Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 569.986
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

Ovako, evo jedan topic za sve kojima su dojadili domaći lihvari i brutalne cijene...Dakle molio bi informirane ( npr kolega @Brba koji već naručuje izvana), da konkretno napišu iskustva i mišljenja o danu D, kad gikovi sa balkana neće morati švercati procesore u paku preko granice :-)...

Ono prednosti i mane, trgovine u Austriji, poštarina, narudžba, iskustva sa garancijom...Hoće naši korigirat cijene ili će se držat "legendarnog roka prilagodbe" ko telefonđije....

 

 

Evo mali info za kupovinu izvan EU-a, zahvaljujući kolegi @Old Iggiju :

(za pošiljke) Ako kupuješ, npr. robu koja ima carinsku stopu od 10%:

Ako je do 22 eura, ne plaćaš ništa.

Ako je od 22 eura do 150 eura, plaćaš samo PDV.

Ako je preko 150 eura plaćaš prvo 10% carine, a na to 25% PDV-a.

 

 

A evo info za EU (kao tu smo mi sad) zahvaljući dnevniku u pol 8, dnevnim novinama i đed Mrazu...

1. u EU nema placanja carine i pdva kad se nosi iz jedne drzave u drugu, pdv platis tamo di si kupio proizvod u ducanu i to je to, ko da kupujes kod nas u konzumu.

2. na posiljke koje stizu iz EU nema placanja isto tako niti carine niti pdva jer je on vec ukljucen u cijenu proizvoda koje narucujete iz EU

3. na tehnicku robu(ovo sto svi mislite kupovat) se NE placa carina nikad.

 

 

 

Evo popisa nekih trgovina u Njem i okolo:

 

 

 

http://www.computeruniverse.net/en/

http://www.computeruniverse.net

http://www.caseking.de

http://www.saturn.de

http://www.gamestar.de/

 

Njemačka nabava.net, tu imate puno veći popis :

 

idealo.de

 

http://www.computerbase.de/preisvergleich/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 15:03 (DarthMarkus).
11 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Zanimljiva tema, ovo i mene zanima. {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
22 3 hvala 4
16 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

kaj se mene tice ovo nek ide pod sticky {#}

Moj PC  
32 3 hvala 3
15 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Koliko sam ja skužio, a puno čitam o tome posljednjih dana, na poštanske usluge, dakle kad vam netko šalje nešto putem pošte, carine i PDV-a, neće biti do 150€ (do sad je bilo 160kn)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 8 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Sa 1.7.2013 padaju granice, a to znaci, da vise nece biti povrat poreza ali zato velika prednost za sve one koji nisu bili blizu slovenske granice, jer cemo sada moci slati pakete direkt na kucnu adresu. Takodjer nece biti carine pa cete moci kupiti robu bez ogranicenja iznosa - do sada mislim, da je bilo 150 kuna (22€).
Placanje ce biti moguce po pouzecu. Postarina iz Slovenije do Hrvatske ce biti 8€ (+postanska provizija). Free shipping ce biti od 150€ dalje.

 

To kaže jedan dućan iz SLO, doduše biciklističke opreme.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
10 0 hvala 8
11 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

I Love You EU {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
16 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Mitsuoka kaže...

Sa 1.7.2013 padaju granice, a to znaci, da vise nece biti povrat poreza ali zato velika prednost za sve one koji nisu bili blizu slovenske granice, jer cemo sada moci slati pakete direkt na kucnu adresu. Takodjer nece biti carine pa cete moci kupiti robu bez ogranicenja iznosa - do sada mislim, da je bilo 150 kuna (22€).
Placanje ce biti moguce po pouzecu. Postarina iz Slovenije do Hrvatske ce biti 8€ (+postanska provizija). Free shipping ce biti od 150€ dalje.

 

To kaže jedan dućan iz SLO, doduše biciklističke opreme.

Jesi siguran u to, neki dan je baš bilo na Dnevniku nove tv, i koliko sam shvatio, ovo što kažeš i nije baš točno....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Stvari budu postale jednostavne, sjedneš u auto,bus,vlak odeš do npr. Munchena upikneš grafu ili što kupuješ sjedneš u isto i vratiš se doma bez carine i PDV-a ali više nemaš prava na povrat poreza iz bilo koje članice EU.

Iz razloga jer si porez platio u onoj državi gdje si kupio robu.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

evo sto se mjenja:

-ako vi osobno idete po nesto i uvozite nema carine ni pdva bez obzira na vrijednost robe, isto vrijedi i za postanske usluge ali samo ako vam se salje iz EU

-postanski paketi koji dolaze izvan EU ce sad bit bez carine i poreza do 150 eura a ne do 150 kn kako je bilo dosad pa cemo moc iz amerike narucivat stvari do 150 eura bez placanja dodatnih troskova.

Moj PC  
4 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Mitsuoka kaže...

Sa 1.7.2013 padaju granice, a to znaci, da vise nece biti povrat poreza ali zato velika prednost za sve one koji nisu bili blizu slovenske granice, jer cemo sada moci slati pakete direkt na kucnu adresu. Takodjer nece biti carine pa cete moci kupiti robu bez ogranicenja iznosa - do sada mislim, da je bilo 150 kuna (22€).
Placanje ce biti moguce po pouzecu. Postarina iz Slovenije do Hrvatske ce biti 8€ (+postanska provizija). Free shipping ce biti od 150€ dalje.

 

To kaže jedan dućan iz SLO, doduše biciklističke opreme.

Ja gledam da uzmem grafu iz Njemačke ili Austrije, ali negdje sam pročitao da bi shipping za trebao biti negdje 15 E. Inače gledam ovdje grafu, sada ne znam bilo bi dobro da za sve iznad 150 E bude free shipping.

Kalko1212 ingame
15 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Kao što sam i rekao, carine će biti za poštanske pakete iznad 150€.

Iskreno, pa i nevidim neke velike razlike u cijenama, bar ne za nešto da se isplati otići do njemačke po nešto.

Ok, ako se sastavljaju 2 kompa, ili nešto tako, onda se isplati, ovako samo zbog jedne komponete, čisto sumnjam. Sviđa mi se recimo otići vlakom do trsta i onda tamo kupiti svega {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

a recimo skupi  nas se 10-15 ode jedan covjek platimo i njemu nesto za gorivo, vrijeme, trud- onda bi bilo isplativo

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

hehe tak sam ja nabavil POV 8800GTX skupilo nas se par sa eksperta i uboli grafulje :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2013 12:15 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
win4crazzy kaže...

a recimo skupi  nas se 10-15 ode jedan covjek platimo i njemu nesto za gorivo, vrijeme, trud- onda bi bilo isplativo

E pa da, to bi se isplatilo.

Još ako netko ima caddy-a ili neko slično vozilo, bez problema kupi stvari za 20-30 ljudi.

 

Nije to loša ideja, samo treba to moći sprovesti, ali opet, kad pogledaš, dok njemu se plati, dok on to sve poštama pošalje, čisto sumnjam da će se nekome isplatiti.

Plus, malo tko kupuje stvari koje su skuplje od 150€ po komponenti. Eventualno samo grafe. Ako netko hoće cijeli pc, naruči dio po dio, poštom...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

Treba uzet u obzir garanciju ? Što kad se desi belaj ? Kakav je proces onda ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

dobra organizacija, odlucnost i volja i sve se moze {#}

sve sto ti rekao stoji ali dok nesto ne pokrenemo necemo nikad saznati

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...

Treba uzet u obzir garanciju ? Što kad se desi belaj ? Kakav je proces onda ?

Šalješ poštom u matičnu državu...

Tako je uvijek bilo, s tim da se to možda promjeni. Recimo Sony uređaje gdje god da kupiš u svijetu, imaš u svojoj državi garanciju.

Možda se još koja firma odluči na sličan potez...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

Ma skupit će se braća gikovi...samo treba se držat segregacije...AMD/ATI jedan kombi Nvidia/Intel drugi...Da ne bi bilo na povratku razbijenih naočala i pokidanih ventova.....{#}

 

Ih, il nedo Bog da netko uđe u kombi s mišljenjem "konzole su bolje od PC-a" ; pa izgubio bi mu se trag negdje u Brežicama (ako preživi do tamo)....

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2013 12:35 (DarthMarkus).
Moj PC  
49 0 hvala 5
12 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...
DarthMarkus kaže...

Treba uzet u obzir garanciju ? Što kad se desi belaj ? Kakav je proces onda ?

Šalješ poštom u matičnu državu...

Tako je uvijek bilo, s tim da se to možda promjeni. Recimo Sony uređaje gdje god da kupiš u svijetu, imaš u svojoj državi garanciju.

Možda se još koja firma odluči na sličan potez...

kako to sve lijepo zvuči...Al nekako mi sve to još nestvarno dijeluje.....Ono zamislite - kupiš po normalnoj cijeni i još kvalitetno...Ma nema teorije da naši domestikus šopovi to nekako ne sj....u...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2013 12:31 (DarthMarkus).
15 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

kolko ja znam EU ima zakon da komponenta koju npr kupis u njemackoj mora imat garanciju kod hr zastupnika, znaci garancija vrijedi po cijeloj EU.

sto se tice 150 eura, to vrijedi za postu i to ako se salje izvan EU.

ako ti osobno nosis nesto mozes nosit neograniceni iznos bez da platis ista.

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Možete nabacit koji link trgovine vani gdje su komponente jeftinije nego kod nas.

Ja sam pogledao par trgovina što sam našao preko googla i cijene su li-la, kao kod nas.

 

Evo primjer za FX 8320:

Austrija 148 €

Njemačka 145 €

Nabava 154 €

 

Ako su takve cijene kod njih isplati se kupovati jedino ako misliš potrošit 400-500 €.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

uopce nisam imao pojma da su fx procesori tako jeftini. mislim da cu prodat phenoma i idem po fx-a

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
bradonja_85 kaže...

Možete nabacit koji link trgovine vani gdje su komponente jeftinije nego kod nas.

Ja sam pogledao par trgovina što sam našao preko googla i cijene su li-la, kao kod nas.

 

Evo primjer za FX 8320:

Austrija 148 €

Njemačka 145 €

Nabava 154 €

 

Ako su takve cijene kod njih isplati se kupovati jedino ako misliš potrošit 400-500 €.

Može se on naći i osjetno jeftinije, evo vam njemačku nabavu.net gdje isto kao i na našoj možete gledati cijene u njihovim shopovima

13 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Čistih 20 eura jeftinije...
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Wicked_Sick87 kaže...
Čistih 20 eura jeftinije...

Ne triba niti očekivati pitaj boga kakvu razliku u cijeni, 20 eura na 150 i nije mala stvar. Na skupljim stvarima ušteda će sigurno biti i veća, evo npr. gtx 780 se kod njih može naći za 548 eura dok je kod nas 665 eura. Znači 870 kn uštede nije mala stvar...

13 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Ako poletis.

Benzin nije dzaba, a niti su karte za vlak.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
chutac kaže...

Ako poletis.

Benzin nije dzaba, a niti su karte za vlak.

Istina jednostavno se ne isplati ic do njemacke jer benzin i cestarine su barem 150-200€

16 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

od prijatelja koji zivi u Njemackoj sam cuo da se na njihovim oglasima (pandan nasem njuskalu) moze potrefiti vrlo povoljno dobra grafa itd..

pogotovo kad dodje nova serija pa se bogati klinci zele sto prije rijesiti "stare" grafe jer to vise nije to {#}

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
chutac kaže...

Ako poletis.

Benzin nije dzaba, a niti su karte za vlak.

Dobro šta je s onom narudžbom ? Ja mislim da bi prvo sloveniju trebali dobro istražiti , kolko vidim dinokomp ima korektne cijene....

13 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Nije ni Slo svima povoljna.

Simi bi ispalo skupo zbog benzina, dok je Jozi blizu pa mu se isplati.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice