Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 514.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Blackie kaže...


Zanima me koju bi karticu mogao kupiti (do 500 kn) da mogu pojačalo spojiti na SPDIF?

Bilo koju, čim jeftiniju, jer će svo dekodiranje obavljati DAC u receiveru.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

A da onda spojim na optički ulaz, na integriranu zvučnu?

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Blackie kaže...

A da onda spojim na optički ulaz, na integriranu zvučnu?

Pa ono, da. Ja sam shvatio da nemaš nikakav digital out.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Znam da je vjerovatno glupo pitanje al eto,jel na front panel-u dobivam istu kvalitetu,tj pojacalo za slusalice ? (naravno front panel je ustekan u zvucnu)

Zvucna je : Xonar DG

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nije glupo pitanje, ako ima suma ili zujanja radi uzemljenja ili smetnji putem kabela za front panel, onda imas losiju kvalitetu, ako je sve o.k. onda imas relativno istu kao na izlazu zvucne direkt.

Zato su najpozeljnije eksterne zvucne kartice.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav, trazim zvucmu karticu do 250 kuna, uglavnom ce biti koristena za glazbu i gamring. Cijena do 250 kuna, moze malo vise. Nasao sam ovo, sto mislite jel dobar odabir ili moze bolje ua tu cijenu: https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-dg-pci-51-bulk/102912

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Bok svima. 

Trenutno koristim on-board zvučnu uz Cloud I slušalice i Genius SW-G2.1 1250 zvučnike. Kvaliteta mi je trenutno OK jer nisam neki power user, ali volio bih periferiju iskoristiti koliko mogu pa planiram uzeti zasebnu zvučnu. Gledao sam ove Asus Xonar, ali ne znam koja je najisplativija? Gledam do nekih 300 kn i nije nužno da bude Xonar pa ukoliko netko ima prijedlog, biti ću zahvalan 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Zeppe kaže...

Pozdrav, trazim zvucmu karticu do 250 kuna, uglavnom ce biti koristena za glazbu i gamring. Cijena do 250 kuna, moze malo vise. Nasao sam ovo, sto mislite jel dobar odabir ili moze bolje ua tu cijenu: https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-dg-pci-51-bulk/102912

Većina matičnih ploča u zadnje 4 godine cijene iznad 1000 kn već ima takvu onboard zvučnu tako da s tom nećeš dobiti ama baš nikakvo osjetno poboljšanje zvuka.

8 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ne znam je li netko već o ovome pisao, ali mene zanimaju latencije vašeg audio hardwarea?
Evo što je kod mene:
Zvučna - Creative Sound Blaster Zx
OS - Win 7U x64

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Angel_003 kaže...

Ne znam je li netko već o ovome pisao, ali mene zanimaju latencije vašeg audio hardwarea?
Evo što je kod mene:
Zvučna - Creative Sound Blaster Zx
OS - Win 7U x64

 

 

Probaj ovaj program:

http://www.resplendence.com/latencymon

Mene muči driver od grafičke, mada nemam nikakvih problema sa zvukom.

PS: Nadogradio sam driver od grafičke, sad je alles gutte :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 15:28 (Father_Dougal).
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

U zadnje vrijeme me počela ubijat u pojam integrirana Realtek ALC892 zvučna (na ASRock 970 Extreme3 R2.0 matičnoj). Imam SONY receiver STR-K670P koji je na komp spojen optikom. Pred par dana mi je krepao SSD i dobio sam drugi, nakon instalacije W10 zvuk je katastrofa! Sve je podešeno kao prije, isti driver, iste postavke na receiveru ali od basa ni B! U kojem god playeru pustim glazbu bas se čuje na prednjim zvučnicima i to trešti za nepovjerovat. Ali ako pustim glazbu na YT sve se čuje odlično. Prednji zvučnici rade normalno a bas se čuje iz woofera. Ista stvar je i sa slušalicama spojenim na prednji palen ili iza na 3.5mm. Dok recimo kad gledam film koji je u 5.1 sve radi savršeno. Ne znam kako se to točno zove (nisam neki audiofil) ali zar ne bi windows trebao po defaultu stereo zvuk prebacivat i na woofer (kao 2.1 sustav), barem je windows 7 to odrađivao savršeno. Dakle problem je u tome što playeri ne daju 2.1 zvuk dok YT (preko svih browsera) normalno daje 2.1 zvuk (sa 5.1 zvukom - glazba i filmovi nemam nikakvih problema). Ako nema riješenja za ovaj problem molio bih preporuku neke 5.1 zvučne sa optical out i front panel connectorom do 300kn.

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
dark_wizz kaže...

U zadnje vrijeme me počela ubijat u pojam integrirana Realtek ALC892 zvučna (na ASRock 970 Extreme3 R2.0 matičnoj). Imam SONY receiver STR-K670P koji je na komp spojen optikom. Pred par dana mi je krepao SSD i dobio sam drugi, nakon instalacije W10 zvuk je katastrofa! Sve je podešeno kao prije, isti driver, iste postavke na receiveru ali od basa ni B! U kojem god playeru pustim glazbu bas se čuje na prednjim zvučnicima i to trešti za nepovjerovat. Ali ako pustim glazbu na YT sve se čuje odlično. Prednji zvučnici rade normalno a bas se čuje iz woofera. Ista stvar je i sa slušalicama spojenim na prednji palen ili iza na 3.5mm. Dok recimo kad gledam film koji je u 5.1 sve radi savršeno. Ne znam kako se to točno zove (nisam neki audiofil) ali zar ne bi windows trebao po defaultu stereo zvuk prebacivat i na woofer (kao 2.1 sustav), barem je windows 7 to odrađivao savršeno. Dakle problem je u tome što playeri ne daju 2.1 zvuk dok YT (preko svih browsera) normalno daje 2.1 zvuk (sa 5.1 zvukom - glazba i filmovi nemam nikakvih problema). Ako nema riješenja za ovaj problem molio bih preporuku neke 5.1 zvučne sa optical out i front panel connectorom do 300kn.

Hm, stereo zvuk se uvijek šalje na dva kanala. Ako imaš mogućnost na receiveru podesiti da ti bude 2.1 kod stereo ulaza, that would be grand.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
dark_wizz kaže...

U zadnje vrijeme me počela ubijat u pojam integrirana Realtek ALC892 zvučna (na ASRock 970 Extreme3 R2.0 matičnoj). Imam SONY receiver STR-K670P koji je na komp spojen optikom. Pred par dana mi je krepao SSD i dobio sam drugi, nakon instalacije W10 zvuk je katastrofa! Sve je podešeno kao prije, isti driver, iste postavke na receiveru ali od basa ni B! U kojem god playeru pustim glazbu bas se čuje na prednjim zvučnicima i to trešti za nepovjerovat. Ali ako pustim glazbu na YT sve se čuje odlično. Prednji zvučnici rade normalno a bas se čuje iz woofera. Ista stvar je i sa slušalicama spojenim na prednji palen ili iza na 3.5mm. Dok recimo kad gledam film koji je u 5.1 sve radi savršeno. Ne znam kako se to točno zove (nisam neki audiofil) ali zar ne bi windows trebao po defaultu stereo zvuk prebacivat i na woofer (kao 2.1 sustav), barem je windows 7 to odrađivao savršeno. Dakle problem je u tome što playeri ne daju 2.1 zvuk dok YT (preko svih browsera) normalno daje 2.1 zvuk (sa 5.1 zvukom - glazba i filmovi nemam nikakvih problema). Ako nema riješenja za ovaj problem molio bih preporuku neke 5.1 zvučne sa optical out i front panel connectorom do 300kn.

 Prije da je nešto s receiverom probaj ga stavit na A.F.D AUTO i satelite ka small speakers. Kakav uopće setup imaš(5.1,2.1)? Aktivni ili Pasivni sub? I nije mi baš jasno ovo sa slušalicama. Prvo šta ih je 99% stereo, a drugo šta koristiš analogne izlaze tj. drugi DAC...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 9:41 (om-prat).
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...

Hm, stereo zvuk se uvijek šalje na dva kanala. Ako imaš mogućnost na receiveru podesiti da ti bude 2.1 kod stereo ulaza, that would be grand.

 Receiver je ostao podešen jednako kao što je bio i na windows 7 - afd auto. Tamo kad bi pustio glazbu normalno bi se bas čuo sa woofera, a ovdje woofer kao da ne reagira kad pustim glazbu iz nekog playera (winamp, aimp, foobar, wmp, groove...) nego radi samo kad pustim glazbu preko YT (nebitno koji browser, na svima radi)

om-prat kaže...

 Prije da je nešto s receiverom probaj ga stavit na A.F.D AUTO i satelite ka small speakers. Kakav uopće setup imaš(5.1,2.1)? Aktivni ili Pasivni sub? I nije mi baš jasno ovo sa slušalicama. Prvo šta ih je 99% stereo, a drugo šta koristiš analogne izlaze tj. drugi DAC...

 Receiver je u redu (spojeni su 5.1 zvučnici koji su došli s njim), isprobano na drugom kompu i PS4 i sve radi kako treba. Receiver je podešen na afd auto. Iskreno pojma ti nemam jel aktivni ili pasivni. Slušalice su Sennheiser GSP 300 i spajam ih na front panel zbog TS3 i Discorda dok zvuk iz igara i/ili glazba svira preko SONY-a.

 

Instalirao jutros windows 7 na drugi disk i sve radi kako treba, znači problem je u windows 10 ili driverima.

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
10 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
dark_wizz kaže...

 

 

Instalirao jutros windows 7 na drugi disk i sve radi kako treba, znači problem je u windows 10 ili driverima.

Napravis update i reinstall pa vidis,a mos i genericke od windowsa probat. 

16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Zanima me da li ima bolji zvuk zvučna kartica Asus Xonar DG(C-Media CMI8786) ili sa matične ALC1150.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Ovisi koliko dobro čuješ i na čemu slušaš, ali načelno bolja je xonar!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Riješen problem! Kupio Xonar DX i sad sve šljaka kako treba. Nemam se više volje zayebavat s ovom intergriranom

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Upiknuo bih neku zvučnu za Hyperx Cloud, čitajući temu xonar dg i dgx su vjerojatno najbolji izbor od jeftinih zvučnih do 250kn.

Koja je uopća razlika između dg i dgx osim što je prva PCI a druga PCI-E ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
dark_wizz kaže...

U zadnje vrijeme me počela ubijat u pojam integrirana Realtek ALC892 zvučna (na ASRock 970 Extreme3 R2.0 matičnoj). Imam SONY receiver STR-K670P koji je na komp spojen optikom. Pred par dana mi je krepao SSD i dobio sam drugi, nakon instalacije W10 zvuk je katastrofa! Sve je podešeno kao prije, isti driver, iste postavke na receiveru ali od basa ni B! U kojem god playeru pustim glazbu bas se čuje na prednjim zvučnicima i to trešti za nepovjerovat. Ali ako pustim glazbu na YT sve se čuje odlično. Prednji zvučnici rade normalno a bas se čuje iz woofera. Ista stvar je i sa slušalicama spojenim na prednji palen ili iza na 3.5mm. Dok recimo kad gledam film koji je u 5.1 sve radi savršeno. Ne znam kako se to točno zove (nisam neki audiofil) ali zar ne bi windows trebao po defaultu stereo zvuk prebacivat i na woofer (kao 2.1 sustav), barem je windows 7 to odrađivao savršeno. Dakle problem je u tome što playeri ne daju 2.1 zvuk dok YT (preko svih browsera) normalno daje 2.1 zvuk (sa 5.1 zvukom - glazba i filmovi nemam nikakvih problema). Ako nema riješenja za ovaj problem molio bih preporuku neke 5.1 zvučne sa optical out i front panel connectorom do 300kn.

Sačekaj forumaša @ihush.

On će ti po stoti put (kao ovdje ljudima) objasniti da nije kriv win 10 nego proizvođači drivera za nj'''

 

A ljudi su ti preporučili te svepopularne Asus xonar (za te pare) pa si to kupi.

Vjerojatno proizvođač drivera za te kartice drhti hoće li raditi na win 10

7 godina
protjeran
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
dark_wizz kaže...

Riješen problem! Kupio Xonar DX i sad sve šljaka kako treba. Nemam se više volje zayebavat s ovom intergriranom

Može pitanjce ?

Ima li ta kartica svoj Asio driver ili moraš instalirati Asio ALL ?

 

Pitam zbog povremenog nadosnimavanja analognih instrumenata i mikrofona na više kanala u softveru za obradu zvuka.(latencija).

 

Čuo sam da te jeftinije Asusice imaju velikih problema s tim i čak ni s Asio All ne mogu spustiti latenciju ispod 50ms.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 1:46 (Tony Marconi).
12 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam zvučnike Logitech z506 5.1. Dok sam imao windows 7, filmovi i igrice su se čuli super. Skidao sam filmove 5.1. Sad kad sam instalirao windows 10 zvuk je na istim filmovima samo na prednjim zvučnicima. Ja se u to ne razumijem baš najbolje. Sječam se da sam dok sam imao win 7 našao kako to podesiti u Realtek HD audio manager(slika 1) i sve je bilo ok. Sad na win 10 nigde to ne mogu pronaći niti mi piše gdje Realtek. Ovako mi je u device manager(slika 2). Upoće nemam ni znanja ni ideje gdje su sada postavke za tako nešto

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 17:57 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Jesi stavio drivere?
BTW: Windowsi ti nisu aktivirani.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pozdrav. Ne znam ni koji driveri bi trebali. Slabo mi to ide.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Jel koristi netko na creative zvučnim karticama onu X-fi Crystalizer opciju?

Imam creative sb1040 zvučnu, zadnje drivere stavio i kada uključim tu opciju, ko da malo poboljša i pojača zvuk, ali mi nakon nekog vremena zvuk počne pucati, pogotovo kod nižih frekvencija kada se bass čuje, znao sam otići u postavke i promjeniti sa 2.0/2.1 na 4.0/4.1(ili bilo šta drugo) postavke zvučnika i ponovno vratiti na 2.0/2.1 i zvuk bi opet bio dobar neko vrijeme, ali bi opet počeo pucati, a kada isključim taj X-fi Crystalizer opciju, onda nemam problema, zvuk je stalno odličan...

 

Jel imao netko sličnih problema, čini mi se da je stvar drivera?

Čitam malo po netu, vidim da i drugi ljudi nisu baš zadovoljni tom X-fi Crystalizer opcijom...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 19:59 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Šta je bolje uzet, novu Xonar DG za 250kn ili polovnu Xonar DSX za isto 250kn ? 

Namjena, slušanje glazbe i poneka partija pucačine CS:GO i slično, slušalice su Cloud Core.

DSX je 7.1 pa bi logično ona trebala bit bolji izbor. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Silent horror1992 kaže...

Šta je bolje uzet, novu Xonar DG za 250kn ili polovnu Xonar DSX za isto 250kn ? 

Namjena, slušanje glazbe i poneka partija pucačine CS:GO i slično, slušalice su Cloud Core.

DSX je 7.1 pa bi logično ona trebala bit bolji izbor. 

 Samo kad ih se usporedi, ispadne da je DSX bolja po speckama, ali pripazi, sučelja nisu ista, pa si provjeri dali imaš slobodan utor na matičnoj ploči i kakav...

Ovo su prednosti jedne i druge:

 

DSX:PCI-Express

 

-Output signal to noise ratio je sitno bolji

-Sample rate and resolution je bolji (postiže 192kHz dok DG ne)

-Te kako si i sam rekao, podržava 7.1 sustav, dok DG samo do 5.1

 

DG:PCI

 

-Ima optički digitalni izlaz koji je kvalitetniji (pogotovo kada se spaja vanjsko odvojeno pojačalo)(DSX nema)

-Ima ugrađeno malo pojačalo za slušalice (korisno kod slušalica velike impedancije)(DSX nema)

-Kako je nova, ima punu garanciju

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 20:30 (1BIT).
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Hvala na pojasnjenju, do takvog zakljucka guglanjem sam i sam dosao. Poslao sam covjeku upit za DSX pa ako se ne javi kroz 2-3 dana kupit cu novu DG. Najvise me brine to pojacalo koje DG ima a ova druga nema, koliko je to bitno za vec dovoljno glasne Cloud slusalice, jer ako je nesto glasnije ne znaci da je cistije sto se zvuka tice, 90% slusalice uglavnom koristim za slusanje lossless glazbe i hocu sto vise detalja cut. Od ovih skupljih Xonar koja je neki best buy, kolko sam nasao na net to je DS koja je oko 500kn ak se ne varam ? Pase i pci i pci-e na plocu.

14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Silent horror1992 kaže...

Hvala na pojasnjenju, do takvog zakljucka guglanjem sam i sam dosao. Poslao sam covjeku upit za DSX pa ako se ne javi kroz 2-3 dana kupit cu novu DG. Najvise me brine to pojacalo koje DG ima a ova druga nema, koliko je to bitno za vec dovoljno glasne Cloud slusalice, jer ako je nesto glasnije ne znaci da je cistije sto se zvuka tice, 90% slusalice uglavnom koristim za slusanje lossless glazbe i hocu sto vise detalja cut. Od ovih skupljih Xonar koja je neki best buy, kolko sam nasao na net to je DS koja je oko 500kn ak se ne varam ? Pase i pci i pci-e na plocu.

 Ma ako prelaziš sa integrirane zvučne sa matične ploče, oba dvije zvučne će ti biti bolje i DG i DSX, zvuk će ti biti čišći, prvenstveno jer je zvučna odvojena od matične, pa nema "elektronskog šuma", mada neke kvalitetnije matične imaju i dalje fizički zajedno, ali elektronski odvojenu zvučnu koja također eliminira te šumove, to se lako prepozna po fensi led crti SLIKA...

(još su najbolje odvojene zvučne šta se na usb spajaju, jer su fizički izvan računala, pa ne hvataju elektronske šumove, poput ove SLIKA)

 

A što se tiće slušalica, koliko sam vidio, te tvoje imaju 60 ohm, neki standard je 16 i 32 ohm, tako da to nije velika razlika, ja ti npr imam AKG K241 (za studio, a i HRT ih koristi) koje imaju impedanciju 600 ohm, probao sam ih spojiti direktno u zvučnu karticu (moja nema mini pojačalo za slušalice) i zvuk je stvarno tih, je on kvalitetan, ali neki tonovi se jednostavno ne čuju, zato ih spajam na vanjsko pojačalo, a pojačalo na zvučnu...

 

Uglavnom tih 60ohm bi ti trebalo bez problema radit, a između ostalog, možeš i sad isprobati kako ti radi na integriranoj zvučnoj, glasnoća se neće previše mijenjati, tako da ako ti je tiho, ostat će ti tiho, ako ti je glasno, ostat će ti glasno, jedino ćeš dobit na kvaliteti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 0:53 (1BIT).
12 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav, koja zvučna kartica bi bila best buy za Logitech Z906 do nekih 500 kn? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice