Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

poruka: 171
|
čitano: 94.153
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
XXX-Man kaže...
dxdandy kaže...

Na ovima u chipoteci jos pise u nazivu i F4,8 i F6,3. Ima li to kakve veze ili ne? 

To je širina priključnih stopica, ima sa većim (6.3mm) i manjim (4.8mm). To je jedina razlika.

E dobro, a koje su prikljucne stopice na ovom UPS-u :

 

http://www.links.hr/?naziv=ups-apc-back-cs-500-va-bk500ei&option=artikl&id_artikl=150.600.003

 

Hvala !

14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Odakle bi ja znao...

Izvadi bateriju i pogledaj :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
odjavljen
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

pozdrav svima,treba mi ups rijesenje koje bi moglo drzati barem nekih 12 minuta dva corsairova 1050HX,naravno ne pod punim opterećenjem,i radi elektromagnetnog zračenja znate li ikakva kućišta/izolacije da nebi nakon ove avanture zavrsio na kemoterapiji..

Epistula non erubescit
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Ups ti ne zrači ništa više nego kompjutersko napajanje.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: APPLE Mac Mini Late 2012 i7-2,3ghz & UPS
dxdandy kaže...

Pozdrav !

U firmi nam otisle baterije na ovakva 2 UPS-a

 

UPS APC Back CS, 500 VA, BK500EI


i imam odobrenje da ih mogu sebi uzeti. Sada me zanima dali je kako moguce kad bih isao zamjeniti baterije na njima, nekako ih povezati kao u jedno pa kad spojim racunalo i monitor da duze moze biti bez struje. Inace koristim racunalo koje je mali potrosac pa mislim da bih tako moga dobiti duzu autonomiju rada bez struje. Ukoliko to ne moze kako sam ja zamislio, gdje je najbolje uzeti baterije i koje. Dali to mugu sam mjenjati ili moram slati na servis.

Inace UPS bi pogonio/li Apple Mac Mini Late 2012 i 22" IPS LCD monitor. Koliko bi to moglo vremenski raditi na jednoj baterije, ono pitam otprilike radi orijentacije. Znam da je UPS samo za normalno ugasiti  racunalo ali mene zanima koliko bi mogao izdrzati.

MONITOR        :     LG W2220P = Power consumtion 40 Watt

RACUNALO      :     Mac Mini late 2012 i7-2,3ghz, 2 x 8gb ddr 1600mhz, ssd 120gb, hdd 1000gb = Power consumtion 28-35 Watt

Hvala !

 

Evo sam UPS-ove donio kuci, izvadio baterije,vidio da mi trebaju sa konektorima dim. f6.3mm. Inace ove UPS-ove pogone baterije 12V 7,2Ah. U chipoteci sam nasao istih specifikacija i demenzija a sada vidim da za par kuna ima sve isto sem sto nisu 7,2Ah vec su malo jaceg kapaciteta 9,0Ah. Inace radi se o ovoj bateriji.

Nekako sam mislio kada je vec par kuna razlike mozda uzeti te pa bi mi autonomija bila veca u slucaju nestanka struje. Prvi UPS bih koristio za racunalo i monitor a drugi UPS bih koristio za  Ubiquiti Airgrid M5 HP 23dbi WIFI antenu i za router kojim imam WIFI u stanu. Tako kad nestane struje da barem interneta imam za laptop i mobitel neko duze vrijeme je to su mali potrosaci pa bi sigurno docekalo da sve radi dok se struja ne vrati.

 

Racunalo bi izdrzalo dovoljno da se normalno ugasi ili da se jos neko vrijeme na njemu radi a sto se tice neta to bi sigurno dosta dugo radilo.

 

Kako sam u prilici dobiti jos jedan UPS ali cini mi se jos nesto jaci, nisam jos siguran u snagu, njega sam cak mislio spojiti na Led TV Smart LG 32lb580v-zm koji trosi 40w pa bi i on radio barem neko vrijeme bez struje.

 

E sad pitanje, sta mislite kad bih taj TV-e spojio na jedan od ova dva postojeca UPS-a koliko bi taj TV zapravo teoretski mogao raditi na bateriji? Onako otprilike?

 

Znam da svrha UPS-a nije da sluzi da se uredjaji koriste dok nema struje vec samo za normalno gasenje i da ne pocrka sve kod loseg napona ali mene bas zanima ovo drugo jer bih ja te UPS-ove koristio bas za daljenje koristenje uredjaja sto je duze moguce na bateriji kad struje nestane. Baterije nisu tako skupe pa ih nemam namjeru stedjeti. Kad crkne ja kupim novu i gotovo. Svakih 2-3 godine dati 160,00kn za bateriju nije punu a imas net uvijek i TV radi neko vrijeme kad nista drugo ne radi.

 

Eto hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 16:39 (dxdandy).
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

gdje je najjeftinije i koji model baterije uzet za mustek 400 USB (baterija je crkla)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Ukoliko vas zanima kako UPS radi, vrste itd.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/ups-skola/220415.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

HITNO mi treba preporuka UPS-a za poslovno računalo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

APC, model ovisno o snazi

13 godina
neaktivan
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Treba mi preporuka za UPS. Na max loadu potrošnja je oko 100w.

Zanima me UPS koji može izdržati 2-3 minute na max loadu odnosno 5-10 min u idle, da nije pre skup (max 600kn). Pc radi 4-5 dana u mjesecu po 4-5 sati tako da je pozeljno da baterija izdrži što više godina.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Pozdrav, 

 

vidim da dugo tema nije bila aktivna,ali se nadam da će se naći netko za pomoć.

U mom mjestu često dođe do prekida jedne faze na sekundu i odmah se vrati struja. Tako mi je otislo već par komponenti (evo nedavno matična) i uređaja ,te tome ,barem za komp,želim stati na kraj. Pošto u tome nemam nikakvog iskustva,obraćam se ovdje za pomoć.

 

Pa eto trebala bi mi preporuka. Spojio bi komp,monitor i ruter na to,cca 250W troši sve skupa (mjereno edimaksovom smat utičnicom,pa neznam koliko je to mjerodavno. Treba mi da mi premosti taj prekid il ak dode do nekog duljeg da mogu spremit ovo na cemu radim i ugasim računalo. Dakle nekih minutu dvije da je u nekom ajmo reć loadu. Al sve skupa 5 min da izdrži bi bilo idealno.

 

Kod nas se to zove UPS,a gledao sam i u njemačkoj (jer mi nije problem tamo uzeti) se to zove USV? Pošto nisam siguran,evo dva što sam našao,pa vidite jel to to i jesu li za mene. Preporučite i neke svoje,pa da se riješim i te brige.

 

PRVI DRUGI a za kod nas možda OVAJ ?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
Ja imam ovaj vec par godina
https://www.nabava.net/search.php?q=c+lion+800va, uzeo produzni sa sest uticnica i prepravio ga, mislim da sam vec postao sliku ovdje. Jednom sam mijenjao aku, cca 20eur i to je to.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
axos kaže...

Treba mi preporuka za UPS. Na max loadu potrošnja je oko 100w.

Za tvoje potrebe kako kolega ispod kaže, gledaj Clion (centralion) Blazer Vista 800VA,

samo taj UPS ima modificirani sinusni izlaz, dok moderna napajanja traže čisti sinusni izlaz,

ako uzmeš UPS sa modificiranim sinusnim izlazom, možeš imati problem da ti napajanje uopće ne želi raditi na bateriji

ili još gore da ti napajanje počne pištati, te da dođe do oštećenja, još ovo nisam vidio da se nekome dogodilo,

ali ja se nisam htio igrati tada sa skupim Corsair AX1200i i uzeo sam Apc SMT1500i UPS sa čistim sinusnim izlazom,

tada na AX1200i i sada na EVGI 750 G2 nemam apsolutno nikakavih problema.

Mana je što su modeli sa čistim sinusnim izlazom skupi i preskupi, najjeftiniji model kod nas je 1800 kn, mislim da

je 1300VA što je u redu za 99% korisnika, ja sam svoj platio 4200 kn, to je bio moj izbor i za mene je vrijedilo.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
Valentin17 kaže...
axos kaže...

Treba mi preporuka za UPS. Na max loadu potrošnja je oko 100w.

Za tvoje potrebe kako kolega ispod kaže, gledaj Clion (centralion) Blazer Vista 800VA,

samo taj UPS ima modificirani sinusni izlaz, dok moderna napajanja traže čisti sinusni izlaz,

ako uzmeš UPS sa modificiranim sinusnim izlazom, možeš imati problem da ti napajanje uopće ne želi raditi na bateriji

ili još gore da ti napajanje počne pištati, te da dođe do oštećenja, još ovo nisam vidio da se nekome dogodilo,

ali ja se nisam htio igrati tada sa skupim Corsair AX1200i i uzeo sam Apc SMT1500i UPS sa čistim sinusnim izlazom,

tada na AX1200i i sada na EVGI 750 G2 nemam apsolutno nikakavih problema.

Mana je što su modeli sa čistim sinusnim izlazom skupi i preskupi, najjeftiniji model kod nas je 1800 kn, mislim da

je 1300VA što je u redu za 99% korisnika, ja sam svoj platio 4200 kn, to je bio moj izbor i za mene je vrijedilo.

 

 Prema nabavi izgleda mi da je taj apc dosta jeftiniji od cliona što nema logike ako je apc dosta bolji.

Pošto je post star preko godinu napajanje je već kupljeno. Mislim da je neki apc bio na random.

13 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
axos kaže...

  Prema nabavi izgleda mi da je taj apc dosta jeftiniji od cliona što nema logike ako je apc dosta bolji.

Pošto je post star preko godinu napajanje je već kupljeno. Mislim da je neki apc bio na random.

Promakao mi je datum posta, ali Clion Blazer VISTA 800VA UPS košta oko 600 kn, taman u budžet koji si ti linkao bio.

A APC SMT 1500 I košta 4200 kn, SMT1000i košta oko 2700 kn i SMT750i košta oko 2200 kn i dalje.

Ja ne znam što ti gledaš, ali gledaš krivo, garantiram ti jer ta dva UPSa nisu za uspoređivati jer

to je kao da uspoređuješ MS Platinum i Corsair AX.

 

DOKAZ.

 

Clion Blazer Vista 800VA.

 

APC SMT1500i

 

Stvarno ne znam što ti gledaš.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.4.2017 15:45 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
Valentin17 kaže...
axos kaže...

  Prema nabavi izgleda mi da je taj apc dosta jeftiniji od cliona što nema logike ako je apc dosta bolji.

Pošto je post star preko godinu napajanje je već kupljeno. Mislim da je neki apc bio na random.

Promakao mi je datum posta, ali Clion Blazer VISTA 800VA UPS košta oko 600 kn, taman u budžet koji si ti linkao bio.

A APC SMT 1500 I košta 4200 kn, SMT1000i košta oko 2700 kn i SMT750i košta oko 2200 kn i dalje.

Ja ne znam što ti gledaš, ali gledaš krivo, garantiram ti jer ta dva UPSa nisu za uspoređivati jer

to je kao da uspoređuješ MS Platinum i Corsair AX.

 

DOKAZ.

 

Clion Blazer Vista 800VA.

 

APC SMT1500i

 

Stvarno ne znam što ti gledaš.

 

 Ma gledao sam ovaj APC. Jer je taj što si linkao brdo jači od Cliona.

I tako nešto je na kraju uzeto ako me pamćenje služi. To je tek toliko da se stigne kliknut save i ugasit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.4.2017 17:00 (axos).
13 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
axos kaže...
Ma gledao sam ovaj APC. Jer je taj što si linkao brdo jači od Cliona.

I tako nešto je na kraju uzeto ako me pamćenje služi. To je tek toliko da se stigne kliknut save i ugasit.

Ma nije ti taj nešto, ali vjerujem da služi svrsi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Pozdrav

 

Posjedujem neprekidno napajanje power vista 480w i nakon sto nestane struje umjesto da komp ostane raditi jos neko vrijeme sve se pogasi

 

Komp ima corsair napajanje od 700w

Komp nikada nije pod full opterecenjem (nikakve igrice i slicne stvari)

Maticna je asrock extreme gen 3

Procesor 2600k

Ram corsair 16gb ddr3

Napajanje corsair 700w

Disk je standardni 7200 okretaja 1tb

 

Napisite mi zasto se to desava

 

Da li je moguce da je neprekidno crklo

Ili je slabo bez obzira sto comp nije

full opterecen

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Ako računalo radi samo na integriranoj grafičkoj, onda je UPS dovoljan i na potpunom opterećenju. Što bude s monitorom? Isto se ugasi ili? Možeš li računalo naknadno upaliti pod UPS-om ili neće uopće raditi?

14 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Koliko sam skuzio bas sve rikne bez ikakvih znakova zivota i bez mogucnosti paljenja

Kad nestane struje ups krene svakih par sekundi svirati i ups ekran blica 

Nije ugasen nego samo blica kao kad bi na digitalnom satu nestajao dio brojeva pa se opet pojavljivao

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 11:08 (filip1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

To je specifično C-Lion Blazer Vista 800 VA/480 W? Koliko vidim u manual-u ima nekoliko modova rada alarma: 

 

Backup Mode - Sounding every 10 seconds

Battery Low - Sounding every 1 second

Overload - Sounding every 0.5 seconds

Battery replace - Sounding every 2 seconds

Fault - Continuous sounding

 

Probaj priključiti samo podnu/stolnu svjetiljku ili neki drugi potrošač pa vidi hoće li ona ostati raditi i ako bude radila, provjeri postoji li primjetno vrijeme prebacivanja na rad UPS-a (smanji li se intenzitet svjetla ili se u jednom trenutko svjetiljka u potpunosti ugasi).

 

EDIT: Nekako mi se čini da je problem u UPS-u, ali za svaki slučaj probaj prethodno navedeno. Moguće je i da napajanje nije u mogućnosti raditi s tim UPS-om, ali je malo čudno što ni monitor ne ostane uključen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 11:25 (kiwi_91).
14 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Po ovom sto si napisao svira da je baterija prazna iako ekran pokazuje da je puna

Kad stignem Pokusat cu probati ono sto si mi rekao za lampu

15 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Koliko ti je star ups? nebi bilo cudno da ti je baterija riknula ako je star, trebala bi se u pravilu izvaditi i nadopuniti nakon nekog vremena, ja sam uzeo sdrugu bateriju cca 20 eur i rijesen problem,nije da ce akumulator vjecno trajati

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Ekipa trebam preporuku.

 

Kod mene u selu tu i tamo zna nestati struje tipa na neko vrijeme i sada nezgodno je kada imam centralno na kruta goriva.

Ako ne reagiram na vrijeme moze doci do vece stete jer pumpa koja je na struju u to vrijemene gura vodu u sustav a pec za centralno ze zagrijava.

 

Trebao bih preporuku nekog UPS-a cisto da moze radit neko vrijeme dok ne dode struje ili dok stignem poduzeti odredene mjere.

 

Strah me da nikog ne bude doma i dogodi se nestanak struje...Doduse pec ima sigurnosne ventila u sto sam se uvjerio da radi ali samo za izbacivanje vode no ne stavlja se nova hladna automatski u sustav.

Tako da mislim da bi mi neki UPS bio super.

Vidio sam neke kombinacije s akumulatorom pa neki ups moze osigurati 4-8h neprekidnog rada te pumpe?

 

U svakom slucaju ovo se ne dogada cesto cca 2 -4 puta zimi ali nikad ne znas..

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 9:11 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Koliko je jaka ta pumpa za vodu? jer ovako napamet preporucivati ups nema smisla ako se nezna jakost pumpe 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
Patrick_cro kaže...

Koliko je jaka ta pumpa za vodu? jer ovako napamet preporucivati ups nema smisla ako se nezna jakost pumpe 

 radi se tocno o ovakvoj pumpi: http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenje-ostalo/pumpa-centralno-grijanje-oglas-10939025

 

 

15 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Znaci imas 3 brzine na pumpi, sad sve ovisi koliko dugo mislis da ti ups drzi i na kojoj brzini, recimo blazer vista 800va ce drzati pumpu ako je na 3 brzini neka 4. Koliko mislis odvojiti za ups? i koliko dugo bi ti ups trebao drzati? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)
Patrick_cro kaže...

Znaci imas 3 brzine na pumpi, sad sve ovisi koliko dugo mislis da ti ups drzi i na kojoj brzini, recimo blazer vista 800va ce drzati pumpu ako je na 3 brzini neka 4. Koliko mislis odvojiti za ups? i koliko dugo bi ti ups trebao drzati? 

mislim da je 4 sata i više nego dovoljno a gle cim manje tim bolje..

 

Dakle za taj blazer vista ne trebam dodatni aku?

Uglavnom pumpma takoder ne radi non stop nemam je u tom modu.

Radi cca 2 minute pa se ugasi pa onda opet kad se voda zagrije opet radi na cca 2 minute pa se ugasi.

Vise je ugasena nego radi.

15 godina
offline
Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

To je da pumpa radi max u ta 4h i na 3 brzini, tako da racunaj sigurno duze vrijeme rada, pumpa nema neku osjetljivu elektronitu tako da bilo koji ups da uzmes ce biti ok. bilo bi dobro jednom godisnje akomulator izvaditi iz ups i nadopuniti tako da mu produzis vijek trajanja, ako i akomulator ode novi je cca 20-25eur, ja sam mijenjao akomulator nakon par godina. Ne treba dodatni akomulator taj unutra je sasvim dovoljan 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 9:51 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Pozdrav,

 

novi sam na forumu, molim za pomoć. Naime u posjedu sam napajanja Socomec Netys RT NRT-U3000, zanima me kakvo je to napajanje i za šta može poslužiti???

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 13:51 (Inicijalni).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice