Potrosnja interneta

poruka: 29
|
čitano: 33.456
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

postoi li program na kojem bi video koliko trosim interneta ali svakodnevno

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

Da, postoji. Na primjer, ja sam dugo vremena koristio nešto slično ovome.  Ako koristiš Mozilla Firefox za surfanje, možeš pokušati sa ovim addonom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

Pa jednostavno otvoriš Local Area Connection i vidiš kolko si bajtova potrošio tj podjeliš sa 1024 i dobiš mb i to je ukratko to bez ikakvog programa.

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Potrosnja interneta

BitMeter ili NetWorx

Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta

ako imaš t-com adsl, na korisničkim stranicama možeš pogledat trenutnu potrošnju ,po danima mjesecima itd

15 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

na ovaj forum sam dobio najbolje odgovore na sva pitanja oko pc-a pa zato bih se obratio opet vama kolege.

Ja ustvari imam problem sa potrosnjom neta,nocas sam u lokal area diskonektovao pc t.e stavio na disable i sad kad sam se ukljucio vidim da je potroseno 250 mb.Pitao sam provajdera kaze mi da je problem u mom pc-u da kod mene curi net dali virusi ili nesto drugo neznaju.

Pa molim vas ako neko zna kako i odakle da pocnem sa ispitivanjem ovog problema (iako sam laik)nek mi pomogne jer limit  kod provajdera mi je 10 gb a meni je otislo 8gb za 10 dana tako reci samo od surfanja.

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta

Pretpostavljam da nemaš nikakav firewall instaliran (onaj Windowsov ne računam). Prvo instaliraj dobar free firewall, preporuka Outpost, zatim skeniraj cijeli komp s nekim antivirusom (ako imaš crackani, radije skini Aviru Free pa s njom skeniraj) i očisti što se očistit da. Skini onda Malwarebytes Anti-Malware i s njim skeniraj i očisti ako ima infiltracija. Poslije toga instaliraj HijackThis i postaj log ovdje da vidimo ako ima sumnjivih procesa.

Music is my life :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 14:14 (makaweli).
14 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

bitmetar točan je ko švicarski sat

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

Dok nisi na netu kad ti je komp ugašen možeš iskopčati žicu iz rutera i ostane ti 250MB za jednu noć. Ja kad sam imao viruse sam to radio jer je iz trena u tren bilo sve gore i gore, al meni je komp ko komp bio u k.... a i net također.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Potrosnja interneta

Pvrvo i uvik prvo :Je li imas bezični internet? Ako imas onda je pitanje da li ti susjed mozda cucla internet.... 

Ako si diseblao mreznu karticu ne postoji niti jedan način na koji tvoj kompjuter moze trositi internet promet....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta

imam avast antivirus- pokusacu prvo po tvojim uputima hvala

inace net mi je preko kabla

p.s gore je neko konstatovao . "kako je moguce ako je lokal area u disable da trosi net"pa i ja se toga pitam a mozda potroseno mi kasnije dolazi i pokazuje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
ljupco kaže...

imam avast antivirus- pokusacu prvo po tvojim uputima hvala

inace net mi je preko kabla

p.s gore je neko konstatovao . "kako je moguce ako je lokal area u disable da trosi net"pa i ja se toga pitam a mozda potroseno mi kasnije dolazi i pokazuje.

Dobar je Avast.Skeniraj s njim i nastavi dalje po gore navedenim uputama. Odma instaliraj HijackThis pa postaj log ovdje da vidim šta bi moglo bit maliciozno!

Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
ljupco kaže...

 limit  kod provajdera mi je 10 gb a meni je otislo 8gb za 10 dana tako reci samo od surfanja.

hvala

Nemoze ti 8gb nikako procuriti od samog surfanja osim ako surfaš po iso image-ima.

Ako je mrežna "disabled" nema tu šta curiti, osim ako si disable-irao krivi mrežni adapter (ili imaš, kao što je netko spomenuo, dobronamjernog susjeda ili neki drugi uređaj koji je spojen na net)

 

Ako ti je provider ustupio na korištenje neki od rutera (adsl, cable, koji-god) lijepo ga iskopčaš iz struje pa nek proba curiti kolko oće.

 

Eventualno, ako si već "disable-ao" mrežu, u trenutku kada je "enable-aš", moguće je da navale razna sr***a koja imaš po kompu (željna automatskog update-a) cuclati svježe verzije softvera. Tu pomažu razni antivirusni i malware detektori, a jako dobro pomaže i jednostavna politika koje se vrlo rado držim: Za svaki program koji instaliram, prvo odem u njegove opcije i potražim da li ima uključen auto-update. Njega fino isključim ili stavim na "Manual".

 

Dobro podešen firewall ti definitivno može jako puno pomoći, u svakom slučaju.

15 godina
offline
Potrosnja interneta

ee ako si tcom imas ovaj dobar (hrvatski) program

koristimo hrvatsko x)Cool

we need power
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
makaweli kaže...
ljupco kaže...

imam avast antivirus- pokusacu prvo po tvojim uputima hvala

inace net mi je preko kabla

p.s gore je neko konstatovao . "kako je moguce ako je lokal area u disable da trosi net"pa i ja se toga pitam a mozda potroseno mi kasnije dolazi i pokazuje.

Dobar je Avast.Skeniraj s njim i nastavi dalje po gore navedenim uputama. Odma instaliraj HijackThis pa postaj log ovdje da vidim šta bi moglo bit maliciozno!

evo sta je na hijack this a pre toga sam uradio kako si rekao u gornjem postu

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 14:17 (ljupco).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
ljupco kaže...
makaweli kaže...
ljupco kaže...

imam avast antivirus- pokusacu prvo po tvojim uputima hvala

inace net mi je preko kabla

p.s gore je neko konstatovao . "kako je moguce ako je lokal area u disable da trosi net"pa i ja se toga pitam a mozda potroseno mi kasnije dolazi i pokazuje.

Dobar je Avast.Skeniraj s njim i nastavi dalje po gore navedenim uputama. Odma instaliraj HijackThis pa postaj log ovdje da vidim šta bi moglo bit maliciozno!

evo sta je na hijack this a pre toga sam uradio kako si rekao u gornjem postu

 

Moraš mi kopirat sve iz toga..slika mi ne pomaže!

Music is my life :)
16 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

meni je bija slican problem samo je meni netko kra promet takoi da bi se spojia na moje korisničko ime na adslu

 

 

 

EDIT:

 

probajsi prominit sifru za adsl pristup pa vidi oce li i dalje bit curenja mb

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2009 21:08 (Fiksy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta

Networx najbolji po meni

 

vidis koliko si potrosio otkada si ga instalirao ako se ne varam.....

 

vidis koliko si na dan na tjedan na mjesec....odlican je evo ja sam ga instalirao jucer...malo sam potrosio sad sam ja upalio torrent da mi skida 2 filmica i cod2 posto sam izgubio negdje dvd hehe Smijeh

 

pas promatra kako se brojke micu SmijehSmijeh

Networx i doggy =) Networx i doggy =)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta

Ako imaš maxadsl onda možeš provjeriti preko korisničkih stanica na tportalu.

asi
15 godina
offline
RE: Potrosnja interneta
Razer Mamba kaže...

Networx najbolji po meni

 

...

slažem se. ja ga koristim već dosta dugo. zapravo otkad mi bitmeter nije radio na win7 tražio sam zamjenu, pa sam naišao na networx i sada je dio moje stalne kolekcije

Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

gde ste skinuli netvorx?nemogu ga naci

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
ljupco kaže...

gde ste skinuli netvorx?nemogu ga naci

http://www.softperfect.com/products/networx/

14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
ljupco kaže...

postoi li program na kojem bi video koliko trosim interneta ali svakodnevno

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Potrosnja interneta
sipa kaže...
ljupco kaže...

postoi li program na kojem bi video koliko trosim interneta ali svakodnevno

 

rekli su ti ljudi NetWorks

I ja ga osobno volim jer imam limit na prometu pa nastimam si kvotu i super da ne prelazim limit...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
13 godina
offline
Potrosnja interneta

eo da ne otvaram temu, imam problem s potrosnjom 1. ovog mjeseca sam primjetio bum 800 mb, wlan je iskljucen, niti sam sta skido, niti gledo video, nije mi jasno, onda jucer 500 mb ista situacija, jucer me nije bilo poslijepodne a upravo u tom vremenskom intervalu otislo je preko 500 mb

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2011 11:05 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Potrosnja interneta

Preporucujem DuMeter, imao sam ga prije, i dobar je!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Potrosnja interneta

eo cini se da se netko spojio na wlan, ali nije mi jasno jer sam ga prije nekih 3,4 mjeseca posve iskljucio a kad sam uso u postavke ono wlan ukljucen i na njega neko spojen.

eo tamo mi je na wlan spojen neki komp eo tamo mi je na wlan spojen neki komp
ovdje je sve iskljuceno ovdje je sve iskljuceno
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potrosnja interneta
fighterZu kaže...

eo cini se da se netko spojio na wlan, ali nije mi jasno jer sam ga prije nekih 3,4 mjeseca posve iskljucio a kad sam uso u postavke ono wlan ukljucen i na njega neko spojen.

 -automatski upgrade firmwarea... (resetira ga). Zato treba češće provjeravati postavke (AMIS je mijenjao postavke nekoliko puta u zadnjih pola god.), ili gnjaviti ISPa i tako dobiti novi uređaj (koji ima novi factory default, jer je to zakonska obaveza unazad 2god.), kao i postavljanje WPA2-psk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2011 20:33 (ihush).
15 godina
online
Re: Potrosnja interneta
fighterZu kaže...

eo cini se da se netko spojio na wlan, ali nije mi jasno jer sam ga prije nekih 3,4 mjeseca posve iskljucio a kad sam uso u postavke ono wlan ukljucen i na njega neko spojen.

Nije ti nitko, to je od nekad prije, vidis da je prozirno.... tako da, samo napravi nesto od sljedeceg

 

-Set Up

-Restart

-Return to Factory Default Settings

 

edit: zastita se podrazumijeva

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 18:40 (lovac82).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice