Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 332.557
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

vec sam dobio par upita pa da napisem ovdje sto imam 

 

te ako krsim neko pravilo molim moderatora da obrise post

 

"1x360mm magicool radijator debljina 3cm
1x360mm xspc radijator debljina 5cm
ek-res x3 250mm spremink
cpu vodeni blok intel mount xspc raystorm
univerzalni gpu vodeni blok heatkiller gpu- x3 core lt (fenomenalno hladilo r9 390)
7kom kutnika pod 90 stupnjeva, 3kom kutnika pod 45 stupnjeva, 12kom 12mm kompresijskih fitinga, nesto fitinga za hard tubing
ek pumpa trokira, malo radi malo ne, ocool pumpa combo pump-res mrtva skroz

komplet ide bez ventilatora za 700kn" mislim da je fer cijena

 

treba samo nabavit postenu pumpu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Šta nemaš garanciju neku za pumpu?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ne, sve sam polovno uzimao
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Šteta, ali nemoj odustati samo zbog pumpe, ima ih na ebayu svakavih. Već si došao daleko, fali samo jedna komponenta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sto mislite o ovom

?

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav!

Koliko novca bih trebao da uzmem vodeno koje je bolje ili isto kao Mugen 4?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
chutac kaže...

Pozdrav!

Koliko novca bih trebao da uzmem vodeno koje je bolje ili isto kao Mugen 4?

 freezer 240 ti je tu jedini bolji izbor, cisti grand-prix i best-buy u jednom!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Uf, 4 ventilatora. Pretpostavljam da je glasnije od jednog Cooler Master Silencia 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

dolazi s 4, mozes bez problema staviti 2, izgubit ces 1°c..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Možeš koristit 2 ako ti je to problem. Osobno koristim sva 4 na niskim okretajima i zadovoljan sam. Ako želiš dobre performanse i tih rad, noctua nh d14/15 je pravi izbor jer svako vodeno će biti glasnije.

13 godina
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 Ti Arcticovi ventovi su tihi i još se i ne vrte više od 1300okr. !! Imam ja 120mm model koji ima dva venta plus imam još jedan 12cm isti taj F12 vent i to se ne čuje do 1000okr. a s obzirom da koriste debeli radijator (deblji od standardna koji je za ta AIO 2.7cm ili 3cm) dobro hlade. Pukneš taj 240mm model i staviš okretaje do 1000 i o sabija sve a nije bučno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Stjepanj kaže...

dolazi s 4, mozes bez problema staviti 2, izgubit ces 1°c..lp

 Opet je jedan više nego sada. Ovdje sam imao 2, sada 1 

_mark0_69 kaže...

Možeš koristit 2 ako ti je to problem. Osobno koristim sva 4 na niskim okretajima i zadovoljan sam. Ako želiš dobre performanse i tih rad, noctua nh d14/15 je pravi izbor jer svako vodeno će biti glasnije.

 Imam dobre performanse i tih rad sa Mugenom, ali sam htio probati vodeno. Ne tražim ništa bolje, samo isto :)

itomic009 kaže...

 Ti Arcticovi ventovi su tihi i još se i ne vrte više od 1300okr. !! Imam ja 120mm model koji ima dva venta plus imam još jedan 12cm isti taj F12 vent i to se ne čuje do 1000okr. a s obzirom da koriste debeli radijator (deblji od standardna koji je za ta AIO 2.7cm ili 3cm) dobro hlade. Pukneš taj 240mm model i staviš okretaje do 1000 i o sabija sve a nije bučno.

 Ja imam 2 F14 u kućištu i nisam baš nešto zadovoljan. Tihi jesu, ali se čuje ono roktanje osovine, zamjetno na višim okretajima(~1100).

Jedino da uzmem hlađenje + 2 CM Silencio-a, ali to mi se ne da 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav, koje vodeno preporucate a da nije bas pre skupo? Hladilo bi i7 6700k..

 

Arctic Liquid Freezer 240?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Tako je, uzmi iz Protisa jer dobijes 6 god garancije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Uff Protis, nakon svega onoga kaj sam pročital o njima, ne znam baš..

 

Vidim da svi imaju 72 mjeseca osim ADM-a di sam baš i mislio uzet..

 

 

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A onda kupi za 70kn vise u Linksu i mir 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Avensac kaže...

Pozdrav, koje vodeno preporucate a da nije bas pre skupo? Hladilo bi i7 6700k..

Arctic Liquid Freezer 240?

 Kakvo je ovo hlađenje što se tiče tišine?

Gledam revieweve i ima svačega :D

 

Izgleda mi jedno od tiših i još k tome jedno od jeftinijih. Izgled mi nije bitan, performanse vidim da su čisto pristojne, kad je izašao i jedne od najboljih.

 

P.S. kako se spajaju pumpa i ventilatori?

Ventilatori svi zajedno pa na CPU cooler pin?

Pumpa na onaj dodatni CPU pin? Kak to radi? Ono, baš mi ne zvuči sigurno da matična upravlja s pumpom! Što ako ju ugasi, što ako ju presporo vrti (manje od nekog minimuma..), što ako pretjera...

 

Edit: OK, vidim gore odgovor na svoja pitanja, osim o načinu spajanja. I da bi moglo biti glasnije od trenutne Noctue NH D14.

 

Mislite da bi se moglo postaviti naprijed u big tower? Nigdje na netu ne mogu pronaći sliku da je postavljeno naprijed u Fractal XL R2!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 13:46 (CyberDemonVZ).
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Po tisini pumpe najtise hlađenje koje sam cuo i vidio (a imao sam preko 5 AIO sistema), ventovi također tihi i ne prelaze 1300RPM, dok na ostalim hlađenjima ventovi komotno idu na 2000RPM i preko.

 

Ventove spajas jedan na drugi i onda sve na jedan ulaz u maticnu da imas manje frke sa kablovima, mozes i na dva ulaza spojiti (po dva venta na jedna ulaz) ako imas slabiju maticnu.

 

Pumpa ide u maticnu gdje to obicno biva (CPU fan header) i kontrolira ju maticna putem PWM-a, to uglavnom standard zadnjih godina naspram toga da ti pumpa uvijek buči nepotrebno na max okretajima. Nema tu sta da se pumpa gasi, ona se vrti po potrebi kao i ventovi, odnosno ovisno o zagrijavanju procesora.

 

EDIT:

 

Naprijed u taj Fractal ti nebude stalo jer ima prekratka crijeva, ali na vrh ide bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 13:52 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Avensac kaže...

Pozdrav, koje vodeno preporucate a da nije bas pre skupo? Hladilo bi i7 6700k..

 

 

 

 

 

 

 isto tako za preporuku ti je nova serija od fractal designa celsius s24 i s36 ... dolaze sa dobrim ventilatorima , ima odmah u paketi bracket za ryzen , ventovi se spajaju na radijator tako da ne zauzimaju dodtne pinove na maticnoj i netrebas provlacit kabelice + moze se pretvorit u costum loop ( za to se vise preporucuje s36 (360mm) i treba ti rezervar .. gpu blok , malo cijevi i nekoliko fitinga)  

12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Lucidius kaže...

...

Naprijed u taj Fractal ti nebude stalo jer ima prekratka crijeva, ali na vrh ide bez problema.

 Sranje :D Malo nezgodno jer mi ja kućište taman pokraj noge, i na gornjem dijelu bi ga dosta jače čuo...

Istina, i nije mi baš hitno jer imam Noctuu :)

 

 

Neki dan je bilo na Njuškalu za 500kn. Odma je nestalo.

 

P.S. Hvala!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Kupio sam novo Arctic Liquid Freezer 12 vodeno i pumpa "klikće". Što napraviti?

 

Probao sma okretati pumpu i radijator, "proteresti" sve skupa, držati je neko vrijeme na 100%...  Reklamacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Izgleda da je doslo pokvareno

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozz ekipa. Koje AIO single 120mm hlađenje bi bilo najbolje za ovaj moj 6700K i ovu konfu? THX 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
SnakeST kaže...

Pozz ekipa. Koje AIO single 120mm hlađenje bi bilo najbolje za ovaj moj 6700K i ovu konfu? THX 

 pa Freezer-a 120 kaj drugobrutala od hladenja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Hvala Stjepko. Još jedno pitanje samo. Nov freezer za 570kn, ili mjesec dana star LiquidMaster Lite koji mi kolega nudi za 450kn (vjerojatno može i niže), sa garancijom od amazona. Isplati li se dati 100-150 kuna više s obzirom da moram uzeti i napajanje a budžet tanak? CPU neće biti clockan.

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
SnakeST kaže...

Hvala Stjepko. Još jedno pitanje samo. Nov freezer za 570kn, ili mjesec dana star LiquidMaster Lite koji mi kolega nudi za 450kn (vjerojatno može i niže), sa garancijom od amazona. Isplati li se dati 100-150 kuna više s obzirom da moram uzeti i napajanje a budžet tanak? CPU neće biti clockan.

 liquid master lite isto 120mm radijator?

 

ako je 120 nikako, uzmi rađe LF120 i lupi žlepu tom kolegi koji ti ga prodaje za 450kn, ja sam kupio liquid master lite 240 novi u linksu za tipa 405kn...

7 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...
SnakeST kaže...

Hvala Stjepko. Još jedno pitanje samo. Nov freezer za 570kn, ili mjesec dana star LiquidMaster Lite koji mi kolega nudi za 450kn (vjerojatno može i niže), sa garancijom od amazona. Isplati li se dati 100-150 kuna više s obzirom da moram uzeti i napajanje a budžet tanak? CPU neće biti clockan.

 liquid master lite isto 120mm radijator?

 

ako je 120 nikako, uzmi rađe LF120 i lupi žlepu tom kolegi koji ti ga prodaje za 450kn, ja sam kupio liquid master lite 240 novi u linksu za tipa 405kn...

 i meni ga prodao za 300kn  

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
phanteks kaže...
lav1000 kaže...
SnakeST kaže...

Hvala Stjepko. Još jedno pitanje samo. Nov freezer za 570kn, ili mjesec dana star LiquidMaster Lite koji mi kolega nudi za 450kn (vjerojatno može i niže), sa garancijom od amazona. Isplati li se dati 100-150 kuna više s obzirom da moram uzeti i napajanje a budžet tanak? CPU neće biti clockan.

 liquid master lite isto 120mm radijator?

 

ako je 120 nikako, uzmi rađe LF120 i lupi žlepu tom kolegi koji ti ga prodaje za 450kn, ja sam kupio liquid master lite 240 novi u linksu za tipa 405kn...

 i meni ga prodao za 300kn  

Pa nisam ja Lucidius da prodajem sa 1.3V 2300Mhz poluspržene klokane grafičke  ili Stjepanj da prodajem sa 1.8V spržene procesore i to skuplje nego u dućanu  

Reci, kako ti je došlo spakirano i jel ijedan šaraf falio i općenito stanje... kod mene sve pic-mic, cakum-pakum, osim kućišta trenutno 

7 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

ma sve 5, full bundle i u odličnom stanju + radi savršeno

jedino su im ventilatori odron no to nije tvoja krivica nego CM stavlja smeće od ventilatora no zato su tu Arctic F12 koji lijepo i tiho obavljaju svoj posao u push/pull

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
lav1000 kaže...
SnakeST kaže...

Hvala Stjepko. Još jedno pitanje samo. Nov freezer za 570kn, ili mjesec dana star LiquidMaster Lite koji mi kolega nudi za 450kn (vjerojatno može i niže), sa garancijom od amazona. Isplati li se dati 100-150 kuna više s obzirom da moram uzeti i napajanje a budžet tanak? CPU neće biti clockan.

 liquid master lite isto 120mm radijator?

 

ako je 120 nikako, uzmi rađe LF120 i lupi žlepu tom kolegi koji ti ga prodaje za 450kn, ja sam kupio liquid master lite 240 novi u linksu za tipa 405kn...

 

Mah on ga dobio prije mjesec dana, placeno oko 500 kuna a u kuciste ga stavio prije 10 dana... Evo natjerao sam do 400kn i nece ispod.

 

Radi se tocno o ovom modelu, sa RGB logom i ventom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice