Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

poruka: 10
|
čitano: 3.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

Ne znam jesam stavio ovu temu na pravo mjesto, ako nisam nadam se da će moderatori prebaciti tamo gdje pripada. Moje pitanje je zašto usb portovi redovito bez ikakvog razloga prestaju raditi, pa ih nakon nekog vremena opet probam pa onda rade, pa onda opet ne rade, na svom kučištu imam 4 prednja usb porta, redovtio sam koristio port broj 3, i sad hoću spojiti mobitel i odjednom neće, onda sam se prebacio na port 2 koji mi neko vrijeme nije radio i sad mi je odjednom prhvatio mob i nakon 2 min samo prestao raditi, onda sam se prebacio na port 4 i opet ista priča, zašto se to događa i postoji li rješenje za to? pazim na svoje računalo i redovito ga održavam i ne guram unutra svakave usb-ove, svaki put prije nego što ću izvaditi usb odem na safely remove, tak da ono, svaka pomoć je dobrodošla, hvala ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

Znači, koristiš prednji panel s USB portovima, a ne portove na matičnoj ploči. Događa li ti se isto i s portovima na matičnoj ploči? Ako ti portovi na matičnoj ploči normalno rade, znači da imaš problem s prednjim USB panelom. Moguće je mehaničko oštećenje, kod kojeg su popustili USB konektori zalemljeni na PCB prednjeg panela. Rekao bih ti i da provjeriš je li dobar kontakt kabela s prednjeg panela na interne USB portove na matičnoj ploči, ali je malo vjerojatno da s tim nešto ne štima.

 

Znači, trebao bi pogledati u kakvom stanju ti je prednji panel, i ako su popucali lemovi na USB konektorima, to polemiti.

9 godina
offline
Re: Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?
mbaksa kaže...

Znači, koristiš prednji panel s USB portovima, a ne portove na matičnoj ploči. Događa li ti se isto i s portovima na matičnoj ploči? Ako ti portovi na matičnoj ploči normalno rade, znači da imaš problem s prednjim USB panelom. Moguće je mehaničko oštećenje, kod kojeg su popustili USB konektori zalemljeni na PCB prednjeg panela. Rekao bih ti i da provjeriš je li dobar kontakt kabela s prednjeg panela na interne USB portove na matičnoj ploči, ali je malo vjerojatno da s tim nešto ne štima.

 

Znači, trebao bi pogledati u kakvom stanju ti je prednji panel, i ako su popucali lemovi na USB konektorima, to polemiti.

 sad kad si to napisao odmah mi je palo na pamet da sam prošlu subotu malo ispuhao računalo komprimiranim zrakom, pa da sam onda nešto zeznio, ali nije to, koristio sam prednje usb portove poslije subote, sad sam prebacio mob na stražnje portove i radi sve normalno, ali se sjećam da su me i ti stražnji znali zafrkavati. 

Ne bi ja baš prepoznao je li otišao kontakt i jesu li popucali lemovi, koliko je to kopmlicirano za napraviti, koliko moram rastavljati računalo?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

Moraš izvaditi PCB iz kućišta, dakle cijela prednja maska mora u dijelove.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
moderator
online
Re: Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?
Cansee kaže...
Ne bi ja baš prepoznao je li otišao kontakt i jesu li popucali lemovi, koliko je to kopmlicirano za napraviti, koliko moram rastavljati računalo?

Prođeš po svim lemnim mjestima konektora pa se ne moraš opterećivati s pokušajem identificiranja loših lemova. 

9 godina
offline
Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

Jesi siguran da ti samo nije ukljucena power saving opcija da se usbovi gase? Nesto slicno kao tu

http://superuser.com/questions/309689/how-to-keep-external-usb-drives-from-sleeping-windows-7

Dolje je opisan postupak kako da to izgasis.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?
sandokan111 kaže...

Jesi siguran da ti samo nije ukljucena power saving opcija da se usbovi gase? Nesto slicno kao tu

http://superuser.com/questions/309689/how-to-keep-external-usb-drives-from-sleeping-windows-7

Dolje je opisan postupak kako da to izgasis.

 nije to, ali hvala ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

sfc /scannow

9 godina
odjavljen
offline
Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

Da ne otvaram novu temu, a ima veze s usb portom. Ovak, to mi se događalo na 8.1 a i sad na desetki. 

  • Kad uštekam usb u port, javi mi sljedeću grešku. http://postimg.org/image/xla0n0xlz/
  • Probao sam ih prije deinstalirat i instalirat, ali ništa, i dalje isto. Inače port se nalazi kućištu, ne na matičnoj. Neznam je li hardverski ili softverski problem, jer očito windowsi prepoznaju da je nešto uštekano, ali dalje nejde..


Jel imao ko takav slučaj? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto USB portovi redovito prestaju raditi?

Meni se to događalo nedavno sa usb hubom od 7 portova, iako je imao svoje napajanje. Kad god bi spojio mob na komp da se puni dok radim, usb portovi su se stalno palili i gasili. Pročešljao sam net i zaključio da kad se previše struje vuče na jednu stranu, portovi se opterete i zblesiraju. Moj problem je nestao kad sam izvadio USB tipkovnicu iz usb hub-a i spojio je na usb ulaz na matičnoj preko produžnog kabla. Tako da je sasvim moguće da preopterećeni portovi prestanu raditi i zblesiraju komp. Probaj s manje uređaja priključenih na istu stranu, da rasteretiš prednji usb.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice