LED strip dimmer - pitanje za elektrotehničare

poruka: 3
|
čitano: 2.302
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
LED strip dimmer - pitanje za elektrotehničare

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje vezano uz led rasvjetu.

Složio sam rasvjetu sobe sa LED trakama 5050 koje daju vrlo intenzivnu svjetlost ali traže i dosta snage. Prema kalkulacijama za nekih 7 metara ove trake dobio sam potrebnu snagu od 120Watta. Napajanje koje imam je 150 Watta (12V, 12.5A). Ugradio sam ovo napajanje:

http://www.ebay.co.uk/itm/201238616689?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=500433503877&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ukupna dužina ledica je podijeljana na dva zasebna kruga i tako spojena na PSU koji ima dva 12V raila. Jedan rail mi vuče nekih 70 Watta iz PSU (288 ledica po 0.24 Watta svaka), a drugi 50 Watta (207 ledica isto po 0.24 Watta).

Uglavnom sve je već složeno i radi besprijekorno.

E sad, imam jedno pitanje vezano uz dimming kontrolu koju bih želio ugraditi. Ugradio bih dimming za svaki rail zasebno sa dva odvojena dimmera. Koliko mi treba biti deklariran svaki dimmer na odvojenim railovima? Oba dimmera se spajaju na PSU koji je deklariran na 12.5A max. Mogu li na svaki rail ugraditi dimmer od 8A ili moraju dimmeri biti jakosti kao što je i PSU od 12.5A? Ako sam dobro shvatio onaj rail od 70 Watta mi vuče struju od 5.6A (70 Watta / 12V), a onaj rail od 50 Watta mi vuče struju od 4.2A (50 watta / 12V). Prema ovoj računici mi izgleda da bi dimmeri od 8A bili dovoljni za svaki krug po jedan. Ali nisam siguran da li dimmer od 8A mogu spojiti na PSU od 12.5A? Jači dimmeri od 12.5 i više A su puno skuplji pa bih to volio izbjeći.

Uzeo bih ovaj dimmer:

http://www.ebay.com/itm/DC-12V-8A-LED-Light-Protect-Strip-Dimmer-Adjustable-Brightness-Controller-AUWO-/201381938804?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2ee34c8674

 

Molim malo veće stručnjake iz elektrotehike za pomoć.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LED strip dimmer - pitanje za elektrotehničare

Ali nisam siguran da li dimmer od 8A mogu spojiti na PSU od 12.5A?

 

Naravno da možeš. Nije bitno koliko je jako napajanje, bitno je da tvoje ledice vuku manje od 8A po dimmeru.

Stavi dimmer na svaki rail i to je to, naravno ako si dobro izračunao (a mislim da jesi) snagu svake led trake :)

 

 

Molim malo veće stručnjake iz elektrotehike za pomoć.

Hahahah

12 godina
neaktivan
offline
LED strip dimmer - pitanje za elektrotehničare

Zahvaljujem na odgovoru, dimmeri naručeni.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice