Qi dockovi i punjenje

poruka: 5
|
čitano: 1.115
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Qi dockovi i punjenje

Primjerice Huawei ima svoj punjač tj svoju tehnologiju koju je sam razvio pa nisu kompatibilni punjači od Qualcoma ili od neke druge firme .

 

No što sa dockovima za QI punjenje ? Meni nije jasno dalje, jesu li dockovi standardni ili Huawei ima svoj ?  Hoče li on puniti drugačije ako upotrebim drugačiji adapter reicmo adapter koji nije od Huaweia ?

 

Pitam zato što je bežično punjenje ustvari pretvaranje električne energije u elektromagnetsko polje, dok druga zavojnica u mobu pretvara elektromagnetsko polje u električnu energiju. Što ako onda adapter nije bitan ? buduči da elektromagnetsko polje u električnu energiju pretvara mobitel u sebi ?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Qi dockovi i punjenje

Zavisi koji huawei je u pitanju. Imaš ovdje popis podržanih mobitela https://www.makezens.com/wireless-charging-technology/phones-with-wireless-charging/
Ako ti je mobitel na popisu, onda bi trebao raditi s bilo kojim Qi punjačem.

16 godina
offline
Qi dockovi i punjenje

Wireless punjači su odlična stvar. Rasporediš par komada na strateškim mjestima i ne razmišljaš više o bateriji. Da sam znao ranije, još uvijek bi bio na Note8. Sad ne znam kad idem ispod 50% sa Note9.

 

A ovo sa standardima treba pripaziti... Recimo, kad sam imao OnePlus, dash charge je bio odličan, ali čim ga spojiš na QC presporo... I onda trebaš kupiti još par komada dash chargera ili kako se već planira koristiti. A znamo da OnePlus fino naplaćuje dodatke... Vjerojatno ista stvar s bilo kojim uređajem koji koristi propriety tehnologiju.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Qi dockovi i punjenje
Kaj nema nijedan kineski proizvodac da ima i oneplusovo brzo punjenje?
6 godina
offline
Re: Qi dockovi i punjenje
blackeagle29 kaže...
Kaj nema nijedan kineski proizvodac da ima i oneplusovo brzo punjenje?

Oppo?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice