CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
deepshitcro kaže...
Nije clockano nista, planiram ga clockati dok mi bude potrebno pa bi onda svakako uzeo novi cpu cooler. Koristio sam heavyload za testiranje procesora i ostavio ga 20tak min...

Kad ti bude ovako kao meni, onda se zabrini ;)  A nemoj ni onda ako imas garanciju hehe...

 

Inace, maksimalna temperatura po intelu, za tvoj i moj procesor je ravnih 100C, dok se drzis ispod 90C, to je dovoljno dobro i za dugorocno...

 kad moj komp pokaže toliku temperaturu nešto iz njega leti u smeće, il cpu il, hladnjak a možebitno i cijeli komp

MISCREATED
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...

 kad moj komp pokaže toliku temperaturu nešto iz njega leti u smeće, il cpu il, hladnjak a možebitno i cijeli komp

Pa promijeni 2 postavke u biosu i eto te na 100°C, najmanji problem... Ja sam upravo to napravio da mu pokazem da moze to puno gore.. 

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

 kad moj komp pokaže toliku temperaturu nešto iz njega leti u smeće, il cpu il, hladnjak a možebitno i cijeli komp

Pa promijeni 2 postavke u biosu i eto te na 100°C, najmanji problem... Ja sam upravo to napravio da mu pokazem da moze to puno gore.. 

 Ne pada mi na pamet

MISCREATED
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Koliko sam uspio procitati na netu, 7th gen procesora imaju malo vece temperature od 6th gen... Na frendovom kompu sa i7 6700k su temp kod full opterecenja 63 stupnja ali je gore hladnjak Noctua NH-U12S 120 mm P/N: NH-U12S. Tako da vjerujem da ja stavim takav da bi se temp isto spustile na cca max 65 stupnjeva. Ali za sada onda necu nista mijenjati posto ne planiram klokirati procesor jer jos uvijek za gaming nemam potrebe. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Bokte ansha ja s 140w@1.5v nemrem nagurati na 70°c, lol baci taj custom wc u smece...haha
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
Bokte ansha ja s 140w@1.5v nemrem nagurati na 70°c, lol baci taj custom wc u smece...haha

Haha, vidi se da si znalac. Ja sam na 5820K imao <50°C sa 140W.

Ajde da vidimo prime s avx-om na 5.1ghz sa 1.4V i bez avx offseta, zavrti bench jesto da kakis..

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...

 Ne pada mi na pamet

Bojis se 100°C-ke? Nema straja, taliste silicija je na 1414°C ;)

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

 Ne pada mi na pamet

Bojis se 100°C-ke? Nema straja, taliste silicija je na 1414°C ;)

 Bojim se da se ne stopi ono kućište 

MISCREATED
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Jebo te vise 5820k...140w je 140w..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
Jebo te vise 5820k...140w je 140w..lp

Pa da, zato i kazem kako imas 70C sa samo 140W? 

 

Meni zeni uskoro mozda propadne firma pa kad postanem siromasan cu definitivno uzet AC Freezera 120 pa bus videl!

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

 

Meni zeni uskoro mozda propadne firma pa kad postanem siromasan...

 toliko godina imaš, a još se nisi naučio, ccc

pa kad žena propadne i postane siromašna - tražiš drugu, još bogatiju 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

 

Meni zeni uskoro mozda propadne firma pa kad postanem siromasan...

 toliko godina imaš, a još se nisi naučio, ccc

pa kad žena propadne i postane siromašna - tražiš drugu, još bogatiju 

Apsolutno, al u tom kriznom periodu cu si priustit AC F120 ;)

8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nije mi dao vrag mira i uzeo sam cooler za proc (i5 7600k), Schythe mugen 5 Rev. B. Temp su pale za 10-12 stupnjeva, u loadu ne prelazi 63 stupnjeva sa ventovima na 80% okretaja. Ostavio sam originalni vent na cooleru i uskladio ga sa pwm noctua nf-f12 koji je stavljen za ispuh zraka iz kante( zadnji vent). Na ulazu (prednjoj stranici - intake) su 2 x 140mm fractal silent r3. Imam spojena jos dva 120mm venta na gornjoj stranici za ispuh iz kucista ali su ugasena jer za sada nisu potrebna. Ventove sam podesio preko maticne (maximus VIII Hero) i zadovoljan sam. Naravno i fractalovi ventovi su namjesteni da korigiraju rpm iako su 3pinski (DC mode na maticnoj) i vrte se ovisno o temp procesora. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 9:37 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Imam hladnjak od lc powera lcc120 a razmišljam o prelasku na ryzen pa me zanima daju li još 

kit za montažu am4 besplatno.

Da li je netko tražio zadnjih dana?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
batly kaže...

Imam hladnjak od lc powera lcc120 a razmišljam o prelasku na ryzen pa me zanima daju li još 

kit za montažu am4 besplatno.

Da li je netko tražio zadnjih dana?

 Prije ugrubo dva miseca je moj prijatelj zatražio i poslali su mu ga besplatno a kako je sad pojma nemam.

Kontaktiraj njihovu službu za korisnike

MISCREATED
14 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ovako

Pošto mi stari mugen 2 ne može na s1151, i pošto bez hladnjaka ne mogu sklempati PC, jućer sam uzea Be Quiet! Dark Rock Pro 3 (očuvan tipi-top) iz Francuske za 500kn.

Ali sam jednog poljaka pita za 400kn sa dostavom i danas mi je došla ponuda, pa ako neko oće evo link. Nisam zna da će pristati. 

Pošaljite mu poruku za 47 Eura i 6 Eura je standardno slanje, original cijena je 57 Eura +6.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/192582857390

 

Fali 4 šarafa koja se koriste za drugi naćin montiranja, ovo sam vidia na youtubeu.

Our stock comes from standard customer returns (within 14 or 30 days), exposition or excess inventory. 

 

 

 

Oprez - Pro 4 je ofarban.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ta 4 šarafa koja fale se koriste samo za s2011.

 

Pa ko voli nek izvoli.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Može preporuka nekog hladnjaka do 250kn sa dostavom?Proc i5 4690k. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

PoZz svima, ovako, planiram uzet još 2 ventilatora za kućište Thermalthake versa n21 snow edition(imam jedan original i 2x od MSA) pa mi preporucite neki vent po mogucnosti u boji do 100kn(da nisu glasni, isprobani i dobro provode zrak)

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
centis kaže...

Može preporuka nekog hladnjaka do 250kn sa dostavom?Proc i5 4690k. 

 Arctic Freezer 33 ili lc cc 120.

15 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Može neka preporuka hladnjaka za i5 8600K. Planiram potrošiti do 400 kn. Za sad vjerojatno neće biti ni OCa ili neki mali, jer se u novu konfu planira ugraditi 1070GTX

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Uzmi FSP Windale 6 ili  Cryorig H7 najbolji hladnjaci za taj novac.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 20:13 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

moze preporuka nekog 3 packa rgb ventilatora do 500kn,po mogucnosti da ima support za gigabyte rgb fusion?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Treba bih reporuku nekog hladnjaka do 300 Kuna.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Za kaj ti treba? Do 300kn nemas nista znacajno bolje od lc cc120! Mozda bolje nesto polovno?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
boxer kaže...

Treba bih reporuku nekog hladnjaka do 300 Kuna.

 Evo ak se mozes protegnuti jos malo klik.

 

Ak ces uzimati pripazi dal ti stane u kuciste.

15 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
Za kaj ti treba? Do 300kn nemas nista znacajno bolje od lc cc120! Mozda bolje nesto polovno?lp

 Prodao sam starog Mugena 2 Rev. B (časna starina me vjerno služila) i sada mi treba drugi hladnjak za ovu moju mašinu u pod moj PC. Imam trenutno q9400 socekt 775 i ovog Phenoma socket AM2+/AM3 tako da mi treba hladnjak i bit će OC-a. Također mi treba za budući upgrade na novije sockete AM4 i ove intelove. 

I mislio sam sam uzeti LC CC120 kao zamjenu za Mugena2, mislim da je čisto OK hladnjak sličnih performansi sa boljim i lakšim načinom montže, ali eto da prvo priupitam na forumu. 

 

Windale 6 mi prelazi budget. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:16 (boxer).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ma lc cc120 ti je overkill za taj q9400, moj je bio na 3.8ghz s lcc95 mislim da u primeu95 nisam vidio 60°c.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
Ma lc cc120 ti je overkill za taj q9400, moj je bio na 3.8ghz s lcc95 mislim da u primeu95 nisam vidio 60°c.lp

 Da ali gi planiram koristiti i za Phenoma II 965 kao i hza buduću nadogradnju sistema tipa Ryzen ili neki Intel i5 osme generacije. 

 

A ništa ako do 300 Kuna nema nešto značajnije bolje od LC CC120 onda ću njega uzeti. Sviđaju mi se i malo kompaktnije dimenzije. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:29 (boxer).
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Vidim na protisu novi LC-CC120-RGB, u biti stari LC-CC120 samo u crnoj varijanti i sa RGB ventilatorom na nešto višim okretajima ( 800 – 1.800 rpm).

Sad je li to vrijedi 40 kn više...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 21:38 (filterini).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice