Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 570.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
hrvooje kaže...
Zajeb kaže...

Evropska unija.

 Europska unija pa nema carine. Nisam još čuo da ne naplaćuju PDV u zemlji kojoj kupiš?

 Pa bilo je slučajeva. npr mobicity jedno vrijeme nije naplaćivao pdv. možda jednostavno nisu svjesni da smo mi dio eu

14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
hrvooje kaže...

Španjolska je stranica, (...) 

 

Koja stranica? (da probamo nešto ušićariti na PDVu kao nekoć na MobiCityju ;)

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
hrvooje kaže...
Zajeb kaže...

Evropska unija.

 Europska unija pa nema carine. Nisam još čuo da ne naplaćuju PDV u zemlji kojoj kupiš?

 Placas njihov porez, ne hrvatski.

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/112015-pdv-kupnju-putem-interneta-25/214753.aspx

 

Trebao bi se oduzeti njihov PDV i dodati naš. Znači razlika od par posto. Znam da Amazon radi tako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 14:08 (non pasara).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
roby27 kaže...
gocc01 kaže...

Haj, koliko košta poštarina sa Amazon.de? Točnije, za ovaj SSD? 

 

Našao sam ovo i ispada da standarna pošiljka košta  samo 7,5€ odnosno 11€ ekspresno?

 

Da li je to točno?

 jesi doznao koliko je shiping sa amazon.de u Hr? 

Tak kak piše, 5€ za cd, dvd bd i knjige a za ostale stvari 7,5€ + 2,5€/kg. Nisam se usudio košaricom do kraja da ne bih došao do točke bez povratka ali mislim da je to to. Probat ću idući mjesec nekaj kupit, možda sad u petak pošto imaju black friday 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kakve točke bez povratka, jesam ti lijepo napisao - stavi nešto u košaricu, pa idi u košaricu i klikni s desne strane ("Voraussichtliche Versandkosten und Steuern"), i lijepo ti izlista točan konačni iznos + info o mogućnosti slanja u HR (ako umjesto od Amazona uzimaš od nekog trgovca, jer ne šalju svi sve kod nas). Tek nakon toga ideš na checkout.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

jel moras biti registriran da to vidis? jer ne vidim nigdje to da piše...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...
hrvooje kaže...
Zajeb kaže...

Evropska unija.

 Europska unija pa nema carine. Nisam još čuo da ne naplaćuju PDV u zemlji kojoj kupiš?

 Placas njihov porez, ne hrvatski.

 Pa da, ali ako si vidio gore računicu koji sam stavio kao sliku, naplaćuju proizvod i slanje, njihov porez ne zbrajaju. Dakle, carina ne ide normalno, jer je EU, a al nema ni njihovog poreza.

 

Radi se o bq.com , španjolskom proizvođaču mobitela

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 17:59 (hrvooje).
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
roby27 kaže...

jel moras biti registriran da to vidis? jer ne vidim nigdje to da piše...

 

Da.

Split your lungs with Blood and Thunder
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Only today discount for Ocz Trion SSD 480gb in computeruniverse.net

 

More details: https://computeruniversegutschein.wordpress.com/2015/11/03/computeruniverse-gutscheine-fur-november-2015/#ocztrion

 

Action price: 129,90 only today

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Evo, ako nekog zanima bijela tehnika. 

 

Pratim zadnjih dana Amazon.de i njihov Cyber Monday. Imaju te blitzangebote akcije od 10-15 minuta i jučer naletim 

na samsungov side by side. 

 

Sa 1550€ snižen na 845€! Ok reko ludilo popust i sjetim se ove stranice reko idem pogledat koliko dođe kod njih i imal sam 

kaj za vidjet; redovna cijena 845€ 

 

Jebote amazon i njihove đinđe minđe. 

 

Uglavnom, ovaj electroberlin.de ima dostavu za hrvatsku i za neki side by side friđ bi poštarina koštala oko 100€ 

kaj uz cijenu još uvijek ispada 15-20% jeftinije nego kod nas. 

 

Recimo ovo čudo kod nas košta 10400 kn a kod njih sa dostavom 9300. Solidna ušteda. Za 100€ još dvije godine garancije recimo. 

Naveo sam ovaj model za primjer jer mi se dopada crni. 

 

 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

koliko je pametno naručiti mobitel preko npr. computeruniversea? mislim zbog jezika i mreža, ima li ikakve razlike u odnosu na mobitele koje bi kupio kod nas?

 

ovo mi je zanimljivo http://www.computeruniverse.net/en/products/90618103/apple-iphone-6s.asp

 

kod nas dođu 7000-7500 kn, a computeruniverse 5500 kn. 

 

Koliko vidim telefon je otključan na sve mreže, koliko ja znam to bi trebalo biti sve ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Isti je nema razloga zašto ne bi bio. Nego meni nije jasno toliko bacanje novaca na takav mobitel. Jel preferiraš samo Iphone? Ako nisi upoznat s drugim vrhunskim mobitelima preporučio bih ti https://www.telekineza.com/letv-1s-visoka-klasa-za-samo-175-usd/ , mislim to bih svakome preporučio. Samo dobra namjera, no hard feelings.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
milanji kaže...

Isti je nema razloga zašto ne bi bio. Nego meni nije jasno toliko bacanje novaca na takav mobitel. Jel preferiraš samo Iphone? Ako nisi upoznat s drugim vrhunskim mobitelima preporučio bih ti https://www.telekineza.com/letv-1s-visoka-klasa-za-samo-175-usd/ , mislim to bih svakome preporučio. Samo dobra namjera, no hard feelings.

ma u principu se slažem s tobom, stvar je u tome da sam imao iphone 4 prije par godina i bio sam dosta zadovoljan s njim, i onda sam prešao na galaxy s3 koji me totalno razočarao, i sad imam s4 koji je malo bolji od s3, malo brži i ima 4g, ništa posebno. u svakom slučaju su mi to loši mobiteli i taj njihov android je loš i preopterećen sranjima. tako da bi se možda vratio na iphone jer je dosta brži i pouzdaniji u nekim svojim osnovnim funkcijama, ali se slažem da je definitvno iphone precijenjen i preskup. ovaj mobitel što si stavio izgleda dobro, ali ne nađem gjde se može naručiti

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Black Friday in Computeruniverse.net

 

Only today 10% discount for all products that are in stock when paying by PayPal.

 

Details: black friday by computeruniverse.net
 

 

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 11:01 (AndyMon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima trenutno presale na geekbuyingu, ali vjerujem da je u roku par tjedana u svim trgovinama, taj sam preporučio jer je novi i odskače od konkurencije cijenom.
Jest i da android ima svojih mana, bio sam ja jedno vrijeme stalno čačkao po njemu, natrpao aplikacija, i to me držalo godinu dana. 
Sad imam par aplikacija,mail, gps, kameru, browser, i reader za dokumente.
Zbilja ima dobrih uređaja, po meni je plafon dati 2000 -2500 kn za mobitel.
Što da ga slučajno razbijem, ili se pokvari, netko ga ukrade. 
A s obzirom da je velika razlika između ovog le tv 1s i iphone-a, cca 3600 kn. Uložio bih taj novac u nešto drugo. Također koliko sam vidio u Alzashopu je povoljniji Iphone cca 20 €, možeš iskoristiti još kupon za 5 € popusta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Molim vas odgovor ko zna.

Ako kupim brand name računalo na Amazonu, konkretno MSI. Kako se servisira kod nas? Ko je opće zastupnik za njih? Kolko znam, Gigabyte i Asus se servisiraju bez problema, jel (iako ni to nisam ziher kod koga), ali ne znam za MSI.

9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
milanji kaže...

Također koliko sam vidio u Alzashopu je povoljniji Iphone cca 20 €, možeš iskoristiti još kupon za 5 € popusta.

 Nije jeftiniji, skuplji u alzashopu 90 eura

 

https://www.alzashop.com/iphone-6s-16-gigabytes-silver-d3026851.htm?catid=18851638

 

http://www.computeruniverse.net/products/90618103/apple-iphone-6s.asp

15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Moja greška vjerovatno sam vidio verziju 6 plus umjesto 6s.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel se očekuje nekih većih popusta u tim europskim poznatim shopovima? ako da, jel se ovdje stavljaju linkovi za dobre ponude koje vidimo ili na neku drugu temu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Xiaomi Redmi Note 3, Alibaba 170$. 27$ shipping. Znači na to ide samo 25% PDVa ili još nekaj?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
gocc01 kaže...

Xiaomi Redmi Note 3, Alibaba 170$. 27$ shipping. Znači na to ide samo 25% PDVa ili još nekaj?

 Ma ide PDV gore.

Evo ti ovdje za 167 eura,free shipping i nema PDV-a

 

http://www.giztop.com/xiaomi/xiaomi-redmi-note3.html

robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima li netko iskustva s caseking.de?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
axos kaže...

Ima li netko iskustva s caseking.de?

 imam ja kupio sam kuciste kod njih, al tada jos nisu slali u hrv sad ne znam kako je stanje

13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
dennocro kaže...
axos kaže...

Ima li netko iskustva s caseking.de?

 imam ja kupio sam kuciste kod njih, al tada jos nisu slali u hrv sad ne znam kako je stanje

 Da li sad šalju, i kolika je poštarina?

11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

registriraj se i tako ces saznati najbolje, ja sam prije dvije god kupovao.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
axos kaže...

 Da li sad šalju, i kolika je poštarina?

 

Šalju, stigne brzo. Poštarina je povoljna, stavi stvari u košaricu i pogledaj cifru.

Split your lungs with Blood and Thunder
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
axos kaže...
dennocro kaže...
axos kaže...

Ima li netko iskustva s caseking.de?

 imam ja kupio sam kuciste kod njih, al tada jos nisu slali u hrv sad ne znam kako je stanje

 Da li sad šalju, i kolika je poštarina?

 piše ti sve https://www.caseking.de/ckShippingcosts

13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
roby27 kaže...
axos kaže...
dennocro kaže...
axos kaže...

Ima li netko iskustva s caseking.de?

 imam ja kupio sam kuciste kod njih, al tada jos nisu slali u hrv sad ne znam kako je stanje

 Da li sad šalju, i kolika je poštarina?

 piše ti sve https://www.caseking.de/ckShippingcosts

 Srce me strefilo kad sam vidio cijene. 250kn normalno, 1600-1700 express. 250 mi je skoro 15% vrijednosti paketa. Nisu normalni. Hvala na linku!

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

je li itko zna dali u alzi sastavljaju konfiguracije?

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice