Kucni server, kako napraviti??

poruka: 12
|
čitano: 27.555
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kucni server, kako napraviti??

Imam jedno racunalo koje najmanje koristim, pa sam dosao na ideju da od njega napravim jedan kucni server pomocu kojega cu dizat stranice i razmjenjivat podatke.Pa ako mi moze netko objasnit sta sve trebam imati i sta sve da napravim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??
blu_ray kaže...

Imam jedno racunalo koje najmanje koristim, pa sam dosao na ideju da od njega napravim jedan kucni server pomocu kojega cu dizat stranice i razmjenjivat podatke.Pa ako mi moze netko objasnit sta sve trebam imati i sta sve da napravim.

Instaliraj xampp i onda dijeli podatke preko weba. 

 

Ili instaliraj filezila ftp server pa dijeli podatke preko ftpa.

 

Imas 100 alternativa, kucni server moze sto sta toga.

Danas kada postajem pionir ...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??

Aha, znaci inst windows home server, onda xammp.Meni treba da mogu dizat stranice,ustedio bi novaca a ovi free hostinzi danas i nisu nest.Pa ako mi moze objasniti za to.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??
blu_ray kaže...

Aha, znaci inst windows home server, onda xammp.Meni treba da mogu dizat stranice,ustedio bi novaca a ovi free hostinzi danas i nisu nest.Pa ako mi moze objasniti za to.

Ne treba ti windows home server , moze xp ili linux (lamp)

A ustedit pare sigurno neces jer struja košta a s t-comovim uploadom neces se proslavit!

Ja placam hosting od 1GB prostora (10 GB bandwith) +com domena  = 180 kn godisnje.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??

Kakve bi ti stranice dizao? Računaj da s 512 kbit/s upload-a nećeš moći posluživati bog zna koliko korisnika. Ako ti to treba za neku internu upotrebu (ti, obitelj, par prijatelja) onda ok.

Što se software-a tiće, treba ti OS, ne treba nužno biti server edition, a ne mora nužno biti ni windows. Treba ti neki web server (apache, IIS ako si na windowsima), podrška za server side skriptni jezik u kojem misliš raditi (php, .asp...), baza podataka koju misliš koristiti. Uz to ti još treba servis tipa dynDNS za povezivanje domene s dinamičkom IP adresom.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
Kucni server, kako napraviti??

definitivno se ne isplati, jer struje potrošiš oko 500 kn godišnje, a hosting danas možeš uzet jeftinije od toga. isplati se jedino ako želiš učiti i eksperimentirati. ja svoju stranicu imam par godina na LAMP serveru ubuntu čisto radi učenja. konfiguriranje ssh, webmina, mysql-a, importanje ekportanje baze podataka, backup, konfiguracija ftp-a, čačkanje po /etc/hosts... . s vremena na vrijeme napravim update, upgrade. LAMP i dyndns ako želiš stalnu adresu je way to go, ako imaš istraživačkog duha.

 

pc je mislim amd barton, disk je stari spori wd 80Gb sa 512RAM-a. nije neka navala, poslužuje do 50 korisnika dnevno sa minimalnim brzinama tcoma uploada i downloada

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 13:59 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??

onda odustajem od dizanja stranica,koristit cu ga onda za dijelit podatke pa onda ukratko neka mi netko kaze sta sve treba za to, jer sam se izgubio u ovim postovima.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??
blu_ray kaže...

onda odustajem od dizanja stranica,koristit cu ga onda za dijelit podatke pa onda ukratko neka mi netko kaze sta sve treba za to, jer sam se izgubio u ovim postovima.

zavisi kako oces dijelit podatke , mozes preko ftp-a , freenas-a itd...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server, kako napraviti??
Meni treba da mogu dijelit podatke unutar kucne,ali i druge mreze npr. da se spojim na svoj server sa drugim racunalom s pristupnom sifrom pa onda skidam podatke ne racunajuci filmove i dadoteke preko 200 mb i vise.Pa ako mi neko moze objasnit kako je najbolje to uraditi.Imam racunalo(server) sa dignutim WHS i spojen na ruter.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kucni server, kako napraviti??
13 godina
offline
Kucni server, kako napraviti??

Što sve trebam (software dio) ako želim napraviti server za dijeljenje dokumenata (pdf,word,excel,ppt,zip) za cca 500 korisnika? Kaj se tiče hardwareske strane imam neki stari Intel Dual core s 4 GB Ram-a, Hard 120 GB i Pokućni net s 50 Mbit/s Uploada. Google drive, OneDrive, Dropbox svi oni imaju svoje nedostatke oko prava pristupa i uređivanja dokumenta te nisam u potpunosti zadovoljan s njihovim mogućnostima kontrole.

Trebam imati:
Mogućnost uređivanja i kreiranja foldera,
Whitelistu korisnika koji bi se logirali preko email adrese,
Mogućnost pregleda dokumenta bez preuzimanja preko Google chroma.
Prikaz dokumenata preko ikona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kucni server, kako napraviti??
Moj PC  
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice