Fiksni telefon ne prikazuje broj

poruka: 6
|
čitano: 7.500
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Fiksni telefon ne prikazuje broj

Nedavno smo promjenili ruter jer je stalno pucala veza i od tada kada netko zove nema prikaza broja, a prije promjene rutera je radilo normalno. Na ruteru smo stavili neki razdjelnik na koji je spojen jedan bežični telefon(gigaset c300) na kojem nema prikaza broja i jedan fiksni telefon na kojem se broj uredno prikazuje. Probao sam zamjenit mjesta spajanja, probao samo jedan telefon pa drugi ali neće raditi. U priručniku ništa ne piše osim da operater nije uključio tu opciju ali onda nebi trebao prikazati broj ni na fiksnom zar ne? Znate li što bi mogao biti problem i kako riješiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Fiksni telefon ne prikazuje broj

Pitanje uputi operateru, mislim da ne možeš imati nego jedan telefon priključen.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne prikazuje broj
Matoje kaže...

Nedavno smo promjenili ruter jer je stalno pucala veza i od tada kada netko zove nema prikaza broja, a prije promjene rutera je radilo normalno. Na ruteru smo stavili neki razdjelnik na koji je spojen jedan bežični telefon(gigaset c300) na kojem nema prikaza broja i jedan fiksni telefon na kojem se broj uredno prikazuje. Probao sam zamjenit mjesta spajanja, probao samo jedan telefon pa drugi ali neće raditi. U priručniku ništa ne piše osim da operater nije uključio tu opciju ali onda nebi trebao prikazati broj ni na fiksnom zar ne? Znate li što bi mogao biti problem i kako riješiti?

uobičajen modem/ruter ima izlaz za dva telefona (drugi, uglavnom, na zahtjev daljinski uključuje operater). tako je u me. ista linija, dva bežična telefona i oba prikazuju pozivni broj uredno (jedan je španasonik, drugi šimens). uvjeti su za to bili: telefonska naprava omogućuje prikaz broja i operater to (badava!) uključuje tamo negdje u se (zašto ne standardno, pitaj boga). eto. jedino (neam pojma) ako ima veze koje usluge sve idu preko rutera. ja imam net i fiksnu liniju (neakav duo-paket). televizija - štanga (ne gledam). kako bilo, pitaj operatera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne prikazuje broj

Pozdrav, vidiš li oba uređaja na routeru? Probaj ući u postavke baš vezano za telefon. Recimo na mom routeru (6360 Cable fritzbox) imam opciju "Calling line identification presentation (CLIP) enable" Pa probaj to naći. Iako je to vjerojatno upaljeno kad ti na drugom pokazuje broj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 19:58 (Ivan_cno).
15 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne prikazuje broj
ivo454 kaže...

Pitanje uputi operateru, mislim da ne možeš imati nego jedan telefon priključen.

 ne znam jel sam dobro objasnio ili sam ja krivo skužio ovaj odgovor, al bum malo detaljnije. znači svi telefoni su uključeni u port phone1, i u tom portu je uključen splitter kao na slici, e sad u tom spliteru je uključen jedan telefon i još jedan splitter jer na istoj liniji imamo spojena 3 telefona, zični, bežični i faks, prije promjene rutera je to uredno radilo.

Ivan_cno kaže...

Pozdrav, vidiš li oba uređaja na routeru? Probaj ući u postavke baš vezano za telefon. Recimo na mom routeru (6360 Cable fritzbox) imam opciju "Calling line identification presentation (CLIP) enable" Pa probaj to naći. Iako je to vjerojatno upaljeno kad ti na drugom pokazuje broj.

 Ne znam di bi to uopće trebao vidjeti? pronjuškao sve opcije u ruteru zyxel VMG5313-B30B (iskon) ali nisam ništa našao.

13 godina
offline
Fiksni telefon ne prikazuje broj

Vjerojatno je upaljeno po defaultu cim imas ispis pozivatelja na drugom telefonu. Jesi probao mozda u phone 2 ukopcati direktno taj telefon?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice