Adapter/konverter/2. monitor

poruka: 8
|
čitano: 2.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Adapter/konverter/2. monitor

Pozdrav svima,

 

Trebao bih pomoć oko spajanja drugog monitora, iščeprkao sam Philipsov stari 150S3 model a dobro bi mi došao kao 2. monitor uz BenQ GW2470.

 

BenQ mi je spojen preko HDMI-a, a za Philipsov bi trebao nekakvu preinaku uzet u vidu ne znam ni ja čega pa bih molio za savjet.

Naime, monitorov jedini utor je d-sub kao što je i njegov kabel (dakle d-sub/d-sub). Ne znam je li to isto kao VGA...Uglavnom, na grafičkoj su mi još ostala 3 displayporta i 1 DVI-D utor (MSI GTX1060).

 

Možete li baciti link što bih trebao kupiti da to uspijem spojiti, jel adapter jel konverter, jel poseban kabel...skroz se pogubih od tih naziva..

 

Unaprijed hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adapter/konverter/2. monitor

Pa imas konvertere dvi na vga. Dodju malte ne sa svakom grafickom karticom.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/DVI-VGA-Adapter.jpg

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Adapter/konverter/2. monitor
Zeleni to je adapter, samo pretvara jedan konektor u drugi.. A ak nema dvi i izlaz koji salje i analogni signal (dok dvi d salje samo digitalni), s tim adapteeom mu nece radit.. A i tesko da ce moc taj adapter ugurat jer ima razlika izmedu dvi d i dvi i( i ima 1 crticu i 4 tocke vise ak se ne varam)..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Adapter/konverter/2. monitor

Dobio sam jedan uz moj gtx 980ti. I koristio sam jedan stari monitor sa samo vga konektorom s njim.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
7 godina
offline
Re: Adapter/konverter/2. monitor
I ja sam koristil stari monitor sa vga ali preko dvi i, pogledaj razliku izmedu dvi i i dvi d

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/what-is-the-difference-between-dvi-i-and-dvi-d%3F
13 godina
offline
Adapter/konverter/2. monitor

S grafičkom sam dobio samo hdmi > dvi d adapter :/

 

A može li se glavni monitor uštekati u grafičku, a sekundarni u matičnu? 

 

 

EDIT: Uspio sam tako, u biosu sam omogućio iGPU tako da sad radi. Sad moram se igrat s postavkama i display rezolucijama kao i otvaranjem prozora na sekundarnom displayu.

 

EDIT 2: Predivno! Samo drag&drop na drugi display i tamo mogu vidit sta se dogada (mjuza, video, chat) dok se na glavnom igram :) Šteta da drugi nije virutalni desktop pa da je sam za sebe, ali i ovo je nevjerojatno korisno i uspješno

 

Hvala ekipa na savjetima, izgleda da ništa dodatno neću morati kupovati :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 17:15 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Adapter/konverter/2. monitor
Mozes skinut program aster, ak imas 2 misa i 2 tipkovnice mozes koristit ko dva kompa, naravno ak je komp dovoljno jak.. Moj sa i3, 8gb ddr4 i ssdom je radil da na jednom ekranu se igra gta 5 na high i drugi je normalno vrtil full hd na youtube :D
13 godina
offline
Re: Adapter/konverter/2. monitor

uuuuu nisam to znao, hvala puno! Probat ću :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice