Kako rastaviti ventilator 120mm

poruka: 7
|
čitano: 2.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Kako rastaviti ventilator 120mm?

Hteo bi da ofarabam krilca od ventilatora 120mm.!!..Sada kako to da odvojim od postolja.?.Cime bi to moglo da se uradi...Moze li mala pomoc?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 23:44 (KocoxGamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako rastaviti ventilator 120mm?
KocoxGamer kaže...

Hteo bi da ofarabam krilca od ventilatora 120mm.!!..Sada kako to da odvojim od postolja.?.Cime bi to moglo da se uradi...Moze li mala pomoc?

 koji točno ventilator? obično se da odvojiti uz pritisak na krilca

6 godina
protjeran
offline
Kako rastaviti ventilator 120mm

Zašto bi to htio napraviti?

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako rastaviti ventilator 120mm?

Evo ovi ventilatori sa slike 120mm...

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako rastaviti ventilator 120mm
Prije ces nesto potrgati nego to odvojiti.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako rastaviti ventilator 120mm
Ne znam baš. Uz malo pažnje idu van. Neki imaju osigurače umetnute na rotor ispod naljepnice a takvi se baš i ne skidaju. Ovi bez toga idu tako da se pravilnom raspodjelom pritiska na što više lopatica pogurne vent sa stražnje strane dok ne iskoči van. Teško riječima objasniti ali siguran sam da jubito ima više filmića o tome. Ja svoje rastavljam kad koji prozuji i špricom ulje/mast ušpricam.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako rastaviti ventilator 120mm

Ako ispod naljepnice vidimo osovinu i vidimo plastičnu podlošku koja je razrezana na jednoj strani (slično "seger" osiguraču) može se iglicom raširiti te izbaciti iz utora na osovini ( pazi da ti ne odleti). Time si oslobodio ventilator koji se cjelo vrijeme dok radiš iglom lagano vuče prema vani . Ako čistiš ležaj (piksna) probaj čačkalicom, šibicom ili štapićem za uši  sa malo WD-a te poslije podmazati a očisti i osovinicu. Plastični osigurač vratiš najlakše do utora pritiskanjem nekom cjevčicom koja je malo šira od osovine ( uložak kemijske , slamka za piće itd.).

Pritiskanje krilaca ventilatora zna biti jako riskantno jer neki pucaju kao staklo a pošto je uvjek neparan broj polomljeno krilce znači da ventilator možeš baciti.( da je paran broj polomiš i krilce nasuprot pa imaš balans bar neko vrime dok ne nabaviš novi).

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 23:24 (AF139).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice