Koji kabel/koventer/aadapter uzeti?

poruka: 7
|
čitano: 1.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji kabel/koventer/adapter uzeti?

Bok narode

Imam problem. Kupio sam novu GTX 1060 grafičku i sad ne mogu spojit komp na tv/monitor.

Imam quadro TV neki stariji i dosad sam jednostavno koristio DVI izlaz grafičke, stavio adapter na VGA i VGA kabelom spojio na TV. Nova grafička ima drukčiji DVI, samo digitalni izlaz. stari konventer ne odgovara više a preko HDMI kabela imam jako lošu sliku jer TV koristi overscan koji ne mogu ugasiti.

Kako sad to spojiti?

Grafička ima DVI dual link (digitalni), HDMI i neki Display port 1.4.

TV ima VGA.

Idealno bi bilo kad bih kupio neki kabel do 150 kn, ili neki adapter.

Unaprijed hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji kabel/koventer/adapter uzeti?

Guglaj. Jedna opcija ili druga ili treća.

 

Tebi znači treba aktivni adapter (netko će ga zvati i konverterom) - adapter koji ima elektroniku i koji konvertira signal.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji kabel/koventer/adapter uzeti?

Našao sam u trgovinama domaćim neke adaptere, problem je što baš nigdje ne mogu naći podatak je li neki aktivan ili pasivan. Mislim naručiti ovo ali nisam siguran je li to aktivan konverter.

vjex
16 godina
moderator
offline
Re: Koji kabel/koventer/adapter uzeti?
Croatinator kaže...

Našao sam u trgovinama domaćim neke adaptere, problem je što baš nigdje ne mogu naći podatak je li neki aktivan ili pasivan. Mislim naručiti ovo ali nisam siguran je li to aktivan konverter.

Aktivni je.

 

Zapravo ni ne može postojati pasivni HDMI->VGA adapter jer HDMI je isključivo digitalno sučelje, dakle ne prenosi analogni signal (iako ima nekih kabela kod kojih je HDMI konektor spojen na VGA konektor).

12 godina
offline
Koji kabel/koventer/aadapter uzeti?

Ako ti nije hitno, uzmi s eBaya. Ja sam isti kao s linkova uzeo za 15kn i normalno je radio.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji kabel/koventer/aadapter uzeti?

Ma hitno je jako, trenutno koristim HDMI i slika je preloša, moram koristiti custom rezoluciju jer mi tv koristi neki overscan koji se ne može ugasiti (TV je jeftin i star). Naručio sam onaj kabel s linka pa ću vidjeti. Hvala svima na pomoći i informacijama.

vjex
11 godina
neaktivan
offline
Koji kabel/koventer/aadapter uzeti?

Samo da ostavim obavijest, adapter s linka gore radi, sve je super. "Propusnost" je dobra pretpotstavljam, 1920x1080p, 60 Hz je kod mene.

vjex
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice