Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 570.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pa i mi smo u Europi :P

 

Mozda se covjeku nije dalo traziti temu, pa je samo ovdje postao 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, da podijelim iskustvo s MindFactory.

 

Naručio sam kod njih 4 diska (2 HDD, 2 SSD), dodatne kablove te kontroler karticu, ukupne vrijednosti 511€ (uključena poštarina 20€).

 

Narudžbu sam poslao 23.6. (petak) s tim da kartice nije bilo na lageru te je pisalo dodatno čekanje 3-5 dana.

 

Nakon dobivenog maila s podatcima za plaćanje, platio sam nalogom preko e-zabe, pri čemu mi je Zagrebačka banka uzela 30 KN (imam platnog asistenta, ako to uopće nešto znači u toj situaciji).

 

Pošiljka je poslana 29.6. (četvrtak), a stigla je u Sloveniju 3.7. (ponedjeljak). Vjerojatno bi ispalo brže da nisu bila uključena 2 vikenda.

 

Sve je bilo zapakirano u kutiju u koju su ubacili nekoliko kupona i kataloga s nekih austrijskih web shopova. HDD diskovi su bili dodatno zaštićeni mjehuričastom folijom.

 

Oprema zasad radi kako treba te nemam nikakvih primjedbi.

 

Ukupna ušteda 40€, uzimajući u račun dostavu iz Njemačke, ne računajući koliko bi me mogli stajati troškovi dostave u Hrvatskoj.

 

Meni se definitivno isplati, posebno zato što imaju veći izbor komponenti (Xeon, SuperMicro MBO, itd.).

 

Pozanimat ću se koliko jeftinije bi mogla ispasti neka BUG konfiguracija, računajući samo komponente jer se za kućište naplaćuje dodatna dostava.

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

@ArturoBrin

 

Što, Mindfactory dostavlja u Hrvatsku? Ne vidim nas među zemljama (bar ne PayPal).

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Pa napisao je da je u Sloveniju stiglo 3.7.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Eyekool kaže...
Pa napisao je da je u Sloveniju stiglo 3.7.

 Tako je, hvala, previdio sam taj dio, misleći da je samo točka na putu. Sjetio sam se sad njegovog posta o grupnoj kupnji/ slanju u Sloveniju.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

sa computer universe imam jako pozitivna iskustva ali preporucam ti da provjeris case king ... dostava je dosta dosta jeftinija (10€ +) a zna bit i jeftinija dosta (ovo zavisi od artkila do artikla)

13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima tko da bi naručivao s casekinga, computeruniversa ili nećeg trećeg da podijelimo poštarinu?

Batllelog: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, nisam kupovao komponente bas iz eu do sada pa me zanima ima li koja trgovina da je općenito najbolja, čitam za alzu da ako je neki problem s robom da šalju vozača na njihov trošak da ju pokupi od tebe, poštarina je samo 5,90 eura? Planiram kupiti ram, matičnu i hladnjak.

 

edit: Jesu li cijene vise manje svugdje iste ili ovisi od komponente do komponente?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 1:33 (Flore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Flore kaže...

Pozdrav, nisam kupovao komponente bas iz eu do sada pa me zanima ima li koja trgovina da je općenito najbolja, čitam za alzu da ako je neki problem s robom da šalju vozača na njihov trošak da ju pokupi od tebe, poštarina je samo 5,90 eura? Planiram kupiti ram, matičnu i hladnjak.

 

edit: Jesu li cijene vise manje svugdje iste ili ovisi od komponente do komponente?

 Postarina ovisi o masi/ velicini, 5.90 EUR su samo male posiljke kolko ja znam... Ali shipping je besplatan za potrosenih vise od 300 eura. Alza ima uglavnom najbolje cijene kolko ja znam, pogotovo kad uracunas besplatan shipping i odlicno i besplatno rjesavanje reklamacija.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Najprije se izvinjavam, što hrvaški jezik nije moj maternji jezik, pa ču počiniti neke slovničke greške.

I sam sam prije nabavljao robu u Computeruniverse (vrlo razočaran, kad se matična pokvarila - jednom čekao 2 meseca, a drugi put 5 meseca), Alza shop.

Odprije 3 godine sam počeo, da nabavljam u Mindfactory i sa njima sam vrlo zadovoljan. Daleko najeftinije cene u EU. U ovom mjesecu su prekinuli da šalju robu u inostranstvo. Htio sam naručiti za 700EUR artiklov. Cijene su daleko niže nego u ostalim dučanima i webshopima.  To što ču reči sada, važi i za vas u Hrvatskoj. Dakle od sada dalje šalju samo klientima u Njemačkoj. Zato sam se logirao na https://www.mailboxde.com/ i tako dobio poštanski naslov u Njemačkoj. Kod narudžbe u Mindfactory sam za slanje uneo njemački naslov , kojeg mi je slao poštanski posrednik Mailboxde. Robu sam naručio u nočnim satima, kada oni šalju gratis (https://www.mindfactory.de/info_center.php/icID/16). Poštanskom posredniku sam platio 19EUR poštarine za paket do 5kg (ista poštarina važi i za Hrvatsku), i u srijedu če biti paket več kod mene.

Dakle, kod narudžbi u Mindfactory morate unijeti njemački naslov za slanje i naručivati u nočnim satima. Kod naručene robe sam profitirao 100EUR.

6 godina
protjeran
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Trebao bih kupiti telefon sa aliexpress a imam PBZ visu u kunama, to jest žiro račun, kako ide konverzija na aliexpress i koliko se gubi kod njih ?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

ako se kupi neki proizvod u alzashop te se proda nakon nekog vremena. Kako ta osoba može raditi nalog za povrat robe tj. neispravne robe za reklamaciju jer ide preko accounta koji je kupio. A kod prodaje se ne daje account. Da li je dosta samo poslati sa računom. Makar dok sam ja pošiljao trebalo je dodati neki broj ne znam koji. Pa ako može informacija kako ste rješavali taj problem. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

kako ide postupak ako netko zna za uzimanje opreme informaticke iz vana na firmu, konkretno graficku, jel treba nesto posebno vaditi neke papire podatke ili samo naruciti i naglasiti da je na firmu i platiti?

 

narucio bi iz mindfacotry posto su najjeftiniji u njemacku i onda bi mi oni donjeli za 2 tjedna grafu. bolje ustediti di god mogu, ciljam na 1080

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 23:45 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jim Carrey kaže...

ako se kupi neki proizvod u alzashop te se proda nakon nekog vremena. Kako ta osoba može raditi nalog za povrat robe tj. neispravne robe za reklamaciju jer ide preko accounta koji je kupio. A kod prodaje se ne daje account. Da li je dosta samo poslati sa računom. Makar dok sam ja pošiljao trebalo je dodati neki broj ne znam koji. Pa ako može informacija kako ste rješavali taj problem. 

 Imas upute na stranici. Napises na cedulju informacije o kvaru, svoje podatke, prilozis kopiju/ print racuna... Ja sam tako rjesavao bez accounta garanciju za graficku.

12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, post nije baš vezan uz hardware, al ima veze s poštarinom/PDV-om.

 

Naručujem Android headunit za Mercedes, direktno s njihove stranice iz Velike Britanije, popričao sam sa njima i kažu da se paket šalje iz Velike Britanije, a ne iz Kine, odnosno izvan EU. Paket će me doć 440GBP uključujući poštarinu. Zanima me dal će mi nametnut kakve dodatne troškove na carini? Paket dolazi iz EU, a pošto smo u EU, nebi smijeli, jel? Ovo mi je prvi put da naručujem toliko skupu stvar preko interneta pa se prvi put susrećem time, plačanje će ić preko PayPala. Btw, paket će imat 2.5kg.

 

Hvala!

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

U EU nema placanja carine i PDVa kad se nosi iz jedne drzave u drugu, PDV platis tamo di si kupio proizvod u ducanu i to je to..

 

Znaci ako paket stvarno dolazi iz EU, nasi ti ne mogu nista dodatno naplatit

12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Evo malo gledam, vrijeme za upgrade nekih stvari, kod nas normalno preskupo, inace sam narucivao sa CU, sad gledam ovu trgovinu Alza. Citam malo i vidim da su ugl svi zadovoljni s njima, postarina je besplatna i ustedim 70€ naspram CU... Koliko brzo dostavljaju robu i koliko su sigurni iz vasih iskustva... Vidim da isto nude 24mj garancije i cini se da su uredu sto se tice vracanja itd, dali se isplati uzeti dodatno osiguranje pri kupnji ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Rodić kaže...

Evo malo gledam, vrijeme za upgrade nekih stvari, kod nas normalno preskupo, inace sam narucivao sa CU, sad gledam ovu trgovinu Alza. Citam malo i vidim da su ugl svi zadovoljni s njima, postarina je besplatna i ustedim 70€ naspram CU... Koliko brzo dostavljaju robu i koliko su sigurni iz vasih iskustva... Vidim da isto nude 24mj garancije i cini se da su uredu sto se tice vracanja itd, dali se isplati uzeti dodatno osiguranje pri kupnji ili ne?

 Samo pozitivna iskustva zasad, cca 10 narudžbi. Dođe u roku par dana, ak danas platiš možda već u petak. Nisam plaćao dodatno osiguranje, Overseas dostavi i uvijek je bilo odlično osigurano. Nabacaju vrećice punjene zrakom u kutiju pa je mala šansa oštećenja. Eventualno da naručujem nešto tipa TV bih razmislio o tom reinforced pakiranju. Al inače nemaš brige.

 

Bajdevej, možda i dalje vrijedi da dobiješ kupon od 5 eura ak se pretplatiš na newsletter.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Imali su i neku foru sa 10e popusta ako ih preporucis na 10 email adresa, ja sam skupio 2x 5e i jedan od 10e popust, ali vise se ne sjecam kako tocno
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Super, inace sam do sada uvijek na CU narucivao ali kad vidim da je ovdje besplatna dostava zasto ne 😃
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kad sam tek počeo naručivati od njih prije 2 godine, besplatna dostava je bila za sve iznad 50 eura, ako se ne varam. Pa su prvo digli na 100 i sad na 300. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Je li itko kupovao preko mindfactorya? Vidim ne dostavljaju u HR al imam frenda koji iduci vikend ide doma.
Kakvi su po pitanju reklamacija? Zval sam ih i pital da reklamacije iz hr rade i vracaju na adresu odakle je i poslano, nevezano za to kaj tamo ne salju prodanu robu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Da li itko od vas zna kakav dobar pc shop u Poljskoj idem tamo na pola godine uskoro pa razmišljam si nešto naručiti ili čak otići busom do Warshawe 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Stiglo sve iz Mindfactorya.

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav,

Kupovina u mindfactory.de, 2 jaca racunala cca 4000-5000€ (oba) te jedno slabije 600€. Narudzba je jedna. Isplati li se njima reci da sastave sve komponente, da nama posalju sastavljeno kuciste? Koja je cijena sastavljanja? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 9:25 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Može mala pomoć? Našao sam LG G6 za 391,46€, al pošto je stranica na njemačkom, apsolutno niš ne kužim, a nisam vidio nigdje promjenu jezika.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/LG-Electronics-G6-32-GB-schwarz_1168705.html

 

Dakle, jel to to kaj se tiče cijene? Ak sam dobro shvatio, dostava u HR nemaju, ali za Njemačku je 8€? Isto me zanima i garancija al pretpostavljam da je EU 24 mj. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Koliko vidim to je ta cijena, gara 2 godine po EU...
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
kbenzema kaže...

Može mala pomoć? Našao sam LG G6 za 391,46€, al pošto je stranica na njemačkom, apsolutno niš ne kužim, a nisam vidio nigdje promjenu jezika.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/LG-Electronics-G6-32-GB-schwarz_1168705.html

 

Dakle, jel to to kaj se tiče cijene? Ak sam dobro shvatio, dostava u HR nemaju, ali za Njemačku je 8€? Isto me zanima i garancija al pretpostavljam da je EU 24 mj. 

 Desni klik bilo gdje na stranici i odaberi "translate to english" 

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
kbenzema kaže...

Može mala pomoć? Našao sam LG G6 za 391,46€, al pošto je stranica na njemačkom, apsolutno niš ne kužim, a nisam vidio nigdje promjenu jezika.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/LG-Electronics-G6-32-GB-schwarz_1168705.html

 

Dakle, jel to to kaj se tiče cijene? Ak sam dobro shvatio, dostava u HR nemaju, ali za Njemačku je 8€? Isto me zanima i garancija al pretpostavljam da je EU 24 mj. 

 ako narucis robu od ponoci pa do 6h imas free dostavu DHL-om

 

https://www.mindfactory.de/info_center.php/icID/16

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 16:42 (roby27).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Tnx svima, dobro došlo za buduće kupnje. Vidim da je kod njih skočila cijena na 413€, sva sreća uspio sam jučer popodne riješit mob kod nas

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 18:28 (kbenzema).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice