Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

poruka: 9
|
čitano: 925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

Pozdrav ekipa, prodao sam CPU, RAM, hladnjak i matičnu ploču te uskoro uzimam novi CPU te ću privremeno koristit stock hladnjak, RAM i matičnu ploču jer dolazi AM4 socket u pogon, preostalo je još samo da komponente uručim kupcima.

Ono što mene zanima, po principu - tko pita, ne skita, te nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, a ja ne želim izgubit svoje podatke, pa ću vas upitat nešto.

Na SSD-u mi je Windows 10, a na HDD-u sve ostalo.

1. Budući da dolazi nova matična ploča, moram li srušit sustav na SSD-u još na ovom PC-u ili da to učinim kad budem sve spajao ili to ne moram uopće radit?

2. Kad budem to spajao, mora li postojat neki redoslijed, tipa, prvo SSD jer su ondje Windows-i ili će tek naknadno bit instalirani pa onda HDD ili istovremeno i SSD i HDD?

I treće, po mom mišljenju najbanalnije, al' jednostavno želim bit siguran.

3. Kad spojim HDD na kojem su sve ostale moguće stvari, hoće mi ostat datoteke koje su bile i prije rastavljanja PC-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

1. Reinstaliraj sustav kada ugradis sve nove komponente.

2. Spoji ssd, instaliraj windowse, zatim hdd spoji (cisto da ne formatiras hdd slucajno :)

3.hoce :)

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

kaj si na uzeo? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...
g3arv8 kaže...

1. Reinstaliraj sustav kada ugradis sve nove komponente.

2. Spoji ssd, instaliraj windowse, zatim hdd spoji (cisto da ne formatiras hdd slucajno :)

3.hoce :)

 Super, znači HDD ujedno mogu iskoristit i kao pohranu nekih dokumenata umjesto da kupim neki poveći eksterni disk?

16 godina
offline
Re: Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...
playjob kaže...

Pozdrav ekipa, prodao sam CPU, RAM, hladnjak i matičnu ploču te uskoro uzimam novi CPU te ću privremeno koristit stock hladnjak, RAM i matičnu ploču jer dolazi AM4 socket u pogon, preostalo je još samo da komponente uručim kupcima.

Ono što mene zanima, po principu - tko pita, ne skita, te nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, a ja ne želim izgubit svoje podatke, pa ću vas upitat nešto.

Na SSD-u mi je Windows 10, a na HDD-u sve ostalo.

1. Budući da dolazi nova matična ploča, moram li srušit sustav na SSD-u još na ovom PC-u ili da to učinim kad budem sve spajao ili to ne moram uopće radit?

2. Kad budem to spajao, mora li postojat neki redoslijed, tipa, prvo SSD jer su ondje Windows-i ili će tek naknadno bit instalirani pa onda HDD ili istovremeno i SSD i HDD?

I treće, po mom mišljenju najbanalnije, al' jednostavno želim bit siguran.

3. Kad spojim HDD na kojem su sve ostale moguće stvari, hoće mi ostat datoteke koje su bile i prije rastavljanja PC-a?

 1. u principu ne,samo trebaš instalirati drivere za nove komponente, ali ćeš vjerojatno morati ponovno aktivirati windowse, 

2. SSD mora biti na prvom po redu sata priključku na matičnoj, hdd na slijedećem 

3. ništa ti se neće desiti podacima na dodatnom HDD (osim ako ga slučajno ne formatiraš )

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 12:25 (Wolverine).
12 godina
offline
Re: Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

Tako je

12 godina
offline
Re: Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...
playjob kaže...
g3arv8 kaže...

1. Reinstaliraj sustav kada ugradis sve nove komponente.

2. Spoji ssd, instaliraj windowse, zatim hdd spoji (cisto da ne formatiras hdd slucajno :)

3.hoce :)

 Super, znači HDD ujedno mogu iskoristit i kao pohranu nekih dokumenata umjesto da kupim neki poveći eksterni disk?

 

tako je

14 godina
offline
Re: Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

Ma ni nemoras stavljat nove windowse iako je pozeljno ja imao staroh phenoma i stavio samo ssd sa windowsima i radi bez problema cak mi aktivacija ostala iako to nije pravilo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Novi hardver u PC-u - tko pita, ne skita...

SSD samo ustekaj u novu maticnu i gotovo sam ce azurirati drivere. A stare manualno removas prije nego prebacis sve u novi PC. 

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice