Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 332.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ekipa treba mi custom loop.

 

Imate prijedlog?

Trebam li MSI kartice mijenjati zbog toga s referentnim izvedbama?

 

Leopard_st i dr.jazz 

 

vaši setupovi mi se najviše sviđaju pa ono trebam nešto slicno :)

ima li negdje kod nas u HR za kupit tak da mogu provuc karticu ili iskljucivo izvana?

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Nebudes to nabavio kod nas, a kaj se tice grafi nemoras mijenjat imaju blokovi i za custom modele.

 

EDIT:

 

Imas opciju preko Uzi shopa sve naruciti, pa im provuces karticu.

 

Inace, mozes uzeti recimo ovog Swiftecha H240X2 kojeg ja imam pa preko njega hladiti i proc i dvije grafe, ali morao bi kupiti blokove za grafe, crijeva i fitinge. Kaj se tice samog hladnjaka dovoljan je bez brige za to sve.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 12:20 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Nebudes to nabavio kod nas, a kaj se tice grafi nemoras mijenjat imaju blokovi i za custom modele.

 

EDIT:

 

Imas opciju preko Uzi shopa sve naruciti, pa im provuces karticu.

 

Inace, mozes uzeti recimo ovog Swiftecha H240X2 kojeg ja imam pa preko njega hladiti i proc i dvije grafe, ali morao bi kupiti blokove za grafe, crijeva i fitinge. Kaj se tice samog hladnjaka dovoljan je bez brige za to sve.

 To bi me došlo jeftinije?

Ajde ako uhvatiš vremena sastavi mi što mi sve treba pa pitam ekipu iz Uzishopa da mi to nabave.

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pa doslo bi te osjetno jeftinije da uzmes tako neki open loop AIO tipa Swiftecha ili EK predatora, pa samo kupis blokove, crijeva i fitinge. Ovako kada bi kupovao svaku komponentu zasebno za vodeno, ode cijena brzo u nebo.

 

Problem je kaj na kraju ipak vidim da nema blokova za custom modele na EKWB stranici...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
toxic kaže...

Ekipa treba mi custom loop.

 

Imate prijedlog?

Trebam li MSI kartice mijenjati zbog toga s referentnim izvedbama?

 

Leopard_st i dr.jazz 

 

vaši setupovi mi se najviše sviđaju pa ono trebam nešto slicno :)

ima li negdje kod nas u HR za kupit tak da mogu provuc karticu ili iskljucivo izvana?

Pozdrav

 Koji je model rx480 kod tebe.

Nazalost moras sve izvana, ja sam skoro sve sa ekwb narucio, oko 2000 eura me izaslo, ali ja sam bio i za ram blokove uzeo i za plocu, i 4 radiatora, 2 pumpe, tako da moze to jeftinije.

Ja bih ti savjetovao hard tubing, puno ljepse izgleda, jest malo pegla, ali kad udjes u stos, brzo ide.

15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Leopard_st kaže...
toxic kaže...

Ekipa treba mi custom loop.

 

Imate prijedlog?

Trebam li MSI kartice mijenjati zbog toga s referentnim izvedbama?

 

Leopard_st i dr.jazz 

 

vaši setupovi mi se najviše sviđaju pa ono trebam nešto slicno :)

ima li negdje kod nas u HR za kupit tak da mogu provuc karticu ili iskljucivo izvana?

Pozdrav

 Koji je model rx480 kod tebe.

Nazalost moras sve izvana, ja sam skoro sve sa ekwb narucio, oko 2000 eura me izaslo, ali ja sam bio i za ram blokove uzeo i za plocu, i 4 radiatora, 2 pumpe, tako da moze to jeftinije.

Ja bih ti savjetovao hard tubing, puno ljepse izgleda, jest malo pegla, ali kad udjes u stos, brzo ide.

 msi gaminx.

znam da je samo 100 eura po bloku to je 200 eura već u startu za blokove.

ja računam sebi to slozit za nekih 1000 eura

13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Da toliko ti odprilike treba, idi obavezno na vardar ventove, ja ih smatram best za radiatore, ja koristim 1150 rpm verziju, najtisu i imam super temp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Za 1000 eura se vec ozbiljan posao radi, ali na tvome mjestu bi rađe prvo promjenio platformu (proc, maticna, ram) zato jer je 1155 odavno nedostupan socket tako da bi sa Skylakeom ili Kaby lakeom bio siguran narednih par godina, plus sta bi dobio jaci sistem.

 

Sa ovime kako sam ti ja predlozio da prođes jeftinije (open loop AIO, tube, fitinzi i blokovi) bi izasao za 500 eura sa svime. Ostalih 500 eura ako imas 1000 bi mogao uloziti u jacu platformu. Jedino je problem kaj za tvoje grafe nemaju blokovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Za 1000 eura se vec ozbiljan posao radi, ali na tvome mjestu bi rađe prvo promjenio platformu (proc, maticna, ram) zato jer je 1155 odavno nedostupan socket tako da bi sa Skylakeom ili Kaby lakeom bio siguran narednih par godina, plus sta bi dobio jaci sistem.

 

Sa ovime kako sam ti ja predlozio da prođes jeftinije (open loop AIO, tube, fitinzi i blokovi) bi izasao za 500 eura sa svime. Ostalih 500 eura ako imas 1000 bi mogao uloziti u jacu platformu. Jedino je problem kaj za tvoje grafe nemaju blokovi.

 kako samo 500 eura ? pa samo 2 bloka su 200 eura?

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Evo ovako:

 

    EK-XLC Predator 360 Komplett-Wasserkühlung Rev 1.1 - 223.90€

2 x EK-FC RX-480 - Nickel - 216€

    

Jos ti ostane 60 eura za fitinge i tube po zelji, i za ventilatore, ja bi stavio 6 komada na push pull (4 komada mozes iskoristiti od arctica i jos kupis dva)

 

EDIT:

 

Ventove dobijes 3 komada sa Predatorom, EK Vardar F4-120ER - 120 mm PWM (500 - 2.200 U/min), znaci kušis jos takva 3 ili stavis 3 od Arctica.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 15:54 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Evo ovako:

 

    EK-XLC Predator 360 Komplett-Wasserkühlung Rev 1.1 - 223.90€

2 x EK-FC RX-480 - Nickel - 216€

    

Jos ti ostane 60 eura za fitinge i tube po zelji, i za ventilatore, ja bi stavio 6 komada na push pull (4 komada mozes iskoristiti od arctica i jos kupis dva)

 

EDIT:

 

Ventove dobijes 3 komada sa Predatorom, EK Vardar F4-120ER - 120 mm PWM (500 - 2.200 U/min), znaci kušis jos takva 3 ili stavis 3 od Arctica.

 

 

 

 super. vidim s uzijem jel mogu nešt, pa ces mi to sastavit za cevape :) ili cu solo ko ga sisa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Evo ovako:

 

    EK-XLC Predator 360 Komplett-Wasserkühlung Rev 1.1 - 223.90€

2 x EK-FC RX-480 - Nickel - 216€

    

Jos ti ostane 60 eura za fitinge i tube po zelji, i za ventilatore, ja bi stavio 6 komada na push pull (4 komada mozes iskoristiti od arctica i jos kupis dva)

 

EDIT:

 

Ventove dobijes 3 komada sa Predatorom, EK Vardar F4-120ER - 120 mm PWM (500 - 2.200 U/min), znaci kušis jos takva 3 ili stavis 3 od Arctica.

 

 

 

 Nema potrebe ici na push-pull, razlika je mizerna.

Probao, znam.

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Tebi je ralika mizerna zato jer imas vise radijatora, ima jacu pumpu i veci rezervar sa vise tekucine pa ti nekog benefita i nemas od vise ventova jer bi ti sve i na pasivi brijem dobro radilo.

 

Njemu ce biti druga prica zato jer ima samo jedan radijator koji je i manji i tanji id tvojih i slabiju pumpu pa bi vise ventova moglo napraviti trik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Tebi je ralika mizerna zato jer imas vise radijatora, ima jacu pumpu i veci rezervar sa vise tekucine pa ti nekog benefita i nemas od vise ventova jer bi ti sve i na pasivi brijem dobro radilo.

 

Njemu ce biti druga prica zato jer ima samo jedan radijator koji je i manji i tanji id tvojih i slabiju pumpu pa bi vise ventova moglo napraviti trik.

 To doduse jest tako.

15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Tebi je ralika mizerna zato jer imas vise radijatora, ima jacu pumpu i veci rezervar sa vise tekucine pa ti nekog benefita i nemas od vise ventova jer bi ti sve i na pasivi brijem dobro radilo.

 

Njemu ce biti druga prica zato jer ima samo jedan radijator koji je i manji i tanji id tvojih i slabiju pumpu pa bi vise ventova moglo napraviti trik.

 jel ima negdje review za dvije kartice tog vodenog ?

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Evo ti na casekingu odma ispod pise frajer iskustvo sa dvije gtx 980ti i sa i7-micom, kaze grafe su oko 57-58 stupnjeva, a proc max 60 na najtoplijim jezgrama. Tebi bi RX 480ke bile jos hladnije zbog osjetno manjeg TDP-a

 

Inace, i ovaj moj Swiftech bez problema drzi dvije grafe i proc ispod 60 stupnjeva kolko sam citao po forumima od ekipe koja je to radila i to samo sa 2 x 140mm venta, imas također i vecu verziju sa 3 x 120mm venta. Ovaj Predator 360 je malo jaci i veci pa bi u prosjeku imao nekih 5 stupnjeva manje temperature, sa druge strane Swiftech je vrhunskog izgleda i eye candy proizvod bas za one koji ganjaju estetski dojam a pri tome i dobre performanse, dok je Predator iskljucivo namjenjen performansama, a izgledom se nisu previse bavili.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 18:06 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ja bi ti preporucio da ako mislis ulagati u custom loop da odes full custom. Pogotovo ako mislis GPU hladit sa vodom. Ove kombinacije spajanja raznih AIO rjesenja ispadnu slicno cijenom a opet si ogranicen u pogledu vizualnog izgleda (pretpostavljam da ga zato i slazes). Prije svega ulozi u neko kvalitetno kuciste u koje to sve mislis strpat, barem da posteno stane 2x240 rad +pumpa+rezervar. Slazem se gore sa kolegom da hard tubing izgleda ljepse, ali i soft tubing moze dobro izgledati, a da ne govorim koliko je lakse za postavljanje i odrzavanje za pocetnika. Evo kako to izgleda kod mene. Sve kupljeno direktno preko EKWB-a osim tekucine. 

Moj PC  
9 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
strojek kaže...

Ja bi ti preporucio da ako mislis ulagati u custom loop da odes full custom. Pogotovo ako mislis GPU hladit sa vodom. Ove kombinacije spajanja raznih AIO rjesenja ispadnu slicno cijenom a opet si ogranicen u pogledu vizualnog izgleda (pretpostavljam da ga zato i slazes). Prije svega ulozi u neko kvalitetno kuciste u koje to sve mislis strpat, barem da posteno stane 2x240 rad +pumpa+rezervar. Slazem se gore sa kolegom da hard tubing izgleda ljepse, ali i soft tubing moze dobro izgledati, a da ne govorim koliko je lakse za postavljanje i odrzavanje za pocetnika. Evo kako to izgleda kod mene. Sve kupljeno direktno preko EKWB-a osim tekucine. 

 Super ti ovo izgleda.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
strojek kaže...

Ja bi ti preporucio da ako mislis ulagati u custom loop da odes full custom. Pogotovo ako mislis GPU hladit sa vodom. Ove kombinacije spajanja raznih AIO rjesenja ispadnu slicno cijenom a opet si ogranicen u pogledu vizualnog izgleda (pretpostavljam da ga zato i slazes). Prije svega ulozi u neko kvalitetno kuciste u koje to sve mislis strpat, barem da posteno stane 2x240 rad +pumpa+rezervar. Slazem se gore sa kolegom da hard tubing izgleda ljepse, ali i soft tubing moze dobro izgledati, a da ne govorim koliko je lakse za postavljanje i odrzavanje za pocetnika. Evo kako to izgleda kod mene. Sve kupljeno direktno preko EKWB-a osim tekucine. 

 Koliko ti kosta taj loop, bez GPU bloka, njega cemo zanemarit.

15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
strojek kaže...

Ja bi ti preporucio da ako mislis ulagati u custom loop da odes full custom. Pogotovo ako mislis GPU hladit sa vodom. Ove kombinacije spajanja raznih AIO rjesenja ispadnu slicno cijenom a opet si ogranicen u pogledu vizualnog izgleda (pretpostavljam da ga zato i slazes). Prije svega ulozi u neko kvalitetno kuciste u koje to sve mislis strpat, barem da posteno stane 2x240 rad +pumpa+rezervar. Slazem se gore sa kolegom da hard tubing izgleda ljepse, ali i soft tubing moze dobro izgledati, a da ne govorim koliko je lakse za postavljanje i odrzavanje za pocetnika. Evo kako to izgleda kod mene. Sve kupljeno direktno preko EKWB-a osim tekucine. 

 je sad jos i kuciste :)

pa valjda je ovaj fractal arc xl dovoljan za sve kerefeke.

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Dovoljan je, nije on ni gledao koje kuciste imas, a niti je ovaj njegov loop nebudes slozio bez 700 eura minimum minimuma. Kaj se mene tice napravi si kak sam reko imat ces ionako vrhunske temperature a ostat ce ti love da se rijesis ivy bridga i odes na Skylake ili Kaby Lake u prvom mjesecu, ovisno kada si mislio nadograđivati 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Dovoljan je, nije on ni gledao koje kuciste imas, a niti je ovaj njegov loop nebudes slozio bez 700 eura minimum minimuma. Kaj se mene tice napravi si kak sam reko imat ces ionako vrhunske temperature a ostat ce ti love da se rijesis ivy bridga i odes na Skylake ili Kaby Lake u prvom mjesecu, ovisno kada si mislio nadograđivati 

 poslusati cu te 100%, samo cu jos razmisliti da li predator ili swiftech a i moram poslati za blokove da vidim supportaju li mi ih graficke.

14 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Izvini Toxic al meni tvoja ulaganja u komp izgledaju kao natjecanje u disciplini kako sta vise potrosit a sta manje dobit, ono bas katastrofalno...

Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ako ganjaš maximalne performanse onda idi na Predatora, trenutno je i na finom popustu, a imas i opciju napraviti push pull, na Swiftechu nemreš radit push pull, ali zato naspram Predatora dobijes veci rezervar koji je proziran i osvijetljen, mozes koristiti farbu pa imati boju tekucine po zelji, dobijes vrhunski blok koji je također proziran i osvijetljen te brutalno izgleda i dobijes mali adapter na kojega prikopcas i pumpu i ventove pa sa jednim kabelom spojis u maticnu i imas sve regulirano putem PWM-a i nemoras voditi brigu oko sakrivanja i spajanja sto kablova po ploci, na njemu je i kontrola osvijetljenja cijelog AIO. Kod Swiftecha dobijes i kvalitetnije ventove od Noiseblocker eLoop-a.

 

Koliko vidim trenutno je nestasica Swiftecha u Europi i vecinom su rasprodani, tako da ti je Predator najsretnije rijesenje.

 

Inace kaj se tice supporta, ovi iz Swiftecha imaju fakat vrh support, znaci prije nekih cca 2 mjeseca sam potrgao jedan standoff dok sam radio neke experimente, javio im se na sluzbenoj stranici preko mejla i ekipa mi direktno iz Amerike poslala novi komplet standoffsa i novi backplate koji su mi stigli za 9 dana na vrata.

 

Mislim da i EK ima dobar support tako da si miran sa te strane i u vezi reklamacije bilo cega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Jeste, biti će poslije teško naći kupce za 2 bloka, ja skoro uzeo EK Supremacy EVO, EK-FC R9 290X i terminal za 20 eura a istoriju tim komponetama zna Leo.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Dovoljan je, nije on ni gledao koje kuciste imas, a niti je ovaj njegov loop nebudes slozio bez 700 eura minimum minimuma. Kaj se mene tice napravi si kak sam reko imat ces ionako vrhunske temperature a ostat ce ti love da se rijesis ivy bridga i odes na Skylake ili Kaby Lake u prvom mjesecu, ovisno kada si mislio nadograđivati 

 Istina, nisam gledao koje ima trenutno kuciste nego generalno kazem da bez prostranog kucista neka ni ne razmatra custom loop. I naravno sa ogromnim prozorom da dok svaki dan sjednes za komp pases oci, jer zato si i slagao vodeno 

Inace je kod mene cifra ugrubo bila: 70E CPU blok, 120E GPU sa backplateom, 130E D5 pumpa+rezervar kombo, 120E 2x240 radijatori (40 i 60mm) i racunaj oko 100E fitinzi, crijeva i tekucina. Znaci blize 500E sveukupno. Ne racunam ventil i dodatne fitinge koje nisam jos dodao. Sa time da sam ja postepeno kupovao, prvo cpu loop pa gpu. Evo jedna novija malo prasnjava.

12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ekipa koliko l/h pumpu bi mi preporučili za: 2x240mm 2x480mm radijatore cpu i gpu hlađeni vodom i cca sve ukupno metar crijeva(ako i toliko) sve složeno u thermaltakeu core x9

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Za to bi isao na dvije pumpe, i to postene dvije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

Za to bi isao na dvije pumpe, i to postene dvije.

 Znači recimo 2 po 1000l/h,imam doma jednu staru akvarijsku pumpu ona tjera oko 2500l/h dali bih to bilo dovoljno?

 

 

EDIT
Dali ima smisla uopće držati 2x240 radijatore pored 2x480?

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 20:13 (kruskar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice