CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 983.810
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
8 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Prodaje neko hladnjak za i7 950 ili lga 1336 socket?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Moze pomoc oko odabira hladnjaka? Tocnije preporuka hladnjaka za proces AMD Phenom II X4 960T. Da hladi konstantno na ispod 70stupnjeva i da nije bučan toliko. Ovaj trenutno bruji ko da sam na brodogradilištu. 

Kvaliteta i ne visoka cijena. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stosk0 kaže...

Moze pomoc oko odabira hladnjaka? Tocnije preporuka hladnjaka za proces AMD Phenom II X4 960T. Da hladi konstantno na ispod 70stupnjeva i da nije bučan toliko. Ovaj trenutno bruji ko da sam na brodogradilištu. 

Kvaliteta i ne visoka cijena. Hvala

 LC-cc-120 je sasvim ok za taj proc. http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lc-cc-120

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 19:57 (nicky.sl).
9 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Moze link gdje da ga narucim? Gdje je najjeftiniji ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...
Stosk0 kaže...

Moze pomoc oko odabira hladnjaka? Tocnije preporuka hladnjaka za proces AMD Phenom II X4 960T. Da hladi konstantno na ispod 70stupnjeva i da nije bučan toliko. Ovaj trenutno bruji ko da sam na brodogradilištu. 

Kvaliteta i ne visoka cijena. Hvala

 LC-cc-120 je sasvim ok za taj proc. http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lc-cc-120

 Hvala :)

11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav ekipi. 

Crka mi je vent Thermaltake Frio Silent 14. Sad se mislim da uzmem štagod venta 140mm ili skroz novo hlađenje? Ako bi uzima novo hlađenje, suzio sam izbor na CM Seidon 120V Rev 2, Phanteks TC12DX, Thermalright Macho 120 Rev. A i Thermalright True spirit 120M. Naručio bih preko CU-a, do 60E, pa ako netko naleti na nešto bolje, s tim da bih gledao i estetički, jer mi je build PC-a crna i plava, pa eto... :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ipak je ovo vent za razne hladnjake, dakle Fractal Venturi HP-12 PWM i kolko ja vidim uz cjelu ovu seriju ide jedan zanimljiv detalj.Ova sitnica nema veze s ventovima, ali baš me zanima gdje je Fractal isčupal ideju za ove čičak zatvarače na prodajnom pakovanju ventilatora.Realno taj čičak sistem je onako fučkaj ga, ali ipak je vrlo zanimljiv i neobičan detalj to sigurno.Ti bokca pa ja još nisam nigdje videl nekaj slično, dakle čičak sistem na ovakvim kartonskim pakovanjima nekog hardvera.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
rambox kaže...

Ipak je ovo vent za razne hladnjake, dakle Fractal Venturi HP-12 PWM i kolko ja vidim uz cjelu ovu seriju ide jedan zanimljiv detalj.Ova sitnica nema veze s ventovima, ali baš me zanima gdje je Fractal isčupal ideju za ove čičak zatvarače na prodajnom pakovanju ventilatora.Realno taj čičak sistem je onako fučkaj ga, ali ipak je vrlo zanimljiv i neobičan detalj to sigurno.Ti bokca pa ja još nisam nigdje videl nekaj slično, dakle čičak sistem na ovakvim kartonskim pakovanjima nekog hardvera.

 Ukrali ideju CoolerMasteru i njihovom Jetflo 120 (ili ovi njima tko će ga znat)

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
rambox kaže...

Ipak je ovo vent za razne hladnjake, dakle Fractal Venturi HP-12 PWM i kolko ja vidim uz cjelu ovu seriju ide jedan zanimljiv detalj.Ova sitnica nema veze s ventovima, ali baš me zanima gdje je Fractal isčupal ideju za ove čičak zatvarače na prodajnom pakovanju ventilatora.Realno taj čičak sistem je onako fučkaj ga, ali ipak je vrlo zanimljiv i neobičan detalj to sigurno.Ti bokca pa ja još nisam nigdje videl nekaj slično, dakle čičak sistem na ovakvim kartonskim pakovanjima nekog hardvera.

 Noctua to već ima poduže vremena :)

8 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Kad sam mjenjao termalnu pastu slomio sam jednu nožicu od intelovoga stock coolera. sad imam drugi cooler ali je od aluminija ne od coopera pa bih htio zamjeniti samo nožicu, ali netznam kako ju uzeti dolje. Unaprijed Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Razgovarao sam sa Uzijem vezano za nabavku Thermalright proizvoda i jos par drugih ventova. Evo odgovora, mozda nekom pomogne:

  • Thermalright:
TY-127 - cca 120kn
Ty-150 - cca 110kn
TY-141 - cca 120kn
  • Noctua:
NF-F12 - cca 160kn, a na lageru imaju NF S12B redux za 135kn
  • Bitfenix:
Spectre Extreme LED - crveni, bijeli, plavi, zeleni cca 150kn
Spectre Extreme crni (bez LED) cca 105kn
  • Thermalright Macho hladnjaci:
Macho 120 Rev A cca 360kn
Macho HR-02 Rev. B cca 390kn
Macho 90 cca 300kn
Macho x2 cca 400kn
Macho Le Grand cca 550kn

 

Nebih ovo pisao da u HR postoji ijedan drugi dućan koji nudi te proizvode, osim ova 2 Noctuina ventilatora koje jedva da itko nudi. 

Namjera nije reklama, nego pomoć forumašima koji traže slične proizvode.

Osobno imam TY-141 ventove, vrlo su tihi i efikasni, ali pomalo ružni, no zato postoje druge verzije kao TY-147A koje isto mogu nabaviti.

Kaj se coolera tiče samo bih naglasio Macho Rev.B i X2 modele kao best buyeve i za te pare mislim da nema ništ boljeg.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 0:25 (The_Fichek).
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Cime smanjiti vibracije ventova na kucistu? Uzeo sam neke nove, pa kad vrte na max @1350rpm malo se osjete vibracije, kontao sam neke gumene podloske staviti?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Gumeni "vijci" ili gumeni okviri za montazu venta. Jesi siguran da su bas case ventovi krivci?

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
metallic kaže...

Gumeni "vijci" ili gumeni okviri za montazu venta. Jesi siguran da su bas case ventovi krivci?

Dap, trenutno sam rijesio stvar preko fan speed softvera ali cu naci neku gumu da zalijepim na kuciste da onda ventovi nalegnu na nju 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav ekipa.. Moze pomoc za odabir coolera za moj pc.. Mislim se uzet Hyper 212 evo, hoce li to bit dovoljno?

Ima li nesto bolje? 200 - 300 kn..U linksu su mi nudili raijintek erebos, nisam bio siguran koji je bolji ni hoce li mi ovaj erebos stati uopce unutra

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 18:20 (knowhereZd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
knowhereZd kaže...

Pozdrav ekipa.. Moze pomoc za odabir coolera za moj pc.. Mislim se uzet Hyper 212 evo, hoce li to bit dovoljno?

Ima li nesto bolje? 200 - 300 kn..U linksu su mi nudili raijintek erebos, nisam bio siguran koji je bolji ni hoce li mi ovaj erebos stati uopce unutra

Hvala unaprijed

Ako imaš stock cooler, za tebe je i LC power 120cc velik napredak, osobno bi uzeo: arctic-cooling-freezer , mislim da je najkompaktniji i najtiši za taj buđet.

Vidi ovo: freezer-a32 

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

A taj tvoj zalman? vidim da ga ima za 300 kn u ipon-u naruciti?

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
knowhereZd kaže...

A taj tvoj zalman? vidim da ga ima za 300 kn u ipon-u naruciti?

 Vrhunski hladnjak po mom iskustvu mrvicu bolji od CM Hyper 212 

11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma mislio sam da uzimas samo u linksa pa nisam ni gledao dalje. Nisam od onih koji hvale samo svoje, ali da cooler koji imam je pun pogodak.

Od prvog dana radi sa silent adapterom, skoro necujan a FX na 4.4Ghz fino rashlađen.

Nicky.sl approved! ;)

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
knowhereZd kaže...

Pozdrav ekipa.. Moze pomoc za odabir coolera za moj pc.. Mislim se uzet Hyper 212 evo, hoce li to bit dovoljno?

Ima li nesto bolje? 200 - 300 kn..U linksu su mi nudili raijintek erebos, nisam bio siguran koji je bolji ni hoce li mi ovaj erebos stati uopce unutra

Hvala unaprijed

 

Imam Hyper 212 evo i zadovoljan sam s njime.

Dobro hladi proc i ne dize okretaje nesto puno tako da je uvijek u silence modu.

 

 

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Vesh kaže...
knowhereZd kaže...

Pozdrav ekipa.. Moze pomoc za odabir coolera za moj pc.. Mislim se uzet Hyper 212 evo, hoce li to bit dovoljno?

Ima li nesto bolje? 200 - 300 kn..U linksu su mi nudili raijintek erebos, nisam bio siguran koji je bolji ni hoce li mi ovaj erebos stati uopce unutra

Hvala unaprijed

 

Imam Hyper 212 evo i zadovoljan sam s njime.

Dobro hladi proc i ne dize okretaje nesto puno tako da je uvijek u silence modu.

 

 

 Taj tvoj Xeon je grijeh držati na 3 GHz još pod odličnim CM Hyper 212 hladnjakom. Klokni to malo baci mu FSB na 400 oliti 3.6 GHz (to može svaki bez problema, ja sam mog tako drža)

11 godina
odjavljen
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zna tko zašto mi se cpu fan na pc-u počeo okretati na max rpm, s time da se to došava samo na "standard mode" opciji kako matična u biosu ima više modova, dok na performance i silent mode radi normalno odnosno reglulira brzinu vrtnje prema temp procesora?

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ista stvar i kod Crosaira

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 23:18 (b4rt!mej).
10 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav

 

jel ima netko Silverstone Thundra 02 lite   240 mm AIO cooler?

 

gledam testove slični su kao Corsair h100 rezultati.  Narucio novo zapakirano za 650 kn...valjda bude ok

 

za sada ce bit na i5 2500 non k, a u buduce na i7 2600k ili 3770k...

 

 

EDIT:  mislim da ipak ne stane u Antec GX300 case...mozda uz mali mod na vrhu kucista

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 23:12 (smak420).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Koji 120mm vent preporucujete za CPU hladjenje, imam jedan DeepCool Gammaxx 400 a stock vent nije bas najbolji?
Bitan mi je kvalitet, pouzdanost i dugotrajnost

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
chaselol kaže...

Koji 120mm vent preporucujete za CPU hladjenje, imam jedan DeepCool Gammaxx 400 a stock vent nije bas najbolji?
Bitan mi je kvalitet, pouzdanost i dugotrajnost

 CM JetFlo, to cudo nemres unistit i radit ce dok si ziv, o snazi da ne pricam...

 

Evo ti neki linkovi:

 

 

 

 

Kod nas ih imas po 80kn klik

11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ja sam sinoć isto gledao taj JetFlo za svog 212x, jer ovaj njegov reže! Baš na RPMu oko 1200-300(idle) stvara odvratan zvuk zujanja/pištanja.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
skorvy kaže...

Ja sam sinoć isto gledao taj JetFlo za svog 212x, jer ovaj njegov reže! Baš na RPMu oko 1200-300(idle) stvara odvratan zvuk zujanja/pištanja.

Eh ma zamalo sam uzeo sebi 212X a onda sam shvatio da imaju dvije verzije tog venta tj US ventilator koji ima lifetime 4x duzi od EU verzije i pored toga sto je bucniji i bas ruzno izgleda 

@luci kontao sam jetflo120 mislio sam ima li sta bolje, sad kad sam vidio lifespan of 160.000h to je to :D mozda cak uzmem i push'n'pull varijantu jer sam ovaj kuler dobio za bagatelu tj 19$

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
chaselol kaže...
skorvy kaže...

Ja sam sinoć isto gledao taj JetFlo za svog 212x, jer ovaj njegov reže! Baš na RPMu oko 1200-300(idle) stvara odvratan zvuk zujanja/pištanja.

Eh ma zamalo sam uzeo sebi 212X a onda sam shvatio da imaju dvije verzije tog venta tj US ventilator koji ima lifetime 4x duzi od EU verzije i pored toga sto je bucniji i bas ruzno izgleda 

@luci kontao sam jetflo120 mislio sam ima li sta bolje, sad kad sam vidio lifespan of 160.000h to je to :D mozda cak uzmem i push'n'pull varijantu jer sam ovaj kuler dobio za bagatelu tj 19$

 Ne brine mene gara, ionako ga nisam puno platio, a sto se tice izgleda o tome nisam ni razmišljao XD. Ali da, po mom iskustvu s tim 212x EVO s 4770k na 4Ghz 83C na aida FPU stresu što je i ok za taj budžet. Ali velike mane su mu, taj vent, stvarno je bučan, i pri niskim RPM proizvodi neki iritantan zvuk, još i toplovodne cijevi po meni su previše stanjene tako da mislim da tu dosta gubi pri prijenosu topline.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma kvalitetniji je vent US verzija u odnosu na EU, nije mi jasno sto prave razliku tako "veliku" ne isplati se 212X uzeti pored jeftinijed 212 EVO samo zbog toga (po meni)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice