Kupnja HW sa newegg-a

poruka: 34
|
čitano: 25.138
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Nisam siguran jel ovo u pravom podforumu, ako nije molim modove da premjeste temu u pravi.

 

Dakle, jel tko od vas kupovao sto preko Newegga, citao sam okolo da je nekoliko ljudi kupovalo neke stvari, samo mi nije jasno kako su rijesili dostavu jer newegg ne dostavlja u Hrvatsku?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Jel itko zna išta o ovom?

Čak i uz dostavu, izađe 200-300 kuna jeftinije, čak i najjeftinije komponente. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Slash 666 kaže...

Jel itko zna išta o ovom?

Čak i uz dostavu, izađe 200-300 kuna jeftinije, čak i najjeftinije komponente. 

Super sad dodaj 22% PDV-a (dodaješ i na dostavu) + dodatne moguće troškove ako bude išlo nekom kurirskom službom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a

A čuj, PDV kako te potrefi :D
Staviš vrijednost paketa na 20$ i eto. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Slash 666 kaže...

A čuj, PDV kako te potrefi :D
Staviš vrijednost paketa na 20$ i eto. 

Nažalost to sad slabo gledaju, otvaraju sve živo i traže račune...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a

Ja sam kupio procesor i HDD. Ne dostavljaju van USA pa sam to poslao osobi koja je meni poslala. Carina se MORA vezati za račun a vrijednosti robe dodaje se i poštarina. Kako god ipak je jeftinije tamo kupiti i carinu platiti nego ovdje kod nas gdje nam prodaju m... pod bubrege a i izbor robe je maksimalan.....što ti srce hoće. HDD WD Caviar Black 1TB=89,00${#}

Jedina mana je to da kupac bude toliki peh da dobije neipravnu robu pa je veći problem to vratiti prodavcu.

 

Pozdrav! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 23:37 (phoenix2003).
13 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a

Trebas da vidis kod nas kakva je ponuda i sta nama prodaju. Ja i ne idem na sajtove prodavnica. Odem na sajt jedan slican nabava.net pod Corsair i eVGA vidim nije stizalo nista i izadjem.

Ostali noviteti me ne zanimaju. 

Mada eVGA sada ima ali za Z79 i neke slabije grafike a zastupnik mi ne odgovara na 5 mailova u vezi grafike od 550e. 

Sta ce ljudi imaju posla mnogo ne zna narod sta ce pre da kupi, jedva sastavljaju kraj sa krajem.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 8:04 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
phoenix2003 kaže...

Ja sam kupio procesor i HDD. Ne dostavljaju van USA pa sam to poslao osobi koja je meni poslala. Carina se MORA vezati za račun a vrijednosti robe dodaje se i poštarina. Kako god ipak je jeftinije tamo kupiti i carinu platiti nego ovdje kod nas gdje nam prodaju m... pod bubrege a i izbor robe je maksimalan.....što ti srce hoće. HDD WD Caviar Black 1TB=89,00${#}

Jedina mana je to da kupac bude toliki peh da dobije neipravnu robu pa je veći problem to vratiti prodavcu.

 

Pozdrav! 

Jel možeš reći koliko treba robi da stigne na taj način?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
14 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Slash 666 kaže...
phoenix2003 kaže...

Ja sam kupio procesor i HDD. Ne dostavljaju van USA pa sam to poslao osobi koja je meni poslala. Carina se MORA vezati za račun a vrijednosti robe dodaje se i poštarina. Kako god ipak je jeftinije tamo kupiti i carinu platiti nego ovdje kod nas gdje nam prodaju m... pod bubrege a i izbor robe je maksimalan.....što ti srce hoće. HDD WD Caviar Black 1TB=89,00${#}

Jedina mana je to da kupac bude toliki peh da dobije neipravnu robu pa je veći problem to vratiti prodavcu.

 

Pozdrav! 

Jel možeš reći koliko treba robi da stigne na taj način?

Jednom sam jedan komad hardwera čekao 40 dana dok sam u jednom slučaju stvar dobio za 3 dana (ali to je bio slučaj da je stvar poslana preko UPS-a). U prosjeku 15-20 dana ali se stvarno isplati.

 

Pozdrav!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 18:40 (phoenix2003).
12 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a

meni su su mojoj temi rekli da newegg ne dostavlja u hrvastku tako da nisam kupio grafu

R3MZ1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Remzi kaže...

meni su su mojoj temi rekli da newegg ne dostavlja u hrvastku tako da nisam kupio grafu

Idealno bi ti bilo, ako imaš nekoga u USA, da kupiš i da pošalješ toj osobi. Dostava unutar kontinentalne je najčešće besplatna. Ta osoba vam može poslati stvar najčešće za oko 13$.

 

Pozdrav!

14 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Kad smo već kod ovoga ja sam u USA kupio: matičnu ploču, CPU, Hladnjak Noctua, dodatni ventilator Noctua, GPU (dva puta), HDD, PSU, RAM (dva puta), dva fotoaparata.... i opet ću!{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2011 19:40 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Kad ćeš opet kupovat?
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
14 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a

Paaa...već sam kupio fotoaparat Sony Cybershot WX9. Danas sam dobio obavjest od pošte da ga sutra mogu podići u pošti. Plaćen 149$ na Amazon.com + 13$ poštarina.{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Koliko je kod nas?
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
13 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Vlada011 kaže...

Trebas da vidis kod nas kakva je ponuda i sta nama prodaju. Ja i ne idem na sajtove prodavnica. Odem na sajt jedan slican nabava.net pod Corsair i eVGA vidim nije stizalo nista i izadjem.

Ostali noviteti me ne zanimaju. 

Mada eVGA sada ima ali za Z79 i neke slabije grafike a zastupnik mi ne odgovara na 5 mailova u vezi grafike od 550e. 

Sta ce ljudi imaju posla mnogo ne zna narod sta ce pre da kupi, jedva sastavljaju kraj sa krajem.

Evo ga na opet...

www.e-sport.hr - Gaming portal sa dnevno sviježim vijestima. Organizator LAN turnira po Hrvatskoj, potiče hrvatsku gaming scenu na razvijanje. CS 1.6, COD4, COD2 serveri
14 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Slash 666 kaže...
Koliko je kod nas?

http://www.jeftinije.hr/foto/digitalni-fotoaparati/3x-do-6-opticki-zoom/sony-fotoaparat-dsc-wx7b-crni_-_CX001970A1

 

Ovo je WX7 koji je veoma sličan WX9 koji je namjenjen USA tržištu. Opet duplo jeftinije!

11 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a

mislio sam naručiti cijelu konfiguraciju preko interneta (amazon, ebay) jel se isplati? negdje sam čuo da je carinska stopa za hardware 0% tako da ga nemogu zacarinit može li netko potvrdit?

http://www.youtube.com/iiknezii
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
Knez1950 kaže...

mislio sam naručiti cijelu konfiguraciju preko interneta (amazon, ebay) jel se isplati? negdje sam čuo da je carinska stopa za hardware 0% tako da ga nemogu zacarinit može li netko potvrdit?

PDV si zaboravio?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a
Pozz sad me zanima da li je bolje kupiti na amazonu ili newegg(da li sada salju u europu)??? Zelio bi kupiti kuciste preko neta ali nezz di se manje placa... Molim pomoc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Jesi li svjestan koliku ćeš poštarinu platiti da bi kupio kućište?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a
Jesam
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a
Da li znate odprilike kolka je carina za kuciste 150USD
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Znači 150$ + poštarina + PDV + carina = Neisplativo (Osim ako kupuješ nešto što niko drugi u exYU nema). Možeš malo smanjiti troškove ako će ti to neko poslati ko će sam snositi troškove slanja poštom ali opet sa druge strane kada se roba oporezuje i carini u vrijednost robe uračunava se i poštarina pa ti na to zaljepe carinu i PDV!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a

probajte ovo....https://account.myus.com/signup/step1.aspx...mozes iznajmiti postanski pretinac u U.S.A pa si  preko te tvrtke  mozes poslati u hr..probajte se vise informirati o tome pa vrijedi probat....:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Većina prodavaca ne šalje na PP jer se mogu dovesti u vezu sa ukradenim i krivotvorenim kreditnim karticama a ozbiljne prodavnice ne žele negativnu reputaciju. A koliko vidim ovi ne šalju sa USPS koji je dosta jeftiniji od FedEx-a i DHL-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 20:32 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a

Ja planiram kupovati preko Newegg-a jer mi je trenutno mama u Kanadi pa sam mislio da mi ona kupi tri djela (cpu, grafa, psu), pa mi donese u hr. Ali me zanima kako bi ona to mogla prenjeti preko aerodroma bez plačanja carine i pdv-a kod nas? To će zapravo biti poklon od oca koji tamo radi, tako da bih se moglo možda slati kao gift. Stvarno neznam kako to funkcionira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja HW sa newegg-a
headshot kaže...

Ja planiram kupovati preko Newegg-a jer mi je trenutno mama u Kanadi pa sam mislio da mi ona kupi tri djela (cpu, grafa, psu), pa mi donese u hr. Ali me zanima kako bi ona to mogla prenjeti preko aerodroma bez plačanja carine i pdv-a kod nas? To će zapravo biti poklon od oca koji tamo radi, tako da bih se moglo možda slati kao gift. Stvarno neznam kako to funkcionira.

Nisam siguran, ali mislim da je robu dovoljno samo ponest bez kutije.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // R9 280X // Ereboss // Silencio 652
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja HW sa newegg-a

A recimo da mi npr grafa ne radi kad ju stavim u komp u hr, koliko otprilike košta sljanje u Kanadu, otprilike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice