Antenski kabel za AV reciever

poruka: 8
|
čitano: 1.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Antenski kabel za AV reciever

Pozdrav!

Trebao bih antenski kabel(antenu zapravo) za Marantz reciever. Onu crnu žičicu sa antenskim socketom, ali da je duljine minimum 15 metara.

Gdje bi se to moglo naći?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Antenski kabel za AV reciever
Chipoteka ili ako nemaju gotovu onda je napraviš sam. 15 m antenskog kabela 2 konektors (muški i ženski) i to je to, nije neka mudrolija
13 godina
neaktivan
offline
Antenski kabel za AV reciever

E, ali onda nije tanki crni, a takav mi treba :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Antenski kabel za AV reciever
chutac kaže...

E, ali onda nije tanki crni, a takav mi treba :)

 Dobro ti je kolega rekao; uzmi koaks (ako se ne varam, 75 Ω ti je impendancija) i na jedan kraj rokni antenski konektor, a na drugi 75 Ω antenu (za FM područje).

Onaj tanki crni kabel kaj si dobio ti je neki obični dipol, a sa usmjerenijom antenom većeg dobitka budeš dobio bolji prijem, a koaks ti bude osigurao manje gubitke u prijenosu od antene do recievera.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Antenski kabel za AV reciever

za takve stvari korsitim antenu koja se dobijala uz tv kartice.. odlično lovi (daleko bolje od metra žice). Potraži, jer takvih stvari ima po 'smeću' (odbačene tv kartice..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Antenski kabel za AV reciever
fer-de-lance kaže...
chutac kaže...

E, ali onda nije tanki crni, a takav mi treba :)

 Dobro ti je kolega rekao; uzmi koaks (ako se ne varam, 75 Ω ti je impendancija) i na jedan kraj rokni antenski konektor, a na drugi 75 Ω antenu (za FM područje).

Onaj tanki crni kabel kaj si dobio ti je neki obični dipol, a sa usmjerenijom antenom većeg dobitka budeš dobio bolji prijem, a koaks ti bude osigurao manje gubitke u prijenosu od antene do recievera.

 Niš ne razumijem haha

ihush kaže...

za takve stvari korsitim antenu koja se dobijala uz tv kartice.. odlično lovi (daleko bolje od metra žice). Potraži, jer takvih stvari ima po 'smeću' (odbačene tv kartice..).

 Meni je TV/Marantz u ćošku sobe i iza zida je terasa, ne znam koliko bi dobro hvatalo radio signal.
Zamisao je da uzmem tu crnu žičicu dugu 15 metara, izvučem preko prozora(zato mora biti ta tanka) i izvučem na terasu.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Antenski kabel za AV reciever

pa radio signal je 'čudo', koje znaš tek kad probaš.. a za sve ostalo, antenski koaxialac i postaviš gdje želiš.. :) ovisno samo o tipu konektora, nekadašnji RF muškoženski su na novijim stvarima posuđeni od sat.F konektora + posotji adapter za svaku kombinaciju. Inače je RF konektor kompatibilan s npr chincom .. svejedno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Antenski kabel za AV reciever

Ja sam pao elektrotehniku na faksu, o čem ti pričaš? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice