Eksterni Hard disc

poruka: 3
|
čitano: 1.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Eksterni Hard disc

Pozdrav svima.Kao sto vidite u naslovu imam problem sa eksternim hard diskom marke iOmega od 300gb.Konektuje se na komp preko usb kabla i dc adapterom od 5v,sve to prikljucim normalno i samo cujem zvuk iz njega tik-tik-tik tako kuca oko 15-20sec i sve stane i prije sam imao takav problem sa njim,culi bi se ti cudni zvukovi iz njega i na kraju bi ga racunar otvorio.Ja kada ga skopcam na komp dole pored sata mi prikaze da je skopcan novi hardrer i on ga ocita...kada udjem u device manager i tamo ga takogdjer ocita u opciji disk drives.Dakle moj je problem taj sto u my computer nece da ga ocita,dakle ne mogu ga otvoriti,ne mogu pristupiti fajlovima sto su na njemu...Imam dosta vrijednih stvari od slika sa rodjendana,matura,svadba pa sve do igrica i nekih radova u ps-u.Ako neko moze da mi pomogne bio bih mu vrlo zahvalan.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni Hard disc
RayToral kaže...

Pozdrav svima.Kao sto vidite u naslovu imam problem sa eksternim hard diskom marke iOmega od 300gb.Konektuje se na komp preko usb kabla i dc adapterom od 5v,sve to prikljucim normalno i samo cujem zvuk iz njega tik-tik-tik tako kuca oko 15-20sec i sve stane i prije sam imao takav problem sa njim,culi bi se ti cudni zvukovi iz njega i na kraju bi ga racunar otvorio.Ja kada ga skopcam na komp dole pored sata mi prikaze da je skopcan novi hardrer i on ga ocita...kada udjem u device manager i tamo ga takogdjer ocita u opciji disk drives.Dakle moj je problem taj sto u my computer nece da ga ocita,dakle ne mogu ga otvoriti,ne mogu pristupiti fajlovima sto su na njemu...Imam dosta vrijednih stvari od slika sa rodjendana,matura,svadba pa sve do igrica i nekih radova u ps-u.Ako neko moze da mi pomogne bio bih mu vrlo zahvalan.

 Moze li mi neko pomoci ili ne?

15 godina
offline
Re: Eksterni Hard disc
RayToral kaže...

.. zvuk iz njega tik-tik-tik tako kuca oko 15-20sec i sve stane i prije sam imao takav problem sa njim..

 -klik. Pitanje je samo sreće što je do sad radio. Sad problema više nema...

ovisno koliko sreće ti je još preostalo, možeš pokušati paltiti-gasiti nekolik puta, može i restart PCja dok je upaljen.. možda proradi toliko da nešto spasiš ili ne proradi.

+ kabel/USB nešto treće kao uzrok. npr probaš na drugom PCju, drugi USB port itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice