netko probao ovaj android 10 da kaže svoje mišljenje

 

Instalirao sam ga čim je postao dostupan, sve radi normalno. Realno, gotovo nikakve promjene u odnosu na Pie.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Isto, osim kaj mi šteka kad sheram nešto.

Pojave se ikone najčešćih, ali su prazne.

I ajde system wide dark mode je ok.
11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

kasne li notifikacije?

 

Ja sam ga skinuo ali me strah da mi ne ždere bateriju, kako čitam dosta ždere

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

nakon instalacije androida 10 sve mi se čini isto kao i prije. Ne laga ništa. Fluidan je a i antutu je bolji

 

prije  363944

sada  372373 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
dar01 kaže...

nakon instalacije androida 10 sve mi se čini isto kao i prije. Ne laga ništa. Fluidan je a i antutu je bolji

 

prije  363944

sada  372373 

 

 Eh ako moj OP6 s desetkom pređe 300.000 ima da mi kolegi s posla narastu rogovi, nikako ne mogu preć preko toga da njegov Pocofone šije OP6... XD

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

oneplus 7p korisnici , kako ste zadovoljni sa mobitelom?

ima li nekakvih većih problema ili mana?

 

Koliko otprilike vam traje baterija, jel izgurate cijeli dan?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Meni izdrži cijeli dan do negdje 22-23 h, heavy sam user, cijeli radni dan na otvorenom, navigacija, tracking ruta, spojen smartwatch,...
15 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ja nisam neki HC user, SOT mi je uvijek negdje oko 3h.

Mobitel napunim negdje oko 20h, punim ga na 100%, a to bude brzo, cca za 40 min, nakon toga ga vise ne punim i opet drugi dan tako, s tim da imam još cca 40% kad ga stavljam na punjač drugi dan.

Imao sam i zahtjevnijih dana tijekom godišnjem kada sam bio u Egiptu, cijeli dan na njihovim 3G-4G mrežama, wifi hotspot cijelo vrijeme uključen, puno slikanja kamerom i izdurao je mobitel cijeli dan.

Uglavno, ja sam jako zadovoljan baterijom, a sve ostalo je kak se i priča, ekran odličan, sve super fluidno, kamera mi je na razini prijašnjeg telefona s9+ ako ne i malo bolja.

Ja bih bez problema preporučio ovaj mobitel onom tko ima 5k kn za izdvojiti :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Perooo1 kaže...

Evo da podijelim s vama, maloprije sam postavio ovo dolje kaljeno staklo i moram reći kako sam vrlo zadovoljan, pogotovo za tu cijenu.

Prvi put mi je da postavljam ovakvo kaljeno s korištenjem UV svjetla za ljepilo i sve je prošlo relativno bezbolno, jedino što mi je dosta tog ljepila curilo sa strane pa sam malo paničario ali dobro, brzo sam to obrisao s wc papirom i sve pet! Dosta sam dobro centrirao kaljeno, nemam mjehurića, ne vidi se uopće da ima nekakvo staklo i gotovo savršeno ide uz dbrand grip maskicu.

Ako treba slike neke, javite.

Sve u svemu, moje preporuke! 

 

 

https://bit.ly/2ko9ppv

 

edit: fingerprint scanner radi normalno, nisam morao niti ponovno skenirati prste

 

Naručit ću si i ja staklo, jer ova folija sa kojom dođe je kliminalno loša. Na suncu radi jako odsjaj a pošto se užasno masti to je loša kombinacija :)

 

Do sada sam koristio S9+ sa custom romom, kernelom, tweakovima itd, tako da nemogu uspoređivati sa original S9+ ali mogu sa još boljom verzijom Samsunga :)

 

Prvi dojam kad sam primio OP7 u ruke, nekako je bio meeh, jer sam navikao na S9+ koji ipak ima neku težinu u ruci, a samim time i premium osjećaj, dok mi je OP7 djelovao kao neka igračka :) 

Nakon par dana korištenja sam se navikao i sad mi je sasvim u redu, čak mi je puno zgodniji za rukovanje nego S9+.

Ono šta me smeta je izbočenje kamere, nisam mislio da je baš toliko kamera vani, pa sam za to naručio staklo jer vjerujem da bi se dosta brzo izgrebala.. Ne volim nositi maskice na mobitelima osim kad je stvarno potrebno.

Sama kvaliteta kamere je na razini S9+, mala je oscilacija u bojama fotki, ali niti jedan niti drugi ne uhvate 100% točnu nijansu boje. Bljeskalica na S9+ je 20-30% jača.

Ono u čemu je S9+ bolji je autofokus koji radi besprijekorno. Kada treba zumirat neki detalj Samsung to odrađuje vrhunski dok se sa OP7 treba malo pomučiti. Čini se kao da Samsung kontinuirano prati šta je u fokusu i brzo se adaptira novoj sceni, dok OP7 dosta sporo to radi pa se često nađem u situaciji da ručno klikam po ekranu kako bi ulovio fokus :)

 

OP7 Zvučnici su dosta dobri. Na S9+ su zvukovi malo dublji, kao da ima više bass-a, a malo sam ih i tweakao tako da su bili glasniji. Probat ću se poigrati i sa OP7 zvučnicima pa možda izvučem još bolji zvuk. 

Ono na šta sam se trebao priviknuti je držanje mobitela kod razgovora, skroz drukčiji položaj, obzirom da je slušalica/zvučnik na samom vrhu mobitela pod blagim kutem.

 

Zaslon na OP7 je odličan, ali je ipak S9+ bolji, autobrightness mod na S9+ radi ODLIČNO, dok na OP7 često zblesavi pa ili pojača svjetlinu do kraja ili ju pak smanji. Na suncu je S9+ puno bolji, ali nakon šta sam instalirao aplikaciju "HBM" na OP7, razlika više nije tako velika.

Nakon dužeg vremena sam opet na ravnom flat ekranu i sviđa mi se. Nije toliko fensi šmensi kao edge ali u praksi je bolji.

 

Sve ostalo je na strani OP7; software, baterija, brzo punjenje, brzina rada, fluidnost, prednja kamera, face unlock, fingerprint itd

Otključao sam bootloader, stavio twrp+root, uključio volte opciju i tako par stvari. Sve brzo i jednostavno. Čini mi se da ću ostati u OP taboru :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 14:01 (user3468).
14 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jako dobra i fer usporedba.Svaka čast!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Jesam dobro tržio?

4300, sluške,maskica,op 7pro (sve novo,zapakirano/vakumirano)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 18:03 (Dario7).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Dario7 kaže...
Jel sam dobro tržio?

4300, sluške,maskica,op 7pro (sve novo,zapakirano/vakumirano)

 Dobar trgovac

8 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Dario7 kaže...

oneplus 7p korisnici , kako ste zadovoljni sa mobitelom?

ima li nekakvih većih problema ili mana?

 

Koliko otprilike vam traje baterija, jel izgurate cijeli dan?

 

 Nisam od onih koji gleda u mob svaki 5 min pa mi baterija traje po 3-4 dana. Jako sam zadovoljan uređajem.

10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Napišem za par dana malo opširnije o mobu, ali za sad sam oduševljen kako radi.
Imao sam p30p i on je bio ultra fluidan, ali ovo je perverzija kako lijepo i fluidno radi.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

meni na obicnom OP7 baterija traje dan i pol,prvi put se ne zamaram baterijom da sam i iskljucio onaj postotak u status baru :D 

...potpis nije potreban...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
R36 kaže...
zuper kaže...
Ha ja se čačkam da bi mijenjao baš S10+ za OP7 Pro. Čisto da probam to iskustvo brzine Oxygen na 90Hz ekranu. Vele da se nakon toga teško vratiti na "normalan" ekran. Ali za 2-3 mjeseca će 7T Pro pa ćemo vjerojatno pričekati

 Ma kakav OP7 Pro pored S10+...sta nema smisla nema.

 

90Hz ekran je čisti marketing tj od 10 random ispitanika mislim da je njih 2 skužilo razliku.

Ne bi da je taj 90Hz toliko fluidan da ovi svi našli izgledaju spori. 

 

Ako pogledamo Op7 Pro...i oni su se pogubili. Jednostavno više ne mogu prodavati brzinu kao nešto što nitko nema., jer su u današnje vrijeme svi modeli fluidni.

Kamera im je uvijek bila za k...tako da su tu fail.

 

I šta ćemo onda - ajmo stavit 90Hz zaslon pa da nam se se cijeli marketing svodi na "brzinu" koju više nitko ne puši...

 R36 začudio bi se kako se vidi razlika..  nerealno lijepo radi, mislio sam da je p30 pro najfluidniji ,ali ovo je čudo.

probao sam staviti na 60hz i stvarno se vidi razlika.

 

 

 

10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Odlična je baterija.
Preko 6 sati SOT-a će biti na kraju i oko 2 puna dana.
Cijelo vrijeme je na 4g-u



 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

I onda kažete da android 10 radi bez problema, sve funkcionira, može se bez straha instalirat?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

igrao sam se sa pro i 90hz se osjeti. Nadam se da ce svi to uvrstit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
@thebatman , istina.

Ne mičem ga sa 90hz.
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Bome ni kamera nije loša kako sam pročitao tu na forumu. Kako ste pisali mislio sam da je smeće. Jedino ako neki update nije bio u međuvremenu.

https://flic.kr/p/2hfc5v8 https://flic.kr/p/2heWJ5F
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Dario7 kaže...
Bome ni kamera nije loša kako sam pročitao tu na forumu. Kako ste pisali mislio sam da je smeće. Jedino ako neki update nije bio u međuvremenu.

https://flic.kr/p/2hfc5v8https://flic.kr/p/2heWJ5F

ne znam kakve si do sada fotke gledao ako ti je ovo sto si linkao "dobra fotka" 

 

pogledaj ovu prvu fotku, izrazito lose, ili su ti se ruke previse tresle ili si nesto "krivo" stisno, jednostavno je ocajna fotka, kao da je fotkano sa T68 

 

isto tako vrijedi i za ostatak, mozda ima jedna, dve fotke koje su ok, ostalo je prililcno lose, efekt "vodenih boja" skoro na svakoj

 

ili uredaj ima ocajne fotke, ili ti je defektna kamera

 

 

 

10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Nemam pojma, mislim da je portrait prva slika, vidis da je hamburger jedino oštar.
Druga je noćna slika.

Ovo ostalo je mix 3 ako si gledao ostale na flickr-u
Samo su ove dvije slike sa oneplus 7p

Pojma nemam o fotografiji, meni je lijepa za oko :)

Kamera mi je najmanje bitna na mobu
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 14:55 (Dario7).
11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

, ali nakon šta sam instalirao aplikaciju "HBM" na OP7, razlika više nije tako velika.

 

 

 joj daj molim te to je tako beskorisna aplikacija a ne nudi opciju povrata novca. obična pljačka.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
dar01 kaže...

, ali nakon šta sam instalirao aplikaciju "HBM" na OP7, razlika više nije tako velika.

 

 

 joj daj molim te to je tako beskorisna aplikacija a ne nudi opciju povrata novca. obična pljačka.

 

 

 ak je tebi beskorisna jer ju neznas koristit to je tvoj problem. Meni nije beskorisna i vidljivost je puno bolja uz aplikaciju.

Neš ti pljačke za 7kn, jaoo

11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

jel tko od vas uspio riješiti ovo kašnjenje push poruka na oneplus 7.

riječ je o what's up, sofa score i rezultati app.

sve sam namjestio po uputama s interneta i ništa. dok sam na wifi sve je trenutno super ali čim sam na mobilnoj mreži poruke kasne par minuta.

interesantno da imam otvorene i sofa score i rezultati a kada padne gol preko chromea dobijem obavijest ali onda tek nakon par minuta istovremeno na obje aplikacije dođu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice