CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.410
|
čitano: 988.073
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

uzeo sam navedeni Antec A30 na I5 7400, max temp sta sam postigao u gamingu je bilo 58C (mjereno preko HW monitoringa), jel to uredu? stim da je u BIOSu hladnjak namjesten na silent mode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

KATASTROFA!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Dakle ukratko: asrock 970 extreme4, hladnjak cm hyper t4.

Pukla je jedna od one dvije plastike koje su našarafljene na mbo i na koje se zakači hladnjak.

Ako kupim neki drugu hladnjak (može i preporuka) hoću li dobiti to podnožje (valjda je to ispravan termin) s njim?

Ili ako netko zna gdje bih mogao nabaviti taj dio bio bih zahvalan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
darkborg kaže...

Dakle ukratko: asrock 970 extreme4, hladnjak cm hyper t4.

Pukla je jedna od one dvije plastike koje su našarafljene na mbo i na koje se zakači hladnjak.

Ako kupim neki drugu hladnjak (može i preporuka) hoću li dobiti to podnožje (valjda je to ispravan termin) s njim?

Ili ako netko zna gdje bih mogao nabaviti taj dio bio bih zahvalan. 

 Kad kupiš novi hladnjak s njim dobijaš sve što treba za montažu

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 13:27 (nicky.sl).
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
darkborg kaže...

Dakle ukratko: asrock 970 extreme4, hladnjak cm hyper t4.

Pukla je jedna od one dvije plastike koje su našarafljene na mbo i na koje se zakači hladnjak.

Ako kupim neki drugu hladnjak (može i preporuka) hoću li dobiti to podnožje (valjda je to ispravan termin) s njim?

Ili ako netko zna gdje bih mogao nabaviti taj dio bio bih zahvalan. 

 Nećeš to dobit. To dolazi s matičnom. Što znači da ćeš to najbrže nać na njuškalu. Npr ovako neki oglas

nicky.sl kaže...
darkborg kaže...

Dakle ukratko: asrock 970 extreme4, hladnjak cm hyper t4.

Pukla je jedna od one dvije plastike koje su našarafljene na mbo i na koje se zakači hladnjak.

Ako kupim neki drugu hladnjak (može i preporuka) hoću li dobiti to podnožje (valjda je to ispravan termin) s njim?

Ili ako netko zna gdje bih mogao nabaviti taj dio bio bih zahvalan. 

 Kad kupiš novi hladnjak s njim dobijaš sve što treba za montažu

 Dobiješ sve ali ne ovo što on traži. AKO sam ga ja dobro razumio on traži onaj dio na matičnoj za koji se hladnjak zakači, a to ne dolazi s hladnjacima. Barem ne s onim hladnjacima koji koriste takvo podnožje.

12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
miki1981 kaže...
darkborg kaže...

Dakle ukratko: asrock 970 extreme4, hladnjak cm hyper t4.

Pukla je jedna od one dvije plastike koje su našarafljene na mbo i na koje se zakači hladnjak.

Ako kupim neki drugu hladnjak (može i preporuka) hoću li dobiti to podnožje (valjda je to ispravan termin) s njim?

Ili ako netko zna gdje bih mogao nabaviti taj dio bio bih zahvalan. 

 Nećeš to dobit. To dolazi s matičnom. Što znači da ćeš to najbrže nać na njuškalu. Npr ovako neki oglas

nicky.sl kaže...
darkborg kaže...

Dakle ukratko: asrock 970 extreme4, hladnjak cm hyper t4.

Pukla je jedna od one dvije plastike koje su našarafljene na mbo i na koje se zakači hladnjak.

Ako kupim neki drugu hladnjak (može i preporuka) hoću li dobiti to podnožje (valjda je to ispravan termin) s njim?

Ili ako netko zna gdje bih mogao nabaviti taj dio bio bih zahvalan. 

 Kad kupiš novi hladnjak s njim dobijaš sve što treba za montažu

 Dobiješ sve ali ne ovo što on traži. AKO sam ga ja dobro razumio on traži onaj dio na matičnoj za koji se hladnjak zakači, a to ne dolazi s hladnjacima. Barem ne s onim hladnjacima koji koriste takvo podnožje.

 Da tražim upravo to što si linkao na njuškalu. Davno sam kupio ovaj hladnjak i mislim da nije to došlo s njim pa zato pitam.

Probati ću kontaktirati tog tipa, hvala 

13 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zna netko zašto vrh corsairove ponude kod nas h150i PRO ima samo 2 godine jamstva?

Htio bi vodeno al ovo mi je dealbreaker naspram 6 godina što drugi daju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Kad nevaljaju😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Skyburn kaže...

Zna netko zašto vrh corsairove ponude kod nas h150i PRO ima samo 2 godine jamstva?

Htio bi vodeno al ovo mi je dealbreaker naspram 6 godina što drugi daju...

 Zato što su naši trgovci dužni pružiti garanciju u trajanju DO 24mj. Tako je sa svom robom. Van tog roka odgovara proizvođač koji, u ovom slučaju, daje 5 godina garancije. Corsair ima jako dobru korisničku podršku, relativno brzo odgovaraju i bez puno zajebancije rješe reklamaciju. Sva corsairova aio rješenja imaju 5 godina, napajanja do 10 ;)

Stjepanj kaže...
Kad nevaljaju😎lp

Ne budali.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

EKWB je prije nekoliko minuta objavio zanimljiv tweet u kojima najavljuje dolazak novih blokova namjenjenih AMD Ryzen Threadripper procesorima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 15:56 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Htio sam staviti hladnjak LC Power LC-CC-120 u kućište Corsair Carbide 88R. CPU je Ryzen 5 1500X, socket AM4. Problem je što piše da je hladnjak visok 152 mm, a za kućište da podržava hladnjak do 150 mm visine. Ima li netko prijedlog za neki sličan hladnjak a da je malo niži?

S druge strane, našao na netu Sliku istog kućišta s ugrađenim Cooler Masterom Hyper 212 EVO, koji je visok čak 159mm??? Link: https://pcpartpicker.com/b/KkNNnQ

 

Update: testirao sam slažući predmete na postojeći hladnjak, stane i do 157mm visine bez problema. Iduće sam pokušao 161mm i onda je zapinjalo. Tako da će LC-CC-120 stati bez problema. Očito je limit koji navodi proizvođač s popriličnom zadrškom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 16:32 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Jel zna mozda netko di mogu nabaviti ove nastavke za instalaciju cpu hladnjaka? Vlasnik sam Hyper 612s i sad bi zamjenio procesor za intel, tocnije i3 8100 koja zahtjeva maticnu MSI z370-A Pro. Predpostavljam da nece odgovarati nastavak sa moje stare maticne ploče (AM3), tako da me zanima jel ima to gdje kod nas za kupiti?

 

 

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zanima me vaše mišljenje koji hladnjak izabrati...

 

Imam dvojbu Fractal Celsius S36 ili Antec Mercury 360? I postoji li koji liquid cooler s 3 ventilatora od Cooler Mastera?

 

Procesor bi bio i9-7920X ili i7-8700K, bliži sam ka i9, ali nisam još odlučio skroz. I bitno je da hladnjak ima RGB, koliko vidim S36 to nema, ali možda sam nešto fulao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Grisha kaže...

Zanima me vaše mišljenje koji hladnjak izabrati...

 

Imam dvojbu Fractal Celsius S36 ili Antec Mercury 360? I postoji li koji liquid cooler s 3 ventilatora od Cooler Mastera?

 

Procesor bi bio i9-7920X ili i7-8700K, bliži sam ka i9, ali nisam još odlučio skroz. I bitno je da hladnjak ima RGB, koliko vidim S36 to nema, ali možda sam nešto fulao.

Biras izmedju 7920x i 8700K? Neobicna dilema, da se grublje ne izrazim... Ako si mozes priustit 7920x onda ne budi cicija i slozi posteno hladjenje a ne te aio drloge...

12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Biras izmedju 7920x i 8700K? Neobicna dilema, da se grublje ne izrazim... Ako si mozes priustit 7920x onda ne budi cicija i slozi posteno hladjenje a ne te aio drloge...

Pa i nisu bas ovi AIO toliki drlozi kao neki 240 mm ili neki pretplaceni 280 mm sa nekom losom kineskom pumpom, zasto bi bili? Pogotovo ako su 360 mm solidne debljine i gustoce radijatori + ok pumpa i dobri ventovi?

 

Eno od Lucija vodeno na njusci cijeni ga 900 kn, a nije mozda uopce bolje od ovih vecih AIO rjesenja...Citao sam i gledao testiranja fractala s36 i jako se dobro drzi u usporedbi sa nekim drugim jacim AIO hladnjacima, a ne zaostaje puno za raznim custom vodenim...Mercury isto nije los, ali mene osobno vise vuce fractalov s36...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 0:27 (Tomo53nja).
6 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

jesu ... svi aio su ista stvar i to je dno dna sta se tice vodenog hladenja i njihove performanse najvise ovise o velicini radijatora i kvaliteti fanova

 

inace lista OEM dobavljaca za AIO (vecinom je asetek) https://www.gamersnexus.net/guides/2122-who-actually-makes-liquid-coolers-oems ... cooler master izbjegavaj jer su na jako losem glasu

costum loop ti necu savjetovat jer je stvarno skupa ... ako zelis pravu poput moje to ti je laganih 700€ ... naravno ako mozes samo daj

 

 

ono di ces najvise dobit na temperaturi ti je delidanje procesora i micanje one intelove jadne zubne paste i stavljanje tekuceg metala ... imam 2 svoja delidana i kod jedno 3-4 prijatelji i svi imamo 15 c+ nize temperature (gubis garanciju)

 

ovih 7 imas za izbor od 360mm sa osvjetljenjem http://prntscr.com/jalumd

 

 

moj savjet ti je http://prntscr.com/jalu9b ako ti je bitno da ventilatori imaju RGB isto 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 1:30 (Giopriest).
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Giopriest kaže...

jesu ... svi aio su ista stvar i to je dno dna sta se tice vodenog hladenja i njihove performanse najvise ovise o velicini radijatora i kvaliteti fanova

 

Ok, ajmo polako...

 

Prva stvar kazes da su dno dna, a dobro znamo da imas drloga od AIO 120 mm i 240 mm da te Bog sacuva...Dakle, nastavak sto si rekao u prvoj recenici naravno stoji, ali u prvom dijelu si kontrirao sam sebe jer si jos na kraju taj isti AIO, Antec Mercury dodao u izbor vodenih do 150  eura, jezi ga sad odluci se sto si htio reci...

 

Na dalje, jel covjek rekao da imao 700 eura za vodeno kao i ti? Jel imas custom dobrih rijesenjea do 150 ili 200 eura? Koliko sam ja upoznat bas i nema, a da mozemo reci da su ok...

 

Uostalom za 100 eura cu ja nabaviti AIO i opet sam prosao 3x puta jeftinije nego ti, a imam 30%, pa cak i manje % losije performanse, tako da...

 

Na kraju cu se osvrnut na tvoj izbor gdje si ubacio par njih kao i Raijintek koji bi ja izbjegao ako bas biram zbog "plasticnosti" i losih "kineskih" pumpi, a sa Corsairom bi dobro pripazio koji model uzimam jer tu ima svega, od bucnih ventova preko pumpe koja je glasna, cvrci, prestane radit nakon par godina, itd itd...

 

Ugl. treba pazljivo birati, malo proucit misljenja korisnika na stranim forumima, oprezno preslusat i pregledat razne recenzije i onda krenut u kupnju...

 

Moja preporuka bi isla NZXT Krakenu x72 ili x61 ako se nema za prvi, onda nesto od Thermaltake ili Fractala, pa onda  bi ubacio Corsair ili Antec u izbor kao treca opcija...

 

P.S. Rgb da ti bude bas presudan bolje ne, lako ti sebi smjestis neke druge ventove ili rgb trake po kucistu i dobijes slicnu stvar, radije biraj kvalitetu i pouzdanost koliko je to moguce...

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 1:49 (Tomo53nja).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
Ako si mozes priustit 7920x onda ne budi cicija i slozi posteno hladjenje a ne te aio drloge...

 Dosta AIO hladjenja je bezvezno, ali ima jako dobrih hladenja u toj kategoriji koji skoro nista ne zaostaju za tvojim hladjenjem, jer ionako nije problem u samoj velicini hladnjaka (240mm+) nego u prijenosu topline sa procesora na hladnjak.

Tomo53nja kaže...

Pa i nisu bas ovi AIO toliki drlozi kao neki 240 mm ili neki pretplaceni 280 mm sa nekom losom kineskom pumpom, zasto bi bili? Pogotovo ako su 360 mm solidne debljine i gustoce radijatori + ok pumpa i dobri ventovi?

 

Eno od Lucija vodeno na njusci cijeni ga 900 kn, a nije mozda uopce bolje od ovih vecih AIO rjesenja...Citao sam i gledao testiranja fractala s36 i jako se dobro drzi u usporedbi sa nekim drugim jacim AIO hladnjacima, a ne zaostaje puno za raznim custom vodenim...Mercury isto nije los, ali mene osobno vise vuce fractalov s36...

Pod prvo, 98% AIO imaju 27mm radijatore i uz to aluminijumske, izuzetak su EK predator/Phoenix, i Arctic Liquid freezer 240 sta se tice debljine, dok EK i Swiftech imaju jedini bakrene radijatore koliko sam ja do sada zapratio. Pumpe su vecinom iste jer ih ionako uzimaju svi vecinom od Aseteka pa ugrađuju u svoje sisteme, izuzetak su EK Predaori/Phoenix (mislim nekih 300L/H) i Swiftech (660L/H) koji imaju svoje pumpe i uz to daleko bolje i jace od bilo koje Asetekove pumpe koja ima flow max 40-50L/H.

 

Pod drugo, moj hladnjak nema uopce sta da se spominje sa vecinom tih "drloga"(u usporedbi sa njime), em sta je potpuno modularan (zamjena pumpe, bloka, crijeva, vode, farbe), pa uz to radijator od bakra, rezervar od 110ml i pumpa koja bez problema moze gurati jos 2 grafe i jedan veliki radijator spojen na Swiftecha. Također hladi osjetno bolje od ovih all in one AIO sistema a imao sam i Arctic liquid freezer 240 koji je Top hladenje u rangu sa nekim 360mm, uz to sam imao i h100gtx, h100i, i oprobao par jacih zracnih, i nema mu ravna, a i pokazao sam vec kako hladi 7700k na 1.4v@5GHz u GTA V u pola sata gaminga na cca 60 stupnjeva, 8700k je hladio na 5.3GHz @1.46v u cinebenchu bez problema sa ventovima na 1200RPM, tako da neznam od cega to nije bolji akko kazes? ;)

 

Od ovog svega sta je nabrojano valja Arctic Liquid freezer 360 i NZXT X72, ali za njegovu smijesnu cijenu se uzme Swiftech H320X2 360mm hladenje ako se dobro potrazi, a vjerojatno i EK Phoenix 360mm sa radijatorom i blokom za CPU, ovo ostalo je nebitno spomena

Giopriest kaže...

jesu ... svi aio su ista stvar i to je dno dna sta se tice vodenog hladenja i njihove performanse najvise ovise o velicini radijatora i kvaliteti fanova

 Nije to bas tocno, ima teskog smeca ali i respektabilnih hadnjaka u toj kategoriji. Grantiram da ti sa svojim custom loop-om nemozes jace od 3c ohladiti isti proc kao i ja sa Swiftech H240X2, a ono u cemu je poanta je i da uzimanje custom loop-a samo za CPU nema smisla osim ako se ne uvede i grafa u sistem (tu se jedino i dobivaju prave čari vode). Hladjenje CPU-a je u razlici od max 5c između jakog custom loop-a i AIO hladnjaka od 600kn tipa AC liquid freezer, jer je bottleneck sam prijenos topline koji je uzasno slab, a odlican primjer koliko je to bitno je kod Threadrippera gdje male zracne Noctue sa velikom bazom šamaraju sveijedan AIO koji imaju malu bazu koja nejde preko cijelog proca.

Tomo53nja kaže...

 

Na kraju cu se osvrnut na tvoj izbor gdje si ubacio par njih kao i Raijintek koji bi ja izbjegao ako bas biram zbog "plasticnosti" i losih "kineskih" pumpi, a sa Corsairom bi dobro pripazio koji model uzimam jer tu ima svega, od bucnih ventova preko pumpe koja je glasna, cvrci, prestane radit nakon par godina, itd itd...

 

Moja preporuka bi isla NZXT Krakenu x72 ili x61 ako se nema za prvi, onda nesto od Thermaltake ili Fractala, pa onda  bi ubacio Corsair ili Antec u izbor kao treca opcija... 

 Novi Corsairi su tihi, pumpe ne cvrce a ventovi kvalitetni ali sa malim RPM-om, međutim performanse su im prilicno slabe, NZXT je ok, ali imaju problema sa crkavanjem pumpi a i cijena im je potpuno promasena. Thermaltake i Antec samo izgledaju i to je to, prilicno losa kupovina, kod TT prvotno cijena pa onda performanse koje ne blistaju, a Antec je teski krš i lom, bolje ga i ne spomnjat em glede kvalitete, em perFormansi 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Luci, kakvih 3 stupnja razlike? Delidaj i clockaj neki intelov hcc hedt procesor pa ces onda vidjet bez problema i 10° razlike kad ti 500W tdp pocne polako zagrijavat swiftecha. Nije to 8700K...

7 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Luci jel swiftech još kod tebe ili je otišao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Luci, kakvih 3 stupnja razlike? Delidaj i clockaj neki intelov hcc hedt procesor pa ces onda vidjet bez problema i 10° razlike kad ti 500W tdp pocne polako zagrijavat swiftecha. Nije to 8700K...

 Gle, to sta pricas su samo tvoje insinuacije, dobro smo vidjeli i na primjeru hladjenja grafi koje imaju tih 500w kad se dobro upregnu da jedan vuk recimo nakanta taj tvoj vodeni setup sa jednim 120mm radijatorom.

 

Ima i testova po netu i ja nigdje ne vidim vise od 5c razlike izmedu custom loop-a i boljeg AIO...

lav1000 kaže...

Luci jel swiftech još kod tebe ili je otišao?

 Kod mene je u kutiji, prodajem ga.

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Lucidius kaže...
ansha kaže...

Luci, kakvih 3 stupnja razlike? Delidaj i clockaj neki intelov hcc hedt procesor pa ces onda vidjet bez problema i 10° razlike kad ti 500W tdp pocne polako zagrijavat swiftecha. Nije to 8700K...

 Gle, to sta pricas su samo tvoje insinuacije, dobro smo vidjeli i na primjeru hladjenja grafi koje imaju tih 500w kad se dobro upregnu da jedan vuk recimo nakanta taj tvoj vodeni setup sa jednim 120mm radijatorom.

 

Ima i testova po netu i ja nigdje ne vidim vise od 5c razlike izmedu custom loop-a i boljeg AIO...

Kruske i jabuke, vuk nakanta moj setup jer blok hladi samo jezgru. Uostalom, ne znamo koliko vuk kanta moj setup jer ga vuk nikad nije hladio, 1080-ka sa max p. limitom npr. isijava vise topline po jedinici povrsine od 1080 Ti. A sa jednim ventilatorom ga kanta jedno 5 minuta jer temperatura kad kod mene stane kod vuka sa 120 radom nastavlja ici u nebesa.

 

Pricas gluparije i ides kontra osnova fizike, 240/280 rad bez turbo brzih ventova nema sta radit na procesoru od 300W+ tdp-a. Ti testovi koje ti gledas ne testiraju clockane hcc hedt procesore kao sta je 7920x. Dobar custom loop sa 480 radom na takvom procesoru ce bit necujan i imat bolje temperature od bilo kojeg aio-a sa 3000 rpm ventovima. Ako to nije nebo i zemlja razlika onda ne znam sta je..

 

A da ne krenemo o tome da je swiftech sa tim integriranim rezervarom najruzniji cooler u povijesti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 14:19 (ansha).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Kruske i jabuke, vuk nakanta moj setup jer blok hladi samo jezgru. Uostalom, ne znamo koliko vuk kanta moj setup jer ga vuk nikad nije hladio, 1080-ka sa max p. limitom npr. isijava vise topline po jedinici povrsine od 1080 Ti. A sa jednim ventilatorom ga kanta jedno 5 minuta jer temperatura kad kod mene stane kod vuka sa 120 radom nastavlja ici u nebesa.

 

Pricas gluparije i ides kontra osnova fizike, 240/280 rad bez turbo brzih ventova nema sta radit na procesoru od 300W+ tdp-a. Ti testovi koje ti gledas ne testiraju clockane hcc hedt procesore kao sta je 7920x. Dobar custom loop sa 480 radom na takvom procesoru ce bit necujan i imat bolje temperature od bilo kojeg aio-a sa 3000 rpm ventovima. Ako to nije nebo i zemlja razlika onda ne znam sta je..

 

A da ne krenemo o tome da je swiftech sa tim integriranim rezervarom najruzniji cooler u povijesti...

 To sta ti hladis i memoriju ti sigurno ne uzme dodatnih 25c, tolko o tome, recimo dobar primjer je i Phanteks forumas koji naklokanu R9 390 hladi sa CM liquid master lite hladjenjem (od Lav-a sta je kupio) ispod 40c, pa pricaj mi pricu 

 

Ja ti kazem 10c razlike je tvoja fantazija kod hladjenje procesora (na grafama moguce), nebudes to nikako ostvario u istim ambijentalnim uvjetima, a nemas niti jedan test da to dokazes sta ovu pricu svodi an tvoje neko osobno zakljucivanje i shvacanje stvari bez pokrica, daj mi crno na bijelo ako mi vec nesto dokazujes...

 

A swiftech, nekom lijep nekom ruzan, sta ces.

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Lucidius kaže...

 To sta ti hladis i memoriju ti sigurno ne uzme dodatnih 25c

 

Ja ti kazem 10c razlike je tvoja fantazija kod hladjenje procesora (na grafama moguce), nebudes to nikako ostvario u istim ambijentalnim uvjetima, a nemas niti jedan test da to dokazes sta ovu pricu svodi an tvoje neko osobno zakljucivanje i shvacanje stvari bez pokrica, daj mi crno na bijelo ako mi vec nesto dokazujes...

 

A swiftech, nekom lijep nekom ruzan, sta ces.

 

 

 

 

25°C, aj necemo sad o tome jer balish bez ikakve veze..

 

Testovi, da nisi totalno neobrazovan i nedokazan linkao bi ti testove 240/280 radijatora boljih od tog na swiftechu pa bi znao od kud 10°+ razlike, al tebi to nista nece znacit pa necu dalje gubit vrijeme..

 

Nekom lijep? Lol, to i za Zeljku Markic mozes rec 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 16:24 (ansha).
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

I nemoj, sve je jasno kao dan

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Meni je moj aio daleko bolji od vaših custum čuda 

MISCREATED
Moj PC  
3 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
Grisha kaže...

Zanima me vaše mišljenje koji hladnjak izabrati...

 

Imam dvojbu Fractal Celsius S36 ili Antec Mercury 360? I postoji li koji liquid cooler s 3 ventilatora od Cooler Mastera?

 

Procesor bi bio i9-7920X ili i7-8700K, bliži sam ka i9, ali nisam još odlučio skroz. I bitno je da hladnjak ima RGB, koliko vidim S36 to nema, ali možda sam nešto fulao.

Biras izmedju 7920x i 8700K? Neobicna dilema, da se grublje ne izrazim... Ako si mozes priustit 7920x onda ne budi cicija i slozi posteno hladjenje a ne te aio drloge...

 Da, neobična dilema, ali ima objašnjenje. Stvar je u tome da slažem ulazim u poduzetničke vode (obrada videa, grafika i sl.) i slažem si cijeli office (znači nije tu samo PC) i zato razmartam različite budget opcije za PC jer ima tu i drugih stvari. Do službenog otvaranja ima još 2-2,5 mjeseca tako da sam tek počeo s proučavanjem.

 

Zapravo, zaboravio sam napomenuti da je i i7-7820X također opcija, nakon današnje dodatne runde proučavanja, možda i najizglednija.

 

Možda će nekome čudno zvučati da tražim RGB, a zapravo PC slažem zbog poduzetništva. Odgovor je na to da će to zapravo biti freelancanje, obrt će se otvoriti tek zbog manjih poreza.

 

----

 

Vidim da se ovdje u raspravi dati neki prijedlozi sa stranih trgovina, ali to meni ne znači puno jer planiram aplicirati za neko sufinanciranje od lokalne samouprave (nude poticanje za pokretanje poduzetništva), a u tom slučaju trebam stvari iz HR trgovina.

 

Zapravo, kad sam već tu da pitam. Ako neka trgovina nema neku stvar u ponudi, a meni to treba, postoji li mogućnost da oni to nabave ako im napomenem da bi ukupni račun za cijelu setup bio 30-35 tisuća i da bi plaćanje bilo u kešu (tu ne mislim da gotovinu, naravno, nego s računa na račun cijela cifra odjednom? Ili to ovisi od trgovine do trgovine?

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Grisha kaže...

 

Zapravo, kad sam već tu da pitam. Ako neka trgovina nema neku stvar u ponudi, a meni to treba, postoji li mogućnost da oni to nabave ako im napomenem da bi ukupni račun za cijelu setup bio 30-35 tisuća i da bi plaćanje bilo u kešu (tu ne mislim da gotovinu, naravno, nego s računa na račun cijela cifra odjednom? Ili to ovisi od trgovine do trgovine?

 Uzi shop ti moze nabaviti sta god trebas jer posluju sa stranim dobavljacima, samo ih kontaktiraj i reci sta trebas. Placanje kako god ti zelis, moze i Bitcoin...

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Lucidius kaže..

 Uzi shop ti moze nabaviti sta god trebas

Nije to baš tako.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice