Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 569.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Hvala kolega
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kakav je UK amazon po pitanju dostavljanja na naša područja? Ajmo reći da bi uzeo monitor ili GPU.  Do sada sam sve uzimao sa njemačkog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Sličan DE-u ili gori za neke stvari.
robimarko@gmail.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Patrick_cro kaže...

Ma ako je otislo napajanje pod garancijom nema sta da mu odbijaju nista, nego ima da mu daju novo ili vrate isti iznos. Ja sam bez problema reklamirao artic 240 i vratili mi puni iznos na racun i uzeo sam si drugo hladenje. 

Odi pod narudzbe i kliknes ovdje gdje ti je olovka nacrtana, ispunis formular isprintas i posaljes preporuceno njima natrag. Sta se tice postarine to neznam, ja sam slao njima i to sam ja platio, a oni meni nazad ali to je bilo za njemacku, sad kako je za inozemstvo nemam pojma, probaj kontaktirati i Corsair

 Evo šta su mi odgovorili malo prije: 

 

The item was forwarded to the manufacturer for guarantee service.

Unfortunately they could not repair it and so they refunded the money.

We forwarded this time value refund to your customer account.

From there you can use it for future orders or transfer it onto your bank account from your personal area on our website.

 

Kakav je to time value refund? Od kada to postoji i smiju li oni to raditi? Zna li netko o čemu se radi i šta da im odgovorim da mi vrate puni iznos? Već sam nevjerojatno ljut tako da sam spreman na sve opcije. 

15 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Ma pričaju gluposti, da Corsair ne može popraviti dobiješ direkt novo od njih, izgleda da se netko od njih želi ogrebati za napajanje. Reci da ti ga pošalju natrag pa da ćeš direktno ti poslati corsairu ili nek vrate pun iznos koliko si ga platio. Ne znam sta si točno ispunio ali u svakom slučaju imaš pravo na novo napajanje.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Hitno pitanje.

 

Ako naručujem preko Amazon.co.uk (United kindom). Da li se plača još kakvo dodatno carinenje, pdv ili šta ja znam. 
Ili je ona cijena što mi izlista amazon (ona sa dodanim shpingom i VAT-om) sve što plačam.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Možda ti poštar uzme (doslovno) par kuna ako ti bude dolazilo poštom i to je to.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Patrick_cro kaže...
Ma pričaju gluposti, da Corsair ne može popraviti dobiješ direkt novo od njih, izgleda da se netko od njih želi ogrebati za napajanje. Reci da ti ga pošalju natrag pa da ćeš direktno ti poslati corsairu ili nek vrate pun iznos koliko si ga platio. Ne znam sta si točno ispunio ali u svakom slučaju imaš pravo na novo napajanje.

 I ja mislim da pričaju gluposti, no neka ova situacija bude najbolja poruka svima koji misle tamo kupovati jer se očigledno može dogoditi ovako nešto što nikad nisam doživio u životu, a pogotovo ne kod naših prodavača.

Evo šta su mi odgovorili nakon što sam zahtjevao puni povrat novca, odnosno novo napajanje. 

 

your power supply was about 383 Days old, so this was not an warranty case, it was an guarantee case. Guarantee is an Service from the manufactory and we have no influence on the type of processing.

It was possible to use the article over a period of 383 days, this can be deducted from a reimbursement. 

Best regards

 

Vidim da oni nemaju namjeru meni niti vratiti napajanje, niti puni iznos. Ogrebali su me pošteno. Ne kužim kako nije warranty case kad kod njih je 2 godine warranty, a preko Corsaira 7. Ako ima tko bilo kakvu ideju šta da radim, slobodno. Ispričavam se što vas ljude tu gnjavim i praktički preotimam temu, ali ne znam koga drugog da pitam i dobro je da ljudi vide da se ovakve stvari događaju i budu toga svjesni.

 

edit: ako tko zna li di mi mogu prebaciti novce s tog njihovog računa meni natrag na karticu jer ako mogu budem to napravio i da budem gotov s ovim 

 

edit2: vidim na na stranici od computerunivers da je netko imao situaciju kao i ja i da je napisao da se žali, evo info na linku pa pogledajte: https://www.computeruniverse.net/products/90492481/corsair-ax760-760-watt-atx-2-31.asp (pod bewertungen, stranica vam mora biti na njemačkom) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 10:38 (decartes).
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Jesi kupovao na firmu ili privatno? Jer pise da cn ima 2god kod njih 7 kod proizvodaca, ako si kupovao na firmu onda 12mj kod njih mozda je u tome problem, svakako inzistiraj na tome da ti vrate napajanje pa da ces ti direktno poslati corsairu napajanje. Neznam kako si tako velika firma dopusta takve gluposti. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Discounted price for ASUS Z170-A motherboard in computeruniverse.net  - 129,90 €

 

Coupon code: ak16

 

Zum Deal

 

https://www.computeruniverse.net/products/90613271/asus-z170-a.asp?gcc=hr

 

 

 

 

 

 

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Super cijena ali kad platiš bezobrazno skupu poštarinu ispadne te čitavih 18kn jeftinije nego u hr, ne brojeći mađare.

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje vezano za otkazivanje narudzbe sa CU. Jel netko zna koliko im treba za povrat novca nakon sto na my orders stranici poklikam kante za smece? Netko to ovdje radio?

 

Ukratko,  vec tjedan dana mi stoji ab lager.. reserviert za notebook za koji na opisu pise in stock, ready for immediate shipping. Placeno paypalom uz DHL, lovu naravno skinuli drugi dan. I tako stoji li ga stoji.  E sad posto na Amazon.de taj isti notebook uz express dhl dodje ni 10 eura vise, iskreno uopce mi se i ne pise njihovom customer service, "dje je ba zapelo". 

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Special offer in computeruniverse.net - ASUS RX470-DC2-4G "Limited Edition" 4.0 GB Mid Range graphics card.

Discounted price€ 179,-


    - AMD Radeon RX 470
    - 4.0 GB, CrossfireX, DirectX 12
    - PCIe 3.0, Active Cooling (Dual-Slot)
    - 1x HDMI, 1x DisplayPort, 2x DVI
    - Card length approx. 242 mm


More Details


https://www.computeruniverse.net/en/products/90679887/asus-rx470-dc2-4g-limited-edition.asp?gcc=hr

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav!

 

Pri slanju uređaja nazad computeruniversu(bilo radi servisa ili potpunog povrata), refundira li computeruniverse plaćenu poštarinu tokom trajanja garancije samog uređaja ili imaju nekakav rok...?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pola godine sve placaju, nakon dijelite trosak. Ti njima oni tebi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Aha. Hvala!

 

I kako vi šaljete?

 

Pitao sam u pošti i dođe 75kn bez vrijednosnog osiguranja, jedino kažu preko DHL-a mogu navesti vrijednost ali je to nekih 500kn i to mi je stvarno previše...

A opet, ne želim da se taj paket "izgubi" i popušim uređaj bez mogućnosti odštete.

 

Kako je najbolje slati, s obzirom da je prošlo 6mj.?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 20:28 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

500 kn? u biti ne cudim se jer sam kolegi u irsku htio poslat paket od 3.7kg dhlom. Tarifa sitnih 1568 kn.. Poslao poštom za 285. stiglo za 7 dana..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Ja sam slao grafu nazad u caseking. Koristio sam poštin EMS, koštalo je 275kn (vratili su mi taj iznos) i paket je stigao za 3 radna dana.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
red_bull kaže...

500 kn? u biti ne cudim se jer sam kolegi u irsku htio poslat paket od 3.7kg dhlom. Tarifa sitnih 1568 kn.. Poslao poštom za 285. stiglo za 7 dana..

 

Sto se tice irske, salji sve sa eurosenderom!

HAKOSUKA
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 22:15 (Bacelj).
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Chriss kaže...

Aha. Hvala!

 

I kako vi šaljete?

 

Pitao sam u pošti i dođe 75kn bez vrijednosnog osiguranja, jedino kažu preko DHL-a mogu navesti vrijednost ali je to nekih 500kn i to mi je stvarno previše...

A opet, ne želim da se taj paket "izgubi" i popušim uređaj bez mogućnosti odštete.

 

Kako je najbolje slati, s obzirom da je prošlo 6mj.?

 Overseasom standardno. oko 180 kn je tada dolazilo.

12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Da, ali standardno overseasom paket opet nije osiguran?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Iskreno neznam koliko se isplati naručivati iz Njemačke osim ako se naručuje više tog.

Evo npr. Asrock matična koju mislim kupiti kod nas 570 kuna dostava 19,99 kn

http://www.topprodaja.eu/maticne-ploce/19993-asrock-maticna-ploca-d1800b-itx-mitx-cpu-integrirana-4717677322835.html

Ista matična na computeruniverse kad se preračuna iz eura 450 kuna plus ako se računa dostava od 20 eura što iznosi oko 150 kuna izađe me još i skuplje.

http://m.computeruniverse.net/item/3930353533393332
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pa logicno da necu narucivat nesto sta dode 50€ iz njemacke. Skupe stvari se uzimaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

http://www.saturn.de/de/product/_sapphire-radeon-rx-460-nitro-4gb-oc-11257-02-20g-2160066.html?ga_query=rx%20480%20nitro

 

 

Dobro, jel ovo šala?

Pa i na amazonu je skuplje.

Kod nas bi nas ispala 900kn više.

 

 

EDIT: zanemarite, ispao sam glup.

ali bolje ispast glup nego iz aviona

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 21:47 (M3do92).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Bye bye computeruniverse, bilo je dobro dok je trajalo... Sastavlja jednu konfiguraciju u 12 misec, tj. slaga komponente, i danas, prije kupnje, za prijatelja...

Edit - Isključen VAT na prvom... Idem roknit glavom u zid. Al opet ispada skuplje 20ak eura sve zajedno :D

Prvi+put+-+13.12+ Prvi+put+-+13.12+
Danas Danas
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 22:18 (LogicusMPS).
Moj PC  
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

LogicusMPS meni je ovo danas isto došlo ko hladan tuš.

 

Jbte, nemožemo mi konjušari bit na dobitku da ga jebeš.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Zna li ko da li Mindfactory dostavlja u hrv??

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Nažalost, ne dostavlja.

14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
decartes kaže...
Patrick_cro kaže...
Ma pričaju gluposti, da Corsair ne može popraviti dobiješ direkt novo od njih, izgleda da se netko od njih želi ogrebati za napajanje. Reci da ti ga pošalju natrag pa da ćeš direktno ti poslati corsairu ili nek vrate pun iznos koliko si ga platio. Ne znam sta si točno ispunio ali u svakom slučaju imaš pravo na novo napajanje.

 I ja mislim da pričaju gluposti, no neka ova situacija bude najbolja poruka svima koji misle tamo kupovati jer se očigledno može dogoditi ovako nešto što nikad nisam doživio u životu, a pogotovo ne kod naših prodavača.

Evo šta su mi odgovorili nakon što sam zahtjevao puni povrat novca, odnosno novo napajanje. 

 

your power supply was about 383 Days old, so this was not an warranty case, it was an guarantee case. Guarantee is an Service from the manufactory and we have no influence on the type of processing.

It was possible to use the article over a period of 383 days, this can be deducted from a reimbursement. 

Best regards

 

Vidim da oni nemaju namjeru meni niti vratiti napajanje, niti puni iznos. Ogrebali su me pošteno. Ne kužim kako nije warranty case kad kod njih je 2 godine warranty, a preko Corsaira 7. Ako ima tko bilo kakvu ideju šta da radim, slobodno. Ispričavam se što vas ljude tu gnjavim i praktički preotimam temu, ali ne znam koga drugog da pitam i dobro je da ljudi vide da se ovakve stvari događaju i budu toga svjesni.

 

edit: ako tko zna li di mi mogu prebaciti novce s tog njihovog računa meni natrag na karticu jer ako mogu budem to napravio i da budem gotov s ovim 

 

edit2: vidim na na stranici od computerunivers da je netko imao situaciju kao i ja i da je napisao da se žali, evo info na linku pa pogledajte: https://www.computeruniverse.net/products/90492481/corsair-ax760-760-watt-atx-2-31.asp (pod bewertungen, stranica vam mora biti na njemačkom) 

 CU te nije zeznuo nego su oni poslali uredaj Corsair u i onda je Corsair napravio takav izracun i ti si to dobio. totalna glupost od jedne poznate firme da takve stvari radi. Inace mozes kad imas garanciju direktno proizvodacu poslati bez posrednika ako imas garanciju. Mislim da nemam tamo racun pa neznam kako se vrate novci al mora bit opcija zivim u DE ako ti bude trebalo nesto prevest javi se. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Mislim da https://www.alternate.de dostavlja u HR ali morate pitat kolika je postarina posto nepise na stranici ali pise da rado dosravljaju izvan DE samo da se napise zemlja prilikom narudzbe

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice