PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 266.755
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Imam Noiseblocker i ne vidim taj inovativniji dizajn, mene zanima prednosti i mane u kolicini zraka i buci itd? Koji je tisi npr? moze i preporuka ako ima boljih, da je sto tisi a da ima dobra protok

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 12:04 (Miro34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Miro34 kaže...

Imam Noiseblocker i ne vidim taj inovativniji dizajn, mene zanima prednosti i mane u kolicini zraka i buci itd? Koji je tisi npr? moze i preporuka ako ima boljih, da je sto tisi a da ima dobra protok

 Kako misliš ne vidiš? Nabroji ostale proizvođače koji imaju spojene lopatice ili mogućnost biranja dužine kabela itd.

BQ, NB i Thermalright su po mom mišljenju u vrhu po performansama. I razlike između njih su jako male tako da nebi mogao 100% bit siguran koji je bolji jer nemam aparaturu. A i onda je pitanje jer se i isti model od primjerka do primjerka razlikuje.

9 godina
offline
PC ventilatori

Može pomoč oko izbora ventilatora.

izbor je pao na ova dva,pa ako može neki komentar ili preporuka.

ili ako netko ima bolji prijedlog

https://www.links.hr/hr/ventilator-arctic-cooling-f14-pwm-pst-125mm-1350-okr-min-050908648

Samo mi nije jasno jel ovo tipfeler sa 125mm-nikada čuo za takvu dimenziju

 

vs

 

https://www.links.hr/hr/ventilator-scythe-slip-stream-120-db-pwm-120mm-1300-okr-min-050908651

 

 

Znači

SCYTHE Slip Stream 120 DB PWM VS ARCTIC COOLING F14 PWM PST

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: PC ventilatori
axos kaže...
Miro34 kaže...

Imam Noiseblocker i ne vidim taj inovativniji dizajn, mene zanima prednosti i mane u kolicini zraka i buci itd? Koji je tisi npr? moze i preporuka ako ima boljih, da je sto tisi a da ima dobra protok

 Kako misliš ne vidiš? Nabroji ostale proizvođače koji imaju spojene lopatice ili mogućnost biranja dužine kabela itd.

BQ, NB i Thermalright su po mom mišljenju u vrhu po performansama. I razlike između njih su jako male tako da nebi mogao 100% bit siguran koji je bolji jer nemam aparaturu. A i onda je pitanje jer se i isti model od primjerka do primjerka razlikuje.

 nisam baš dobro skužio ovo s njihovim magnetic bearing (position-invariant magnetic bearing NB-NanoSLI), jel to nešto kao kod corsaira magnetic levitation ili nešto drugo

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
Hrvoje.RH kaže...

 

 

Znači

SCYTHE Slip Stream 120 DB PWM VS ARCTIC COOLING F14 PWM PST

 

F14. Ovo sa 125 mm mi se cini kao greska, barem po AC sajtu.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...

 nisam baš dobro skužio ovo s njihovim magnetic bearing (position-invariant magnetic bearing NB-NanoSLI), jel to nešto kao kod corsaira magnetic levitation ili nešto drugo

 Da, radi se o istom tipu ležaja iako ne mora značiti da su identični.

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Jovanka kaže...
Hrvoje.RH kaže...

 

 

Znači

SCYTHE Slip Stream 120 DB PWM VS ARCTIC COOLING F14 PWM PST

 

F14. Ovo sa 125 mm mi se cini kao greska, barem po AC sajtu.

 Arctic daje malo bolji omjer protoka/buke, Scythe je fleksibilniji po pitanju orjentacije i ima dosta višu procijenu trajanja.

 

14 godina
offline
PC ventilatori

Prvo neka se ne ljute kolege sa foruma zbog ovog posta :), ali da se razumijem nebih pitao, ma koliko ja čitao, i gledao teško mi se odlučiti pa dajem na glasovanje :)

1:  - NF-P14r redux-1500 PWM

     - NF-S12B redux-1200 PWM

     - NF-P14s redux-1500 PWM

 

2:  - Fractal Design GP-14

     - Noctua NF-A15 PWM 

 

3:   - Scythe gentle typhoon ap12

      - Fractal design dynamic x2 GP-12

      - Fractal design R2 140

      - Corsair 140mm

 

Radije kupio kvalitetne polovne ( ima novih na listi) nego lošije nove :)

Broj ventova nije bitan, ovako idu oglasi i uglavnom bih kupio cijeli paket :)

7 Opcija 1
1 Opcija 2
0 Opcija 3
Frka85
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 22:17 (stručnjak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Što ti je važnije tišina ili protok yraka? u kakvom setupu bi išli kao in/out ventovi, koliko komada (raspored po kucistu, koje kuciste), da li imas neki radijator na in-u ili out-u?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
offline
PC ventilatori

Potrebna mi je pomoc drustvo :) Maticna je M5A97 R2.0 Case je thermaltake v3 i u njemu je dosao jedan vent na pozadini da ispuhuje zrak... jucer sam kupio 2 ventra jos (thermaltake kao ovaj sto je dosao uz kuciste i arctic f12) oba su po 120mm arctic sam stavio ispred da uvlaci zrak a drugi thermaltake sam stavio gornju stranu iznad procesora svi ventovi su prikljuceni na 3pin konektore...  Eh sad je pitanje kad gledam preko HW monitor pokazuje mi samo cpufan, fan1 i fan2 a fan3 nigdje nema... u bios kad udjem pokazuje 3 fana + cpu fan.. jesam li ja sta pogresno namjestio ili ? i jel pametno sto sam ukljucio u biosu q-fan chasis stavio na standard da sam regulise brzinu ili da koristim neki drugi program za to? LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PC ventilatori

Pozdrav, imam Zalman Z1 kućište koje dolazi s 2 venta, sad mi je problem jer je onaj naprijed spojen na moleks a stražnji na matičnu, no pošto na matičnoj imam mjesta za dva venta, postoji li način da nekako spojim ovaj molex vent na te pinove ili moram uzeti drugi vent. Na moleksu ne mogu regulirati okretaje (ili mogu?).

Druga stvar, htio bih napraviti pozitivan pritisak u kučištu da smanjim količinu prašine no bojim se otvoriti prednju stranu, i kako staviti filter na prednju stranu (i kako ga čistite, uvijek skidate prednju stranu ili?), kako najbolje okrenuti ventove za pozitivan pritisak, oba unutra ili jedan jako unutra a drugi slabo da tjera zrak van.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

I ja imam Z1 kućište u kojemu je Fx 6300 i RX 470 i mogu ti reć da su stock ventilatori loši za gaming konfe, čim sam promjenio stock ventilatore, temperature su pale za 10ak stupnjeva., a cpu cooler radi puno tiše i na manjem rpm. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PC ventilatori
Stvarno? Koje imas? Volio bih da mogu oba spojiti na matičnu. Šta ja znam, mislim si ono imaju 12cm valjda dobro hlade i da nisu bučni. Al iskreno, u pravu si, nisu bas nesto. U starom kompu sam imao one male od 8cm valjda koji su kao jet engine glasni, tako da mi se ovo činilo ok. Koje uzeti, mislim da veći od 12 ne stanu.
7 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Ja imam Arctic F12 iz linksa. 3 pinski su i 12 cm. 1 naprijed i 1 ispuh. Puno bolji ali i glasniji od z1 stock ventova. Jeftini su. 29kn komad
7 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Imas i pwm verzije koje su malo skuplje ali mogu regulirati okretaje
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PC ventilatori

Ima li tko iskustva s ovim ventilatorom https://www.links.hr/hr/ventilator-coolermaster-sickleflow-120mm-19db-crveni-led-r4-l2r-20ar-r1-050908224

Neki kažu da je dobar i tih a drugi da je kao jet engine.

Sviđa mi se zbog crvenih ledica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Gogy7 kaže...

Ima li tko iskustva s ovim ventilatorom https://www.links.hr/hr/ventilator-coolermaster-sickleflow-120mm-19db-crveni-led-r4-l2r-20ar-r1-050908224

Neki kažu da je dobar i tih a drugi da je kao jet engine.

Sviđa mi se zbog crvenih ledica.

Koliko para, toliko muzike.
Ako imaš glasnije komponente u kompu, možda onda njega na nižim okretajima nećeš čuti, ali vent od 2000 RPM-a, čak i pri 50% se vrti na 1000 RPM-a i vjerujem da stvara dosta buke.

Batllelog: sudy_freak
9 godina
offline
Re: PC ventilatori
I ja ću onda arctic f12. Zar ne mogu regulirati brzinu preko matične. I ovaj jedan od z1 je 3pin pa ga reguliram u biosima. Ti pwm se vjerojatno spajaju na controlere i reguliraju voltazom. Samo zelim da mogu oba spojiti u matičnu i staviti ih na normal i quet da ne slušam ovog naprijed koji je na max preko molexa.
12 godina
protjeran
offline
PC ventilatori

Pozdrav, do prije mjesec dana fanove na kucistu (sva 3 su pwm) sam fino kontrolirao preko Gigabajtovog App Centra tj SiV utilitija, ali onda su izdali neki sugavi update koji stvara uzasne probleme s PC-om. Primjetio sam da mi je FPS drasticno pao u igrama, CPU se ponasao kao da je neki stari pentiumcic tj "bottleneckao" mi je graficku, barem je tako izgledalo. Pronasao sam postove gdje se ekipa zali na istu stvar, neki se cak zale i na losiji rad SSD-a i problem je zadnji update za Gigabyte Easytune Engine koji je neophodan za rad SiV-a tj aplikacije za kontrolu fanova. E sad lako bi bilo instalirati staru verziju tog engina i rijesiti problem, ali stvar je u tome sto se konstantno javlja pop-up "do you want to install update" koji me svakih 20-30 min taba iz igre, a nemoguce ga je iskljuciti, takoder sam nasao da se ekipa zali na istu stvar i ne pronalazi rjesenje tj jedino sto se moze je staviti taj pop-up u neki kut monitora, ali iritira me kad su rjesenja tako polovicna i kad sve nije poslozeno kako spada.

 

Znam da bi najbolje rjesenje bilo sve skupa fino postaviti preko biosa, to je i bila prvotna ideja prije utilitija i gluposti, ali Gigabyte nema onaj klasicni nacin pwm kontrole fanova da se bira 10-100% pwm nego imaju neku svoju blesavu formulu koja podesava pwm ovisno o temperaturi i kad namjestim najmanju vrijednost prednji fanovi (2 x corsair ml 120) se vrte na 1500 RPM gdje su vec dosta bucni. Problem sam donekle rijesio kad sam ih stavio u "silent mode", tad se vrte na 1200-1350 RPM, ali i to mi je previse za moju toleranciju buke, dok je uvaj utility radio kako spada sam ih drzao na 900-1000 RPM i tad su bili necujni.

 

Takoder sam probao Speed Fan, pogledao sam tutorial kako sve podesiti, ali dubre mi ne prepoznaje maticnu tj fanove... Smijesno mi je to jer mi npr HwInfo izbaci 792 senzora. Da li netko ima neku ideju kako rijesiti problem i da li mozda postoji neka alternativa Speed fanu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 12:37 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Kolega, moj prijedlog je hardverske prirode, dakle, odvojeni fan controler.

Nisu skupi a pravo su rijesenje. ;)

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
metallic kaže...

Kolega, moj prijedlog je hardverske prirode, dakle, odvojeni fan controler.

Nisu skupi a pravo su rijesenje. ;)

 To mi je nekako zadnja opcija, najvise iz razloga sto ce mi iduca maticna koju cu uzimati biti ASUS jer njihov bios ima odlicno rijesen fan control, ali i neke druge stvari puno bolje rijesene od Gigabyte ploca u istom cijenovnom rangu... Al evo recimo da se odlucim na tako nesto da li imas preporuku za neki odredeni model?

 

11 godina
online
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...

 To mi je nekako zadnja opcija, najvise iz razloga sto ce mi iduca maticna koju cu uzimati biti ASUS jer njihov bios ima odlicno rijesen fan control...

 

 nemaš što kod asusa brljati po biosu, imaš fini programčić fan xpert koji kontrolira i 3-pinske ventove, namjestiš krivulju vrtnje prema temperaturi proca ili matične i više ne znaš za ventove

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...
metallic kaže...

Kolega, moj prijedlog je hardverske prirode, dakle, odvojeni fan controler.

Nisu skupi a pravo su rijesenje. ;)

 To mi je nekako zadnja opcija, najvise iz razloga sto ce mi iduca maticna koju cu uzimati biti ASUS jer njihov bios ima odlicno rijesen fan control, ali i neke druge stvari puno bolje rijesene od Gigabyte ploca u istom cijenovnom rangu... Al evo recimo da se odlucim na tako nesto da li imas preporuku za neki odredeni model?

 

 LG Power LC-CFC-2 Airazor Series. Potenciometar za 6 ventilatora, LCD toushscreen, mogućnost ručnog ili automatskog podešavanja ventilatora, 6 senzora za temperaturu koji se postave na željena mjesta.

Ja sam ih promijenio nekoliko ali ovaj se pokazao kao najbolji do sada. Dobra stvar je što ventilatore namjestiš na minimum okretaja pa ih ne čuješ a automatika ih po potrebi ubrzava. Toliko ih nisam mogao preko biosa usporiti. Radi oko godinu dana i otkad je postavljen zaboravio sam na ventilatore i temperaturu.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

 To mi je nekako zadnja opcija, najvise iz razloga sto ce mi iduca maticna koju cu uzimati biti ASUS jer njihov bios ima odlicno rijesen fan control...

 

 nemaš što kod asusa brljati po biosu, imaš fini programčić fan xpert koji kontrolira i 3-pinske ventove, namjestiš krivulju vrtnje prema temperaturi proca ili matične i više ne znaš za ventove

 Ovaj moj Gigabyte drek program isto konrolira 3 pinske, al sta ces kad im je "nadogradnja" samo takva. 

11 godina
online
PC ventilatori

ili unutrašnji kontroler poput ovog nzxt grid sa otprilike istim mogućnostima kao i taj lc power (za one koji ne vole dodatne điđe-miđe na kućištu)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...
metallic kaže...

Kolega, moj prijedlog je hardverske prirode, dakle, odvojeni fan controler.

Nisu skupi a pravo su rijesenje. ;)

 To mi je nekako zadnja opcija, najvise iz razloga sto ce mi iduca maticna koju cu uzimati biti ASUS jer njihov bios ima odlicno rijesen fan control, ali i neke druge stvari puno bolje rijesene od Gigabyte ploca u istom cijenovnom rangu... Al evo recimo da se odlucim na tako nesto da li imas preporuku za neki odredeni model?

 

 Također moja preporuka. Nije puno para a veseli čovjeka. Jednostavno si namjestiš kako ti odgovara i gotovo. Ja imam scythe kaze master II i jedina mu je zamjerka što nema više modova. Npr silent i gaming. Jer u silent sve komponente miruju i dovoljno je da rade na niskim okretajima. Dok kad je PC pod opterećenjem viši okretaji ventilatora na kućištu uglavnom dovode do tišeg rada računala.

8 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pozdrav, može preporuka za tihi cpu ventilator 90x90x25mm?

 

Imam cooler masterov hladnjak za procesor i ventilator je počeo lagano bučiti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Adike112 kaže...

Uzmi ti sebi fino novi LC CC 120 aftermarket hladnjak i miran si, nikakvi model s 90 mm ventilatorom mu ne može biti ravan.

To ulaganje ti je neisplativo jer za 100 kn ili manje isto imaš novi LC CC 95, opet pametnije ulaganje od toga što bi ti htio.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Valentin17 kaže...
Adike112 kaže...

Uzmi ti sebi fino novi LC CC 120 aftermarket hladnjak i miran si, nikakvi model s 90 mm ventilatorom mu ne može biti ravan.

To ulaganje ti je neisplativo jer za 100 kn ili manje isto imaš novi LC CC 95, opet pametnije ulaganje od toga što bi ti htio.

 

Nema ga ispod 175kn, mislio sam ako ima neki tihi 90mm vent sa ebaya ili nesto za 50ak kn

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Adike112 kaže...
Valentin17 kaže...
Adike112 kaže...

Uzmi ti sebi fino novi LC CC 120 aftermarket hladnjak i miran si, nikakvi model s 90 mm ventilatorom mu ne može biti ravan.

To ulaganje ti je neisplativo jer za 100 kn ili manje isto imaš novi LC CC 95, opet pametnije ulaganje od toga što bi ti htio.

 

Nema ga ispod 175kn, mislio sam ako ima neki tihi 90mm vent sa ebaya ili nesto za 50ak kn

 Kolega ti je dobro rekao, ali ako ti je cilj uzet što jeftinije samo da gura imaš Xilence 92mm za 20ak kuna ili se malo isprsiš i uzmeš za 30ak kn Arctic F9.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice