Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

poruka: 60
|
čitano: 65.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

Jel' 100% pouzdana prenaponska zaštita? Osobito mislim na one letve, pretežito belkina. Kakva su vam iskustva sa ovom vrstom zaštite? Je li vam što izgorjelo, a da je bilo na ovaj način zaštićeno? Osobito mislim na jaku grmljavinu, u blizini, ne neku slabu. Opišite malo svoja iskustva sa ovom vrstom zaštite, jer sam pomislio kupiti jednu takvu letvu, ali neznam koliko je to sigurno. Nemojte samo pisati da je najsigurnije ištekati sve iz utičnice, to i sam znam i to radim, ali želim čuti je li ovaj način dovoljno pouzdan da mogu nešto raditi na računalu dok vani sijeva, onako, žestoko.

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

Ja imam Belkin Maximum seriju ili Advanced slicno je Prenaponsku zastitu sa Telefonskim uticnicama Ulaz i Izlaz jer je vrlo bitno da ide i telefonska linija kroz to pa tek onda na Ruther, a pozeljno je i uzet takav na koji se mogu prikljucit i antenski prikljucak Ulaz i Izlaz pa onda stiti i to isto. Ja s tim nisam imao problema a nisam jos cuo da je nekom nesto crklo na tim Maximum serijama Belkin Prenaponske zastite jer je to tak napravljeno da sam uredaj pregori u extremnim situacijama ali da sva oprema na njemu bude zasticena i tak je ispitano normalno ipak je to poznati proizvđac i to nije bezveze dok se za neke druge firme to ne moze rec uopce. Inace na nasem trzistu je jos dobra i prenaponska zastita od poznate firme APC pa se i to moze kupit ali opet oni skuplji modeli s jacom zastitom.Cool

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2009 23:53 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 3
14 godina
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

Ja imam UPS i mislim da ti je to najbolji sustav zaštite, koji moš spojiti sa automatskim osiguracima i nebi ti gromovi trebali smetati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
Zale kaže...

Ja imam UPS i mislim da ti je to najbolji sustav zaštite, koji moš spojiti sa automatskim osiguracima i nebi ti gromovi trebali smetati.

 Eh, ma UPS mi netreba, jer onda moram još i mijenjati bateriju nakon 2 god. (ako se dobro sjećam, bar sam tako negdje pročitao, ali nije bitno), uglavnom, moram brinuti još i na bateriju. Mene samo zanima belkinova letva i iskustva uz nju. Tako da ako ima još tko kakvo iskustvo, bio bih zahvalan Nevinašce
Ima tu na forumu još par ovakvih tema, ali nitko ne priča o tome kako je on tamo nateravao avione u HAWX-u (ovo je samo primjer) i da je vani u tom trenutku sijevalo i da su se tresli prozori od grmljavine i buke, a da mu je komp preživio. E to me zanima, jel komp ostao živ nakon toga
iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
16 godina
online
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
Zale kaže...

Ja imam UPS i mislim da ti je to najbolji sustav zaštite, koji moš spojiti sa automatskim osiguracima i nebi ti gromovi trebali smetati.

 Sva bolja Prenaponsa zastita  ima na sebi i Automatski Osigurac normalno a kaj se tice UPS-a ovi jeftiniji UPS-ovi do 1000 KN nemaju tak dobru Prenaponsku zastitu koja se izražava u Joules mislim da imaju oko 1000 Joules. Sve Maximum serije poznatih proizvođaca Prenaponske zastite koji se kod nas mogu kupit Belkin i APC imaju 3000 Joules oznaku zastite tj mogu podnijet puno vece opterecenje. Treba naglasit da apsolutne zastite nema  a na to se misli ako grom direktno udari u objekt onda niti to nije apsolutno sigurno no u svim drugim slucajevima je vrlo pouzdano. Normalno podrazumjeva se da objekt treba imat dobro uzemljenje da bi to sve sljakalo kak treba pa ako uzemljenja uopce i nema ili je jako lose onda to nece radit kako treba a to ce pokazat i sam uređaj koji ima kontrolne lampice i on pokaze kad nekaj ne stima u instalacijama. Ja tog Belkina imam vec godinu i pol a grmilo je i sjevalo na sve strane kak i svake godine po ljetu  ali komp je bio uvijek upaljen i sve je bilo ok!Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 0:10 (rambox).
16 godina
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

molim vas preporucite mi neku prenaponsku zastitu do nekih 300 kuna.htio bih da ima 6-8 uticnica i jos naravno uticnice za telefon,koaksijalni kabel.

jel postoji prenaponska zastita koja istovremeno pegla napon ,a da nije klasicni ups sa baterijom,odnosno da nije preskupa.

jel postoji prenaponska zastita koja pegla manje oscilacije u naponu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
crozoki kaže...

molim vas preporucite mi neku prenaponsku zastitu do nekih 300 kuna.htio bih da ima 6-8 uticnica i jos naravno uticnice za telefon,koaksijalni kabel.

jel postoji prenaponska zastita koja istovremeno pegla napon ,a da nije klasicni ups sa baterijom,odnosno da nije preskupa.

jel postoji prenaponska zastita koja pegla manje oscilacije u naponu?

Prenaponska kvalitetna zaštita ima neke filtere u sebi, koji smanjuju neke sitne smetnje ili oscilacije ali to je to nista vise zapravo. Ovaj dole APC model je jako dobar izbor, jer ima sve potrebne prikljucke za spojit prek toga da bi se postigla zastita uređaja.Cool

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_52&products_id=5406

 

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=pf8vnt3-gr&tab=features

16 godina
offline
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
rambox kaže...
crozoki kaže...

molim vas preporucite mi neku prenaponsku zastitu do nekih 300 kuna.htio bih da ima 6-8 uticnica i jos naravno uticnice za telefon,koaksijalni kabel.

jel postoji prenaponska zastita koja istovremeno pegla napon ,a da nije klasicni ups sa baterijom,odnosno da nije preskupa.

jel postoji prenaponska zastita koja pegla manje oscilacije u naponu?

Prenaponska kvalitetna zaštita ima neke filtere u sebi, koji smanjuju neke sitne smetnje ili oscilacije ali to je to nista vise zapravo. Ovaj dole APC model je jako dobar izbor, jer ima sve potrebne prikljucke za spojit prek toga da bi se postigla zastita uređaja.Cool

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_52&products_id=5406

 

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=pf8vnt3-gr&tab=features

hvala na preporuci sutra cu je naruciti u adm-u

15 godina
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

Ovu sam i ja kupio i mogu ti reci da vrijedi svake kune

Prije mi je zbog nestabilnog napona riknula maticna i napajanje a otkad ju imam bez ikakvih problema sve radi

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

 imam jedno pitanje za korisnike ove prenaponske zaštite:

 

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=pf8vnt3-gr&tab=models

 

 

da li je koristite isljučivo za PC ili je netko koristi i za TV (plasma 50inch, av receiver bd player...)?

 

Ako je ova prenaponska zaštita dobra i za malo jače potrošaće struje uzeo bih je jer mi i cijena odgovara.

 

Hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
bili lav1911 kaže...

 imam jedno pitanje za korisnike ove prenaponske zaštite:

 

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=pf8vnt3-gr&tab=models

 

 

da li je koristite isljučivo za PC ili je netko koristi i za TV (plasma 50inch, av receiver bd player...)?

 

Ako je ova prenaponska zaštita dobra i za malo jače potrošaće struje uzeo bih je jer mi i cijena odgovara.

 

Hvala na odgovoru!

APC Performance serija prenaponske zastite, je upravo i namjenjena za uređaje ko racunala i razna AV oprema TV, LCD i slicno normalno. Samo obavezno moras Antenski prikljucak s krova spojit prvo na APC pa tek onda na TV. To vrjedi i obavezno je za telefonski prikljucak, znaci telefon iz zida prikljucit na Ulaz u APC i tek onda preko Izlaz na Ruther za internet i to je to. Kaj misliš pod jace uređaje pa komp trosi više od LCD-a, inace na tu prenaponsku zastitu moš spojit uređaje do maksimalno 3500W ili 3.5kWh snage znaci da svi oni kolko ih prikljuciš ne prelaze tu vrjednost kad zbrojiš snagu svih uređaja zajedno{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 18:05 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

thanx rambox..

 

na ono "jače uređaje" sam mislio na pan 50v20 ili pan 50VT20 3D plazmu (jednu od te dvije bi trebao kupiti ovih dana), a plazme troše li ga troše..{#}

 

kažeš, APC Performance je dobar?

 

kakve su ti zaštite od QED-a ili ovo što sam našao kod ronisa (malo mi se čini skupo..)

 

http://www.ronis.hr/?prednaponska-zastita/443/prednaponska-zastita-monster-hts-1000-mkiii/MONSTERHTS1000MKIII

 

sory na smetnji..

 

thanx i živio!

14 godina
offline
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
bili lav1911 kaže...

thanx rambox..

 

na ono "jače uređaje" sam mislio na pan 50v20 ili pan 50VT20 3D plazmu (jednu od te dvije bi trebao kupiti ovih dana), a plazme troše li ga troše..{#}

 

kažeš, APC Performance je dobar?

 

kakve su ti zaštite od QED-a ili ovo što sam našao kod ronisa (malo mi se čini skupo..)

 

http://www.ronis.hr/?prednaponska-zastita/443/prednaponska-zastita-monster-hts-1000-mkiii/MONSTERHTS1000MKIII

 

sory na smetnji..

 

thanx i živio!

Poptpuno nepotrebno, osim ako će iskoristit baš sve priključke, al mislim da je ne potrebno do 300 KN se može kupit prva liga prenaponska zaštitna letvica, Belkin-ove su jako dobre, netko ih je već tu predložio, ja mislim da je sve više od toga nepotrebno!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
bili lav1911 kaže...

thanx rambox..

 

na ono "jače uređaje" sam mislio na pan 50v20 ili pan 50VT20 3D plazmu (jednu od te dvije bi trebao kupiti ovih dana), a plazme troše li ga troše..{#}

 

kažeš, APC Performance je dobar?

 

kakve su ti zaštite od QED-a ili ovo što sam našao kod ronisa (malo mi se čini skupo..)

 

http://www.ronis.hr/?prednaponska-zastita/443/prednaponska-zastita-monster-hts-1000-mkiii/MONSTERHTS1000MKIII

 

sory na smetnji..

 

thanx i živio!

APC je dobar, odličan čak, ali konkretno ova koju si izvukao, (moja greška, kopao sam nešto po netu pa gledam krivo, ovaj koji si izvukao je višekratni, i definitivno ide svaka preporuka) a većina ovih što je sada u prodaji su jednokratne, kad riknu se bacaju i kupuju nove...nema promjene osigurača. Tj može ih se otvorit pa prelemit itd...zato i jesu dosta jeftinije nego je to bilo pred malo više vremena kad su sve bile višekratne.

Ja osobno imam: ovaj, i extra je odličan, prije svako toliko neki problemi, od kad imam ovoga, već par godina, gromovi deru ko svinje oko mene a ja radim bez frke na kompu, kad je previše struje fino okine osigurač u njemu, promijeniš ga za 30 sekundi i nastaviš radit. Sa njim dolazi odmah i extra osigurač da imaš za prvi put.

 

Inače ono od Ronisa...to je prebolesno, uzeo mi bratić onu zaštitu, jer kod njega je problem sa prenaponom tokom ružnog vremena još više izražen i ono radi čuda, em je potpuno automatski, znači prekida i ponovno vraća struju samo, nema ručne izmjene osigurača, em ima sve moguće konektore, itd itd...on ga koristi za zaštitu plazmurine (150cm) i kućnog kina. Uglavnom svaka preporuka ako imaš potrebe za time. Inače je preskupo.

A ja sam sad nedavno, evo ima nekih tjedan dana sebi ubacio pored onog MGE-a sa linka i UPS, al samo zato jer sam ga praktički dobio pa da ne stoji neiskorišten.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 3:31 (miki1981).
16 godina
online
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
bili lav1911 kaže...

thanx rambox..

 

na ono "jače uređaje" sam mislio na pan 50v20 ili pan 50VT20 3D plazmu (jednu od te dvije bi trebao kupiti ovih dana), a plazme troše li ga troše..{#}

 

kažeš, APC Performance je dobar?

 

kakve su ti zaštite od QED-a ili ovo što sam našao kod ronisa (malo mi se čini skupo..)

 

http://www.ronis.hr/?prednaponska-zastita/443/prednaponska-zastita-monster-hts-1000-mkiii/MONSTERHTS1000MKIII

 

sory na smetnji..

 

thanx i živio!

Ma jok to je preskupo i nepotrebno zapravo osim ak nemaš viška love, onaj gore APC je super ipak je to najaca njihova Performanse serija i nema frke nist drugo ti ne treba sigurno. APC nije kompanija koja se bavi zabavnom elektronikom, i slicnim stvarima vec strujom i proizvodima oko zastite i tak to UPS i slicno tome uglavnom sve pise dole.{#}

 

http://www.apc.com/corporate/history.cfm

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 3:23 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

hvala ljudi na iscrpnim odgovorima{#}..

 

novca nikad dosta pa ono od Ronisa ipak neće kod mene..

navjerojatnije kupujem zaštitnu letvicu od apc-a. struja ipak nema neke velike oscilacije.

 

zahvaljujem još jednom{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
bili lav1911 kaže...

hvala ljudi na iscrpnim odgovorima{#}..

 

novca nikad dosta pa ono od Ronisa ipak neće kod mene..

navjerojatnije kupujem zaštitnu letvicu od apc-a. struja ipak nema neke velike oscilacije.

 

zahvaljujem još jednom{#}

Samo pripazi na ono što sam spomeno o moom postu, a to je da kupiš neku od modela koji imaju ili automatski osigurač, kao ona koju si gore izvukao, ili barem da se može ručno promijeniti. Ove jednokratne su po meni bacanje novaca...

14 godina
protjeran
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

već 4 godin koristim obični petoutični Trustov kabel sa zaštitom...dosada ništa nije krepalo,a daju na taj model garanciju od 10000eura,ako nešt opriključeno na to krepa...meni dovoljno dobra garancija...cijena-85 kuna

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

Da ne otvaram bezveze novu temu- potrebano mi je 5 prenaponskih zaštita. 3 za kompove i 2 za televizore i sličnu opremu (dvd,dvb-t dvb-s prijemike).

 

Ono što me zanima jest-da li prenaponska zaštita (u daljnjem tekstu PZ) smanjuje bandwindth u lanu?

 

Kakve bi ste mi PZ-e preporučili? Za kompove trebam PZ-e sa više utičnica, ali jedna mora imati i zaštitu za telefonsku liniju. Samo jedna PZ za tv bi trebala imati i antenski priključak (na tom PZ-u bi bilo i antensko pojačalo).

 

Pucajte!

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
vexx5555 kaže...

Da ne otvaram bezveze novu temu- potrebano mi je 5 prenaponskih zaštita. 3 za kompove i 2 za televizore i sličnu opremu (dvd,dvb-t dvb-s prijemike).

 

Ono što me zanima jest-da li prenaponska zaštita (u daljnjem tekstu PZ) smanjuje bandwindth u lanu?

 

Kakve bi ste mi PZ-e preporučili? Za kompove trebam PZ-e sa više utičnica, ali jedna mora imati i zaštitu za telefonsku  liniju. Samo jedna PZ za tv bi trebala imati i antenski priključak (na tom PZ-u bi bilo i antensko pojačalo).

 

Pucajte!

  Ne smanjuje bandwith ako uzmes poznatu marku! Ja sam uze Philips prenaponske zastite (nekoliko komada)

Ne vidim da Philips Croatia nudi one kao sto zam ja uzeo. Naime, ja sam uzeo zastite za Home Cinema koje imaju deklarirano 6500 Jules i stite koaksijalne kablove a ima i kombinirane.

Hvale se da daju garanciju i obestecenje za prikljucenu opremu u vrednosti od 150.00 € i da stiti od struje od 40.000 A

Da je ovo napisala druga tvrtka smijao bih se ali ovako, moramo priznati, Philips je koliko toliko ozbiljna tvrtka da bi se brukala

 

Svaka preporuka

http://www.philips.hr/c/rjesenja-za-napajanje/kucno-kino-8-uticnica-spn7840_10/prd/

 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 17:28 (Lazarus Long).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
Lazarus Long kaže...

  Ne smanjuje bandwith ako uzmes poznatu marku! Ja sam uze Philips prenaponske zastite (nekoliko komada)

Ne vidim da Philips Croatia nudi one kao sto zam ja uzeo. Naime, ja sam uzeo zastite za Home Cinema koje imaju deklarirano 6500 kj i stite koaksijalne kablove a ima i kombinirane.

 

Svaka preporuka

http://www.philips.hr/c/rjesenja-za-napajanje/kucno-kino-8-uticnica-spn7840_10/prd/

 

 Može nešto od APC-a? Koliko sam vidio, oni su među najboljima a i najlakše ih je naći.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
vexx5555 kaže...

 

  Može nešto od APC-a? Koliko sam vidio, oni su među najboljima a i najlakše ih je naći.

  Uzmi APC. Nije losa firma, naprotiv! Pazljivo procitaj deklaraciju i to je to.

 

Ruku na srce, ja se vodim zdravo seljackom metodom unatoc tome sto imam prenaponsku zastitu. Cupam mrezne i koaksijalne kablove [edit: kada je nevreme i kada grmi] a prenaponsku zastitu koristim da bih lakse iskljucio cijelu seriju prikopcanih uredaja.

 

Na poslu sam stavio UPS-ove tako da tamo nema cupanja. Zastitne letve (one sto spominjemo) sluze svrsi i to vrlo dobro. Sve dok je nasa mreza izvedena da bude po banderama i na njima se krecu kojekakvi likovi da popravljaju sve to onda zastitna letva itekako pomaze.

 

Pre dvije godine dogodilo se da je lik pomesao faze(!) i "zabunom" lose povezao nulu. Nastala je katastrofa u kvartu

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 17:38 (Lazarus Long).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
Lazarus Long kaže...

  Uzmi APC. Nije losa firma, naprotiv! Pazljivo procitaj deklaraciju i to je to.

 

Ruku na srce, ja se vodim zdravo seljackom metodom unatoc tome sto imam prenaponsku zastitu. Cupam mrezne i koaksijalne kablove [edit: kada je nevreme i kada grmi] a prenaponsku zastitu koristim da bih lakse iskljucio cijelu seriju prikopcanih uredaja.

 

Na poslu sam stavio UPS-ove tako da tamo nema cupanja. Zastitne letve (one sto spominjemo) sluze svrsi i to vrlo dobro. Sve dok je nasa mreza izvedena da bude po banderama i na njima se krecu kojekakvi likovi da popravljaju sve to onda zastitna letva itekako pomaze.

 

Pre dvije godine dogodilo se da je lik pomesao faze(!) i "zabunom" lose povezao nulu. Nastala je katastrofa u kvartu

 Ma i ja čupam, ali je meni i ostalim ukućanima već pun kufer toga da ne možemo raditi na kompu ili gledati tv kada grmi i sijeva. Prije 6 godina mi je otišao modem zbog groma, a prošlo ljeto mi je navodno grom ubio ploču u tv-u.

 

Već 3 dana imam opsadno stanje i svaki božji put kad počne grmiti i sijevati, moram sve živo iskapčati. Jučer si nisam mogao isprintati materijale za fax zbog grmljavine i izgubio sam bezveze dan zbog toga. 

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
13 godina
neaktivan
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

Meni je riknuo novi komp zbog groma, nije to zezancija! Sad i na hladno pušem!

Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
vexx5555 kaže...
Lazarus Long kaže...

  Ne smanjuje bandwith ako uzmes poznatu marku! Ja sam uze Philips prenaponske zastite (nekoliko komada)

Ne vidim da Philips Croatia nudi one kao sto zam ja uzeo. Naime, ja sam uzeo zastite za Home Cinema koje imaju deklarirano 6500 kj i stite koaksijalne kablove a ima i kombinirane.

 

Svaka preporuka

http://www.philips.hr/c/rjesenja-za-napajanje/kucno-kino-8-uticnica-spn7840_10/prd/

 

 Može nešto od APC-a? Koliko sam vidio, oni su među najboljima a i najlakše ih je naći.

evo ti ovaj link pa pogledaj od APC(American Power Conversion)...sam su vrh...ja prešao u potpunosti na njih i sa UPS sustavima...

 

http://www.instar-informatika.hr/prenaponska-zastita/neprekidna-napajanja/

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
linuxjuzer kaže...

evo ti ovaj link pa pogledaj od APC(American Power Conversion)...sam su vrh...ja prešao u potpunosti na njih i sa UPS sustavima...

 

http://www.instar-informatika.hr/prenaponska-zastita/neprekidna-napajanja/

 Za kompove će biti APC, ali za tv-e ću morati uzeti nešto drugo jer vidim da APC nema zaštitu za antenu i satelit.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 18:01 (vexx5555).
16 godina
neaktivan
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

VEXX ja imam od APC-a i za atenu i za satelit... :) 200 kn ADM

 

 

EDIT: DODO SAM TI SLIKU DOLJE koju sam sliko

 

http://slike.hr/slike/snc00433_adab5.jpg.html

Onaj ko želi nešto naučiti-naći će način,ko ne,naci ce izliku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 18:31 (marko-1995).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
I ovdje(Makedonija) je opsadno zbog grmljavina u popodnevnim satima. Sve dok imamo banana kab. operatere sa zicama po banderama ...cupaj. Ja pribegavam triku da signal vodim kroz DVD rekorder pa ako gori nek gori on. Mada je ovo vise placebo :) I nema bas smisla
Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja
marko-1995 kaže...

VEXX ja imam od APC-a i za atenu i za satelit... :) 200 kn ADM

 

 

EDIT: DODO SAM TI SLIKU DOLJE koju sam sliko

 

http://slike.hr/slike/snc00433_adab5.jpg.html

 Da ali taj mi je prevelik i nema za satelit.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Prenaponska zaštita računala i ostalih uređaja

kak nema za satelit...za kaj su ova dva kruzica? xD

Onaj ko želi nešto naučiti-naći će način,ko ne,naci ce izliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice