Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 571.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Sickness kaže...
ItsMarkocro kaže...

Imate neke prijedloge za neke trgovine u EU za hardware trazim si novu grafu da promjenim ovu staru.

 

 Caseking.de, Computeruniverse.netAlzashop.com,

 Ako narucujem iz jednog od navedenih sajtova, da li ce mi lupiti carinu ili neke druge troskove (npr da uzimam mbo,cpu, ram, psu i graf karticu... cijena bi bila oko 5-10k kn

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Goddish kaže...
Sickness kaže...
ItsMarkocro kaže...

Imate neke prijedloge za neke trgovine u EU za hardware trazim si novu grafu da promjenim ovu staru.

 

 Caseking.de, Computeruniverse.netAlzashop.com,

 Ako narucujem iz jednog od navedenih sajtova, da li ce mi lupiti carinu ili neke druge troskove (npr da uzimam mbo,cpu, ram, psu i graf karticu... cijena bi bila oko 5-10k kn

 Neće ! Slobodno kupuj sa tih stranica.

LP

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Kako je za garanciju ? Jel oni salju kamion po komponetnu za reklamaciju ili ti njima saljes i trebas platit postarinu?

11 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
ItsMarkocro kaže...

Kako je za garanciju ? Jel oni salju kamion po komponetnu za reklamaciju ili ti njima saljes i trebas platit postarinu?

 ovisi o trgovini, recimo u češkom alzashopu ti pošalju dostavu na kućnu adresu, tako da nemaš nikakvih troškova

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kupujem graficku karticu, narucio bi sa Scan.co.uk , dali je neto vec kupovao komponente sa tog web sitea, i dali je sve proslo kako treba. Nezelim kupovati u hr, jer najjeftinija gtx 1080 u hr kosta skoro pa 1000kn vise nego na scan.co.uk, ukljucujuci dostavu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima li itko ideju zasto u caseking, computeruniverese kad scrollam kroz graficke, cijene pisu tipa 550 eura, 539 eura itd, udem u checkout, cijena graficke skoci na sa 539 na 566 + 22 shipping, i cijena na kraju zavrsi na 588 eura umijesto 561. To se dogada sa svakom grafickom, ja sam planirao uzeti ovu: https://www.computeruniverse.net/en/products/90655214/gigabyte-geforce-gtx1080-g1-gaming.asp

 

dodao sam 2 slike, cijena u web katalogu, i cijena kad udem u checkout.

 

EDIT: dali ja kad narucujem placam VAT % u njemackoj, ili nas? Ako placam hr VAT to objasnjava razliku u cijeni, nas VAT je 6% veci, sta bi taman povecalo cijelnu za tih 26-27 eura. Dali je netko bolje upoznat s ovim?

 

EDIT 2: Kod narudbe se placa VAT u drzavi u kojoj zivis, ne drzavi iz koje narucujes, mozete testirati samo mijenjajuci drzave tijekom checkout, svaka ima drukciji VAT. Pa odsad ocekujte porast od 6% u usporedbi s cijenom u web shopu  kad god narucujete iz njemacke, njihov VAT je 19% nas je 25%.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 13:25 (dokk1e).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Bravo to si tek sad skuzio, to se vec zna naveliko da zaracunavaju nas VAT. Jbg nemamo srece, u pocetku kad smo usli u EU toga nije bilo.  

5 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Zašto mi je EVGA EU izračunao 21% VAT-a? 

Znam da je to Nizozemski porez, ali sam dao hrvatsku adresu

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Boolean kaže...

Zašto mi je EVGA EU izračunao 21% VAT-a? 

Znam da je to Nizozemski porez, ali sam dao hrvatsku adresu

Jel ti bolje 21% ili 25% ?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima li netko iskustva s notebooksbilliger.de ?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

uzimao par puta,sve u redu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

zna netko gdje se moze nabaviti produzni 8 pin pcie,sata power, 24pin i interni usb 3.0 da nema onaj bulky connector,nesto tipa ovo ?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Logigamer kaže...

zna netko gdje se moze nabaviti produzni 8 pin pcie,sata power, 24pin i interni usb 3.0 da nema onaj bulky connector,nesto tipa ovo ?

Možda ti može ovo pomoći - imaš u Mikronisu sleevane kablove izuzetne kvalitete od Phanteksa.
Crne, crveno-crne, full crvene, kakve ti volja.. 
Ja sam kupio i super su kvalitete. E sad, nema za SATA-a i interni USB-a li ti ima PCI-e i 24-pinski pa si vidi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
power_user kaže...

Ima li netko iskustva s notebooksbilliger.de ?

 Zivim u de i tamo uzeo skoro sve komponente, nikad problema bio reklamiro 1 plocicu rama i odmah poslali drugu bez pitanja naravno pokvarenu sam morao vratiti ali su meni poslali drugu i onda sam imao rok od 2 tjedna da ja njima vratim neispravnu.imaju odlicne akcije za robu gdje fali kabel ili nesto recimo maticnu sam platio 65eura i besplatna postarina dok je regularna cijena 121euro. Falio m2. Saraf i sata kabel ostalo sve zapakirano novo. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav!

 

Planiram uzeti novo računalo te me zanima gdje je najbolje mjesto za to napraviti.

Gledao sam malo po netu cijene i dosao sam do Mindfactory.de.

 

Ugl, muci me to što sam pokušao napraviti novi acc i nije mi dao da stavim kao lokaciju Hrvatsku...

Ako funkcionira dostava do HR koliko se ceka dostava te kako funkcionira plaćanje dostave.

Osim toga, pretpostavljam da na cijenu jos moram dodati tih +6% razlike poreza.

 

U prilog stavljam konfiguraciju koju sam mislio naručiti.

 

edit: grafu ću uzeti polovnu na njuskalu

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 21:14 (Ivan Modrusan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

ne šalju oni u .hr

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Crucifixion kaže...
sLim95 kaže...

Zna li ko kako ide kupnja na firmu tj r1 racun prilikom kupovanja u eruropskim online shopovima? 

 Ja sam zasad samo preko CUa uzimao na firmu. Napravis profil, u postavkama stavis sve podatke, znaci na koga je firma, adresa itd. I prilikom kupnje moras znati onaj VAT number, koji te iskljucuje od placanja pdva. I kad narucis, ides kao company itd...

Nije nista komplicirano i stvarno je super to, cak ti i pise koliko ti pdva oduzme itd, da ne racunas sam...

 a taj vat br. se negdje mora uzeti ili to ima svaka firma? jer ja isto planiram uzeti sa CU ili mindfactory laptop i par komponenti.

5 godina
protjeran
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Posalo sam mail jucer jer sam gledao da bi uzeo preko mind factory-a.
Ne salju u hrvatsku ako sto svi to znamo ovdje.
Ali postoji fora da posaljes u Sloveniju ali samo preko firme jer ti treba taj Vat broj od firme koja mora bit stacionirana u sloveniji.
Tako da ko moze preko nekog ko zna spasio se.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
MegaSUB kaže...

Posalo sam mail jucer jer sam gledao da bi uzeo preko mind factory-a.
Ne salju u hrvatsku ako sto svi to znamo ovdje.
Ali postoji fora da posaljes u Sloveniju ali samo preko firme jer ti treba taj Vat broj od firme koja mora bit stacionirana u sloveniji.
Tako da ko moze preko nekog ko zna spasio se.

 Imaju neke firme koje proslijedu paket tebi, narucis na njih, oni tebi proslijede za postarinu+provizije ovisno o velicini, tezini etc paketa.

Nikad nisam osobno koristio. Nemogu se sjetit kako se zovu, vec se pisalo o njima ovdje.

Ubi bene, ibi patria.
5 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

naso sam ja proslo je par dana haha informirao sam se vise malo.
uglavnom jedna koju sam ja nasao je = https://www.mailboxde.com/ bila je postana u grupi na forumu.

 

11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Naručio sam sam computer universe računalo Al Nisam išao da se registriram nego ovako. Došlo mi je na mail potvrda kupnje i sve. Al ne znam kako provjeriti stanje, dal je poslano ili ne. Imam neke podatke Al ne znam di ih ukucati 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pokusao sam sada naruciti konfiguraciju s computerunivere-a, ali nesto se cudno dogada.

 

Upisem adresu, drzavu i sve podatke za dostavu, odem na slijedeci korak i stranica se "razleti". Nema opcije za dostavu, samo preuzimanje (osobno valjda), a pod cijenom stoji jedan fini NaN :) Naravno, ne mogu otici na iduci korak.

Zna li netko ako je narucivao nedavno od njih, dal se to samo privremeno razletila stranica ili sam ja mozda utrpao previse artikala pa mi ne mogu dostaviti...

 

EDIT:

Od svih 18 itema u narudzbi, problem je stvarala MX-4 pasta. Cim sam nju izbacio iz narudzbe, sve je dalje proslo uredno. (Naravno, testirano old school metodom izbacivanjem jednog po jednog itema)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 21:30 (Grozni_Zabac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Bacio sam se u akciju za black Friday i naručio preko 10 različitih artikala uglavnom s amazon.de. Sve sam naručio na mailboxde sandučić i stvari polako pristižu. Sad me zanima kako oni naplaćuju spajanje pošiljki u jednu veliku? Recimo ako ih imam 10 i želim da sve pošalju odjednom u jednom paketu, plaćam li jednu naknadu od 3 € ili njih 9?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel slao neko na servis u computerinverse djelvoe i na koju adresu je slao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Hello! Ima li netko iskustva s europemailbox.com? Navodno postoje od 2011. ali nikakve recenzije baš nigdje nema. Stranica izgleda OK, shipaju iz DE, CZ, i PL, plaća se PayPalom, ali je malo prilično čudno da nema ama baš nikakvih povratnih informacija korisnika. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Jeli itko narucivao graficku kartu s nvidia.com/de-de ili s nvidia europe stranice mislim se narucit rtx 2060 ali neznam kako ide s postarinom i garancijom?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kako se riješava garancija ako je kupljeno preko mailboxa.. npr kupim u mindfactory grafičku , ona rikne kome saljem?direktno u ducan ili prvo u mailbox?

uglavnom zelim nesto narucit i pise 

Dear customer, please note that our special offers and promotional items in the MindStar and DAMN portal are intended for private end consumers. These offers are unfortunately not available to commercial customers / resellers. We kindly ask you for your understanding.
The following items have therefore been removed from the shopping cart:

    Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 17:08 (njuskac).
    Moj PC  
    1 0 hvala 0
    10 godina
    offline
    Općenito o kupnji hardvera u EU

    Mindfactory.de ne salje u hr? Ne stignem citati cijelu temu, pardon

    Battlelog: D3lBoy-00
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    11 godina
    offline
    Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
    D3lBoy kaže...

    Mindfactory.de ne salje u hr? Ne stignem citati cijelu temu, pardon

    Mozes preko Mailbox.de

    Ja sam prosle godine cijelu konfiguraciju narucivao, sve je ok ispalo.

    Kod njih napravis racun, oni ti daju adresu i podatke koje koristis kada radis racun na mindfactory.

    Mindfactory posalje njima, oni tebi.

    ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
    10 godina
    offline
    Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

    A za reklamaciju saljes Mailboxu ili Mindfactoryu?

    Battlelog: D3lBoy-00
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice