Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

poruka: 29
|
čitano: 4.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Ovako, unazad tjedan dana, mislim čak 10 dana, imam poteškoća u igricama...


Sve je počelo s Windows 10 updateom na 1809 verziju, učinio sam čistu instalaciju Windowsa 10 1809, pa vratio na 1803 jer sam mislio da mi zbog tog šteka CS:GO, no, međutim problem je bio do CS:GO update-a jer je konzola izbacivala dispatchasyncevent backlog, procesor bi trebo obradit neke frameove, bla, bla, bla...

Zatim niti FIFA-u 2019 nisam mogao igrat kao prije tog 1809 updatea, prije sam sve na max, 1920x1080 s uključenom opcijom 'no fps limit', sad samo s opcijom 60 fps limit...

Da stvar bude još gora, sad ni euro truck simulator 2 ne mogu igrat, uđem u igricu i kad trebam vozit kamion, FPS mi bude 6-7, a pri ulasku u igricu čuje se kao da grafička 'cvili', neki škripavi zvuk ispušta...

Jel to poslednje zbogom(namjerno ekavica) grafičkoj ili ima nekog načina da se popravi to? Probao sam na steamu desni klik na igricu i stavit opciju da se pokrene u directx 64 bit-a i tad je fps 7-8 dok trebam vozit kamion(prije update-a oko 100), stavio sam i GL opciju, tad je oko 30-40 u kamionu...

Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB GDDR5

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 18:36 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Za pocetak odvrti neki gpu bench tipa 3d mark pa usporedi dal se tvoj graphics score poklapa sa ostalim rx 480 karticama, ako se ne poklapa probaj promijeniti drivere pa vidi kako se onda ponasa sve skupa. Prati gpu load i frekvenciju preko msi afterburnera, sapphire trixxa il wattmana.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 18:50 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
playjob kaže...

Ovako, unazad tjedan dana, mislim čak 10 dana, imam poteškoća u igricama...


Sve je počelo s Windows 10 updateom na 1809 verziju, učinio sam čistu instalaciju Windowsa 10 1809, pa vratio na 1803 jer sam mislio da mi zbog tog šteka CS:GO, no, međutim problem je bio do CS:GO update-a jer je konzola izbacivala dispatchasyncevent backlog, procesor bi trebo obradit neke frameove, bla, bla, bla...

Zatim niti FIFA-u 2019 nisam mogao igrat kao prije tog 1809 updatea, prije sam sve na max, 1920x1080 s uključenom opcijom 'no fps limit', sad samo s opcijom 60 fps limit...

Da stvar bude još gora, sad ni euro truck simulator 2 ne mogu igrat, uđem u igricu i kad trebam vozit kamion, FPS mi bude 6-7, a pri ulasku u igricu čuje se kao da grafička 'cvili', neki škripavi zvuk ispušta...

Jel to poslednje zbogom(namjerno ekavica) grafičkoj ili ima nekog načina da se popravi to? Probao sam na steamu desni klik na igricu i stavit opciju da se pokrene u directx 64 bit-a i tad je fps 7-8 dok trebam vozit kamion(prije update-a oko 100), stavio sam i GL opciju, tad je oko 30-40 u kamionu...

Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB GDDR5

Pokušaj instalirati zadnje AMD drivere za grafu koji podržavaju Win 10 1809 - LINK

9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Jesam, al jos uvijek sam na 1803 verziji Windowsa... probat cu ovo s 3dmarkom, jel trebam tamo sta posebno namjestat? Gpu stress da odradim?
12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Ne moras nis namjestati, samo skini i pokreni firestrike bench pa usporedi graphics score, ovaj total score zanemari jer on ovisi i o procesoru.
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Okej, jel moram neko odredjeno vrijeme testirat il da ga ostavim da odradi to?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 19:02 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Benchmark ti ima par scena, on to odvrti i na kraju ti score pokaze.
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Okej, u roku sat vremena cu... a gdje usporedim rezultate?
14 godina
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Bilo bi dobro i da provjeriš temperaturu gpu-a i rad ventilatora od grafičke pod opterećenjem. Ako cvili grafička moguće je da ti samo ventilator krepava zbog čega se niti gpu ne hladi kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Evo gledam bas neki stock graohic score je oko 11200.

Prati si za vrijeme becha kak je kolega rekao temp, ali i load i frekvenciju jezgre i memorije.
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
war3_tft kaže...
Evo gledam bas neki stock graohic score je oko 11200.

Prati si za vrijeme becha kak je kolega rekao temp, ali i load i frekvenciju jezgre i memorije.

 Jel mogu pomoću HWinfo64?

12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Ma moze sa bilo kojim monitoringom koji prikazuje to sve skupa.
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
war3_tft kaže...
Ma moze sa bilo kojim monitoringom koji prikazuje to sve skupa.

 Evo, izvršio sam 3dmark, te sam pratio pomoću HwInfo64

12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Po meni i score i sve ostalo ok izgleda, max temp je takva kakva je, al kolko se sjecam rx 480 nitro su isle na nekih 75 stupnjeva u recenzijama kaj sam gledao tak da je to to.

Na ovoj slici na hw info vidim max clockove, da li ovih 1340mhz na jezgri i 2000mhz na memoriji stoji stabilno tokom testa?
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
war3_tft kaže...
Po meni i score i sve ostalo ok izgleda, max temp je takva kakva je, al kolko se sjecam rx 480 nitro su isle na nekih 75 stupnjeva u recenzijama kaj sam gledao tak da je to to.

Na ovoj slici na hw info vidim max clockove, da li ovih 1340mhz na jezgri i 2000mhz na memoriji stoji stabilno tokom testa?

 Da da, ovo je samo u testu išla preko 75, inače tijekom gejmanja dosegne ovu temperaturu i ne ide dalje, osim ako je u sobi vruće pa onda ide na 76, 77, al da, zatvorio sam vrata balkonska pa možda i je zato išlo toliko visoko...
Da da, bilo je stabilno, mislim da je jednom il dvaput onako variralo za max 5 MHz na jezgri, a memorija je stalno stajala na 2000MHz...
Dakle, u redu je?

Edit:
I da, da napomenem da se nikakvo cičanje, piskutanje, dakle nikakav zabrinjavajući zvuk nije čuo tijekom testiranja...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 21:22 (playjob).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
Izgleda u redu, usporedi za svaki slucaj svoj score na ladderu 3d marka sa nekime tko ima rx480 na slicnom oc-u.

Ak u igrama zafrkava probaj stavit neki drugi driver. Druga stvar je da moze i do procesora biti pa provjeri dal on radi kak spada tj dal drzi frekvencije.

Jos jedna stvar koju mozes provjeriti je da ti windows nije stavljen u power save mode sad kako si mijenjao buildove, jednom kolegi s foruma je isto kartica radila slabije neg sto treba dok nije skuzio da je to problem.
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
war3_tft kaže...
Izgleda u redu, usporedi za svaki slucaj svoj score na ladderu 3d marka sa nekime tko ima rx480 na slicnom oc-u.

Ak u igrama zafrkava probaj stavit neki drugi driver. Druga stvar je da moze i do procesora biti pa provjeri dal on radi kak spada tj dal drzi frekvencije.

Jos jedna stvar koju mozes provjeriti je da ti windows nije stavljen u power save mode sad kako si mijenjao buildove, jednom kolegi s foruma je isto kartica radila slabije neg sto treba dok nije skuzio da je to problem.

 Sad sam baš gledao pomoću AfterBurnera u Euro Truck Simulatoru 2, GPU konstantno drži 1342 MHz, 81W, temperatura oko 70, ali CPU core su ispod 10, samo CPU1 je na 20%, wtf?

Bilo je na Ultimativnim performansama, a sad sam stavio na Visoke performanse.

9 godina
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Evo dokaz...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Znaci ista stvar i kad stavis na visoke performanse?

 

Ovaj "ultimate" naziv me sad malo buni, u power planu bi trebalo biti power saver, balanced i high performance.

9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
war3_tft kaže...

Znaci ista stvar i kad stavis na visoke performanse?

 

Ovaj "ultimate" naziv me sad malo buni, u power planu bi trebalo biti power saver, balanced i high performance.

 Sve isto da, ne koristi sve moguće kore već samo jednu, i to samo u ovoj igrici...


12 godina
protjeran
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Ne znam sto bi ti rekao na ovo, provjeri u jos kojoj igri kakva je situacija pa da ovu mozes eventualno eliminirati kao iznimku.

 

Mozda da objasnis problem u AMD FX temi, tamo ce ti sigurno dati bolji odgovor.

12 godina
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

10 fpsa u igricama!!! Sve je počelo sa windows 10 updejtom, a onda se dogodilo ovo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Izbrisi msi afterburn.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Grafa ti je ok, što god da je problem grafa nije, 3dmark je dobar, i temp su dobre. 

 

Ovo su moji skorovi sa ful naklokanim rx470 i rx580:

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Imam problema s GPU HD 7950, pa da ne radim novu temu.

Igrajući, znalo se desiti (ukupno valjda 5 puta) da igra / slika zašteka i odjednom se pojave vertikalne crte i ne možeš ništa. Restart PC-a je riješio problem par puta i mislio sam da su se driveri updateali pa nešto ne valja ...

Trenutna situacija je da kada palim PC, prikaze se slika 3 - 4 sekunde, tek toliko da vidim podatke od matične, onaj prvi Asrock screen i nakon tog black screen. Monitor kaže no video input i ode u sleep nakon x vremena.

Siguran sam da nije do monitora, monitor radi preko laptopa na HDMI. Također kada izvadim GPU i spojim monitor na MBO HDMI, radi sve normalno.

Pretpostavljam da je GPU "krepala". Promijenio sam danas pastu na GPU, postavio i isto 3 - 4 sec MBO welcome screen i nakon toga black screen.

Može netko dati neki savjet ? Sto da gledam.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
war3_tft kaže...

Ne znam sto bi ti rekao na ovo, provjeri u jos kojoj igri kakva je situacija pa da ovu mozes eventualno eliminirati kao iznimku.

 

Mozda da objasnis problem u AMD FX temi, tamo ce ti sigurno dati bolji odgovor.

 Do igrice je, sve ostalo radi kako treba, a nju neću igrat jer uskoro prelazim na novi CPU, matičnu i RAM-e, tako da, ne da mi se još i time zamarat.

Jakovp kaže...

Grafa ti je ok, što god da je problem grafa nije, 3dmark je dobar, i temp su dobre. 

 

Ovo su moji skorovi sa ful naklokanim rx470 i rx580:

 Da, istina, kao što sam rekao, do igrice je.
Hvala ti na ovim slikama, dodatno si me uvjerio da je sve u redu.

P.S. Dečki dobili ste palac gore i gumb hvala za pomoć jer mi je bilo od velike važnosti, da ne dajem još 2500-3000kn, barem ne u idućih mjesec dana... war3_tft za svaki komentar si dobio hvala i palac gore jer si bio aktivan i brzo mi pomogao, hvala ti još jednom!

9 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
ContoNick kaže...

Imam problema s GPU HD 7950, pa da ne radim novu temu.

Igrajući, znalo se desiti (ukupno valjda 5 puta) da igra / slika zašteka i odjednom se pojave vertikalne crte i ne možeš ništa. Restart PC-a je riješio problem par puta i mislio sam da su se driveri updateali pa nešto ne valja ...

Trenutna situacija je da kada palim PC, prikaze se slika 3 - 4 sekunde, tek toliko da vidim podatke od matične, onaj prvi Asrock screen i nakon tog black screen. Monitor kaže no video input i ode u sleep nakon x vremena.

Siguran sam da nije do monitora, monitor radi preko laptopa na HDMI. Također kada izvadim GPU i spojim monitor na MBO HDMI, radi sve normalno.

Pretpostavljam da je GPU "krepala". Promijenio sam danas pastu na GPU, postavio i isto 3 - 4 sec MBO welcome screen i nakon toga black screen.

Može netko dati neki savjet ? Sto da gledam.

Hvala.

 Pa evo, ja ti mogu s dosadašnjim znanjem pomoć da probaš nekako podić sustav u Safe Mode(način kako to radiš ti mora bit u manual-u od matične ili odi na google i nađi svoju matičnu - ili jednostavno ovdje napiši puni naziv matične pa ću ti ja ili netko od kolega forumaša poslat link manuala, da ne iskopaš nešto drugo) pa vidi ako ti daje sliku, ako ti da sliku onda skini DDU i pomoću njega u Safe Mode-u obriši postojeće drivere te restartiraj PC i instaliraj nanovo drivere...

Za početak probaj s drugim HDMI kablom, možda je do kabla...

P.S. Otprilike isti slučaj sam i ja imao na HD 5550(mislim da je bila) i nakon nekog vremena je riknula, no, nadam se da to nije tvoj slučaj...

14 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?

Vjerovatno je ili krepala ili krepava gore ti  je kolega dobro napisao šta možeš probati. I eventualno izvaditi bateriju od biosa da se resetiraju postavke.ako to neće možeš je probat ispeci u pećnici(meni je to davno sa gts 250) pomoglo. Imaš temu tu na forumu. Ali šta god napraviš vjerovatno neće dugo trajati. Moguće da je i PCI e utor ne ispravan eventualno možeš probati još u drugom utoru ili drugu grafu staviti u svoj pc za test

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Hitno! Posljednje zbogom grafičke?
playjob kaže...
ContoNick kaže...

Imam problema s GPU HD 7950, pa da ne radim novu temu.

Igrajući, znalo se desiti (ukupno valjda 5 puta) da igra / slika zašteka i odjednom se pojave vertikalne crte i ne možeš ništa. Restart PC-a je riješio problem par puta i mislio sam da su se driveri updateali pa nešto ne valja ...

Trenutna situacija je da kada palim PC, prikaze se slika 3 - 4 sekunde, tek toliko da vidim podatke od matične, onaj prvi Asrock screen i nakon tog black screen. Monitor kaže no video input i ode u sleep nakon x vremena.

Siguran sam da nije do monitora, monitor radi preko laptopa na HDMI. Također kada izvadim GPU i spojim monitor na MBO HDMI, radi sve normalno.

Pretpostavljam da je GPU "krepala". Promijenio sam danas pastu na GPU, postavio i isto 3 - 4 sec MBO welcome screen i nakon toga black screen.

Može netko dati neki savjet ? Sto da gledam.

Hvala.

 Pa evo, ja ti mogu s dosadašnjim znanjem pomoć da probaš nekako podić sustav u Safe Mode(način kako to radiš ti mora bit u manual-u od matične ili odi na google i nađi svoju matičnu - ili jednostavno ovdje napiši puni naziv matične pa ću ti ja ili netko od kolega forumaša poslat link manuala, da ne iskopaš nešto drugo) pa vidi ako ti daje sliku, ako ti da sliku onda skini DDU i pomoću njega u Safe Mode-u obriši postojeće drivere te restartiraj PC i instaliraj nanovo drivere...

Za početak probaj s drugim HDMI kablom, možda je do kabla...

P.S. Otprilike isti slučaj sam i ja imao na HD 5550(mislim da je bila) i nakon nekog vremena je riknula, no, nadam se da to nije tvoj slučaj...

Mislim da je ova MBO https://www.asrock.com/MB/Intel/B85%20Pro4/index.asp#Manual, ali nisam 100% (pogledam kad budem uz PC) vidim tamo ima manual pa cu probati.

Znaci ako u safe mode-u ne baci sliku krepala je. Isto mogu probali i bootat ubuntu s usb sticka ? Isto mi je.

Ako radi u safeModu ili kad bootam ubuntu s usb sticka, onda su očito driveri / software side problem.

Ako ne onda je krepala. Hvala. Dao si mi barem neke ideje.

 

CroVandal kaže...

Vjerovatno je ili krepala ili krepava gore ti  je kolega dobro napisao šta možeš probati. I eventualno izvaditi bateriju od biosa da se resetiraju postavke.ako to neće možeš je probat ispeci u pećnici(meni je to davno sa gts 250) pomoglo. Imaš temu tu na forumu. Ali šta god napraviš vjerovatno neće dugo trajati. Moguće da je i PCI e utor ne ispravan eventualno možeš probati još u drugom utoru ili drugu grafu staviti u svoj pc za test

Probam izvaditi bateriju. Imam i drugi utor pa ću to probati.

E to za ispeč u pećnici ću pronaći temu i da probam.

 

Ima li smisla nositi ju u neki servis / eletronic repair shop ? Ako da koji gdje ?

 

Hvala na odgovorima

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 16:28 (ContoNick).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice