Mac adresa

poruka: 23
|
čitano: 16.397
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Mac adresa

Pozz, imam jedno pitanje...

Moze li netko meni hakirat nesto, ili nesto napravit preko mac adrese?

Ivan Malekin
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac adresa

Mislim da preko MAC adrese ne može ako nije u tvojoj lokalnoj mreži, ako je u tvojoj lokalnoj mreži onda bi možda mogao. A zašto te to baš brine?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

Gledam na internetu, jedan covjek prodaje IPTV i ja sam ga upitao da vidim sta ima programa i toga... On je rekao da mu dam MAC adresu, a neznam moze li ista napravit...

Ivan Malekin
15 godina
offline
Re: Mac adresa
Malke99 kaže...

Gledam na internetu, jedan covjek prodaje IPTV i ja sam ga upitao da vidim sta ima programa i toga... On je rekao da mu dam MAC adresu, a neznam moze li ista napravit...

 MAC adresu tvog televizora? Preko nje bi mogao saznati proizvođača televizora ili takve neke slične podatke, ali te definitivno ne može locirati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 22:32 (emerik).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

Moze li ubacit neki virus ili tak nest?

Ivan Malekin
15 godina
offline
Re: Mac adresa
Malke99 kaže...

Moze li ubacit neki virus ili tak nest?

 Ne može.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

Dobro.. Hvala na pomoć..!

Ivan Malekin
15 godina
odjavljen
offline
Mac adresa

MAC adresa je fizička adresa mrežnom uređaja (kartice). Preko interneta ne može ništa s njom.

 

U teoriiji može u STB ubaciti virus koji može slati podatke na tvoju MAC adresu, ali ako uređaj nema neki propust, najgora stvar što može raditi je WakeOnLAN i to samo ako je uključen. Međutim, ista stvar je u teoriji izvediva i bez MAC adrese jer svaki uređaj može dobiti MAC adrese u lokalnoj mreži i bez da je unaprijed zadana (inače komunikacija ne bi bila moguća). Ako nisi na nekoj visokoj funkciji, onda nemaš brige jer tako nešto bi mogle raditi eventualno obavještajne agencije.

 

 

U praksi si siguran, iako mi nije jasno zašto bi te to tražio. Ako ga zanima model TV-a, lakše je pitati model nego MAC adresu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

http://prntscr.com/9wywaj

Evo poruke sa covjekom...

Ivan Malekin
15 godina
offline
Re: Mac adresa

Kakva lista?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

Lista tv programa...

Ivan Malekin
15 godina
odjavljen
offline
Mac adresa

Moguće da je neka caka da ti po MAC adresi omogući trial period. Bez da znamo što točno dogovaraš, ne možemo znati detalje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa
  • Znaci... Ja bi htio IPTV... I na internetu sam nasao covjeka koji prodaje tj nudi IPTV... pitao sam ga da li je moguce da on meni dadne neki test toga... upitao me je mac adresu i marku tv-a i rekao je da nesto ubaci sto ja treba instalirat i imama to... 
Ivan Malekin
15 godina
odjavljen
offline
Mac adresa

Malo mi je čitava priča čudna. Vjerojatno streama dalje IPTV nekog operatera, što bi bilo ilegalno.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

http://prntscr.com/9xbd7k

Evo slika pa vidi, sta pise u opisu prodaje

Ivan Malekin
15 godina
odjavljen
offline
Mac adresa

Da, netko ripa streamove i distribuira dalje. S obzirom da ti ne distribuiraš, zakonski te nitko ne bi smio dirati zahvaljujući ZAMP-u, ali on bi mogao gadno nastradati ako ga uhvate.

 

Za tebe na najgori scenarij da ga uhvate nakon što platiš, pa si platio, a ništa nisi dobio.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa

Aha, dobro hvala..

Ivan Malekin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac adresa
MrBlc kaže...

MAC adresa je fizička adresa mrežnom uređaja (kartice). Preko interneta ne može ništa s njom.

 

U teoriiji može u STB ubaciti virus koji može slati podatke na tvoju MAC adresu, ali ako uređaj nema neki propust, najgora stvar što može raditi je WakeOnLAN i to samo ako je uključen. Međutim, ista stvar je u teoriji izvediva i bez MAC adrese jer svaki uređaj može dobiti MAC adrese u lokalnoj mreži i bez da je unaprijed zadana (inače komunikacija ne bi bila moguća). Ako nisi na nekoj visokoj funkciji, onda nemaš brige jer tako nešto bi mogle raditi eventualno obavještajne agencije.

 

 

U praksi si siguran, iako mi nije jasno zašto bi te to tražio. Ako ga zanima model TV-a, lakše je pitati model nego MAC adresu.

 Isto tako, mac adresa je jedinstvena adresa svakog uređaja. Može vidjeti sve podatke o TV-u. Njega, pretpostavljam, zanima rezolucija jer sa 5 mbps dobivaš full hd stream.

Nego, kako bi u teoriji netko mogao doći do tvojeg lana uz pomoć mac adrese??


7 godina
neaktivan
offline
Mac adresa

Dali administratori razno raznih web siteova,foruma npr bug.hr,forum hr ,...itd vide MAC adrese clanova tog foruma tj znaju sa kog kompa je koji teskt napisan itd?

Znam da vide IP adrese preko kojih su clanovi regisritirani i salju poruke itd ili za MAC adresu samo murja moze imat pristup ukoliko je potrebno?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 18:38 (ivobug).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mac adresa

Ne. MAC se ne vidi van LANa.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Mac adresa

svašta.. :) naravno CSI vidi sve. Policija nema čudotvorne moći, ako mogu oni može svatko (može).

btw, mac adresa se može fejkati-soft mijenjati pa čak u ponekom BIOSu. Inače je jedinstven broj, čak bi se moglo utvrdit lokacija-približno preko distribucije.. može biti dokaz, kao što je broj šasije auta-motora.. ali može se izmijeniti, tad ne znači ništa. (i dalje je jedino relevantno vanjski ip+logovi operatera, mac samo ako nije izmjenjen).

 

(iznad, točno.. zapravo laički, ništa se ne vidi van lana jer nas štiti firewall.. no, može se, svako spajanje na neki servis-server-site.. može otvoriti dodatni kanal, ne s ineta prema nama nego od nas prema van, kao vpn, a tad se može sve. No može je varljiva riječ.. npr seederi, ili kad vidite naziv svog PCja i sl. to je podatak koji je prošao..)

 

edit:

ili konkretniji primjer, svima shvatljiv :)

-router vidi sve, računala u mreži i njihove MACove, pa ih se čak koristi za rezervaciju IPa ili wihte/blacklistanje itd. Tak, prihvaćate, router vidi ip-mac.. sve? OK.

-ISP ima pristup routeru (modemu), potpunu kontrolu (juzer nema, samo korisničku-ograničenu) .. da ne uvodimo backdorove-rupe u firmwareovima uređaja.

.. tad, je vrlo lako zaključiti, ako može ISP vidjeti, može svatko tko na neki način dobije pristup routeru.. a seederi sami otvaraju portove, otvaraju vrata.. i ne razmišljaju što može kroz njih proći.

može se sve, no to ne znaći da može svatko. Oni koji to moraju moći kao ISP-policija.. mogu, čak i kad juzer ne napravi početničke greške. Ako pak juzer ima npr temveawer (karikiran primjer) tad je jasno da druga strana može do PCja, dakle do svakog podatka, no ok nećemo tvja, a što s malwareom i sl? .. tak da, može se.

+ a kad juzer uđe u torrent ili tor, neki nepoznat vpn.. tad upravo to omogućava.

 

+ako mislite da je MAC neki dokaz (može se mijenjati), što s npr win-IDom? Ako mogu do jedne stvari, 50-99% da mogu i do druge. Tad može juzer baciti mrežnu karticu i opet postoji jedinstveni ID kojim ga može (onaj tko želi) identificirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 19:01 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Mac adresa

Znaci administratori bilo kojeg foruma,sitea na temelju mac adrese mogu povezat  sa cije je mac adrese poslana poruka,nac nekog ko ima vise profila na istom forumu itd itd itd?

Ili tim informacijama pristup imaju samo određeni strucnjaci ukoliko je potrebno,nalog za pretragu itd kako to vec ide..?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac adresa
ivobug kaže...

Znaci administratori bilo kojeg foruma,sitea na temelju mac adrese mogu povezat  sa cije je mac adrese poslana poruka,nac nekog ko ima vise profila na istom forumu itd itd itd?

Ili tim informacijama pristup imaju samo određeni strucnjaci ukoliko je potrebno,nalog za pretragu itd kako to vec ide..?

- ne baš :) .. npr ovaj forum, prati ip (mora, zakon) nema mac nit je predviđeno-potrebno (i nema nikavog dodatnog kanala ako vpn ili pravnog razloga da bi prikupljali taj podatak, kažnjivo je i neopravdano prikupljanje..). Forum dakle ima ip, trenutni-vanjski. Taj ip pripada nekom operateru, on ima logove, tad on poveže ip s vlasnikom linije (uz dio priče da operater može sve, jer je njegova infrastruktura ono kroz št ose juzer spaja, jednako tor, vpn, .. ono kroz što ideš, može sve, ali ne bug-forum u primjeru). Naravno, za sve to je potreban sudski nalog.. ili halo-kume ili student koji radi u nekom ispu ili malware ili juze rkoji otvori port ili ..

- što znači stručnjak? Leglano, smao oni koji imaju takvu dozvolu-nalog, nelegalno svi koji mogu a sve je soft, ako ga imaš jedan klik.. neš ti pameti :) .. uz par pretpostavki.

- ako u priču dodaš npr routere sa sumnjivim firmwareom (npr tema, za ddos korišteni routeri..) to zna proizvođač.. kad će netko to iskoristiti? A tad može sve kao i sam juzer koji je za modemom, čak i više jer je ograničen korisničkim profilom za razliku od operatera linije.

 

što zaključiti? Nema sigurnog interneta. Sve se može. Juzeri su naivni, pa  opet 'neće mene' jednako kao kad netko pretrčava cestu..

npr nitko se ne pita kako MS provjerava ID? A znamo da to sigurno radi.. Jel je mac važniji od id-a? itd. Logika i lako se dođe do nekih odgovora.

 

edit: kad bi npr ovaj forum koristio takve stvari, to bi bilo kršenje zakona (špijuniranje, neovlašteno praćenje), tad je logično pretpostaviti da to ne rade, jer baš nikakve koristi od toga nemaju a imaju kaznenu odgovornost, + neka od pretpostavki koja mora biti udovoljena, npr jel to vpn? nije, jel neka app za spajanje? nije.. dakle browser radi s ovom str. jednako kao s bezbroj drugih (ne šalje druge podatke..). Forum tad to ne može. (bez neke druge 'pomoći', ISPa, backdora firmwarea ili trećeg softwarea tipa skype-temaviewer-vpn../malwarea/spywarea).

ili ovako, ako moj PC ili oprema šalje podatke ili je otvoreno (ne zatvoreno, port) tad je iza toga neki software ili greška juzera. Na modemu juzer nema kontrolu, operater može sve, ostali samo ako imaju nešto od tog a recimo torrent je tako nešto kao i hidemyass i sl. :)

-odnosno, bilo koji software na PCju može biti baš taj koji to radi, word, tetris, driver.. a tad ga nazovemo malware :) .. ili win10 ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 20:04 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice