Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.882.158
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poštovanje ,

 tražim mobitel za oko 2000 + 200 kn maksimalno.

najvaznije sto bi mi trebalo je dobra baterija, neće se koristit za igranje i snimanje, dakle samo pozivi( potreban dobar zvucnik zbog bučnog okruženja) , poruke, yt i surfanje.


Gledao sam

Xiaomi mi MIX2s sutra u Linksa za 2000kn

Redmi note 8 pro za 1900

Redmi note 7 za 1400

 

Dakle može li netko reci koji bi imao najbolju bateriju i zvuk od ovih , uz naravno da je solidno brz.

ili mi možete preporučit neki drugi.
Zanima me samo kupnja u ducanima,

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Itekako se vidi, pa čak i sa veće udaljenosti i ne samo na tekstu. Ne trebaš biti superman da vidiš to jer je stvarno očito... Sramota za jedan uređaj iz 2019-e i osobno korak unazad za A seriju. Pa uzalud baterija i ostalo ako sadržaj koji konzumiraš izgleda šitno, S3 iz 2012e je imao bolji ppi...

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 13:21 (maks0806).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bit će red uzeti Note 7. Previše je kritika za a3,a mobitel će biti za surfanje najviše i slikanje

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

hmmm

 

Tele2, na bonove Njoka 7 Plus mi se čini bolja...NFC, nema zarez....

 

usporedba

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9513&idPhone2=9058

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nabavljam novi mobitel i sveo sam izbor na tri modela, samsung a70, samsung a80 i xiaomi mi9t verzija s 128 gb.

Samsung a70 -2250 kuna

Samsung a80 -2900 kuna

Xiaomi mi9t 128gb -2500 kuna

Zapeo mi je za oko samsung a80, radi veličine i neobičnog oblika. Znam sve prednosti i mane sva tri modela, tako da će odluka zavisiti od samog osobnog utiska. Što bi vi na mom mjestu? Samsung a80 je na dobrom popustu.

0 samsung a80
1 samsung a70
10 xiaomi mi 9t
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mix 2s u linksu ti je 3999 gdje ga vidis za 2000?pogledaj si i 9t za 2400 ak ti se da produzit budzet

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

0 Redmi note 8
0 Redmi note 7
5 Mi A3
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imam pitanje u vezi promjene mobitela. Žena ima trenutno Pixel 2 XL. Došlo je vrijeme za promjenu.

Znači u ponudi imam u DE. iPhone 11, 40 eur mjesečno, i odmah moram dati 190 eura.
I također Galaxy S10 Plus 40 eura, odmah 130 eura.
Tarifa ista i za jedan i drugi. Pro verzije ne gledam jer su preskupe.

Totalno nisam pametan što izabrati. Kod iPhone znam da bolje drži vrijednost, i softver update imaju dužu podršku.

Samsung ekran, više kamera, memorija, baterija vjerojatno su tu negdje (iPhone bolja optimizacija)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Planiram uzeti Mi 9 T Pro. Isplati li se dati više para za godinu dana vise garancije ako ga uzmem kod nas ili da uzmem s honorbuy. Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 I sam razmišljam o ta tri. Svaki ima neki nedostatak. Najbolje bi bilo Mi 9 Lite uzeti,al opet skuplji je i veći. Ali opet nekako vučem na A3 iako nisam vidio taj strašno loš i krezav ekran. Note 7 mi je ok ali je malo velik,  nije čisti android, ona grba od kamere strši i kad se stavi silikonska maska navodno, i nekako u ruci nije ono kao Samsung A40 ili Xiaomi  A3. A opet, Note 7 se može naći za ispod 1.300 kn. Čekat ću koji dan da padne cijena i za A3 pa ću ga uzeti, 7 svakom slučaju prednost je Što nije prevelik i što baterija duže drži zbog ekrana. E sad, možda je Note 7 bolji za serije er je veći i ima fulhd rezoluciju. A možebitni minus tog Note 7 je što kažu da se tokom razgovora skroz pali i gasi ekran, navodno taj senzor je problem.

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 13:51 (vjeko333).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 Rastegni se još 100kn pa si uzmi Mi 9 Lite, odličan uređaj. Ima super brzo fokusiranje i obradu fotke, odličan AMOLED fHD+ display i odličnu bateriju.

U obzir uzmi i Redmi Note 8 Pro koji je isto tu negdje oko 1600kn.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 I sam razmišljam o ta tri. Svaki ima neki nedostatak. Najbolje bi bilo Mi 9 Lite uzeti,al opet skuplji je i veći. Ali opet nekako vučem na A3 iako nisam vidio taj strašno loš i krezav ekran. Note 7 mi je ok ali je malo velik,  nije čisti android, ona grba od kamere strši i kad se stavi silikonska maska navodno, i nekako u ruci nije ono kao Samsung A40 ili Xiaomi  A3. A opet, Note 7 se može naći za ispod 1.300 kn. Čekat ću koji dan da padne cijena i za A3 pa ću ga uzeti, 7 svakom slučaju prednost je Što nije prevelik i što baterija duže drži zbog ekrana. E sad, možda je Note 7 bolji za serije er je veći i ima fulhd rezoluciju. A možebitni minus tog Note 7 je što kažu da se tokom razgovora skroz pali i gasi ekran, navodno taj senzor je problem.

 

Mislim da ce mi ipak biti problem sto A3 nije fullhd, jer dosta animea bude u toj rezoluciji, može se zumirati ali nije to to. Mi 9 Lite je preko 2000kn, radije bi uzeo mi 9t u tom cijenovnom rangu. Trenutno je RN7 oko 300kn jeftiniji od RN8, ali RN8 ima brzi shutter speed, pa bi ga uzeo jedino na akciji.

mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 Rastegni se još 100kn pa si uzmi Mi 9 Lite, odličan uređaj. Ima super brzo fokusiranje i obradu fotke, odličan AMOLED fHD+ display i odličnu bateriju.

U obzir uzmi i Redmi Note 8 Pro koji je isto tu negdje oko 1600kn.

 

Gdje nalaziš takve cijene? note 8 pro i mi 9 lite su oboje oko 2000kn ak se vec tolko rastezem rastegnuo bi se bez dvojbe još malo na mi 9t.

 

Šteta da nema ništa solidno ispod 2000kn krajem 2019. , uzet cu obican redmi note 8 kad bude na akciji, ili note 7 ako mi iphone krepa do tad. Note 8 pro mi nema smisla nikakvog.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...
vjeko333 kaže...
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 I sam razmišljam o ta tri. Svaki ima neki nedostatak. Najbolje bi bilo Mi 9 Lite uzeti,al opet skuplji je i veći. Ali opet nekako vučem na A3 iako nisam vidio taj strašno loš i krezav ekran. Note 7 mi je ok ali je malo velik,  nije čisti android, ona grba od kamere strši i kad se stavi silikonska maska navodno, i nekako u ruci nije ono kao Samsung A40 ili Xiaomi  A3. A opet, Note 7 se može naći za ispod 1.300 kn. Čekat ću koji dan da padne cijena i za A3 pa ću ga uzeti, 7 svakom slučaju prednost je Što nije prevelik i što baterija duže drži zbog ekrana. E sad, možda je Note 7 bolji za serije er je veći i ima fulhd rezoluciju. A možebitni minus tog Note 7 je što kažu da se tokom razgovora skroz pali i gasi ekran, navodno taj senzor je problem.

 

Mislim da ce mi ipak biti problem sto A3 nije fullhd, jer dosta animea bude u toj rezoluciji, može se zumirati ali nije to to. Mi 9 Lite je preko 2000kn, radije bi uzeo mi 9t u tom cijenovnom rangu. Trenutno je RN7 oko 300kn jeftiniji od RN8, ali RN8 ima brzi shutter speed, pa bi ga uzeo jedino na akciji.

 Teško ćeš danas naći fHD display, ako si na to mislio pod zumiranje, jer ih je većina fHD+ tako da ćeš za fHD sadržaj imati crne "trake" lijevo i desno.

 

 

mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 Rastegni se još 100kn pa si uzmi Mi 9 Lite, odličan uređaj. Ima super brzo fokusiranje i obradu fotke, odličan AMOLED fHD+ display i odličnu bateriju.

U obzir uzmi i Redmi Note 8 Pro koji je isto tu negdje oko 1600kn.

 

Gdje nalaziš takve cijene? note 8 pro i mi 9 lite su oboje oko 2000kn ak se vec tolko rastezem rastegnuo bi se bez dvojbe još malo na mi 9t.

 

Šteta da nema ništa solidno ispod 2000kn krajem 2019. , uzet cu obican redmi note 8 kad bude na akciji, ili note 7 ako mi iphone krepa do tad. Note 8 pro mi nema smisla nikakvog.

 

Redmi Note 8 (1300kn s dostavom)

Redmi Note 8 Pro (1800kn s dostavom)

Xiaomi Mi 9 Lite (1600kn s dostavom)

 

Ovo je sve više nego solidno i dosta ispod 2000kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:27 (mzopg).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Deltron0 kaže...
vjeko333 kaže...
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 I sam razmišljam o ta tri. Svaki ima neki nedostatak. Najbolje bi bilo Mi 9 Lite uzeti,al opet skuplji je i veći. Ali opet nekako vučem na A3 iako nisam vidio taj strašno loš i krezav ekran. Note 7 mi je ok ali je malo velik,  nije čisti android, ona grba od kamere strši i kad se stavi silikonska maska navodno, i nekako u ruci nije ono kao Samsung A40 ili Xiaomi  A3. A opet, Note 7 se može naći za ispod 1.300 kn. Čekat ću koji dan da padne cijena i za A3 pa ću ga uzeti, 7 svakom slučaju prednost je Što nije prevelik i što baterija duže drži zbog ekrana. E sad, možda je Note 7 bolji za serije er je veći i ima fulhd rezoluciju. A možebitni minus tog Note 7 je što kažu da se tokom razgovora skroz pali i gasi ekran, navodno taj senzor je problem.

 

Mislim da ce mi ipak biti problem sto A3 nije fullhd, jer dosta animea bude u toj rezoluciji, može se zumirati ali nije to to. Mi 9 Lite je preko 2000kn, radije bi uzeo mi 9t u tom cijenovnom rangu. Trenutno je RN7 oko 300kn jeftiniji od RN8, ali RN8 ima brzi shutter speed, pa bi ga uzeo jedino na akciji.

 Teško ćeš danas naći fHD display, ako si na to mislio pod zumiranje, jer ih je većina fHD+ tako da ćeš za fHD sadržaj imati crne "trake" lijevo i desno.

 

 

mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

Pozdrav, tražim mobitel za gledanje japanskih crtića, i bilo bi dobro da ima ok kameru zadnju, fast shutter speed i dobar mikrofon. 

Neki od ova 3 ili nešto treće? Do 1500kn.

Možda A3 zbog amoled zaslona? ili to nije bitno za gledanje serija?

 

Hvala!

 Rastegni se još 100kn pa si uzmi Mi 9 Lite, odličan uređaj. Ima super brzo fokusiranje i obradu fotke, odličan AMOLED fHD+ display i odličnu bateriju.

U obzir uzmi i Redmi Note 8 Pro koji je isto tu negdje oko 1600kn.

 

Gdje nalaziš takve cijene? note 8 pro i mi 9 lite su oboje oko 2000kn ak se vec tolko rastezem rastegnuo bi se bez dvojbe još malo na mi 9t.

 

Šteta da nema ništa solidno ispod 2000kn krajem 2019. , uzet cu obican redmi note 8 kad bude na akciji, ili note 7 ako mi iphone krepa do tad. Note 8 pro mi nema smisla nikakvog.

 

Redmi Note 8 (1300kn s dostavom)

Redmi Note 8 Pro (1800kn s dostavom)

Xiaomi Mi 9 Lite (1600kn s dostavom)

 

Ovo je sve više nego solidno i dosta ispod 2000kn.

 Šteta za fhd, nisam to znao. 

 Malo su mi skuplji nego što si napisao, za Xiaomi Mi 9 Lite mi piše $299.99 što ispada 2000kn, uzeo bi ga odmah za 1600, ili ja gledam krivo? :)

4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Našo sam ovdje za 1600kn, jel to siguran sajt? Kolko se ceka dostava? carina, postarina?

https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-9-lite-6gb-64gb-dual-sim-blue-international-ver-1.html

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...

 Šteta za fhd, nisam to znao. 

 Malo su mi skuplji nego što si napisao, za Xiaomi Mi 9 Lite mi piše $299.99 što ispada 2000kn, uzeo bi ga odmah za 1600, ili ja gledam krivo? :)

 Moguće je da nisam pokupio cijeli link, to su promotivne cijene. Vidi koliko ti piše preko ovog linka. Treba biti 232.99$ + 3$ Priority line dostava.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za 1600kn ne bih se dvojio ni sekunde i odmah bih uzeo Mi 9 Lite. Nažalost ne znam apsolutno ništa o navedenom izvoru.

Note 8 Pro bih u tvom slučaju zaobišao u širokom luku, jer mi djeluje da nije "krojen" po tvojim potrebama. Izbor bi mi pao na Note 8 ili A3. Pola svijeta ima problem s rezolucijom na A3, no izuzev toga riječ je o odlučnom uređaju s Amoled ekranon. Pošto osobno sve imam u dark modeu i pretežno koristim mobitel za pozive i multimediju, Amoled mi je popriličan plus. Bilo bi zgodno da kratko isprobaš A3 (ili neki drugi mob sa sličnim ppi) čisto da se uvjeriš da li ti je to turn off. Možda sam ćorav, no osobno vidim razliku jedino kad si ga nabijen na facu i baš obraćam pažnju na to. Monitor držim 2x dalje od sebe, ima 3x manji ppi i it works just fine.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

 Šteta za fhd, nisam to znao. 

 Malo su mi skuplji nego što si napisao, za Xiaomi Mi 9 Lite mi piše $299.99 što ispada 2000kn, uzeo bi ga odmah za 1600, ili ja gledam krivo? :)

 Moguće je da nisam pokupio cijeli link, to su promotivne cijene. Vidi koliko ti piše preko ovog linka. Treba biti 232.99$ + 3$ Priority line dostava.

 I jel ima pdv na to ili ne?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

 Šteta za fhd, nisam to znao. 

 Malo su mi skuplji nego što si napisao, za Xiaomi Mi 9 Lite mi piše $299.99 što ispada 2000kn, uzeo bi ga odmah za 1600, ili ja gledam krivo? :)

 Moguće je da nisam pokupio cijeli link, to su promotivne cijene. Vidi koliko ti piše preko ovog linka. Treba biti 232.99$ + 3$ Priority line dostava.

 I jel ima pdv na to ili ne?

 Ne. Ako stavis shipping kao priority line. Pise se vec stranicama unazad o tome.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Honorbuy.. Mi 9 lite 260e s shippingom

 

R33mba#2892
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znaci ako narucim preko Gearbesta, imam samo 1 godinu garancije na mob, al zato platim 600kn manje nego kod nas? 

Piše stock in HK, to je hong kong? Ocu cekati dostavu kako pise 15-25 dana ili to bude ko aliexpress po mjesec-dva?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za koji mob to pitaš? mene zanima di je njeftini mi9 t, za koliko para se može nabaviti taj mob?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 9 lite

Ne znam, pitaj kolegu iznad par postova, on ima te linkove za dobre cijene.

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav! 

 

Apsolutni sam neznalica šta se tiče mobitela (tako da sam zadnji put mobitel kupovao prije dobrih deset godina i od tada koristim sve šta mi "padne pod ruku"), ali kako mi moj počinje crkavati, trebao bih nešto piknuti, a ne znam šta, tako da bi mi dobro došao savjet.

 

Koristim smartfone već neko vrijeme tako da nisam baš tudum koji je dosad na običnom mobitelu, ali mobitel mi 99% vremena koristi za WA/fejs/internet, zbog čega namjeravam potrošiti što manje love, ali opet da ne kupim neki šrot kao šta trenutno imam da mi crkava i cvili za memorijom ako instaliram tri aplikacije previše. Tako da, ako nije problem, dobro bi mi došao savjet šta je najbolje za kupiti na low-end tržištu, pogotovo ako postoji neki model koji nije velik (ovi 15-i-više-centimetarski mi idu na živce jer ne stanu ni u džep kako spada). 


Hvala unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
youngšverbulja kaže...

Za koji mob to pitaš? mene zanima di je njeftini mi9 t, za koliko para se može nabaviti taj mob?

 Mi 9T trenutno loše stoji s cijenom i najviše se isplati kupiti kod nas.

LINK

 

Vani je koliko znam najpovoljniji kod Honorbuy-a, ali za tih 130kn razlike ne vidim nekakvu isplativost.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...

Znaci ako narucim preko Gearbesta, imam samo 1 godinu garancije na mob, al zato platim 600kn manje nego kod nas? 

Piše stock in HK, to je hong kong? Ocu cekati dostavu kako pise 15-25 dana ili to bude ko aliexpress po mjesec-dva?

 Manje više si sam sebi odgovorio na sva pitanja. 

Koliko ćeš ga manje platiti ovisi o trenutnim cijenama kod nas i vani, računaj da se cijene stalno mijenjaju pa ta razlika može biti manja i veća.

Stock in HK je Hong Kong. Koliko ćeš dostavu čekati nitko ne zna, ali prosječno je to oko 3 tjedna. S tim da je bitna informacija kad mogu poslati uređaj, nekad npr. zna pisati "shipping in 10 days" pa se to ne računa u ta 3 tjedna.

Možeš platiti DHL express, pa ti je mob tu za 5-6 dana, ali onda plaćaš troškove carinjenja i PDV.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
K-qq kaže...

Pozdrav! 

 

Apsolutni sam neznalica šta se tiče mobitela (tako da sam zadnji put mobitel kupovao prije dobrih deset godina i od tada koristim sve šta mi "padne pod ruku"), ali kako mi moj počinje crkavati, trebao bih nešto piknuti, a ne znam šta, tako da bi mi dobro došao savjet.

 

Koristim smartfone već neko vrijeme tako da nisam baš tudum koji je dosad na običnom mobitelu, ali mobitel mi 99% vremena koristi za WA/fejs/internet, zbog čega namjeravam potrošiti što manje love, ali opet da ne kupim neki šrot kao šta trenutno imam da mi crkava i cvili za memorijom ako instaliram tri aplikacije previše. Tako da, ako nije problem, dobro bi mi došao savjet šta je najbolje za kupiti na low-end tržištu, pogotovo ako postoji neki model koji nije velik (ovi 15-i-više-centimetarski mi idu na živce jer ne stanu ni u džep kako spada). 


Hvala unaprijed! 

 Koji iznos bi potrošio?

Po pitanju dimenzija svi noviji uređaji su najmanje 15cm, a mnogi su već i na 16cm, tako da ako je to najbitnije onda ostaju stariji modeli.

Xiaomi Mi A3 je definitivno jedan od najboljih uređaja u svojoj kategoriji kad se gleda cijena / dobiveno. Može se nabaviti za oko 1100kn. Dimenzijama i težinom je također jako ergonomičan. Moj savjet je otići u trgovinu i pogledati kako leži u ruci.

 

Uz njega tu je i Redmi Note 7 ili stariji Xiaomi Mi 8, a ako je cijena prioritet pogledati novi Redmi 8 koji se može nabaviti za nekakvih 800kn.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

Znaci ako narucim preko Gearbesta, imam samo 1 godinu garancije na mob, al zato platim 600kn manje nego kod nas? 

Piše stock in HK, to je hong kong? Ocu cekati dostavu kako pise 15-25 dana ili to bude ko aliexpress po mjesec-dva?

 Manje više si sam sebi odgovorio na sva pitanja. 

Koliko ćeš ga manje platiti ovisi o trenutnim cijenama kod nas i vani, računaj da se cijene stalno mijenjaju pa ta razlika može biti manja i veća.

Stock in HK je Hong Kong. Koliko ćeš dostavu čekati nitko ne zna, ali prosječno je to oko 3 tjedna. S tim da je bitna informacija kad mogu poslati uređaj, nekad npr. zna pisati "shipping in 10 days" pa se to ne računa u ta 3 tjedna.

Možeš platiti DHL express, pa ti je mob tu za 5-6 dana, ali onda plaćaš troškove carinjenja i PDV.

Na Trackingu mi piše in transit Germany DHL paket - Croatia croatian post, a nisam nigdje birao DHL. 

Kako je vec u njemackoj ako je bilo stock in HK? I zasto bi im iz njemacke trebalo 15 dana do RH? Da ocekujem carinu i pdv ili još ima nade? :D 

I pretpostavljam da carinu i pdv moram platiti, ne mogu odbiti i da mi vrate novce?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deltron0 kaže...
mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

Znaci ako narucim preko Gearbesta, imam samo 1 godinu garancije na mob, al zato platim 600kn manje nego kod nas? 

Piše stock in HK, to je hong kong? Ocu cekati dostavu kako pise 15-25 dana ili to bude ko aliexpress po mjesec-dva?

 Manje više si sam sebi odgovorio na sva pitanja. 

Koliko ćeš ga manje platiti ovisi o trenutnim cijenama kod nas i vani, računaj da se cijene stalno mijenjaju pa ta razlika može biti manja i veća.

Stock in HK je Hong Kong. Koliko ćeš dostavu čekati nitko ne zna, ali prosječno je to oko 3 tjedna. S tim da je bitna informacija kad mogu poslati uređaj, nekad npr. zna pisati "shipping in 10 days" pa se to ne računa u ta 3 tjedna.

Možeš platiti DHL express, pa ti je mob tu za 5-6 dana, ali onda plaćaš troškove carinjenja i PDV.

Na Trackingu mi piše in transit Germany DHL paket - Croatia croatian post, a nisam nigdje birao DHL. 

Kako je vec u njemackoj ako je bilo stock in HK? I zasto bi im iz njemacke trebalo 15 dana do RH? Da ocekujem carinu i pdv ili još ima nade? :D 

I pretpostavljam da carinu i pdv moram platiti, ne mogu odbiti i da mi vrate novce?

 To je ok. Dva su tracking koda, jedan je od Kine do Njemačke, a drugi DHL od Njemačke do Hrvatske. Ti imaš taj drugi tracking kod koji je već aktiviran, ali u biti čeka dolazak uređaja iz Kine. Sve bi trebalo proći bez dodatnih troškova.

 

Drugo pitanje, ukoliko ne želiš primiti proizvod vratiti će se njima i onda možeš zatražiti povrat. Naravno uvijek je pametno to za svaki slučaj provjeriti prije nego odbiješ primitak pošte. Imao sam situaciju kad su mi jednu narudžbu rascjepkali u tri i onda je trošak (PDV i DHL troškovi) za druge dvije bio veći nego vrijednost proizvoda. Uglavnom kad je pošiljka stigla do HR kontaktirali su me iz DHL-a, odbio sam je primiti i rekao im da je vrate pošiljatelju. GB sam isto kontaktirao, objasnio da je njihova greška jer su to napravili na svoju ruku i da im se paket vraća. Kad je paket stigao nazad javili su mi i napravili povrat novca. S tim da računaj da će to potrajati malo duže jer paket putuje vamo-tamo.

 

GB uvjeti poslovanja

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 20:08 (mzopg).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kako se kreće tržište smartphonea otpornih na prašinu i udarce?
Imate li u tom segmentu što za preporučiti i može li se uopće naći smartphone s takvim karakteristikama do nekih 1000/1200kn?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice