Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.623.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
CPU chat tema

ajmo rizini glasnici opletite ovaj test da vidimo tu rizu sa tim nekeim ajmo reci multi taskom kako se ponasa u crysisu 3 

16 godina
offline
CPU chat tema

Bas necemo :)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
7 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

da opet napišem dok me volja i novci nisu napustili

 

mijenjam i5 6600k sa garom do 2020g za i7 6700k gara poželjna uz moju nadoplatu, prednost u zadarskoj i šibensko-kninskoj županiji jer bih volio primopredaju

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 11:11 (phanteks).
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
phanteks kaže...

da opet napišem dok me volja i novci nisu napustili

 

mijenjam i5 6600k sa garom do 2020g za i7 6700k gara poželjna uz moju nadoplatu, prednost u zadarskoj i šibensko-kninskoj županiji jer bih volio primopredaju

 

"A fool and his money are easily parted"

Freak Show Inc.
8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

I5 ice su najviše izgubile izlaskom ryzena

 

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

I5 ice su najviše izgubile izlaskom ryzena

 

 zanimljiva ponuda..

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

To je već skoro cijena privjeska...to te ja pitam.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

I5 ice su najviše izgubile izlaskom ryzena 

Pa realnost je da ima limit za grafu na gtx1070 kao sto je i R3, sve iznad trazi vise CPU snage 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Na 4k nisu limit.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
DarthMarkus kaže...

 Opa. Kakva je dugoročnost tu ?

Pa mislim da te nema zašto zabrinjavati. Čak je i korozija na bakru nevjerojatno spora. Na 5 godina konstantnog rada na visokoj temperaturi, kolega je dobio samo blagu diskoloraciju na vodenom bloku (3770K).

 S tim da, imaj na umu, dosad procesori pod vodom (i tekućim metalom) nisu baš često prelazili 65°C koje spominje frend kao nezgodne za galij. TM TIM je često galij (nisko talište mu je plus za ovo) i zato je nepoznato što će biti s time na ovim procesorima koji pod vodom hvataju daleko više temperature.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

R3 i 6600k se ne mogu usporedivati ako pricamo o bn-u kartica tj onome sto se dogada iznad 60hz-a...

8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...
Glavas_ZG kaže...

I5 ice su najviše izgubile izlaskom ryzena 

Pa realnost je da ima limit za grafu na gtx1070 kao sto je i R3, sve iznad trazi vise CPU snage 

 6600k po performansama u igrama je bolji od r5 1600

15 godina
offline
CPU chat tema

Wow.. da se u ovoj temi izbriše cirka 200 stranica, svejedno bi bili aktualni s raspravom 

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Jbg treba na dnevnoj bazi sprijeciti sirenje dezinformacija. 

11 godina
online
Re: CPU chat tema

Citanjem i redovitim pracenjem ove teme, shvatio sam da sam sado-mazohist. Damn!

 

Takodjer, lakse je promjeniti cpu od 2500kn nego igru koju se prelazi.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

R3 i 6600k se ne mogu usporedivati ako pricamo o bn-u kartica tj onome sto se dogada iznad 60hz-a...

I jedan i drugi ce polomiti zube ako stavis GTX 1080 ili sta jace od 1070, tako da ova cijena od 1000kn je sasvim normalna i nista neocekivano. 

1440p gaming ce olaksati i jednom i drugome, u tom slucaju ces biti GPU bound a ne CPU bound tako da  

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Lijepo ti to sebi poslozis kako ti pase, samo sto to na zalost nije tako. Cinjenica je da ce 6600k biti puno manji bn za jednu 1080, dok se r3 muci vec i sa 1070 i to je jedino vazno u cijeloj prici. Po tvojoj logici mozemo uzeti 4k monitor pa rec da je 1200 jednak sa 8700k, a znamo svi kolika je razlika kod ta dva procesora.

 

Ne govorim ja za cijenu nista, ona je realna, ipak su to rabljeni procesori, iako prolaze 6600k/7600k jos uvijek za 1200kn na njuskalu bez problema.

11 godina
online
Re: CPU chat tema
metallic kaže...

Citanjem i redovitim pracenjem ove teme, shvatio sam da sam sado-mazohist. Damn!

 to ti je još dobro, mene sinkopa oplete pešest puta dnevno kadgod dođem, ali držim da je to ok jer je dobro ponekad isklistirati mozak

16 godina
offline
CPU chat tema

ekvivalent partizanima i ustasama.

s time da tu ima i partizana medju ustasama.

wait..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
online
CPU chat tema

a majku mu poljubim, kako ovi gastarbajteri imaju protekcije u odnosu na nas domaće 

evo, i ja i ovaj irac u isto vrijeme objavili post, njega stavilo na novu stranicu, ja ostao na prošloj koju više nitko ne gleda

...a računao sam dobiti bar pešest palčića za foru sa sinkopom 

16 godina
offline
Re: CPU chat tema

meni je veci ping iz dublina pa malo laggam

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
CPU chat tema

daj nek netko baci neki CB skor.. dosta je vise...

(G)jokaCRO ingame
11 godina
online
CPU chat tema

mislim da je ipak do partizana i ustaša, ovaj bugov clickbait algoritam te odmah strpao na novu stranicu čim si ih spomenuo 

 

edit:

kao fol ne znaš, a još si ih dvaput spomenuo za svaki slučaj

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 14:14 (picajzla0707).
15 godina
offline
CPU chat tema

Fuck Threadripper 

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
mrsmith kaže...

Fuck Threadripper 

 lol, kaj su mi to dali u ruke

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
mrsmith kaže...

Fuck Threadripper 

Svaki Threadripper daje 50% tih rezultata za 10% te cijene.

Nope.
11 godina
online
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
mrsmith kaže...

Fuck Threadripper 

Svaki Threadripper daje 50% tih rezultata za 10% te cijene.

 i žlica sirove masti daje 50% kalorija jednog bifteka za 1% cijene, pa se baš ne davim u masti (iako je dobra za ispeć jajca za doručak) 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Zato što nije sve u kalorijama.

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...
...

 i žlica sirove masti daje 50% kalorija jednog bifteka za 1% cijene, pa se baš ne davim u masti (iako je dobra za ispeć jajca za doručak) 

 znaci amdovi cb pointsi ne vrijede isto koliko i intelovi?
znaš li odgovorit na ono popularno u osnovnoj ,sta je teze kilo olova ili kilo slame?

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
mrsmith kaže...

Fuck Intel i njihovo smrdljivo serversko smeče od procesora 

Dobro si rekel, dva Intel proca/dual socket za 17 500$/CB R15 6525 vs single socket AMD Epyc 7401P/1000$/CB R15 4200.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=355&jumpto=5482452&sort=asc&view=flat

 

https://www.servethehome.com/amd-epyc-7401p-linux-benchmarks-and-review-something-special/

 

AMD zelenaš gazi Intel konkurenciju kao bager maloj Ježeka.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice