PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 265.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Uzeo sam iz znatiželje preko web shopa kineski Segotep Halo-12 ventilator. Postoje jednobojne i RGB verzije. Za otprilike 35kn (poštar na vrata) dobije se iznenađujuće dobar proizvod. Ventilator ima gumiranu podlogu na mjestu za vijke i osim tro-pinskog ima i moleks priključak. Ovo je najtiši ventilator koji sam ikad isprobao. Svi se čuju barem malo kad dođete blizu uhom, ovaj se ne čuje uopće na minimalnim brojem okretaja. Nimalo.  Performanse mu nisu vrhunske ali ako netko želi tišinu i svjetleće ventove a stroj mu nije previše opterećen ovo je prilično jeftino rješenje. Službene karakteristike su:

 

1100rpm

36.0CFM

1.1mm H2O

 

I naravno miriše po kineskoj plastici.

 

Slike nisu baš najbolje jer je kamera mobitela nikakva ali će dati neku predožbu.

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Moj PC  
0 0 hvala 4
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Trebaju mi dva 120 RGB venta, da stavim u black widow gore zbog rasvjete, nije mi bitno koliki imaju protok, bitno da su što tiši, i jeftiniji naravno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
planety kaže...

Uzeo sam iz znatiželje preko web shopa kineski Segotep Halo-12 ventilator. Postoje jednobojne i RGB verzije. Za otprilike 35kn (poštar na vrata) dobije se iznenađujuće dobar proizvod. Ventilator ima gumiranu podlogu na mjestu za vijke i osim tro-pinskog ima i moleks priključak. Ovo je najtiši ventilator koji sam ikad isprobao. Svi se čuju barem malo kad dođete blizu uhom, ovaj se ne čuje uopće na minimalnim brojem okretaja. Nimalo.  Performanse mu nisu vrhunske ali ako netko želi tišinu i svjetleće ventove a stroj mu nije previše opterećen ovo je prilično jeftino rješenje. Službene karakteristike su:

 

1100rpm

36.0CFM

1.1mm H2O

 

I naravno miriše po kineskoj plastici.

 

Slike nisu baš najbolje jer je kamera mobitela nikakva ali će dati neku predožbu.

 Gdje si ih naručio

Jel' mogu osvijetliti kućište

13 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

GearBest. gdje kupiti 

Najbolje je kupiti komplet od 3 RGB ventilatora sa kontrolerom sa kojim se preko mobitela namještaju efekti. Cijena je oko 130kn za cijeli komplet skupa sa poštarinom.

Kvaliteta je začuđujuća za tu cijenu. Imam ih u kučištu skupa sa Noctuom i Corsairom i ovaj kineski je uvjerljivo najtiši.

Kod kupnje paziti da ne uvale stariji model gdje je svjetleće traka samo naljepljena u unutrašnji rub obruča. Novija verzija ima srednji dio od plastike u kojoj je osvjetljenje.

Mana je jedino što je na minimalnim okretajima osvjetljenje dosta slabo. Tek kad se ubrza svjetlo je ok.  

Imam ih u kučištu oko mjesec dana i zasad je ok. 

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
PC ventilatori

Molio bih preporuku dobrog 140 mm ventilatora. Kupio bih Fractal design meshify c kućište i stavio 4 takva ventilatora. Ne moraju imati rgb osvjetljenje, eventualno samo bijelo.

 

EDIT: Evo u Bugu broj 287 spominju Fractal design silent series R3. Razmisliti ću o njemu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 19:56 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Izzy kaže...

Molio bih preporuku dobrog 140 mm ventilatora. Kupio bih Fractal design meshify c kućište i stavio 4 takva ventilatora. Ne moraju imati rgb osvjetljenje, eventualno samo bijelo.

 

EDIT: Evo u Bugu broj 287 spominju Fractal design silent series R3. Razmisliti ću o njemu.

 Arctic F14 ili NB eLoop ovisno o budžetu.

14 godina
offline
Re: PC ventilatori
Izzy kaže...

Molio bih preporuku dobrog 140 mm ventilatora. Kupio bih Fractal design meshify c kućište i stavio 4 takva ventilatora. Ne moraju imati rgb osvjetljenje, eventualno samo bijelo.

 

EDIT: Evo u Bugu broj 287 spominju Fractal design silent series R3. Razmisliti ću o njemu.

 Da se mene pita, 104 cfm.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+BioniX+F140+PWM+PST%2C+140mm

13 godina
offline
PC ventilatori

Planirao sam kupiti Arctic F12 vent te ga montirat s prednje strane kučišta da upuhuje hladni zrak, no nigdje ne mogu naći podatak kolika je dužina kabla. Od mjesta montiranja venta do konektora na matičnoj ima oko 30+ cm, ne znam kolike su standarde dužine kablova od ventova, ima li uopće tu razloga za brigu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori

Piše ti na njihovoj stranici za 3 pinske i pwm ventilatore sve specifikacije pa i duljina kabla, 40 cm je. Imam doma jednog pwm i 30 cm je dužine ali moguće je da su nešto mjenjali u novijim verzijama pošto moj ima već 5+ godina.

 

13 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Evo da se malo javim u temu. Uzeo Artic F12 dva komada i ono šok i nevjerica. Kabel nekako kratak i umjesto crne boje gledam dugu :S . Krenulo rezanje troškova ili? Iako i dalje su to dobri ventilatori da se razumjemo i svakako best buy u hr.

Btw nemam više toliko vremena pa ne pratim previše trendove. Ima li kakvih novosti na tržištu zadnjih mjeseci?

 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
PC ventilatori

davno sam uzeo F14 pwm pst i oni imaju sleeved kablove, dok F12 pwm pst i pwm pst co nemaju, koliko znam dužina kabla je ostala ista

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
phanteks kaže...

davno sam uzeo F14 pwm pst i oni imaju sleeved kablove, dok F12 pwm pst i pwm pst co nemaju, koliko znam dužina kabla je ostala ista

 Moguće da ovisi o modelu.  Prošli su bili F14 i može biti da je PWM verzija bila U zadnje vrijeme ugl prtljam s eLoop pa sam navikao na njih valjda

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 12:26 (axos).
7 godina
odjavljen
offline
Re: PC ventilatori

ali po meni to nije ni bitno jer se ionako ne vide kad se uredno posloži

 

imao sam NB eLoop b12-1 i b12-4, odlični ventilatori ali mi nije odgovarao raspon RPM, da sam imao b12-2 ili b12-3 nebi ih prodavao

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
phanteks kaže...

ali po meni to nije ni bitno jer se ionako ne vide kad se uredno posloži

 

imao sam NB eLoop b12-1 i b12-4, odlični ventilatori ali mi nije odgovarao raspon RPM, da sam imao b12-2 ili b12-3 nebi ih prodavao

 Meni smeta što ne idu dobro s R5 jer su malo deblji pa smeta filteru al eto.

9 godina
offline
PC ventilatori

Pozdrav!

 

Trebam kupiti 3 ventilatora mislio sam staviti LED😊 zanima me na sta trebam paziti? Dali ima oni koji pusu i oni koji uvlace zrak? Ili su svi jednaki pa se okrenu, kaki to ide!? To mi je prvi put da kupujem ventove! Trebam dva za gore da izvlace i jedan sa strane da uvlaci zrak! Znaci meni bi trebali 3 koji izvlace, za ne, ili?  Sry, bas se ne kuzum! Thx!

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
veseli007 kaže...

Pozdrav!

 

Trebam kupiti 3 ventilatora mislio sam staviti LED😊 zanima me na sta trebam paziti? Dali ima oni koji pusu i oni koji uvlace zrak? Ili su svi jednaki pa se okrenu, kaki to ide!? To mi je prvi put da kupujem ventove! Trebam dva za gore da izvlace i jedan sa strane da uvlaci zrak! Znaci meni bi trebali 3 koji izvlace, za ne, ili?  Sry, bas se ne kuzum! Thx!

 Airflow or static pressure: Case fans generally come with two types of fins: those designed for airflow, and those designed for static pressure. Airflow-optimized fans are quieter and great for unrestricted areas, like the front of your case. Static pressure fans are designed to pull or push air with extra force, which is ideal for areas with more restricted airflow—like a water cooling radiator or a large CPU cooler with lots of fins. That said, some basic tests on these “high static pressure” models show that their benefit is questionable in standard air-cooled builds

 

Tebi trebaju airflow ventovi definitivno.120mm ili 140mm ? kolko šoldi imaš? uzeo bi RGB ventove ?

9 godina
offline
Re: PC ventilatori

Trebam 3x120mm 3 pinski, da su tihi, novi!😊 RGB

 

 Budzet 300kn


Imao sam gore 2x120 Artic F12, nisu losi ali su svoje odradili!

Bitno mi je da su novi ventovi kompatibilni sa starim, tj. da ih samo ustekam u maticnu i da rade bez da moram se zezati sa naponom, posto nisam neki strucnjak!😊



Gedam ove ali ne kuzim koj pin imaju! https://www.links.hr/hr/ventilator-antec-truequiet-ufo-120mm-zeleni-led-600-1000-ork-min-050908689


Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 16:40 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC ventilatori

4 pinski vent ti ide i na 3 pin header,imaš ovdje review.https://overclock3d.net/reviews/cases_cooling/antec_truequiet_ufo_ring_fans_-_rushkit/1

Sjedi 1
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: PC ventilatori
Pozz!

Dali ce raditi LED svijetlo i ventilator ako ga spojim direktno na maticnu, ili mi treba molex adapter!?
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: PC ventilatori
veseli007 kaže...
Pozz!

Dali ce raditi LED svijetlo i ventilator ako ga spojim direktno na maticnu, ili mi treba molex adapter!?

Radit ce ti i svijetlo i ventilator, bez brige, ne treba ti molex nikakav...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
9 godina
offline
PC ventilatori

Pozz!

 

Moze preporuka koji da uzmem od ova dva!? Ili ako imate neke druge samo recite, NP! Thx! 😉

 

1. Ventilator ANTEC TrueQuiet UFO, 120mm, zeleni LED, 600 / 1000 

 

2. Corsair Air Series AF120mm LED PC Case Fans Twin Pack

 

1. Link: https://www.links.hr/hr/ventilator-antec-truequiet-ufo-120mm-zeleni-led-600-1000-ork-min-050908689

 

2. Link: https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-corsair-air-series-af120mm-led-pc-case-fans-twin-pack/COR-CO-9050016-WLED/product/

 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
veseli007 kaže...

Pozz!

 

Moze preporuka koji da uzmem od ova dva!? Ili ako imate neke druge samo recite, NP! Thx! 😉

 

1. Ventilator ANTEC TrueQuiet UFO, 120mm, zeleni LED, 600 / 1000 

 

2. Corsair Air Series AF120mm LED PC Case Fans Twin Pack

 

1. Link: https://www.links.hr/hr/ventilator-antec-truequiet-ufo-120mm-zeleni-led-600-1000-ork-min-050908689

 

2. Link: https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-corsair-air-series-af120mm-led-pc-case-fans-twin-pack/COR-CO-9050016-WLED/product/

 

 Poštovani kolega,

 

Uzmite ovo https://www.links.hr/hr/ventilator-arctic-bionix-f120-pwm-pst-120mm-1800-okr-min-crveni-050908676

 

Ovaj vent ima CFM 69, dok Antec ima CFM 46, a Corsair CFM 52 (imam isti pack samo crvena varijanta, jednog sam dao frendu, a drugi stoji u rezervi - jer nisu ništa specijalno)

 

Pozz. 

 

Ispričavam se, nisam vidio da mora biti RGB venitalator.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 11:07 (Kvod).
9 godina
offline
Re: PC ventilatori
Kupio prije 10ak dana ANTEC TrueQuiet UFO, 120mm, ja sam zadovoljan! Necujni su, sada rade na 1000rpm ali ima mali prekidac na drugom kablu pa ih se moze rucno spustiti na 600rpm bez da se ide u bios ili speed fan! Eto samo da zatvorim post! 😉 Hvala svima na savjetima!👍🍻
Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 15:13 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
PC ventilatori

pozdrav.

 

znaci imam zalman z9 u3 kuciste,koja ima 3 venta vec u sebi,jedan prednji plavi(upuh),zadnji(bez led-ispuh) te gornji plavi(ispuh).

 

E sad ja bih kupio 2 crvena te slozio 2 gore crvena ispuh,prednji plavi i donji plavi za upuh,a zadnji bezbojni(ili kupio treci crveni za ispuh).

 

E sad zanima me koji ventovi?

 

trgovina protis ili ADM

 

gledao sam ove u admu

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=corsair-air-series-af120-led-red-quiet-edition-twin-retail-pack-9050016-rled&code=11422

 

E da,takodjer trebam 2 najobicnija za kuciste na poslu,da vuku zrak,bez led-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 22:01 (Amormian).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Amormian kaže...

pozdrav.

 

znaci imam zalman z9 u3 kuciste,koja ima 3 venta vec u sebi,jedan prednji plavi(upuh),zadnji(bez led-ispuh) te gornji plavi(ispuh).

 

E sad ja bih kupio 2 crvena te slozio 2 gore crvena ispuh,prednji plavi i donji plavi za upuh,a zadnji bezbojni(ili kupio treci crveni za ispuh).

 

E sad zanima me koji ventovi?

 

trgovina protis ili ADM

 

gledao sam ove u admu

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=corsair-air-series-af120-led-red-quiet-edition-twin-retail-pack-9050016-rled&code=11422

 

E da,takodjer trebam 2 najobicnija za kuciste na poslu,da vuku zrak,bez led-a

 Ako ne smeta buka i ti su dobri. Dobar omjer uloženo/dobiveno su Arctic.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 15:00 (axos).
10 godina
offline
PC ventilatori

Poštovani forumaši, treba mi savjet/pomoć oko ventilatora, naime iman Cooltek/Jonsbo W2, sličan raspored kao na linku (ajde memoriju sam stavio kako spada :-) ), uglavnom dva ventilatora s desne strane koji upujuju su tvornički 140mm, a jedan koji ispuhuje zrak s lijeve strane je 120mm vent (ne znam specifikacije). E sada moja pitanja su:

1. Ova 2 od 140mm šta upuhuju se kontroliraju preko switcha na kućištu, zanima me mogu li prebaciti (vjerojatno mogu) na kontrolu matične ploče tj. da ona odredi kako i šta (Asus Prime x370-PRO)?

2. Koja 2 ventilatora od 120mm preporučujete te da li bi to bilo dobro rješenje na ovo kućište? Mislim da rješenje bude nešto kao ovo. Pošto sam GPU spustija nisko (da je šta dalje od CPU-a), takoreć sav zrak bi puhao u ventilatore od GPU-a (od ta dva venta šta bi ubacio dole), jel to može šta naštetiti? Ili bi onda morao GPU dignuti u gornji slot bliže CPU?

 

P.S. nekako mi se čini da bi se onda puno zraka upuhivalo, ne znam jel to dobro, uglavnom preko ljeta ću sve staviti na stock pa i smanjiti napone, ne volin da mi komponente pate. 

 

Svaki savjet dobrodošao. 

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 21:50 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
mrki_tua kaže...

1. Ova 2 od 140mm šta upuhuju se kontroliraju preko switcha na kućištu, zanima me mogu li prebaciti (vjerojatno mogu) na kontrolu matične ploče tj. da ona odredi kako i šta (Asus Prime x370-PRO)?

2. Koja 2 ventilatora od 120mm preporučujete te da li bi to bilo dobro rješenje na ovo kućište? Mislim da rješenje bude nešto kao ovo. Pošto sam GPU spustija nisko (da je šta dalje od CPU-a), takoreć sav zrak bi puhao u ventilatore od GPU-a (od ta dva venta šta bi ubacio dole), jel to može šta naštetiti? Ili bi onda morao GPU dignuti u gornji slot bliže CPU?

 

P.S. nekako mi se čini da bi se onda puno zraka upuhivalo, ne znam jel to dobro, uglavnom preko ljeta ću sve staviti na stock pa i smanjiti napone, ne volin da mi komponente pate. 

 

Svaki savjet dobrodošao. 

 1. uzmeš y-splitter (mogu ti nabaviti od noctue u uzi shopu, ako drugdje nema) i spojiš oba venta na jedan fan header od matične, zadnji vent spojiš na drugi case fan header

u asusovom ai suite programu imaš fan xpert aplikaciju, na kojoj najprije pustiš da testira karakteristike ventova (ova fan tuning opcije dolje lijevo), zatim namjestiš krivulju kako ti paše za svaki vent, možeš staviti da ih gasi u idle i pali po potrebi, odrediš prema kojoj temperaturi se ravnaju (cpu, matična, gpu), a također imaš i slidere za spin-up i spin-down da izbjegneš non-stop paljenje i gašenje kod temperaturnih spajkova

 

dakle potpuno automatsko rješenje, bez zajebancije i razmišljanja jesi li se sjetio popaliti ventove

 

2. ne treba ti ništa drugo, 2 za upuh i 1 za ispuh na takvom kućištu i s tvojim komponentama je više nego dovoljno

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 7:48 (picajzla0707).
10 godina
offline
PC ventilatori

Zahvaljujem, vidit ću u Chipoteke ili preko ebay.com, nije mi o glavu, hvala ti na ponudi. 

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 10:39 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC ventilatori

Kolege. Treba mi neki dobar 120mm vent.. Bez LED i svijetla... Nesto kvalitetno jer ih ionako mjenjam svakih 5-10 godina, barem mi toliko izdrze... Pa ako ima tko kakvu preporuku...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
Fake_Alert kaže...

Kolege. Treba mi neki dobar 120mm vent.. Bez LED i svijetla... Nesto kvalitetno jer ih ionako mjenjam svakih 5-10 godina, barem mi toliko izdrze... Pa ako ima tko kakvu preporuku...

 ako ti nije preskup, ovo je sami vrh - link (jedino pazi koja ti brzina odgovara)

 

ili jako dobar vent za puno manje love - link

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice