Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
izvone kaže...

pozz

 

primjetio sam kod svog kelvina s36 da mu pumpa radi uvijek na max (bar mislim da je pumpa). Donedavno je komp bio na podu pa nisam ni primjetio,sada sam ga stavio da mi bude u visini monitora i cuje se jako zujanje iz dijela koji je na CPU. Kod paljenja je sve tiho,ne cuje se ni pumpa ni ventovi,kada ude u windowse i pumpa i ventovi su cujni. Ventove smanjim preko speed fana,no nema mi mogucnost kontroliranja brzine pumpe. Kao što vidite i cam software i speed fan pokazuju cpu na 2600rpm,dok su mi ventovi na 20% i gotovo necujni.

 

Pumpa je spojena na OPT_fan,a na CPU-fan kada spojim pumpa ne radi uopce. U postavkama BIOS-a ne vidim nikakve mogućnosti kontroliranja pumpe ili slicno.

 

Ima li netko ideju kako bi to mogao rijesiti,da nije uvijek na max?

 neke pumpe uopće nemaju mogućnost regulacije rpm, ili rade na max ili uopće ne vrte, mogu će da ti taj cpu fan nije podešen na max ili je na nekom pwm modu ili što već pa motor pumpe ne ragira

recimo ove alphacool pumpe meni na MSI z370 ploči kad bi prebacio na pwm u biosu odmah ih je gasilo, moglo ih se jedino regulirati sa noponom, smanjiti napon i tako smanjiti rpm pumpe

 

odvidaj radijator pa ga malo mućkaj, diži gore dole, moguće i da ti neki mjehurić uđe u pumpu pa lagano zuji

14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Dakle to je onda normalno i ima malo bucniju pumpu. Mislio sam zato sto je stalno na max ,da je problem i da joj to smanjuje vijek trajanja.

 

Hvala vam na info!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ja polako pripremam sve...

 

EK XRES D5 Revo 100 Glass - Borosilikatno staklo reservuar

EK RGB Monoblock Rampage V E10 

EK Coolstream PE 360 radiator, razocaran sam jel nisam u Evropi nasao Hardwarelabs GTR 360 novi, UBIJA kakav je.

EK ACF 10/13 fittinzi 4+4 pack sve je Nickel

EK Male to Male Rotary 2

EK X Spliter

EK Ball Valve

EK Plugs G 1/4

EK Extender za top port na reservuaru.

EK Dura Clear 10/13mm

i cekam Norprene 10/13mm creva

EK Premix 100ml Clear

EK Uni Pump Bracket 120 Vertical

CORSAIR ML120 PRO x3 ventilatori

 

Ovo je dok ne stigne graficka na leto onda cu staviti Norprene Tubes.

Rezervuar ima 3 top porta, 1 Inlet, 1 fill port, 1 port ce imati RGB Plug G 1/4.

Ne mogu da prezalim sto nisam nasao Hardwarelabs Nemesis GTR 360 ili GTS 360 bar.

Isao sam na njihovom sajtu na Where to Buy Europe od prve do zadnje radnje, od Grckih do Finskih, nema nigde.

Na kraju sam napravio korpu na Performance PC sa istim delovima i shvatio da ce me izaci vise od 100e vise sa shipingom nego preko EKWB.

I nisam mogao toliko da prebolim da platim, sam uvoz radiatora bi me kostao 180 eura, on je sam 125-130$.

ZELIM GA!

 

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 9:19 (eVGA-011).
10 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Vidim da preproučujete masterliquid lite 240, pa sam primjetio da se kod nas prodaju dvije varijante,

jedna je lite druga je bez te oznake, odnosno iduće dvije:

 

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-cooler/masterliquid-lite-240/

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-cooler/masterliquid-240/

 

Jel zna netko razlike, pošto su im cijene skoro iste?
Također ako postoji neko bolje vodeno za nekih cca 500kn, ili ako netko prodaje svoje vodeno, slobodno nek javi.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Razlika ti je sto lit verzija neema sleeved kablove, ako je razlika u novcima mala uzmi ovu sa ljepsim sleeved kablovima.
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Evo pošto sam u petak trebao nabavljat dijelove, uzeo sam u linksa zapravo Antec h1200 pro.

Vidio sam da se o Cooler Master MasterLiquid 240 više priča, u istom su cjenovnom rangu, s tim da ovaj Antec negdje ima i 5 godina jamstva + ventilatori svijetle, pa sam ipak njega uzeo.

 

Ako nekog interesira, kad sklopim do kraja računalo, mogu prokomentirat prve dojmove.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 19:17 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

za iste pare si mogao uzeti bolje i tise aio hladenje, daleko od toga da je to lose pogotovo ako ti je izgled bio bitniji no svakako javi dojmove baci koji sliku da vidimo kak zgleda!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 20:08 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Imam jedno, možda čak i glupo pitanje.

Imam viška par komada Corsair SP120 ventilatora, pa me zanima jeli pametno ubacit dodatne ventilatore na radijatoru od vodenog (tipa 2 s jedne 2 s druge strane), ako da na koji način je to najbolje napraviti?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
markoal kaže...

Imam jedno, možda čak i glupo pitanje.

Imam viška par komada Corsair SP120 ventilatora, pa me zanima jeli pametno ubacit dodatne ventilatore na radijatoru od vodenog (tipa 2 s jedne 2 s druge strane), ako da na koji način je to najbolje napraviti?

 U pravilu se push pull stavlja na deblje radijatore kako bi uz manji RPM mogao "progurati" vecu kolicinu zraka. Isti efekt naravno mozes dobiti na tanjim radijatorima kao sto ti imas, iako bas i nema neke potrebe.

 

Da imas 4 ista ventilatora mogao bi ih daisy chainati sa 2 fan splittera u cpu header i sva 4 bi se vrtila na istom RPM-u ovisno o temp procesora, ovako se to nece dogoditi jer na odredenom naponu se ta dva modela vrte na razlicitom RPM-u. Nije toliki problem sto se oni vrte na razlicitim brzinama nego se moze dogoditi da ti se jedni vrte na "za usi prihtavljivom RPM-u" dok se drugi na istom naponu i istoj fan krivulji cuju kao turbine, to ces se sam morati poigrati i vidjeti. Druga opcija je da jedne ustekas u cpu fan header pa da ih regulira temp procesora, a ostala dva u neki fan header pa da se konstantno vrte na nekom RPM-u ili pak drugoj fan krivulji (ako ti maticna ima tu opciju) na koju ih namjestis. To ces se sam morati poigrati da li ima smisla i kolike bi uopce bile rezlike u temperaturama, iako ja mislim da bi bile minimalne...

16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Imam predatora 360 i također push-pull setup na njemu. Razlika je oko 4 stupnja pa se ne isplati kupovat ventiće samo radi toga. Ali ti ih već imaš te ne košta ništa da probaš :D

Bok, ja sam sharyn
15 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Super, vjerojatno ću malo experimentirat, trebao bi i nabaviti negdje i dodatne vijke, nisam siguran koje bi trebao koristiti.

Defaultno idu oni dosta duži, kojji su malo duži od širine ventilatora, ali s druge strane moram učvrstit jedan dio za radijator a jedan dio za kućište.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Trebam savjet za aio vodeno min.240 budget edition za i58600k ili i7 7700k 

Zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Aportus kaže...

Trebam savjet za aio vodeno min.240 budget edition za i58600k ili i7 7700k 

Zahvaljujem

 Arctic Liquid Cooling 240mm, valjda jedno od najboljih i najtisih sto mozes kupiti, svakako i medu najeftinijima, stovise rekao bi da ga neki namjerno ne stavljaju na listu samo da bi ostali izgledali dobro, neka hladenja koja su kakti i bolja za 1-2°c su valjda toliko glasna da bi covjek pomislio da mu avion polijece u sobi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 19:17 (Stjepanj).
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Po omjeru cijene i performansi, taj arctic liquid freezer 240 je vjerojatno najbolji. Meni se nije pokazao kao izrazito tih (bequiet silent loop je tiši i što se tiče ventova i pumpe), ali ako pričamo o budget opcijama, definitivno se slažem sa preporukom arctica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Uuu nice nice, valja onda nisanit black friday u 11mj ovo vodeno jer tada mislim i kupit al valja se raspitati vamo sa ekipom

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Stjepanj kaže...

 Arctic Liquid Cooling 240mm, valjda jedno od najboljih i najtisih sto mozes kupiti, svakako i medu najeftinijima, stovise rekao bi da ga neki namjerno ne stavljaju na listu samo da bi ostali izgledali dobro, neka hladenja koja su kakti i bolja za 1-2°c su valjda toliko glasna da bi covjek pomislio da mu avion polijece u sobi!lp

A kako ti znas molim te? Probao si taj jedan artic i sada ga dizes u nebesa kao da je jedan jedini i najbolji, sto nije...

 

Ima tu jos rjesenja, a ne samo to jedno, i ne nisu glasna kao avion...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 2:00 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Joj daj ne pravi se grbav, pogledaj recenzije, imas i u bug casopisu..top aio bolji i od vecine precijenjenih 360mm, nemoram ja probati nesto znam citati, neki zive u proslosti.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Tomo, mozes li ti naci tako povoljan i dobar cooler kraj predlozenog arctica?

Vidim ovaj vec ima push-pull, to mi nece stati u s340 elite

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 9:30 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Aportus kaže...

Tomo, mozes li ti naci tako povoljan i dobar cooler kraj predlozenog arctica?

Vidim ovaj vec ima push-pull, to mi nece stati u s340 elite

 

Sta ima veze sta je push-pull, skini pull ventove i ciao, 2 viska venta montiraj kao case fan-ove. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Aportus kaže...

Tomo, mozes li ti naci tako povoljan i dobar cooler kraj predlozenog arctica?

Vidim ovaj vec ima push-pull, to mi nece stati u s340 elite

 

Nisam Tomo al imas ovo jako jeftino, solidan cooler...

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...
Aportus kaže...

Tomo, mozes li ti naci tako povoljan i dobar cooler kraj predlozenog arctica?

Vidim ovaj vec ima push-pull, to mi nece stati u s340 elite

 

Nisam Tomo al imas ovo jako jeftino, solidan cooler...

Najjaci bang for buck među 120/240 AIO

Bolji od ac120 5-6°C

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Aportus kaže...

Tomo, mozes li ti naci tako povoljan i dobar cooler kraj predlozenog arctica?

Vidim ovaj vec ima push-pull, to mi nece stati u s340 elite

 

 Imam ti ja AC240 i obicni NZXT S340 i stane push/pull samo ako skines onu letvu za sakrivanje kabela. Mislim da je u Elitu ista stvar.

RIP Šaban (21.6.2016)
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Stjepanj kaže...
Joj daj ne pravi se grbav, pogledaj recenzije, imas i u bug casopisu..top aio bolji i od vecine precijenjenih 360mm, nemoram ja probati nesto znam citati, neki zive u proslosti.lp

Niti se ja pravim grbav niti gledam samo jednu jedinu recenziju kao ti, i to na bugu, ima jos milijun drugih recenzija drugih hladnjaka koji takoder niti su glasni, a niti su losiji od tog freezera tako da neznam zasto pricas gluposti...Znas citati i pricati napamet, kad probas i cujes onda mozes reci koju "pametnu", do tad je bolje da sutis...

 

Imao si 2 zracna i 2 vodena coolera, kao i 2 kucista i sada si najpametniji na svijetu o tim komponentama, svasta...

 

Aportus kaže...

Tomo, mozes li ti naci tako povoljan i dobar cooler kraj predlozenog arctica?

Vidim ovaj vec ima push-pull, to mi nece stati u s340 elite

 

Imas coolermaster kao sto su ti vec predlozili koji na dosta recenzija stvarno nije los za tu cijenu, navedeni freeezer kao opcija, zatim  od fractala s24, pa Enermax LIQMAX II 240 na koji sam naletio kod nas u par trgovina i isao detaljno pogledat kakav je ljudima u praksi, i dobar je sa nesto losijim ventovima...Na kraju nesto od Nzxt ako se da naci za jeftinije novce ili corsair koji je obicno najskuplji (i meni ipak ne najkvalitetniji kako neki tvrde)...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 0:53 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Iako je offtopic jer nemam pristup oglasima..

Prodajem ekwb blok za Gigabyte GTX 970 G1 (odgovara i na običan wf3 model grafe).

Kontakt preko poruka.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

gledam za black friday uzet neko vodeno koje će mi hladit 8600k (OC) koje imam u planu uzet za isti event.

 

Koje je trenutno najbolje,koje pak spada u best buy i slično,nisam toliko u novostima i vijestima oko hardvera. Najviše možda gledam NZXT x62 il x72 zbog izgleda i performansi,no zanimaju me vaša mišljenja.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
izvone kaže...

gledam za black friday uzet neko vodeno koje će mi hladit 8600k (OC) koje imam u planu uzet za isti event.

 

Koje je trenutno najbolje,koje pak spada u best buy i slično,nisam toliko u novostima i vijestima oko hardvera. Najviše možda gledam NZXT x62 il x72 zbog izgleda i performansi,no zanimaju me vaša mišljenja.... 

 A do koje cifre pucas zvone?

Buduci da ti to u svabiji sve uzimas pogledaj si alphacool eisbaer, ne znam kako si po pitanju mjesta u kucistu, jedan eisbaer 360 ce te i pokriti za eventualno pojacanje u vidu 9700k/9900k, koliko sam skuzio to je u planu kad ove lude cijene dođu u normalu...

Ako ti igra izgled onda preskoci alphacool, onda su tu nzxt, corsair...

14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pucam na kvalitetu :D

 

Dakle nije mi problem dati vise ako ce sluziti. Da ,planiram sada uzeti 8600k i neku z390 plocu za kasniju mogucu nadogradnju na 9700k ili 9900k. Cekao sa svime da cijene padnu,sad skocile gore pa mi nema smisla sada vise od 8600k.

 

Bit ce u lian li ow11 dynamic il nzxt h700i/h500i. Tako da mi izgled malo igra ulogu al ne toliko. Vise gledam performanse i tisinu,jer ce bilo koji cpu koji tu zavrsi bit u OC.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 19:22 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Kaj imas gledati dalje od ac 240mm, bijeli ventovi ce ti super reflektirati svo rgb svijetlo imam ga ja i to zgleda bomba u prozirnom kucistu, sto se tice tisine i perfomansi dalje od toga nemoj uopce gledati doslovno svi ostali su losiji u skoro svakom aspektu.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice