Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

poruka: 9
|
čitano: 1.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

Pozdrav, nedavno sam uzeo novi PC (konfiguraciju sastavio član ovog foruma) pa mi sada stari skuplja prašinu. Zbog toga sam ga mislio dati starom koji voli igrati Gwent i CS:GO a njegov trenutni je lošiji  od moga starog. Ali prvo bih očistio (prašina, promjena termalne paste itd) i pojačao specifikacije. Osim SSD-a i još jednog sticka rama, šta bi još moglo da se popravi na ovoj konfiguraciji? Također jel moguće instalirati windows 10 na nju? Na internetu nisam našao baš mnogo informacija osim šturih 1ghz procesor i 2 odnosno 4 gb rama.

 

CPU: Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz

RAM: 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 665MHz

Matična: BIOSTAR Group H61ML

Grafička: Sapphire Radeon HD 6670 1GB DDR5

Napajanje: ATX Powerline 430W

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

Bez problema Windows 10. Ubaci jos 4 gb rama i ako staviš SSD to će biti sasvim solidan stroj (ne baš onako slab kakvim mi se cini da ga ti zamišljaš)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

SSD 240GB i jos 8GB RAM-a ako moze, a ako ne onda jos 4GB.

 

To za pocetak. Ako ti uleti negdje nekakav polovni i5 za tu plocu,

OK, do 300-400kn, inace ne.

 

I ako planiras grafiku promjeniti, onda isto ako gledaj da bude napajanje neko

solidno, a ne da ti ovo propuse i povuce ostatak sa sobom.

 

350-400W kvalitetno neko, tipa CoolerMaster, Corsair, BeQuiet itd.

 

Za Gwent ti mogu reci da sa RX460 modanu u RX560 radi super, 1GB RAM-a ima grafa,

al za FullHD i takve igre je dobra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

Uvijek si možeš napraviti fileserver i htpc :D

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

Polovnih i5 proceora za taj socket ima za 200-300 kn, Sandy Bridge su naravno jeftiniji. Nedavno je i5-3570 bio na pcekspertu za 300 kn, otišao isti dan. Sve iznad 300 kn je puno za zaključani i5 za taj socket.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

Znam da nije slab, pretpostavljam da najveći dio problema i sporosti dolazi od HDD jer je počeo skvičat i proizvodit zvukove, i od grafičke budući da su odavno ukinuli driver support za nju.

8 godina
offline
Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

Kad bi se samo jedna komponenta ubacivala, SSD bi najviše pridonio da komp živne u radu.

 

Ostale komponente za nadograditi su već spomenute, cpu, memorija, napajanje i grafička.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 15:26 (Vader).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja
Jambone6D kaže...

Pozdrav, nedavno sam uzeo novi PC (konfiguraciju sastavio član ovog foruma) pa mi sada stari skuplja prašinu. Zbog toga sam ga mislio dati starom koji voli igrati Gwent i CS:GO a njegov trenutni je lošiji  od moga starog. Ali prvo bih očistio (prašina, promjena termalne paste itd) i pojačao specifikacije. Osim SSD-a i još jednog sticka rama, šta bi još moglo da se popravi na ovoj konfiguraciji? Također jel moguće instalirati windows 10 na nju? Na internetu nisam našao baš mnogo informacija osim šturih 1ghz procesor i 2 odnosno 4 gb rama.

 

CPU: Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz

RAM: 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 665MHz

Matična: BIOSTAR Group H61ML

Grafička: Sapphire Radeon HD 6670 1GB DDR5

Napajanje: ATX Powerline 430W

 Dodaj SSD, i5 2400 ili i5 2500, i 4gb rama.

14 godina
offline
Re: Par preporuka za oživljavanje starog PC-ja

120gb ssd ti je dosta za sistem i cs go i još ostane mjesta. I ta grafa vrti cs go bez problema. Ali i5 2400 bar bi bilo super

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice