Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...

 ja da donesem doma peglu, žena bi me istjerala iz kuće 

srećom da se na kompu igra više od mene, pa mi ne treba previše nagovaranja za takve kupovine

 Vidit će on kad dobije kantu jupola i fasadexa za rođendan, amater. 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
7 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

zašto pas liše sam sebi jaja? zato jer može.... nisam nikoga ništa žicao, nije mi nitko doma gladan, bos i žedan, parketi su ok stanju, auto je registriran prije mjesec dana, tako da bilokoga od vas ne treba brinuti moje financijsko stanje....

eno lijepo sam jučer napisao osvrt svog druženja s ryzenom na ryzen temi, i eto da sam utukao jedno 250 eura u memoriju, to bi bilo bolje ulaganje??

jasna stvar da sam imao sa ryzenom identičan 4K@60hz gaming dozivljaj kao i što imam sada na istim postavkama i sa 8600k, ali eto sad imam mogućnost lijepo upaliti medium 1080p i gledati lijepo brojkice 180-190-200....

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

zašto pas liše sam sebi jaja? zato jer može.... nisam nikoga ništa žicao, nije mi nitko doma gladan, bos i žedan, parketi su ok stanju, auto je registriran prije mjesec dana, tako da bilokoga od vas ne treba brinuti moje financijsko stanje....

eno lijepo sam jučer napisao osvrt svog druženja s ryzenom na ryzen temi, i eto da sam utukao jedno 250 eura u memoriju, to bi bilo bolje ulaganje??

jasna stvar da sam imao sa ryzenom identičan 4K@60hz gaming dozivljaj kao i što imam sada na istim postavkama i sa 8600k, ali eto sad imam mogućnost lijepo upaliti medium 1080p i gledati lijepo brojkice 180-190-200....

 Fora je što vidiš samo brojkice ali ti i dalje bez obizra na te brojkice vidiš samo 60 sličica u sekundi (iako ti gore lijevo vidis 150)jer ti tv ne prikazuju više od toga.

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

jasna stvar da sam imao sa ryzenom identičan 4K@60hz gaming dozivljaj kao i što imam sada na istim postavkama i sa 8600k, ali eto sad imam mogućnost lijepo upaliti medium 1080p i gledati lijepo brojkice 180-190-200....

 Na 60 hz tv-u to gledaš, odlično sjedi lave dva.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

ma sve ok, ali opet tih 1080p idu opet na 60hz... Bilo bi dobro da se može 4k presaltat ma 144hz 1080 ili 1440p... 

 

Malo je taj ryzen catch 22. Trebaš brz ram za bolje perf. a izgleda još uvijek je problem ram natjerat na tvornički oc... 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

i tvoj r5 1600 je overkill za 60hz, pa što sad, da ti tu kenjam jer nisi uzeo pentium gold????

Kažem što da sam uzeo kit 200eura+ 16Gb rama bi bilo bolje ulaganje, nego što sam prodao ryzen i nadoplatio 1000 i nešto sitno za drugu platformu?

eno multitasking peformanse nisam izgubio ništa, gaming su mi iste, bar što se tiče stvarnog broja slikica na ekranu...

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

i tvoj r5 1600 je overkill za 60hz, pa što sad, da ti tu kenjam jer nisi uzeo pentium gold????

Kažem što da sam uzeo kit 200eura+ 16Gb rama bi bilo bolje ulaganje, nego što sam prodao ryzen i nadoplatio 1000 i nešto sitno za drugu platformu?

eno multitasking peformanse nisam izgubio ništa, gaming su mi iste, bar što se tiče stvarnog broja slikica na ekranu...

 

Mješaš kruške i jabuke.

Penitum nije dostatan za mnoge naslove pa čak i na 4k, guši se zbog manjka jezgri to je totalno neusporedivo.

A i ja sam kupovao s ciljem za 4k 60hz gaming i ovo mi je prva platforma temeljena na ddr4 memoriji i tako ce ostati dugi niz godina. 

Ja jedino mijenjam grafičke kartice (iz tog razloga ces vidjeti da ces platiti onu janjetinu).

S druge strane ti si imao i7 6700k pa prešao na Ryzena pa sada na i5 8600k , gdje nisi dobio apsolutno ništa.

Napominjem već prelazak iz i7 6700k nema nikakve logike jer je taj procesor dan danas top of the top..

 

Možeš se uvrijediti koliko želiš ali potez ti nema apsolutno nikakve logike, zaista sam očekivao da ćeš nabaviti min 144hz monitor kada ono pao ti je 4k @60hz TV s ogromnim input lagom i njega koristis za pc gaming i tek time si ignorirao svaku mogucnost potrebe za icim boljim od npr nekog solidnog Ryzena ili starije generacije intelovih quadova. npr i5 6600k

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

najmanji problem mi je kupiti monitor, veći problem mi je u stanu jedino mjesto gdje ga trenutno mogu staviti a da sjedim ko čovjek je blagovaonski stol, tako da mi ta opcija otpada...

Svjestan da nema konkretne koristi od ovog prijelaza, bez da mi vi morate reći da na TV-u vidim 60 frameova u sekundi, ali eto da bi dobio sistem koji radi kako spada, da sam ostao na ryzenu bi trebao krenuti u nabavku novog kita RAMA,

što mi je financijski identično kao i ovaj prijelaz na coffe...sve sam lijepo jučer tamo na ryzen temi napisao...

 

mala nadopuna

znam da bi bilo isplativije i logičnije da sam prešao na 8400 jer konkretnog benefita osim benchanja na 1080p medium sa 8600k nemam, ali eto kako sam rekao i pas si liže jaja zato jer može...pa tako i ja kupim malo jači procesor, bez konkretne potrebe za njim, ali eto mogu ga kupiti, isto kao što si toxic kupi fency šmensi ram u duginim bojama, a ima takvih i jeftinijih

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 10:36 (lav1000).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

najmanji problem mi je kupiti monitor, veći problem mi je u stanu jedino mjesto gdje ga trenutno mogu staviti a da sjedim ko čovjek je blagovaonski stol, tako da mi ta opcija otpada...

Svjestan da nema konkretne koristi od ovog prijelaza, bez da mi vi morate reći da na TV-u vidim 60 frameova u sekundi, ali eto da bi dobio sistem koji radi kako spada, da sam ostao na ryzenu bi trebao krenuti u nabavku novog kita RAMA,

što mi je financijski identično kao i ovaj prijelaz na coffe...sve sam lijepo jučer tamo na ryzen temi napisao...

 Fučkaj ga no ja ne spominjem tvoje financije već komentiram potez.

 

Btw. Rami kod Ryzena na 4k rezi nemaju nikakvu ulogu, testirao sam osobno pa ti je svjedno raidli na 2133mhz ili više..

I tako će biti jedno duuugo vrijeme dok grafičke ne budu dovoljno jake da mogu prikazivati više od 60 sličica u sekundi na full postavkama.. za jedno 3 generacije grafičkih možda tada će već biti i 144hz 4k monitori rekao bih koji će koštati ko svetog petra kajgana.

 

edit: ne znam zasto govoris netocne navode, no moj ram je kupljen smisleno zbog vizualnog dojma. Dakle taman mi paše uz cijeli setup, a zato sam nabavio i kuciste koji podlijeze istom efektu.

 

Ono što još nisam slikao je gaming stolica s istim najansama boja kao i slušalice/stol te podloga za miša te sam miš.

Dakle sve mi je u nijansama crno s crvenim.

Čisto da te podsjetim : https://oldwww.bug.hr/_cache/21d0f185b2d246d4a5bc34989bc2ec3a.3cd31bb998e39f5f64314b42ace4cf59.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 10:48 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

jbg ti si mijenjao platformu i sve ostale komponente, ja sam mijenjao mbo+cpu, što se postojećim RAM-om kojeg imam od prije nije pokazalo kao dobitna kombinacija, nebi ni ja mijenjao ama baš ništa da nisam imao to sranje 

sa pokretanjem kompa, gdje moraš izmoliti krunicu da on digne BIOS. hvala Bogu sam pokretan i nije mi problem guzicu dignuti za stisnuti reset, ali ja nisam tip koji može živjeti sa tako banalnim problemčićem, a rješiv je uz neka ne prevelika ulaganja...

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

lijepa ti konfica, što jest jest

 

14 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

jbg ti si mijenjao platformu i sve ostale komponente, ja sam mijenjao mbo+cpu, što se postojećim RAM-om kojeg imam od prije nije pokazalo kao dobitna kombinacija, nebi ni ja mijenjao ama baš ništa da nisam imao to sranje 

sa pokretanjem kompa, gdje moraš izmoliti krunicu da on digne BIOS. hvala Bogu sam pokretan i nije mi problem guzicu dignuti za stisnuti reset, ali ja nisam tip koji može živjeti sa tako banalnim problemčićem, a rješiv je uz neka ne prevelika ulaganja...

 ja samo nevidim razlog zamjene i7 6700k da bi uzeo ryzen pa onda opet intel nema mi tu nikakve logike 

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Jbg zalutao na krivi put i brzo se vratio nazad...

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

Jbg zalutao na krivi put i brzo se vratio nazad...

 Lava za ministra ministarstva gubljenja vremena i prostora, a članova bi bilo na bacanje.  Ne bi se uopče razlikovalo od ostalih hrvatskih ministarstava.

 

 sry moro sam

 

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
dreadmoore kaže...
lav1000 kaže...

jbg ti si mijenjao platformu i sve ostale komponente, ja sam mijenjao mbo+cpu, što se postojećim RAM-om kojeg imam od prije nije pokazalo kao dobitna kombinacija, nebi ni ja mijenjao ama baš ništa da nisam imao to sranje 

sa pokretanjem kompa, gdje moraš izmoliti krunicu da on digne BIOS. hvala Bogu sam pokretan i nije mi problem guzicu dignuti za stisnuti reset, ali ja nisam tip koji može živjeti sa tako banalnim problemčićem, a rješiv je uz neka ne prevelika ulaganja...

 ja samo nevidim razlog zamjene i7 6700k da bi uzeo ryzen pa onda opet intel nema mi tu nikakve logike 

 Tako je .

taj i7 6700k da ga ja osobno imam ne bih ga mijenjao dok ne izdahne..

Meni je žao što nisam nikad kupio taj proc ali eto rijetko baš mijenjam procesore/ploce pa mi je i7 4790k bio što se tice intela top. Prodao sam ga samo zato jer sam upao u financijsko krizu..zatim sam se polako vracao i uzeo prvo sto sam mogao fx 8320 pa zatim presao na i7 3770k kojeg sam imao sve do sada i presao na Ryzena jer mi je u ovoj staroj platformi sve debelo proslo garanciju i eto odlucio sam se po prvi puta na ddr4 platformu i sada ce mi tako ostati jaaako dugo vremena. Sada se mijenjaju samo grafe.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Kao da je bitno, tvoj novac radis s njim kaj oces, da si bio prezadovoljan nebi to ni napravio. A neki jednostavno mogu i zele mijenjati hw kad hoce i kako oce..najbolje da sad svakog osudujemo i razapinjemo cim ti jedna stavka neodgovara..😑 koliko vidim najglasniji su oni koji su odjednom nekim cudom uzeli po prvi puta i7 u ruke, sad glume forumske Bogove koji poput Mojsija razdvajaju dobro od loseg😎👊lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Kao da je bitno, tvoj novac radis s njim kaj oces, da si bio prezadovoljan nebi to ni napravio. A neki jednostavno mogu i zele mijenjati hw kad hoce i kako oce..najbolje da sad svakog osudujemo i razapinjemo cim ti jedna stavka neodgovara..😑 koliko vidim najglasniji su oni koji su odjednom nekim cudom uzeli po prvi puta i7 u ruke, sad glume forumske Bogove koji poput Mojsija razdvajaju dobro od loseg😎👊lp

 mene su razapinjali punu kufer puta, em za kucista em za graficke :)

sada ja moram malo druge tak ti je to s time da je nikad nikoga ne pitam nista s financijske strane jer mislim da je to grozno.

Samo zelim cuti neku logiku, inace prije kod mene logike nije bilo bio sam dosta impulzivan kupac i to je to :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 11:53 (toxic).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Kao da je bitno, tvoj novac radis s njim kaj oces, da si bio prezadovoljan nebi to ni napravio. A neki jednostavno mogu i zele mijenjati hw kad hoce i kako oce..najbolje da sad svakog osudujemo i razapinjemo cim ti jedna stavka neodgovara..😑 koliko vidim najglasniji su oni koji su odjednom nekim cudom uzeli po prvi puta i7 u ruke, sad glume forumske Bogove koji poput Mojsija razdvajaju dobro od loseg😎👊lp

Evo ti skračene verzije ovoga šta si rekao: dokon pop i jariće krsti.

Ne se ljutiti to je sve ljudski normalno.  lp

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 12:45 (dery).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
@toxic; tak i ja, kad me šusne u glavu moram to sto prije imati, citao o tom i5 8600k kak ubija u oc i to je bilo to, zaljubio se u sekundi😎a onda smo vodili ljubav na 5.5ghz😂😂😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
@toxic; tak i ja, kad me šusne u glavu moram to sto prije imati, citao o tom i5 8600k kak ubija u oc i to je bilo to, zaljubio se u sekundi😎a onda smo vodili ljubav na 5.5ghz😂😂😂😂lp

 u toplom z3 kučištu; Stjepko i njegov i5 

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...

Evo ti skračene verzije ovoga šta si rekao: dokon pop i jariće krsti.

Ne se ljutiti to je sve ljudski normalno.  lp

Hm, ironije. Dok čitam tvoje komentare ovdje u temi, dvi asocijacije mi dolaze na pamet: čovjeku je dosadno, popovanje... inače ne znam zašto bi te bilo briga što tko i za koliko kupuje... 

 

sry, morao sam

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
toxic kaže...
Stjepanj kaže...
Kao da je bitno, tvoj novac radis s njim kaj oces, da si bio prezadovoljan nebi to ni napravio. A neki jednostavno mogu i zele mijenjati hw kad hoce i kako oce..najbolje da sad svakog osudujemo i razapinjemo cim ti jedna stavka neodgovara..😑 koliko vidim najglasniji su oni koji su odjednom nekim cudom uzeli po prvi puta i7 u ruke, sad glume forumske Bogove koji poput Mojsija razdvajaju dobro od loseg😎👊lp

 mene su razapinjali punu kufer puta, em za kucista em za graficke :)

sada ja moram malo druge tak ti je to s time da je nikad nikoga ne pitam nista s financijske strane jer mislim da je to grozno.

Samo zelim cuti neku logiku, inace prije kod mene logike nije bilo bio sam dosta impulzivan kupac i to je to :)

ja te nisam nikad razapinjao, niti ikog drugog, niti sam se uključivao u takve rasprave za bilo koga drugog,

gdje se nekog proziva jer nema 200Hz 8k monitor a uzima 1080Ti i sl., jer uvijek te teme završe na raspravi dali je 1070 uopće 1080p kartica i sl. 

Brate mili ako nekog veseli imati SLI 108O Ti spojen preko VGA adaptera na HDready TV, neka ima, ako nikog nije ubio ili ukrao da to kupi mene se ne tiče...(ne tiče me se ni onda direktno ali bi ga bar poslao u kurac)

Moju logiku si čuo, kupiti novi RAm ili kupiti novu platformu, ja sam odabrao novu platformu....

ajmo testirati logiku, evo uzmi moj RAM tjedan dana, radi s njim što hoćeš(u smislu OC), daj meni samo jednu pločicu tvoju i još ti ostavim 800-900kn pologa u slučaju da ogrebem fency crvenu boju... identična ti je konfa mbo+cpu, mislim da bilo mjerodavno vidjeti kako se taj moj kit ponaša kod tebe u kučištu...

 

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

ja te nisam nikad razapinjao, niti ikog drugog, niti sam se uključivao u takve rasprave za bilo koga drugog,

gdje se nekog proziva jer nema 200Hz 8k monitor a uzima 1080Ti i sl., jer uvijek te teme završe na raspravi dali je 1070 uopće 1080p kartica i sl. 

Brate mili ako nekog veseli imati SLI 108O Ti spojen preko VGA adaptera na HDready TV, neka ima, ako nikog nije ubio ili ukrao da to kupi mene se ne tiče...(ne tiče me se ni onda direktno ali bi ga bar poslao u kurac)

Moju logiku si čuo, kupiti novi RAm ili kupiti novu platformu, ja sam odabrao novu platformu....

ajmo testirati logiku, evo uzmi moj RAM tjedan dana, radi s njim što hoćeš(u smislu OC), daj meni samo jednu pločicu tvoju i još ti ostavim 800-900kn pologa u slučaju da ogrebem fency crvenu boju... identična ti je konfa mbo+cpu, mislim da bilo mjerodavno vidjeti kako se taj moj kit ponaša kod tebe u kučištu...

 

 Niti ja tebe, samo me zanima misljenje (logika). Ja sam uvijek priznao da sam se zajebo na kraju.

Hvala na ponudi no meni je sada sve super i vjeruj mi presretan sam s svojom konfiguracijom i kako je to na kraju sve ispalo.

Vjerujem da si sad ti zadovljan s svojom jer je poanta da svi budemo sretni i zadovljni s onim što posjedujemo.

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

naravno da sam zadovoljan

da nisam imao taj fukkin problem sa bootom biosa koji je na neki način povezan sa memorijom(koji točno drek je bio nikad nečemo saznati), sad bi i ja ovdje zajedno s tobom pjevušio kako je ryzen divan.

I stvarno ja nemam nikakvih zamjerki na ryzen osim tog sranja koji mi je oduzimalo 5 sec života da se dignem s kauča i stisnem reset button.

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

naravno da sam zadovoljan

da nisam imao taj fukkin problem sa bootom biosa koji je na neki način povezan sa memorijom(koji točno drek je bio nikad nečemo saznati), sad bi i ja ovdje zajedno s tobom pjevušio kako je ryzen divan.

I stvarno ja nemam nikakvih zamjerki na ryzen osim tog sranja koji mi je oduzimalo 5 sec života da se dignem s kauča i stisnem reset button.

 A sto rec meni je super :)

A onaj stock cooler mi je so Sexy :)

15 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Sad će nekima glava eksplodirati, ali, baš mi je javio frend da je prodao 8700K, jer mu je stigao 8700K, ali srebrni. 

Nope.
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Sad će nekima glava eksplodirati, ali, baš mi je javio frend da je prodao 8700K, jer mu je stigao 8700K, ali srebrni. 

 To je ova razlika ? https://videocardz.com/73268/intel-core-i7-8700k-ultra-edition-with-silver-ihs-teased

 

:)

Cool.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Sljedeci upgrejd - platina
7 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

koliko si puta ponovio da je ryzen super zaslužio si iz AMD-a za nagradu mukte neki golden sample Ryzen2 odmah čim izađe...

 

nego da se vratimo na trolanje prikladno za ovu temu, čekamo obraćanje člana uprave AMD-a petarjukic sa novostima o datumu izlaska, cijenama i planovima za postojeće/buduće chipsete...

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
lav1000 kaže...

koliko si puta ponovio da je ryzen super zaslužio si iz AMD-a za nagradu mukte neki golden sample Ryzen2 odmah čim izađe...

 

nego da se vratimo na trolanje prikladno za ovu temu, čekamo obraćanje člana uprave AMD-a petarjukic sa novostima o datumu izlaska, cijenama i planovima za postojeće/buduće chipsete...

 Pa ja imam super iskustvo, a po svemu sudeci to iskustvo bih imao i s bilo kojom Intel serijom.

Rijeci ti se pozlatile :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice