OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

poruka: 783
|
čitano: 180.195
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Malo iskustva sa 7T nakon cca 10 dana.
Prva i najbolja stvar je ekran sa 90Hz. To je stvarno daleko najbolji feature koji je došao na telefone u zadnje vrijeme. Jednostavno je gušt koristiti mobitel.
Kamera je vrlo dobra. U odnosu na S10 ne mulja sliku kada se cropa, dosta detalja i oštrine, ali ponekad HDR ne izvuče više iz tamnijih predjela. Makro mode je fora feature.
Zvučnici me iznenadili. Odlični su, iznimno glasni i puni.
Mob je dosta velik, a bolje klizav ne može biti. Tako da case je must have. Fali mi bežično punjenje koje sam stalno koristio na S10+ premda je warp punjač bolesno brz. 3.5mm jack sam zamijenio USB C slušalicama koje jako dobre za cijenu.
Baterija mi je bila najveća enigma, ali nemam nikakvih problema. 5-6 sati SoT mojeg korištenja u jednom punjenju, meni je čisto dovoljno.
Ako nekog nešto specifično zanima u vezi moba, slobodno pita.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
vepar kaže...

Ja sam tamo kupio. Radi update normalno. Čak i OnePlus priznaje jednu godinu garanciju ako je kupljen na Goldway...

 

Gdje si ovo provjerio? Točnije, zanima me u kojem OnePlus servisu je moguće tu garanciju iskoristiti. Prije par mjeseci sam htio kupiti 7 Pro u Americi gdje je osjetno jeftiniji, međutim iz podrške su mi odgovorili da garanciju ne mogu iskoristiti u EU ako sam uređaj uzeo u US pa mi se ova informacija čini nevjerojatna jer se radi o uređaju za azijsko tržište, plus nije kupljen direktno od OnePlus-a.

14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Provjereno na njihovom chatu. Pitao sam ih da li vrijedi njihova garancija ako je kupljen u Goldway shopu. Potvrdio je da vrijedi, ali 1god.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

450€ mi na goldwayu izbacuje s DHL-om za 7t 8/128 gb, ali nisam skuzio jel to finalno snizenje za 11.11 ili ne. Jer sam negdje vidio i jeftinije, ali bez dhl-a

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Cijena je odlična iz Kine. Za 450 eura je možda i best buy.

Kakva vam je svjetlina vani? Piše da ide do 1000 nits, možete usporediti s nekim drugim mobitelom?
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 15:27 (robert993).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

MOže neka usporedba baterije sa S10 ili S10+ kojeg si već imao ranije? Također sam ekran, kakva je razlika između Dynamic Amoleda i ovog na One Plusu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
vepar kaže...

Provjereno na njihovom chatu. Pitao sam ih da li vrijedi njihova garancija ako je kupljen u Goldway shopu. Potvrdio je da vrijedi, ali 1god.

 

Morao sam provjeriti to. 

14 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
DzigiBau kaže...
vepar kaže...

Provjereno na njihovom chatu. Pitao sam ih da li vrijedi njihova garancija ako je kupljen u Goldway shopu. Potvrdio je da vrijedi, ali 1god.

 

Morao sam provjeriti to. 

 Evo odgovor na njihovom chatu....I nisam jedini koji je dobio takav odgovor.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 16:52 (vepar).
7 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Isplati li se OP7T pro

naspram 

OP7 pro za tu razliku u cijeni , razlika samo u nešto jačem SoC i najnovijem Androidu i malo jačoj bateriji a drugo sve gotovo isto ako se ne varam .

 

 

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9872&idPhone2=9689

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Ja mislim da se ne isplati jer mala je razlika između ta dva modela.izmedu 7 i 7t je vec druga prica. Mene samo muci sto nemaju 5g. Mobitel mijenjam u prosjeku svake 2godine a mislim da ce 5g biti u roku godinu dana dostupan u hr.
14 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
M3d0 kaže...
Ja mislim da se ne isplati jer mala je razlika između ta dva modela.izmedu 7 i 7t je vec druga prica. Mene samo muci sto nemaju 5g. Mobitel mijenjam u prosjeku svake 2godine a mislim da ce 5g biti u roku godinu dana dostupan u hr.

 U kojoj zemlji/državi ti živiš da se bojis radi 5g u jednoj hrvatskoj?

8 godina
online
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
M3d0 kaže...
Ja mislim da se ne isplati jer mala je razlika između ta dva modela.izmedu 7 i 7t je vec druga prica. Mene samo muci sto nemaju 5g. Mobitel mijenjam u prosjeku svake 2godine a mislim da ce 5g biti u roku godinu dana dostupan u hr.

 Već je i testiran 5G u Hrvatskoj, tako da bi lako moglo biti u idućih godinu dana, možda godinu i pol, imaš i to na YT od Mislava Bušića koji je testirao 5G sa Huawei Mate 20X 5G. Meni i 4G+ fino ide. Kako si rekao do slijedeće promjene sam uvjeren da ćemo imati u HR 5G.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 18:43 (Taraba).
8 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Gledao sam test od Mislava. Ovih dana su xiaomi i a1 testirali 5g u Zagrebu. Skine film sa netflixa za par sekundi. Iduca godina ce sigurno biti godina 5g telefona. Xiaomi je najavio sljedeće godine preko dvadeset 5g modela. Danas bio u tcentru i drzao oneplus 7 pro u rukama. Na prvu sam se zaljubio. Bio sam protiv zakrivljenih ekrana ali ovaj mi nije problem jer nije jako zakrivljen. Ekran mu je prekrasan!!Stajao je pokraj note10, iPhonea 11pro i s10plus i iskreno najviše mi se svidio 7pro.
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

nema 5G-a kod nas jos 5 godina. Brate mili pa ni 4G nema potpunu pokrivenost, čak ni 3G ponekad... Kakav mrtvi 5G....

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Gam3r kaže...

nema 5G-a kod nas jos 5 godina. Brate mili pa ni 4G nema potpunu pokrivenost, čak ni 3G ponekad... Kakav mrtvi 5G....

 Nema ni u SAD max pokrivenost sa 4G mrežom, pa jel oni za to nemogu imat 5G, to nema uopće veze, 5G će ionako biti samo u onim djelovima gdje ima populacije, nema smisla to stavljati po šumama ...

13 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jeronimo kaže...

MOže neka usporedba baterije sa S10 ili S10+ kojeg si već imao ranije? Također sam ekran, kakva je razlika između Dynamic Amoleda i ovog na One Plusu.

 S10+. Baterija je podjednaka. U ovih 10 dana ni blizu nisam bio u strahu da mi ne bi izdržao dan. A zbog punjača ga punim po potrebi. Niti ne stavljam puniti preko noći jer 15-20 minuta ti daje više od 50% baterije. Ali ipak bi mi bilo draže da ima bežično punjenje. Kod ekrana je najveća razlika u rezoluciji. Kod S10 je sitan tekst i dalje bio jasno čitljiv, dok kod 1080p ekrana moraš malo zumirati. Auto brightness bi trebao biti bolji, a i kod HDR videa ne povećava puno svjetlinu automatski, već moraš ručni.

11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

jel ima tko problem sa buđenjem ekrana nakon što pritisnete power dugme.

 

Meni se to pojavilo nedavno recimo 10 dana ali ne učestalo, kako sam se prebacio na android 10.

 

ima video na 

 

probudi se nakon 5-10 sekundi. Moj je kinez s goldwaya

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

bas da cu upisat nesto jucer o tome. :D,moram nekoliko puta pritisnut power button da se upali,ili kasni....

no danas nemam tih problema

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Meni bi se znalo dogodit ponekad,ali stvarno rijetko da mi neće ekran da se probudi kad kucnem po njemu, onda stisnem power button i odmah se upali. Nisam imao situaciju da mi neće da se upali na powet button. Isto kinez s goldwaya. Resetiraj  ga ponekad

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ljudi, može par savjeta gdje kupiti Oneplus 7T 8/256 verziju bez carine, PDV-a i ostalih mogucih davanja?

Takoder, ranije se pisalo da 256GB verzija postoji samo u Glacier Blue boji, ali na Aliexpressu nudi i Frosted Silver (koju ja preferiram) sa 256GB pa me zanima ima li tko kakve informacije vezane za to.

Hvala puno!😀

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jegy kaže...

Ljudi, može par savjeta gdje kupiti Oneplus 7T 8/256 verziju bez carine, PDV-a i ostalih mogucih davanja?

Takoder, ranije se pisalo da 256GB verzija postoji samo u Glacier Blue boji, ali na Aliexpressu nudi i Frosted Silver (koju ja preferiram) sa 256GB pa me zanima ima li tko kakve informacije vezane za to.

Hvala puno!😀

 

Imas trenutno na goldway-u najpovoljnije. 11.11. ce biti jos malo povoljnije. Jedino sto je garancija upitna, tj. dobivamo oprecne informacije, a nitko nije probao jos da kaze iz prve ruke.

4 godine
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Hvala na info.

 

Koji punjač dolazi s mobom ako je s Goldway-a? Ako nije europski i trebat će mi adapter mislim da će se izgubiti nešto sitno na brzini, a i nisam baš neki fan ti adaptera... 

Koje su najbolje alternative da se zadrži Warp charge?

8 godina
online
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jegy kaže...

Hvala na info.

 

Koji punjač dolazi s mobom ako je s Goldway-a? Ako nije europski i trebat će mi adapter mislim da će se izgubiti nešto sitno na brzini, a i nisam baš neki fan ti adaptera... 

Koje su najbolje alternative da se zadrži Warp charge?

 Da kupiš punjač koji je uz njega propisan, a ne kemijati. Koji ste vi pacijenti majke mi.

5 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jegy kaže...

Hvala na info.

 

Koji punjač dolazi s mobom ako je s Goldway-a? Ako nije europski i trebat će mi adapter mislim da će se izgubiti nešto sitno na brzini, a i nisam baš neki fan ti adaptera... 

Koje su najbolje alternative da se zadrži Warp charge?

 Dobiješ adapter za punjac od Goldwaya. I odlican adapter, ne ispada, cvrsto stoji. A punjac je kineski ako kupujes kinesku verziju mobitela. 

11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

stigla je nova beta 5 update

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Evo da se pohvalim, imao u planu kupiti iphone11pro i zena me preduhitri i kupi mi za rodendan 7t pro, back to android. Zadovoljan sam. 

 

edit: netko je na forumu spomenuo osiguranje mobitela, neko strano. 

 

Kod nas sam za sad nasao uniqua ali samo osiguranja ekrana. Ja bih htio osigurati cijeli uredaj, ostaje mi opcija preko Revoluta ako nista ne pronadem, hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 11:02 (beenky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ja sam sa oneplusa odlutao malo na huawei pa na xiaomi, al opet sam se vratio na oneplus 7 pro... Navukao me taj prokleti ekran.

Ono što bih volio:

- mogucnost snimanja razgovora

- malo bolji night mode u kameri bar na razini xiaomija

- night mode i u ultrawide kameri (to p30pro recimo dobro odrađuje)

- konstantan AOD

- nema google discover feeda, tu se još lomim dal stavit nova launcher

 

Sve ostalo je na ovom telefonu stvarno odlično. 

 

I evo nekih mojih misli:

 

- Ono što dosta ljudi ne smatra relevantnim, a što diže na next lvl užitak korištenja ovog telefona je odličan vibromotor.

Ovo je jedini telefon na kojem nisam ugasio haptic feedback i smatram da mu nema ravnog.

- 90hz telefon u kombinaciji sa 1+ optimizacijom i smooth animacijama stvarno daje onaj IOS osjećaj glatkoće.

Naravno da držim 2Krezu i 90hz

- 5-6H SOTa i više nego dovoljno, nekad i više, nikad manje.

- otisak prsta je na razini p30 pro, mrvu brži od onog na mi9/9t/pro, milju ispred onog na S10

- kamera ima fenomenalno video snimanje, detalji, kontrast, dinamicki raspon. Kad uspoređujem s videima od kad je tek izišao vidim da su puno tu popravili.

- ultrawide kamera ima autofokus koji omogucuje OK makro fotografije, p30 pro tu rastura, dok s10 recimo nema af uopce.

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Pozz ekipa.

 

Mislim uzeti sad 11.11 s aliexpressa oneplus 7T 8/128 što bude na akciji 382 usd na Goldway stranici. Ako ga uspijem uopće pikniti:))

Ovu bude mi prva kupnja, pa samo ako mi može netko iskusniji potvrditi. Znači piše golobal rom, suport ota update, te dolazi eu adapter za punjač. 

Znači osim kineske kutije i punjača, mobitel neće imati nikavih problema u radu kod nas?

Kad ga uključim stavim engleski ili hr jezik instaliram sve što želim i to je to? Neće biti nikakvih razlika,ili problema u radi i s updateom softwarea? tnx unaprijed.

 

p.s. 

 

ako neko zna kako je s tim kuponima za popust? za sad poklikao sve kupone što je dalo...to će se automatski umanjiti cijena 11.11 ili ima neka caka još?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Sve je ok,slobodno naruci,naravno uz DHL dostavu da se carina izbjegne i eto ga za 10 radnih dana
...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Hery kaže...

Pozz ekipa.

 

Mislim uzeti sad 11.11 s aliexpressa oneplus 7T 8/128 što bude na akciji 382 usd na Goldway stranici. Ako ga uspijem uopće pikniti:))

Ovu bude mi prva kupnja, pa samo ako mi može netko iskusniji potvrditi. Znači piše golobal rom, suport ota update, te dolazi eu adapter za punjač. 

Znači osim kineske kutije i punjača, mobitel neće imati nikavih problema u radu kod nas?

Kad ga uključim stavim engleski ili hr jezik instaliram sve što želim i to je to? Neće biti nikakvih razlika,ili problema u radi i s updateom softwarea? tnx unaprijed.

 

p.s. 

 

ako neko zna kako je s tim kuponima za popust? za sad poklikao sve kupone što je dalo...to će se automatski umanjiti cijena 11.11 ili ima neka caka još?

 Ja sam uzeo oneplus 7. Isto kinez i nikakvih problema. Hrvatski jezik, sve radi kao bilo koji mob koji je kupljen u nas. Koristim dvije sim kartice, signal sve ok. I meni je bila prva kupnja moba s goldwaya. Proslo sve super, tocno je trebalo 10 dana od placanja dok je mob bio u mene. Samo obavezno DHL, to je najvaznije. Sad kad gledam da sam malo sacekao mogao sam.za iste novce uzet 7t. Ali kao sto je netko rekao ne mozes uvijek cekat, moras jedanput odlucit. Super sam zadovoljan i s oneplus 7. Mob za duzi vremenski period, dosta je mijenjanja svaku godinu. A za kupone ne znam, nisam bas to pratio

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice