Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

poruka: 21
|
čitano: 8.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Bit ću kratka, obećavam. :)

 

Prijamnik je Strongov SRT 8211. Monitor je neki Acerov koji ima ulaze za VGA i DVI. Strongov prijamnik ima izlaze za digitalni zvuk (S/PDIF), HDMI i SCART. Sliku sam uspjela dobiti s pomoću običnoga pasivnog adaptera od nekoliko kuna koji pretvara DVI priključak u HDMI priključak. Međutim, zvuk - nisam. Monitor nema zvučnike, a prijamnik nema analogni 3,5-milimetarski izlaz za zvuk. Sad ne znam što da radim, tj. kako da dobijem zvuk na obične zvučnike koji zahtijevaju 3,5-milimetarski izlaz na uređaju na koji se spajaju. Mogu li iskoristiti S/PDIF, HDMI ili SCART?

 

Hvala na odgovorima. :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
6 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Radi li SCART izlaz istodobno s HDMI-jem?

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
moderator
online
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Isprobao sam na sličnom prijemniku istog proizvođača i radio je. Za tvoj model ne mogu sigurno tvrditi, ali mislim da će raditi.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
6 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Mora raditi! :) Hvala puno! Još samo da nađem te stvarčice i javim kako je prošlo.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Jest da sam se navozila kao nikada, ali našla sam sve. Nisu imali u Chipoteci ovaj kabel (iako na web-stranici tvrde da imaju) pa sam ga našla u obližnjemu Tevetronu (taj je dućan skoro nemoguće pronaći autom!) i uspjela sve spojiti. :) Radi, to je važno!

All work and no play makes Jack a dull boy.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 17:08 (Mary Sue).
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

-bilo bi 'jednostavnije' uzeti scart->cinch kabel (ili stereo jack 3,5 ugl bio u kombinacijama s s-video izlazom koji je nevažan u ovom slučaju) cijene su približno iste 20-30kn..osim za duže 5-10m. koji mogu biti 50-100kn.. i moralo bi sve to biti u chiposteci (vjerojatno ne zanju pod što je koji artikl zaveden, stotine istih...) kao i svaki normalno opremljen shop (mada analogija pomalo nestaje), ugl trgovine tipa kauf-lidl znaju biti duplo jeftinije za isti kabel/adapter dok se preko ebaya jednostavno ne isplati čekati mjesec +poštar..

 

ali sad s adapterom imaš 'fleksibilnost' i važno je, radi :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor
Mary Sue kaže...

Jest da sam se navozila kao nikada, ali našla sam sve. Nisu imali u Chipoteci ovaj kabel (iako na web-stranici tvrde da imaju) pa sam ga našla u obližnjemu Tevetronu (taj je dućan skoro nemoguće pronaći autom!) i uspjela sve spojiti. :) Radi, to je važno!

 Ništa čudno, i dok sam bio mlad bilo je vidljivo da se Chipoteka okreće prema prodaji bijele tehnike, i raznoraznih elektroničkih gadgeta.

Ne znam jel uopće više i prodaju elektroničke komponente; premda je to razumljivo - tu nema neke zarade.

Taman da prodaju jedan TV dnevno zarade više nego kaj su zarađivali prodajom komponenti, a i normalan čovac danas lako naruči online po nekoj normalnoj cijeni sve sitne komponente, ali me čudi da nemaju bar takve bazične adaptere koji su zapravo dosta tražena roba....

 

 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
moderator
online
Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Odlično. Drago mi je da si riješila problem.

 

Chipoteka nažalost zapošljava trgovce umjesto ljude tehničke struke tako da (osim dvojice) nitko ne zna ništa o tome što prodaje. Moglo se to riješiti i drugačijim kombinacijama da su se potrudili i da znaju.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Zar sada ima digitalnu sliku i analogni zvuk? Jer koliko znam Scart je analogni? Pitam jer, SPDIF bi trebao raditi bez problema također?

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 10:10 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Pa u tome i je stvar - digitalni nema gdje ubost.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Izgleda da ipak slabo to radi. 😂 Tek sam sada saznala. Kao prvo, prijamnik ne voli biti blizu monitora, a zbog skučenoga prostora ne može mu se pronaći mjesta nigdje osim ispod monitora. Kada kažem ne voli, mislim na to da signala i prijma ima dok monitor ne radi (čuje se zvuk), a čim se monitor upali, kvaliteta signala pada na 0%. Možda je problem i u tome što su kabel od sobne antene i sama antena također blizu monitora, ne znam. Osim toga, čak i kada je zvuk pojačan na 100%, sve je to dosta tiho.

 

Zna netko kako to srediti? :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Nije čudno...prijemnik je "drek" kvalitete, a sobne antene su beskorisne by default.

 

Vjerojatno monitor stvara toliko smetnje da ubije ono malo signala što antena uspije uloviti.

 

Mislim da će ipak trebati uložiti u TV.

 

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Kakvo je napajanje monitora? Ako je odvojeno, udalji ga što više od antene i prijemnika, moguće da on uzrokuje smetnje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor
XXX-Man kaže...

Mislim da će ipak trebati uložiti u TV. 

 Da, ali to nije baš opcija. Dovoljno će me ubiti što ova kombinacija ne radi, a spominjanje kupnje televizora ne dolazi u obzir. :)

 

MrBlc kaže...

Kakvo je napajanje monitora? Ako je odvojeno, udalji ga što više od antene i prijemnika, moguće da on uzrokuje smetnje.

 Unutarnje. Ugrađeno je u monitor. Pokušala sam danas što više odmaknuti prijamnik i antenu od monitora, odnosno monitor sam držala u ruci na sredini sobe, i tada su jačina i kvaliteta signala na 100%. Čim približim monitor, kvaliteta se spušta na 0%. Kvragu. Zašto antena i prijamnik smiju biti blizu televizora, a monitor im toliko smeta?

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Zato što je TV rađen na način da napajanje ne utjeće na tuner koji je ugrađen u TV, dok su kod monitora zahtjevi manji, pa se ide na minimum koji propisuju standardi, a kad malo komponente ostare nerijetko iziđu iz tog minimuma.

 

Ako utječe fizička udaljenost, a nema utjecaja duljina kabela, onda je jedino rješenje naći konfiguraciju u prostoru koja umanjuje smetnje. Moguće da će rotacija prijemnika pomoći uz odmak u nekom smjeru. Eksperimentalna metoda.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

.. vrijeme za 'alu-foliju' .. ali ne za kapicu (iluminati) nego možda pomogne, omotati monitor.. ili muhamed-brdo, odmaknuti brdo (antenu) od monitora..

tako je to s raio signalom, smetnje.. pola metra zna biti ogromna razlika..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor
Mary Sue kaže...

Možda je problem i u tome što su kabel od sobne antene i sama antena također blizu monitora, ne znam. Osim toga, čak i kada je zvuk pojačan na 100%, sve je to dosta tiho.

 

Zna netko kako to srediti? :)

Može biti. Kod mene je slučaj da kad se strujni kabel od TV-a i antenski kabel od sobne antene dodiruju, signal se gubi na nekim kanalima (samo na nekima, ne na svima). Kada ih odvojim, isti kanali se mogu gledati bez ikakvih problema. To sam riješio tako da sam antenski kabel malo udaljio od strujnog kabela, odnosno, podigao sam ga i prislonio na zid. Pokušao sam antenski kabel postaviti još više na zid i zalijepiti ga sa selotejpom, ali onda je situacija još gora; kao da selotejp ometa signal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 21:04 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

...nije selotejp već ispod žbuke strujni kabal

13 godina
offline
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

Ne znam. Kad naslonim kabel ili ga držim, signala ima. Kad ga zalijepim selotejpom, signala nema. 😂

15 godina
online
Re: Spajanje DVB-T prijamnika na monitor

-kad držiš rukom.. +dodatna ''antena'' :) tako je to s radio signalom, dok se makneš pola metra već je drugačije (najjednostavnije je stari 'tranzistor-radio' za usporediti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice