Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
CPU chat tema

Da cuo sam za to, ali ja nemam

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...

Da cuo sam za to, ali ja nemam

Isti CPU, ploča je MSI B150 Mortar

 

EDIT: dosta je sitna slika tu na forumu, evo upload na web klik

EDIT2: e tek sad vidim da imas 6600 a Luci je spominjao 6400

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 14:02 (ibme74).
10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Ja imam 6600, ali imaš istu stvar kao ja... i5 6400 boosta jednom jezgrom do 3.4ghz, a sa sve 4 na 3.1ghz. Ja pokusavam naci nacin kako forsirati sve 4 jezgre na max. boost, ali izgleda da se ne moze nikako na nekim plocama.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

razlike u performansama nema ako ti to išta znači

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
10 godina
offline
CPU chat tema

Ma znam, ali ne volim kad ne koristim full potencijal necega. A i možda bi pomoglo u Bfu, tamo mi se proc jedino guši

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

razlike u performansama nema ako ti to išta znači

Ima, 10% je razlika...

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Ma cisto sumnjam, sjecam se na onom cpuz benchu kolega s istim procom na multiju je imao mrvu slabiji rezultat od mojeg koji radi sa sve 4 jezgre na 3,7ghz
...a u gejmanju je razlika vjerojatno i manja
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Edit, kad na mobu nemrem editirat - njegov je radio na 3,7 prva jezgra, druga na 3,6 i tako treca i ceyvrta na 3,5 i 3,4 - tako mu je diktirala maticna
8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...

razlike u performansama nema ako ti to išta znači

Ima, 10% je razlika...

 Nije 10%.

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...

razlike u performansama nema ako ti to išta znači

Ima, 10% je razlika...

 Nije 10%.

Nije 10 nego 9.xx. To sta u gpu bound uvjetima nema razlike ne znaci da procesor nije brzi...

8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

 Nije 10%.

Nije 10 nego 9.xx. To sta u gpu bound uvjetima nema razlike ne znaci da procesor nije brzi...

Ja nisam napisao da procesor nije brži.

 

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 11:50 (Glavas_ZG).
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Kao Kerumov Ferrari. Najbrži u gradu, al ne može brzo po rupavom splitskom asfaltu :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...

 Nije 10%.

Nije 10 nego 9.xx. To sta u gpu bound uvjetima nema razlike ne znaci da procesor nije brzi...

Ja nisam napisao da procesor nije brži.

 

Napisao si da razlike u performansama nema sta je potpuno netocno...

13 godina
offline
CPU chat tema

Da li je AMD negdje najavio kakav bi ovi nadolazeci APU-i za laptope imali graficki performans?

Burek s mesom
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
KKristijan kaže...

Da li je AMD negdje najavio kakav bi ovi nadolazeci APU-i za laptope imali graficki performans?

 netko je negdje napisao u rangu amd rx 550 serije. al neznam jel to točno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...

 Nije 10%.

Nije 10 nego 9.xx. To sta u gpu bound uvjetima nema razlike ne znaci da procesor nije brzi...

Napisao si da razlike u performansama nema sta je potpuno netocno...

U tom slučaju je i ovo što si gore napisao također netočno.

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...

 Nije 10%.

Nije 10 nego 9.xx. To sta u gpu bound uvjetima nema razlike ne znaci da procesor nije brzi...

Napisao si da razlike u performansama nema sta je potpuno netocno...

U tom slučaju je i ovo što si gore napisao također netočno.

Ne ide ti logika? Ti si generalno izjavio da nema razlike, sta je krivo. Ja sam rekao da u gpu bound scenarijima nema razlike, sta je tocno.

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

e moj glavas 

13 godina
online
Re: CPU chat tema
Lucidius kaže...

e moj glavas 

E moj, kako god se zvao. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

Ne ide ti logika? Ti si generalno izjavio da nema razlike, sta je krivo. Ja sam rekao da u gpu bound scenarijima nema razlike, sta je tocno.

Ja nisam napisao da nema generelno razlike, već drugi puta pišeš nešto što ja nisam napisao.

 

Razlika ili postoji u svim scenarijima ili ne postoji niti u jednom, to ti je jasno valjda.

To što je razlika mnogo manja u gpu bound scenarijima u odnosu na razliku u brzini procesora ne znači da razlike nema, što nas dovodi do toga da si kontradiktoran sa svojom tvrdnjom da razlike u gpu bound uvjetima nema, a u brzini procesora ima.

Razlika u brzini procesora koju si krivo izračunao, a postojeća je će se reflektirati na sve druge scenarije tako i na gpu bound uvjete, to što će razlika brzine procesora od cca 10% kako si izračunao rezultirati vrlo malom razlikom u gpu bound uvjetima ne znači da razlike u gpu bound uvjetima neće biti, dakle nisi u pravu. 

 

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 8:45 (Glavas_ZG).
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Ne znam oko čega se prepirete, stvar je vrlo jednostavna: performanse ovise o najsporijoj komponenti sustava za određeni trenutak i set zadataka:

 

═╗

║CPU ............................▒░░░

GPU ..................................▒░░

RAM .............▓................▒

BUS .......................▓...............................▒

STO ...........▒

═▄═█═╝

 

 

Ako su teoretske pojedinačne mogućnosti ▒, a zadatak je na ▓, svejedno će se sve izvršavati na razini █ jer je tu najniža teoretska sposobnost jedne od potrebnih komponenti u odnosu na najviše potrebe igre.

U trenutku kad igra učitava novi level, sve će pasti na ▄ jer je tada disk potreban (najčešći frame dropovi) i ako se učitavanje nije obavilo u pozadini u međuvremenu, odeeeee na tu razinu.

Nope.
8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Radi se o eventualnoj razlici performansi u gamingu između sustava sa istim cpu-om na kojem su sve jezgre na max turbo boostu (enhanced boost, multicore enhamcement) i sustava na kojem su sve jezgre na običnom turbo boostu.

Na što sam ja komemtirao da razlike u performansama neće biti.

Kolega je nakon toga htio cjepidlačit sa razlikom od eventualnih 10% koji su vrlo malo evidentni u gamingu, no ako već ide u teoretiziranja i hipotetske razlike onda nek to napiše točno a ne netočno.

 

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Pa i to je jednostavno: bolji je boost na svim jezgrama, ali samo tamo gdje se koristi više od jedne jezgre koja je uvijek boostana (ako uzmemo da boost normalno boosta samo jednu jezgru, što možda nije slučaj u novim generacijama procesora) i samo u postotku u kojem je to korisno za igru. Ako je usko grlo jezgra 0, za ludu je sve što radi jezgra 1 ili 2 ili 3 sve dok one ne postanu usko grlo. Dakle, uvijek je boost na prvoj jezgri najbitniji jer je najčešće to jezgra koja je kočnica.

Međutim, ima igara koje maksimalno opterete dvije jezgre, pa je tada bitno i da su dvije brže.

 

Nego, to oko tih 10%... a gle, ljudi se jako trude da im se GPU vrti 5% brže za 3% bolje performanse, što je toliko nebitno...

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 10:01 (Tonči).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

Radi se o eventualnoj razlici performansi u gamingu između sustava sa istim cpu-om na kojem su sve jezgre na max turbo boostu (enhanced boost, multicore enhamcement) i sustava na kojem su sve jezgre na običnom turbo boostu.

Na što sam ja komemtirao da razlike u performansama neće biti.

Kolega je nakon toga htio cjepidlačit sa razlikom od eventualnih 10% koji su vrlo malo evidentni u gamingu, no ako već ide u teoretiziranja i hipotetske razlike onda nek to napiše točno a ne netočno.

 

Aj ne filozofiraj, razlika od 10% je i te kako opipljiva i lako utvrdiva. Napisat da nema razlike je pogresno, a pogotovo je pogresno rec da ako ima razlike u jednom scenariju, da mora bit razlike u svakom. Uglavnom, pises bedastoce i nisi u stanju priznat da si u krivu..

8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže... 

Aj ne filozofiraj, razlika od 10% je i te kako opipljiva i lako utvrdiva. Napisat da nema razlike je pogresno, a pogotovo je pogresno rec da ako ima razlike u jednom scenariju, da mora bit razlike u svakom. Uglavnom, pises bedastoce i nisi u stanju priznat da si u krivu..

 Nisi ni ti u tom stanju.

Zdravlje nadmašuje sva moguća dobra u tolikoj mjeri da je zdrav prosjak sretniji od bolesnog kralja.
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže... 

Aj ne filozofiraj, razlika od 10% je i te kako opipljiva i lako utvrdiva. Napisat da nema razlike je pogresno, a pogotovo je pogresno rec da ako ima razlike u jednom scenariju, da mora bit razlike u svakom. Uglavnom, pises bedastoce i nisi u stanju priznat da si u krivu..

 Nisi ni ti u tom stanju.

Ne bi ni bilo normalno posto sam u pravu...

10 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže... 

Aj ne filozofiraj, razlika od 10% je i te kako opipljiva i lako utvrdiva. Napisat da nema razlike je pogresno, a pogotovo je pogresno rec da ako ima razlike u jednom scenariju, da mora bit razlike u svakom. Uglavnom, pises bedastoce i nisi u stanju priznat da si u krivu..

 Nisi ni ti u tom stanju.

 Nitko na ovom forumu nije u tom stanju

US server keke013#2101
13 godina
online
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

Aj ne filozofiraj, razlika od 10% je i te kako opipljiva i lako utvrdiva. Napisat da nema razlike je pogresno, a pogotovo je pogresno rec da ako ima razlike u jednom scenariju, da mora bit razlike u svakom. Uglavnom, pises bedastoce i nisi u stanju priznat da si u krivu..

 Razliku od 10% CPU-a u igrama, ako nije na nekom graničnom stutter dijelu nema nikakve šanse da primjetiš osim ako ne blejiš u fraps ili neki sličan program. 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
itomic009 kaže...

 Razliku od 10% CPU-a u igrama, ako nije na nekom graničnom stutter dijelu nema nikakve šanse da primjetišosim ako ne blejiš u fraps ili neki sličan program

Jel ti stvarno mislis da to pojedinci ovdje ne rade? 


Pored toga sto uzivaju gejmati benchmarke 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
itomic009 kaže...
ansha kaže...

Aj ne filozofiraj, razlika od 10% je i te kako opipljiva i lako utvrdiva. Napisat da nema razlike je pogresno, a pogotovo je pogresno rec da ako ima razlike u jednom scenariju, da mora bit razlike u svakom. Uglavnom, pises bedastoce i nisi u stanju priznat da si u krivu..

 Razliku od 10% CPU-a u igrama, ako nije na nekom graničnom stutter dijelu nema nikakve šanse da primjetiš osim ako ne blejiš u fraps ili neki sličan program. 

Poanta? Sam kazes da ima slucajeva gdje je razlika drasticna... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice