Quadro smartphone

poruka: 253
|
čitano: 198.186
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Kakav je ekran na 5'' modelu? Mijenja li previše kontast ako se gleda iz različitih kuteva?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

Nisu neke pare velike koje mislim dat za mob ali neću se zaletavat pri kupnji kad nije hitno jer imam mob koji posluži.

Znam da samo pišem i pišem{#} i ispričavam se ako dosađivam pitanjima!{#}

I mene zanima koji si uzeo umjesto Quadra?

Rondo koji ngm si ti uzeo? Zadovoljan?

12 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

... kupio sam archos 40 titanium za 900kn...

 

... i zadovoljan sam, nisam pozalio sto sam kupio "samo" 4" zaslon jer mi je to taman... ali to nije tema za taj mobitel pa nema smisla tu pisati hehe

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

a ja uzeo ngm dynamic racing za 1500 kn, ali za detaljnu recenziju će se pričekati zato jer otpakiravanje čeka tek za Božić:-). Kod quadra me najviše privukao taj model od 4, 5 inča jer ima najbolje karakteristike, još samo da su uz njega dijelili i futrolu već bi ga kupio

12 godina
offline
Quadro smartphone

Ja isto razmisljam da kupim ovaj Quadro mobitel od 5" medutim nisam pametne sto da radim, ionak mjenjam svaki 1-2mj mob tako da...a koliko cujem od djelatnice rok povrata robe da s tim dobijes pare je 1mj lako ga vratim ako bas koma bude, jel ima jos kakva iskustva s tim uredajem i ovi sto su pisali vec o njemu jel vam je idalje ok? :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

Ma odlučit ću se do nove godine, sve su to ok uređaji i sve ovisi šta ko voli, veći ekran, manji ekran, dizajn ovakav onakav itd.

Mogu reći da quadro 5" mi je dosada best buy, a bio mi je 4,5" ali nema futrolu(posebno je nema ni kupit, a to mi je bitno) i slabija mu je baterija, tako kažu.

Eto ja sam zasada odlučio samo da će biti do 1000kn jer nema mi svrhe davat više novaca za ono šta meni treba.

p.s. može usporedba uvijek, naravno sa uređajima te cijene otprilike{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 21:06 (Tupislav).
10 godina
neaktivan
offline
Re: q

ne svijetle ni kod mene.

 

10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Uzeo sam i ja danas quadro od 5" i mogu reci da sam zadovoljan. Ekran ima odlicne boje, jedino malo kontrast gubi pri zakretanju, to je jedina zamjerka.

 

Gps prvi puta trazio oko 2 minute, nakon toga u roku par sekundi pronađe.

 

Kvaliteta izrade jako dobra. Baterija isto dosta dobro drzi. Na Antutu je postigao 11 083 boda, piše da je malo iznad S2 po performansama (tako piše).

 

Ne trza i nema štekanja što me iznenadilo, eto toliko od mene. pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Evo da se malo samo nadovezem.

Danas sam otisao vratiti mobitel i uredno su mi vratili novce.

Kvaliteta izrade je odlicna, sto me zavaralo pri kupnji jer nisu dali da se upali.

No opet kazem, uredno su vratili novce zbog prituzbe.

 

Naime ekran je veliki problem, jer je prevelik i gobi "boju" kontrast. Pa tako cesto pri radu zahtjeva zakretanje, sto umara.

Pogledati neki video je ne moguce, jer je uvijek jedan dio ekrana ili svijetao ili taman. HD video pokrece ali sa zrnatom slikom, sto je jako lose.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Quadro smartphone
johnny007 kaže...
Naime ekran je veliki problem, jer je prevelik i gobi "boju" kontrast. Pa tako cesto pri radu zahtjeva zakretanje, sto umara.

Pogledati neki video je ne moguce, jer je uvijek jedan dio ekrana ili svijetao ili taman. HD video pokrece ali sa zrnatom slikom, sto je jako lose.

To je model SQ-50E85F? Neobično, jer u specifikacijama stoji da je riječ o IPS ekranu, a oni bi morali imati u najmanju ruku dobar kut vidljivosti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

I mene čudi to{#}

Nisam više pametan šta kupit, sve mi se čini da ću ipak par stotina kuna više od 1000 platit ili 4.5" model u konzuma uzet uz popust 10%.

12 godina
offline
Quadro smartphone

Ja sam promatrao Quadro modele i razmišljao kojeg bi bilo najbolje uzeti. Na kraju sam se odlučio za Gigabyte Gsmart Aku A1. Idući tjedan stiže pa ću napisati dojmove... Par stotina kuna za dosta bolji mob koji još uvijek ima jako prihvatljivu cijenu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Kupio sam SQ45 prije desetak dana u konzumu za 849 kuna i mogu samo reći da je telefon za te novce odličan.

sve radi fluidno i bez greške čak i fotić na kojeg se neki ovdje žale,naravno da po mraku nisu savršeno  kvalitetne slike,

ali mislim da su u prosjeku slika kakve mobitel može napraviti.Možda se treba malo poigrati i sa postavkama foto/kamere

za bolju kvalitetu.Ekran je čitljiv u svim uvjetima, a svi kojima sam pokazao mob, a više se bave rasturanjem mobova bili su iznenađeni

izgledom i radom uređaja.Osim ovog novog moba kojeg sam nabavio isključivo zbog dva SIM utora da ne moram koristiti više uređaja koristim i

iPhone i Samsung GT8000 Omniu i ovaj mob u gotovo ničem za 850 kuna ne zaostaje osim što nije zvučno brendiran

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone
Čini mi se da će bit moj izbor čim budem u blizini superkonzuma.
Kad bude biće, a onda ću i svoje dojmove napisat, pozz
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone
P.s još da ima neku futrolu to je to! Al biće nekakva univerzalna valjda
10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone
Ja imam 5" quadro. Do sada zamjerke na ekran; loš kontrast, a ne može se mijenjati osim svjetline. Zamjerka i na mrežnu karticu; signal je dobar, a udaljen sam od rutera 8 m. Slike vani su ok, a pri smanjenoj svjetlosti su loše. Nisam zahtjevan korisnik; internet, youtube, tako da manjak memorije ne stvara neke probleme. Dvije sim rade ok, ne primjećujem probleme. Baterija drži do 2 dana: povremeno na internetu, dnevno cca 1 sat razgovora.
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

Da to je taj model.

Pa i mene je iznenadilo jako. Ekran je IPS (barem tako pise), ali za usporedbu na tele2 v5 fonu, je taj ekran onakav kakvim sam ja zamisljao da ce ovaj biti.

No ovaj je daleko od dobroga.

15 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Neznam od kuda vama te zamjerke na kontras pri zakretanju. meni je dapače slika bolja kada ga ne gledam direktno nego pod nekim kutem. Meni kontras stoji uvijek isti...

Al imam i ja zamjerku. Mobitel ne hvata 3g kada se ode van grada. Nisam gledao da nema 900Mhz 3g frekvenciju pa sam osuden na 2g a ja putujem jako cesto van grada premda svugdi ima 3g signala al ovoga na 900Mhz a ne ovoga na 2100Mhz. U gradu imam 3g signala a van ne pa sam pomislio da se nesto pokvarilo a gledam drugi mobiteli imaju 3g tako OPREZ ako putujete van 2100Mhz frekvenciskog spektra...

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Quadro smartphone
Duje00 kaže...

Neznam od kuda vama te zamjerke na kontras pri zakretanju. meni je dapače slika bolja kada ga ne gledam direktno nego pod nekim kutem. Meni kontras stoji uvijek isti...

Al imam i ja zamjerku. Mobitel ne hvata 3g kada se ode van grada. Nisam gledao da nema 900Mhz 3g frekvenciju pa sam osuden na 2g a ja putujem jako cesto van grada premda svugdi ima 3g signala al ovoga na 900Mhz a ne ovoga na 2100Mhz. U gradu imam 3g signala a van ne pa sam pomislio da se nesto pokvarilo a gledam drugi mobiteli imaju 3g tako OPREZ ako putujete van 2100Mhz frekvenciskog spektra...

problem 90% kineza

15 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone
lllnuclearlll kaže...
Duje00 kaže...

Neznam od kuda vama te zamjerke na kontras pri zakretanju. meni je dapače slika bolja kada ga ne gledam direktno nego pod nekim kutem. Meni kontras stoji uvijek isti...

Al imam i ja zamjerku. Mobitel ne hvata 3g kada se ode van grada. Nisam gledao da nema 900Mhz 3g frekvenciju pa sam osuden na 2g a ja putujem jako cesto van grada premda svugdi ima 3g signala al ovoga na 900Mhz a ne ovoga na 2100Mhz. U gradu imam 3g signala a van ne pa sam pomislio da se nesto pokvarilo a gledam drugi mobiteli imaju 3g tako OPREZ ako putujete van 2100Mhz frekvenciskog spektra...

problem 90% kineza

Nisu ovi quadro mobiteli sa 4.5inch i 4inch ekranom. Oni uredno imaju taj frekvenciski spektar jedino ovaj od 5incha nema sta mi je jako cudno nije da nisu imali prostora di stavit. Ja kada sam gledao za uzet prvo sam gledao 4.5inch pa onda ovaj 5 bacio pogled na brzinu i zeznio se al isto sam svejedno zadovoljan mobitelom.

15 godina
offline
Re: Quadro smartphone
Duje00 kaže...
lllnuclearlll kaže...
Duje00 kaže...

 

Al imam i ja zamjerku. Mobitel ne hvata 3g kada se ode van grada. Nisam gledao da nema 900Mhz 3g frekvenciju pa sam osuden na 2g a ja putujem jako cesto van grada premda svugdi ima 3g signala al ovoga na 900Mhz a ne ovoga na 2100Mhz. U gradu imam 3g signala a van ne pa sam pomislio da se nesto pokvarilo a gledam drugi mobiteli imaju 3g tako OPREZ ako putujete van 2100Mhz frekvenciskog spektra...

problem 90% kineza

Nisu ovi quadro mobiteli sa 4.5inch i 4inch ekranom. Oni uredno imaju taj frekvenciski spektar jedino ovaj od 5incha nema sta mi je jako cudno nije da nisu imali prostora di stavit. Ja kada sam gledao za uzet prvo sam gledao 4.5inch pa onda ovaj 5 bacio pogled na brzinu i zeznio se al isto sam svejedno zadovoljan mobitelom.

Ja u to nisam siguran. Naime, iako na Inemovim stranicama piše da podržavaju frekvenciju od 900 MHz, u uputstvima piše drugačije, tj. za sva 3 modela piše da podržavaju samo 2,1 GHz.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

Kupio danas mob, ali ipak je izbor pao na gigabyte aku a1 za 1299kn, iako mislim da se nebi prevario ni da sam quadra 4.5" uzeo s obzirom na moje potrebe(u konzumu kreteni ne primaju visa kartice na rate{#} pa ovako dadoh 450 kn više u odnosu na 850kn s popustom 10%). Možda i on upadne uskoro kad jer i cura bi trebala nešto noviji mob pa možda njoj proslijedim ovog aku-a za mjesec dva.

Šta se tiče frekvencije i ja sam sad zbunjen jer na inem.hr piše da podržavaju 900mhz 4.0" i 4.5" modeli, a 5.0" ne.

10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

samo da dam do znanja...u intersparovom katalogu daju jedinstvenu ponudu quadro od pet inča za samo soma kuna. piše da je inače 1500 a da oni daju popust od petsto kuna...joj, predobri su...inače je svugdje ista cijena, a sad oni kao daju nepostojeći popust. Što ti je marketing!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Quadro smartphone
...računaju da će dosta ljudi nasjest na tobožnji popust i njima dosta...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

Ima moj sin sq 45 i s obzirom da je kinez sasvim pristojan mobitel.Daju 2 godine garancije na njega pa za 945 kn u konzumu ili za 999 kn (sq50 ) u kauflandu ne možeš naći mobitel tih performansi za te novce.

eddy
15 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

I meni postaje sve interesantniji taj Quadro 4,5". 

Morat ću još malo guglat prije nego se odlučim na kupovinu, jer mi Quadro kao marka ne ulijeva povjerenje, samo mi je bitno da može normalno vrtit internet.

Molio bih one koji ga imaju da malo detaljnije napišu o kvaliteti signala (wifi i 3g). Hvala.

zvec
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quadro smartphone

da da 4 inča je po 699, krivo sam vidjela :)

10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Eto i ja danas kupio Quadro SQ - 50E85F za 999 kn u kauflandu  pa odmah imam nekoliko zapažanja i pitanja.

 

Prvo da kažem da je jako brz , slika čista, svjetlina jaka i čista, video super, razgovori isto

Wi fi radi ko zvijer kao i 3g mrža ( simpa )

 

Zvuk i slika kristalno čisti, softwer možda čak i prebrzi...

 

Ono što mene muči jest da mi predinstalirani Google Chrome se ruši po otvaranju kao i Google+

 

AKo netko može staviti si Google+ i reći mi dal radi da znam da nije u uređaju problem. Ako jest, da ga vratim i zamjenim. 

 

Osobno mi Google usluge budu jako bitne pa ako je u cijeloj seriji da ne radi , onda j** ga...

 

Za sad sve ostalo šljaka super.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2014 16:31 (Shihan).
 
0 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Quadro smartphone

Kupio sam prije par dana quadro 4.5"

 

Za pocetak mogu reci da sam zadovoljan. Mobitel radi dosta brzo, igre mi za sad rade bez stekanja. Na AnTuTu ima score 13353(iskreno neznam jel to ok)

malo me mucilo ovih 512 RAM, ali sad vidim da je to dovoljno za ovaj model.

 

Ako vas jos nesto zanima, pitajte.

 

 

Za te novce stvarno se isplati uzet taj mob.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Quadro smartphone

trazim zeni mobitel do 1000kn...znate koje su potrebe zene, slikanje, sms, whatsapp, face, instagram....

zapelo mi oko na

SQ-45E83C Premio Series

 

islplati li se kupit ovoo?? 945 kuna u konzumu (zna li netko koliko uređaj ima garancije)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice