Koji DisplayPort kabel i gdje?

poruka: 12
|
čitano: 3.764
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji DisplayPort kabel i gdje?

Pozdrav!

Koji DP kabel bi mi preporučili?
Trebam 2 metra i treba biti DP na DP(standardne veličine).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?
chutac kaže...

Pozdrav!

Koji DP kabel bi mi preporučili?
Trebam 2 metra i treba biti DP na DP(standardne veličine).

Delockov kabel uzmi. Ja koristim njihove adaptere i kablove i mislim da sam samo jednom imao problem da sam morao zamijeniti kabel.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?

Misliš?

Ja sam ga našao u Linksu, ali koliko vidim, Delock nije na listi certificiranih proizvođača.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
online
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?
chutac kaže...

Misliš?

Ja sam ga našao u Linksu, ali koliko vidim, Delock nije na listi certificiranih proizvođača.

Ja sam certificirani kabel dobio jedino uz svoj monitor (Philips) i koristim ga. Probaj kontaktirati njih, možda budu voljni poslati.

11 godina
offline
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?

To se referirate na displayport.org certificiranje ili? Jer koliko vidim na njihovoj listi je samo manji broj kablova koji čak i nisu nešto posebno kvalitetni, tj. većina ne podržava 4K rezolucija, pa bih rekao da je ta lista zastarjela i da nema baš neku vrijednost. Uostalom, oni su i sami napisali: "We expect to be adding more certified cables to our published list in the future and will continue to encourage DisplayPort product certification. To achieve the best of DisplayPort’s capabilities, we highly recommend using DisplayPort certified cables, or those from major brand names.", stoga bi vjerujem i Delock modeli bili sasvim u redu.

 

Za nešto kvalitetnije bih gledao modele s pozlaćenim kontaktima, specifično mi se Roline Gold 2.0 m (od 90 kn; službena stranica) čine kao dobri ako ti ne trebaju tanji i fleksibilniji modeli. Po specifikacijama bi trebali imati 24 AWG oklopljene vodiče što je čini se na razini profesionalnih rješenja.

13 godina
neaktivan
offline
Koji DisplayPort kabel i gdje?

Hvala obojici :)

 

Uzeo sam Delock u Linksu, taj mi je bio najbliži i nisam morao paliti auto :)

 


Vald će radit 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?
kiwi_91 kaže...

To se referirate na displayport.org certificiranje ili? Jer koliko vidim na njihovoj listi je samo manji broj kablova koji čak i nisu nešto posebno kvalitetni, tj. većina ne podržava 4K rezolucija, pa bih rekao da je ta lista zastarjela i da nema baš neku vrijednost. Uostalom, oni su i sami napisali: "We expect to be adding more certified cables to our published list in the future and will continue to encourage DisplayPort product certification. To achieve the best of DisplayPort’s capabilities, we highly recommend using DisplayPort certified cables, or those from major brand names.", stoga bi vjerujem i Delock modeli bili sasvim u redu.

 

Za nešto kvalitetnije bih gledao modele s pozlaćenim kontaktima, specifično mi se Roline Gold 2.0 m (od 90 kn; službena stranica) čine kao dobri ako ti ne trebaju tanji i fleksibilniji modeli. Po specifikacijama bi trebali imati 24 AWG oklopljene vodiče što je čini se na razini profesionalnih rješenja.

Zanimljivo, vidiš meni Roline nije nikako htio raditi kako se spada.

11 godina
offline
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?

Je li bio to baš taj Gold model ili njihova jeftinija varijanta? Jer za ovaj mi se stvarno čini da bi trebao biti dobre kvalitete, jedino ako to nije čisti marketing...

14 godina
online
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?

Probao sam obični, pa sam dobio preporuku za Gold model i taj je isto ludovao i nikako na zelenu granu. Piknuo Delocka i sve je (bilo) ok.

9 godina
odjavljen
offline
Koji DisplayPort kabel i gdje?

pozdrav, 

 

narucio sam ovaj DP kabel, naime on je nesto skuplji i kako vidim spada pod premium kategoriju, eh sad, tek sam sada vidio da je to DP 1.2 ja ne znam koji trenutno imam, jer treba mi duzi kabel ovaj moj je od 1m a meni je potrebno od 2m pa sam ovaj narucio. 

 

jel ce biti kakvih problema s tim kabelom? 3440x1440 @100hz ?

 

hvala

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?

Link ne radi. To je taman granica. DP 1.2 podršava 3440*1440p 110Hz. DP 1.3 do 200Hz.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Koji DisplayPort kabel i gdje?
softwaremaniac kaže...

Link ne radi. To je taman granica. DP 1.2 podršava 3440*1440p 110Hz. DP 1.3 do 200Hz.

onda super. hvala!

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice