Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala zaključana tema

poruka: 305
|
čitano: 142.603
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Prevaren POMOĆ

Bok, neznam u koju bih kategoriju stavio ovu temu pa bih vas molio pomoć ovdje

 

Evo ovako, prijatelj mi je u subotu naišao na oglas na njuskalu za iphone 4 za 2500 kn. U oglasu je stalo da nije niti korišten i da ima račun i garanciju u tmobile

Nazvao je tog lika i sav sretan dogovorio kupnju. Lik je obećavao da je sve ispravno i da nije nikakav lažan oglas, čak mu je i poslao i slike na mail i sve se činilo ok.

Pošto mi prijatelj živi u šibeniku a taj s oglasa u osijeku (navodno) dogovorili su dostavu hp expresom i plaćanje prilikom preuzimanja.

 

Danas je paket stigao, ali prijatelj je ujutro radio tako da je ostavio novce ocu da ih da poštaru ako donese paket. Tako je i bilo... Maloprije kad se vratio s posla otvori paket i pronađe u njemu pokvareni iphone 2 cijeli izrazbijan i uopće se ne može upaliti

Ime pošiljatelja na paketu je žensko, a u oglasu je pričao s muškom osobom koji se navodno zvao mario. Cijelo popodne ga pokušajemo dobiti na mob da mu yebemo mater ali je uvijek isključeno

 

Molim vas ako tko zna kako da dođemo do ove osobe. Pretpostavljam da po imenu pošiljatelja ne možemo jer je ime najvjerojatnije izmišljeno

Može li se ikako saznati adresa na koju novci trebaju stići, je li mogao i nju lažirati, hoće li mu tražiti osobnu kad bude preuzimao pare pa da se tako dozna tko je???

 

Išli smo na poštu ali oni nam ne žele dati nikakve informacije, govore mu da je kupovao na vlastitu odgovornost...

 

MOLIM VAS ako tko ima kakav savjet da kaže, jer onda jedino šta preostaje je otići na policiju (ako oni uopće mogu šta napraviti)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
Mislim da nista ne mozes napraviti...

Osim normalno privatne tuzbe...

ali 2500 kn bit ce proglasen banalnim slucajem i puno više ćeš utrošiti da ih dobiješ natrag...

Također ako je preko HP expressa probaj ih nazvati i viditi jel se moze sto napraviti...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
offline
Prevaren POMOĆ

Kod takve velike svote roba se ne salje postom ,nego se nađete negdje  i sve fino provjerite i uvjerite se da lik nije neki muljator,ali u najgorem slucaju ispadne ovako kako si opisao.

And Justice For All....
Moj PC  
32 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Prevaren POMOĆ

A koga uopće može kad nema pojma tko je stvarno poslao. Kad šalješ paket nitko te ne traži osobnu tako da je mogao napisati ime koje hoće...

 

Jedino neznam hoće li mu tražiti osobnu kad bude dizao novce pa da zamolimo u pošti da nam kažu tko ih je preuzeo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
0000 kaže...

A koga uopće može kad nema pojma tko je stvarno poslao. Kad šalješ paket nitko te ne traži osobnu tako da je mogao napisati ime koje hoće...

 

Jedino neznam hoće li mu tražiti osobnu kad bude dizao novce pa da zamolimo u pošti da nam kažu tko ih je preuzeo

Pa on je vrlo vjerojatno vec podigao novce (hp express odmah pri dolazu kaze da je placeno i ovaj moze dignuti)... I pošta tu ništa ne može... to je na crno (preprodaja) te nemaš nikakvih sustava zastite...

 

Mislim da ti ovo može posluziti samo kao lekcija...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren POMOĆ
Haf932 kaže...

Kod takve velike svote roba se ne salje postom ,nego se nađete negdje  i sve fino provjerite i uvjerite se da lik nije neki muljator,ali u najgorem slucaju ispadne ovako kako si opisao.

Ma zvao ga je, pričao s njim dvadeset minuta. Lik se kleo na svoju obitelj da nije nikakva prevara, rekao je da ga je dobio za produženje pretplate na male novce ali da ostao bez posla i da ga mora prodati jer nema novaca, čak je govorio da mu je stvarno hitno jer nema maloj kćeri za hranu... Čak nam je i poslao slike i sve je izgledalo da nije nikakva prevara nego da je čovjek skroz ozbiljan

15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
0000 kaže...
Haf932 kaže...

Kod takve velike svote roba se ne salje postom ,nego se nađete negdje  i sve fino provjerite i uvjerite se da lik nije neki muljator,ali u najgorem slucaju ispadne ovako kako si opisao.

Ma zvao ga je, pričao s njim dvadeset minuta. Lik se kleo na svoju obitelj da nije nikakva prevara, rekao je da ga je dobio za produženje pretplate na male novce ali da ostao bez posla i da ga mora prodati jer nema novaca, čak je govorio da mu je stvarno hitno jer nema maloj kćeri za hranu... Čak nam je i poslao slike i sve je izgledalo da nije nikakva prevara nego da je čovjek skroz ozbiljan

  Prvo pravilo

 

NE VJERUJ NIKOME... pogotovo kad kaze da je ostao bez novca, posla i inih stvari... to ti je jednostavno nacin social inžinjeringa...

 

 

 

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren POMOĆ
EnlightenedPhoenix kaže...
0000 kaže...

A koga uopće može kad nema pojma tko je stvarno poslao. Kad šalješ paket nitko te ne traži osobnu tako da je mogao napisati ime koje hoće...

 

Jedino neznam hoće li mu tražiti osobnu kad bude dizao novce pa da zamolimo u pošti da nam kažu tko ih je preuzeo

Pa on je vrlo vjerojatno vec podigao novce (hp express odmah pri dolazu kaze da je placeno i ovaj moze dignuti)... I pošta tu ništa ne može... to je na crno (preprodaja) te nemaš nikakvih sustava zastite...

 

Mislim da ti ovo može posluziti samo kao lekcija...

A traže li mu osobnu kad podiže novce, molim te odgovori jer to je jedina šansa da uspijemo riješiti (možda) preko policije

15 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Jedino ako ima garanciju da vidis s t-mob....

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Prevaren POMOĆ
EnlightenedPhoenix kaže...
0000 kaže...

A koga uopće može kad nema pojma tko je stvarno poslao. Kad šalješ paket nitko te ne traži osobnu tako da je mogao napisati ime koje hoće...

 

Jedino neznam hoće li mu tražiti osobnu kad bude dizao novce pa da zamolimo u pošti da nam kažu tko ih je preuzeo

Pa on je vrlo vjerojatno vec podigao novce (hp express odmah pri dolazu kaze da je placeno i ovaj moze dignuti)... I pošta tu ništa ne može... to je na crno (preprodaja) te nemaš nikakvih sustava zastite...

 

Mislim da ti ovo može posluziti samo kao lekcija...

Nope...

 

Novac jos nije podignut...

 

Novac posiljatelju nosi postar. Ako primalac nije kod kuce tada novac se podize na posti uz osobnu.

 

Tako da novac jos nije kod prevaranta, najranije u petak ili ponedjeljak ce bit

16 godina
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Ako ga uspijete pronaći, ne bih bio u koži tom prevarantu. :)

 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
0000 kaže...
Haf932 kaže...

Kod takve velike svote roba se ne salje postom ,nego se nađete negdje  i sve fino provjerite i uvjerite se da lik nije neki muljator,ali u najgorem slucaju ispadne ovako kako si opisao.

Ma zvao ga je, pričao s njim dvadeset minuta. Lik se kleo na svoju obitelj da nije nikakva prevara, rekao je da ga je dobio za produženje pretplate na male novce ali da ostao bez posla i da ga mora prodati jer nema novaca, čak je govorio da mu je stvarno hitno jer nema maloj kćeri za hranu... Čak nam je i poslao slike i sve je izgledalo da nije nikakva prevara nego da je čovjek skroz ozbiljan

  Ma da, to ti je prijatelju odmah trebala biti uzbuna, jadati se potpunom strancu o svom osobnom, privatnom zivotu...

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
0000 kaže...

A traže li mu osobnu kad podiže novce, molim te odgovori jer to je jedina šansa da uspijemo riješiti (možda) preko policije

  Da... ali nećete uspjeti preko policije zbog jedne stvari...

 

A to je da je to što ste vi radili nezakonito... (svaka preprodaja gdje se ne plaća porez je u crnoj zoni)... također nemate nikakav ugovor s kojim bi mogao dokazati nesto...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
Kant kaže...

Nope...

 

Novac jos nije podignut...

 

Novac posiljatelju nosi postar. Ako primalac nije kod kuce tada novac se podize na posti uz osobnu.

 

Tako da novac jos nije kod prevaranta, najranije u petak ili ponedjeljak ce bit

  Ajde ako je tako tako je...

 

ALI... problem je sljedeci... nitko mu neće dati podatke (ako bi i mogao dobiti podatke od pošte, bez policijskog naloga, to je opet kaznjivo zakonom za poštu, zaposlenika i onog koji je trazio)... a policija bez nekog vidljivog dokaza i identiteta neće uopće otvoriti istragu...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
online
RE: Prevaren POMOĆ
EnlightenedPhoenix kaže...
0000 kaže...

A traže li mu osobnu kad podiže novce, molim te odgovori jer to je jedina šansa da uspijemo riješiti (možda) preko policije

  Da... ali nećete uspjeti preko policije zbog jedne stvari...

 

A to je da je to što ste vi radili nezakonito... (svaka preprodaja gdje se ne plaća porez je u crnoj zoni)... također nemate nikakav ugovor s kojim bi mogao dokazati nesto...

Porez se placa samo jednom...

 

Sto se tice policije, obavezno na policiju!

 

Bilo je prije pola godine u novinama kada je neki klinac htio nekog covjeka preveslat za digitalnu kameru od par tisuca kuna. Tip dobio paket, platio, a unutra cigla.

 

Prijavili policiji i policija rjesila problem

13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren POMOĆ
EnlightenedPhoenix kaže...
0000 kaže...

A traže li mu osobnu kad podiže novce, molim te odgovori jer to je jedina šansa da uspijemo riješiti (možda) preko policije

  Da... ali nećete uspjeti preko policije zbog jedne stvari...

 

A to je da je to što ste vi radili nezakonito... (svaka preprodaja gdje se ne plaća porez je u crnoj zoni)... također nemate nikakav ugovor s kojim bi mogao dokazati nesto...

Onda da zamolim na pošti da mi daju adresu gdje stižu novci???

 

Inače nisam za nasilje, ali ako dođemo do adrese ja mu garantiram da se neće lipo provesti makar se mi zaputili iz šibenika u osijek

16 godina
online
RE: Prevaren POMOĆ
EnlightenedPhoenix kaže...
Kant kaže...

Nope...

 

Novac jos nije podignut...

 

Novac posiljatelju nosi postar. Ako primalac nije kod kuce tada novac se podize na posti uz osobnu.

 

Tako da novac jos nije kod prevaranta, najranije u petak ili ponedjeljak ce bit

  Ajde ako je tako tako je...

 

ALI... problem je sljedeci... nitko mu neće dati podatke (ako bi i mogao dobiti podatke od pošte, bez policijskog naloga, to je opet kaznjivo zakonom za poštu, zaposlenika i onog koji je trazio)... a policija bez nekog vidljivog dokaza i identiteta neće uopće otvoriti istragu...

Treba na policiju pa vidjet

15 godina
odjavljen
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Jedan moj poznanik je kupovao fotić preko njuškala. 2500 kn. A dobio je ciglu. Doslovno.

Nekako je uspio zaustaviti plaćanje. Ali on je to radio preko banke.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
Kant kaže...

Treba na policiju pa vidjet

  u svakom slucaju mozda grijesim, ali pošto sam iz policijske obitelji, više manje sam siguran...

 

ALI svakako bi trebao probati...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren POMOĆ
0000 kaže...

Onda da zamolim na pošti da mi daju adresu gdje stižu novci???

 

Inače nisam za nasilje, ali ako dođemo do adrese ja mu garantiram da se neće lipo provesti makar se mi zaputili iz šibenika u osijek

  To eventualno mozes dobiti ako ti netko jako blizak radi u pošti...

 

A i onda je nelegalno bez policijskog naloga...

 

I ne bi ja bio u koži ako nađete toga...

 

 

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Sumnjam da ce vam policija pomoc... Ako imate kakvu vezicu u MUP-u onda mozda... To kaj vas lik shebal je vasa stvar, al opet s druge strane je to kradja. Svakako na policiju se informirat.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Zahvaljujem svima na pomoći. Otići ćemo sad opet na poštu zamoliti podatke ako nam budu htjeli dati, ako ne nema druge nego na policiju...

 

Javit ću kasnije jesmo uspili šta

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Ajde javi... baš me zanima...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
EnlightenedPhoenix kaže...
Ajde javi... baš me zanima...

 Mene isto.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Ajd javi, i mene isto zanima... Čoeče, kak je negdje tom tvom frendu. Vjerojatno čovjek nije prek noći skupio tu lovu, i onda ga neki idiot tak shebe... Jel možeš reći kak mu je bio nick na njuškalu?

 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren POMOĆ
0000 kaže...

Bok, neznam u koju bih kategoriju stavio ovu temu pa bih vas molio pomoć ovdje

 

Evo ovako, prijatelj mi je u subotu naišao na oglas na njuskalu za iphone 4 za 2500 kn. U oglasu je stalo da nije niti korišten i da ima račun i garanciju u tmobile

Nazvao je tog lika i sav sretan dogovorio kupnju. Lik je obećavao da je sve ispravno i da nije nikakav lažan oglas, čak mu je i poslao i slike na mail i sve se činilo ok.

Pošto mi prijatelj živi u šibeniku a taj s oglasa u osijeku (navodno) dogovorili su dostavu hp expresom i plaćanje prilikom preuzimanja.

 

Danas je paket stigao, ali prijatelj je ujutro radio tako da je ostavio novce ocu da ih da poštaru ako donese paket. Tako je i bilo... Maloprije kad se vratio s posla otvori paket i pronađe u njemu pokvareni iphone 2 cijeli izrazbijan i uopće se ne može upaliti

Ime pošiljatelja na paketu je žensko, a u oglasu je pričao s muškom osobom koji se navodno zvao mario. Cijelo popodne ga pokušajemo dobiti na mob da mu yebemo mater ali je uvijek isključeno

 

Molim vas ako tko zna kako da dođemo do ove osobe. Pretpostavljam da po imenu pošiljatelja ne možemo jer je ime najvjerojatnije izmišljeno

Može li se ikako saznati adresa na koju novci trebaju stići, je li mogao i nju lažirati, hoće li mu tražiti osobnu kad bude preuzimao pare pa da se tako dozna tko je???

 

Išli smo na poštu ali oni nam ne žele dati nikakve informacije, govore mu da je kupovao na vlastitu odgovornost...

 

MOLIM VAS ako tko ima kakav savjet da kaže, jer onda jedino šta preostaje je otići na policiju (ako oni uopće mogu šta napraviti)

Ima jedan vrlo jednostavan način (Ako je oglas aktivan,ako se još nalazi tamo ili ako znaš tom tipu broj):

1.Odeš kod nekog prijatelja

2.Nazoveš tog tipa preko mobitela svog prijatelja

3.Nakon što završiš razgovor(dobro prodano je doviđenja,hvala)probaj nekako policiji javiti to...

Mrzim slagati konfee...
13 godina
protjeran
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Nešto nisam shvatio,vi ste podigli paket no dali je telefon s svime bio u paketu ili je prazna kutija? To me zanima,isto ako dođete do adrese tog lika nađete nekog na forumu iz osijeka da malo našamara tipa i gotovo.

 

 

 

edit

@Lazoooo mi je dao ideju,nazoveš toga tipa i ako kaže da se oglas još prodaješ sve dogovoriš s njime da ti pošalje i pošalje ti uzmeš adresu i zahebeš lika.A još jednostavnije na paketu mora pisati adresa i ime pošiljaoca,vidim da si napisao da je neka ženska poslala,probaj preko njene adrese doći do toga tipa.

nema beda dok ima meda
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 17:47 (Gmailovac).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Gmailovac kaže...

Nešto nisam shvatio,vi ste podigli paket no dali je telefon s svime bio u paketu ili je prazna kutija? To me zanima,isto ako dođete do adrese tog lika nađete nekog na forumu iz osijeka da malo našamara tipa i gotovo.

 

 

 

edit

@Lazoooo mi je dao ideju,nazoveš toga tipa i ako kaže da se oglas još prodaješ sve dogovoriš s njime da ti pošalje i pošalje ti uzmeš adresu i zahebeš lika.A još jednostavnije na paketu mora pisati adresa i ime pošiljaoca,vidim da si napisao da je neka ženska poslala,probaj preko njene adrese doći do toga tipa.

Ja znam dva stemera iz Osijeka, Robi & Mato :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
protjeran
offline
RE: Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala
Gmailovac kaže...

Nešto nisam shvatio,vi ste podigli paket no dali je telefon s svime bio u paketu ili je prazna kutija? To me zanima,isto ako dođete do adrese tog lika nađete nekog na forumu iz osijeka da malo našamara tipa i gotovo.

 

 

 

edit

@Lazoooo mi je dao ideju,nazoveš toga tipa i ako kaže da se oglas još prodaješ sve dogovoriš s njime da ti pošalje i pošalje ti uzmeš adresu i zahebeš lika.A još jednostavnije na paketu mora pisati adresa i ime pošiljaoca,vidim da si napisao da je neka ženska poslala,probaj preko njene adrese doći do toga tipa.

Drago mi je čuti da sam i ja jednom učinio dobro djelo iako sam malo baljezgao,no ipak ima neke koristi

Mrzim slagati konfee...
13 godina
neaktivan
offline
Prevaren pri kupnji iPhonea preko njuskala

Sami ste krivi... Ali na greškama se uči, pa ćete drugi put biti pametniji... Tko je vidio na ćoravo kupovati mobitel?

 

Sad taj iphone ti fino uvali nekome i gotovo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 17:56 (scenesports).
 
7 9 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice