Pojačivači -objašnjenje

poruka: 5
|
čitano: 1.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pojačivači -objašnjenje

Molim nekog ,tko zna, da mi pojasni kako to da su najslabiji pojačivači wifi signala od 300Mbps,nedostatni za brzinu veze (interneta) od 30 Mbps ?

 

Kako se to računa,nešto mi je zasigurno promaklo,ili 300Mbps nije propusnost ili je nešto treće.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pojačivači -objašnjenje

Čudi me što mi to nitko nezna pojasniti :) ajde,ljudi...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pojačivači -objašnjenje

Meni se čini da ti ne znaš pojasniti svoje pitanje.

 

300 Mbps je standard kojeg stariji uređaji ne podržavaju, a 54 Mbps je nedostatno za 30 Mbps vezu ako uređaj ima samo jednu antenu jer onda brzina pada na pola. Ako je još i kod pojačivača singla slab, onda dolazi do dodatnog obaranja brzine veze.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Pojačivači -objašnjenje

Samo još da se kratko nadovežem: Kako sam se svojevremeno trudio da postanem i radio-amater, naučio sam da je najbolje, najjeftinije i naj-naj i neprevaziđeno pojačalo.....dobra antena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojačivači -objašnjenje

Da pojasnimo...pojačalo (amplifier) rjetko tko kupuje i koristi jer su cijene od 500 $ pa na više.

Obavezno je navedeno koliko max snage (mW) smije na ulaz a koliko max daje na izlazu....npr. 100mW IN , 1500mW OUT.

 

Većina koristi kako kaže google prevoditelj wifi produživače (wifi extender)  u nekom od modova

... ali oni neupućeni većinom koriste repetitorski način rada iako može većina raditi i kao AP .

Kad radi kao repetitor tada najprije primi podatke (npr 1sec) pa te iste podatke pošalje (opet 1sec.) i tako se za razliku

od direktne wifi veze za vezu preko repetitora brzina(Mbps) prepolovi a pravilnom pozicijom postavljanja se domet može udvostručiti.

 

Wifi radi po protokolu 802.11 i ima modove a,b,g,n,ac i u biti na našim ruterima od provajdera imamo većinom b . g . n150  i  n300 koji mora

imati dvije antene (mimo) i širinu modulacije od 40MHz....dakle b , g , n150 rade normalno jednom antenom.

Ako naši uređaji koriste "g" (54Mbps) tada u praksi nemože bolje od 27Mbps a ako koristimo "n150" (150Mbps) tada u praksi bude oko 75Mbps itd.

Mod "ac" se koristi radi velike širine što zauzima (40 i 80MHz) na 5GHz wifi uređajima a nikako na 2,4Ghz i navode podatke od preko 1000Mbps....normalno u praksi oko upola manje.

 

Wifi u stambenim zgradama a i u privatnim kućama brojem wifi uređaja koji smetaju jedan drugom ...sestra, brat,

susjed itd. uzrokuju smanjenje praktične brzine pogotovo ako su na istom kanalu ili je udaljenost i prepreka (zidovi) problem.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 23:44 (AF139).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice