Boot USB

poruka: 38
|
čitano: 73.148
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Boot USB
pitanje

Znači trebam neki program koji boot-abilne image fileove stavlja na usb stick i pretvara ga u bootabilni usb kao što je i bilo koji cd.

 

P.S. One fore proguglaj itd. mi nemojte pisat, želim da čujem (ako netko ima) iskustva i kakva sa tim programima.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Boot USB

Ja sam usb od 1 gb napravio bootabilnim. Ne sjećam se točno načina ali ima dosta programčića (ja sam koristio neki hp xxx format, ili tako nešto)  kojima formatiraš usb sa fat na ntfs( to inače u windowsima nije moguće) potom staviš bootabilne datoteke na usb i to je to.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

De mi reci jel koje windowse stavljas na Usb?? Ja znam postupak za Lastxp v21 Usb edition..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Boot USB
autorov komentar

Nije samo za windowse, nego i za neke druge stvari. Ali svaki link ili informacija bi mi dobrodošla.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2008 0:42 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Boot USB
Paolo2612 kaže...

Znači trebam neki program koji boot-abilne image fileove stavlja na usb stick i pretvara ga u bootabilni usb kao što je i bilo koji cd.

 

P.S. One fore proguglaj itd. mi nemojte pisat, želim da čujem (ako netko ima) iskustva i kakva sa tim programima.

  Evo sine nema googlanja,ja sam googla umesto tebe  Smijeh 
Sa ovim programom se radi bootabilni USB iz ISO imagea ali..namjenjen je za kreiranje Live USB Ubuntu,nista te ne kosta da pokusas i sa ostalim botabilnim ISO fileova

Create a Bootable Ubuntu USB Flash Drive the Easy Way


(i da..imam iskustvo sa ovim programom i radi svoj posao najs end izi) 

 

Bootabilni USB za Vistu-kako uraditi bez programa na lak nacin
(i ovo je provereno i radi) 


Bootabilni USB za XP-kako uraditi na ...malo tezi nacin Smijeh 

Odprilike to je to,2 i 3 link objasnjavaju postupak kreiranja boot "sectora" na USB i pokretanje/instaliranje Windowsa.
Eksperimentiraj i uradi te boot sektore,odpakiraj ISO pomocu WinRara i strpaj ih na USB 
 
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boot USB
vulerious kaže...

Ja sam usb od 1 gb napravio bootabilnim. Ne sjećam se točno načina ali ima dosta programčića (ja sam koristio neki hp xxx format, ili tako nešto)  kojima formatiraš usb sa fat na ntfs( to inače u windowsima nije moguće) potom staviš bootabilne datoteke na usb i to je to.

 ...to inače u windowsima nije moguće... -> moguće je u Visti!
;-)
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

hm... pa moguce je i u win xp... evo ti tekst sa jedne str. nadam se da znas engl. Namigiva A: Create a work copy of LastXP on your hard drive:
1. Mount the LastXP DVD image (or use a real DVD).
2. Run 'Autostart.exe' in the root of this disk.
3. Select CD\DVD ISO Builders
4. Press the '...' button to the right of the path textbox.
5. Browse to the root of the DVD or image, select the 'ssWPICD.ini' file then press OK.
6. Press the Begin button, choose the destination Drive, make a new folder called LXP or similar and let it copy everything into this folder, wait until its done.

B: Personalize your LastXP:
7. IMPORTANT: close the 'AutoStart' menu that you ran from the image or DVD and run the same file that is now in your copy in the 'LXP' folder. If this is not done then any alterations you make are ignored and the USB is built from the DVD instead of your personalized copy.
8. Add any extra SetupS amd ppApp files you want with your LastXP copy and remove the ones you will never use (just delete the app's folder and contents).
9. Now run the first menu option 'Install Apps (ssWPI)'
10. work your way through all the apps and tick the ones you want to have ticked for your normal installation. There is a defaults selection to get you started, click the 'Defaults' button then select the 'Default.ini' file. Take as long as you like with this task.
11. Finished ticking all your default options then tick the 'Save Preset' button in the center right position, make sure the save path is your copied LXP folder and overwrite the 'Default.ini file there. Close the ssWPI app (don't press 'Done'.)

C: Make a bootable USB stick with LastXP on it:
12. Plug in your USB drive (must be 4G or bigger).
13. Now from the same menu select 'Make USB LastXP' the last option.
14. In the DOS box select the 'H' option to format the USB stick with NTFS.
15. In the format dialog tick the 'quick format' checkbox then the 'start' button, when this is done (only a couple of minutes) close the format dialog.
16. DOS box again, now type the drive letter of the USB stick.
17. Select 'Y' to 'Make The USB Device Bootable As NTFS'
18. Select 'Y' again to 'Copy Setup Files to your USB device'
19. Then the main file copy process starts, although the normal time is around 20 minutes if the USB device is only version 1 USB or slow for any other reason then it can take 1 - 2 hours to copy the files. There is a few copy sessions of 'Copying files...' just wait for the DOS box to inform you it is finished.
20. Install it to your computer...

 

Tu gdje ti pise lastxp i da promjenis foldere u to ime ti po svom si napravi.. Mislim da ne bi trebalo biti problema

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Boot USB
sasa kaže...
vulerious kaže...

Ja sam usb od 1 gb napravio bootabilnim. Ne sjećam se točno načina ali ima dosta programčića (ja sam koristio neki hp xxx format, ili tako nešto)  kojima formatiraš usb sa fat na ntfs( to inače u windowsima nije moguće) potom staviš bootabilne datoteke na usb i to je to.

 ...to inače u windowsima nije moguće... -> moguće je u Visti!
;-)
 Sry na dezinformaciji, inače koristim i vistu, ali za ovakve poslove sam još uvijek priklonjen xp-u.
Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Boot USB
Lazarus Long kaže...
Paolo2612 kaže...

Znači trebam neki program koji boot-abilne image fileove stavlja na usb stick i pretvara ga u bootabilni usb kao što je i bilo koji cd.

 

P.S. One fore proguglaj itd. mi nemojte pisat, želim da čujem (ako netko ima) iskustva i kakva sa tim programima.

  Evo sine nema googlanja,ja sam googla umesto tebe  Smijeh 
Sa ovim programom se radi bootabilni USB iz ISO imagea ali..namjenjen je za kreiranje Live USB Ubuntu,nista te ne kosta da pokusas i sa ostalim botabilnim ISO fileova

Create a Bootable Ubuntu USB Flash Drive the Easy Way


(i da..imam iskustvo sa ovim programom i radi svoj posao najs end izi) 

 

Bootabilni USB za Vistu-kako uraditi bez programa na lak nacin
(i ovo je provereno i radi) 


Bootabilni USB za XP-kako uraditi na ...malo tezi nacin Smijeh 

Odprilike to je to,2 i 3 link objasnjavaju postupak kreiranja boot "sectora" na USB i pokretanje/instaliranje Windowsa.
Eksperimentiraj i uradi te boot sektore,odpakiraj ISO pomocu WinRara i strpaj ih na USB 
 
 jel ovaj prvi link za kak pokrenut instalaciju ubunte ?..meni bi trebalo da  pokrenem vec instalirane windowse sa usb-a?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Može li mi netko objasnit kako napravit boot MEMTEST86 na USB-u od corsaira.Hvala!!

Too late,my time has come, Goodbye everybody-I've got to go...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Boot USB
Razer_Copperhead kaže...

Može li mi netko objasnit kako napravit boot MEMTEST86 na USB-u od corsaira.Hvala!!

  Odmah da te upozorim da se okanes coravih posla,moguce je i (bez uvrede) to je vrlo primitivan postupak 
osim ako tvoja maticna ne podrzava bootanje sa CD-a
Ne gubi vreme na ovo,skini ISO file za CD i sprzi na CD-RW (ako ti se ne da bacati CD za ovo...ipak ovaj CD sa vremena na vreme postaje potreba) 

1.Prvo moras nabaviti HP USB Disk Storage Format Tool 
2.Moras i nabaviti Windows 98 sistemske fajlove




Postupak je odprilike ovaj:

Ubacis USB i kazes tool-u da ga formatira kao FAT32,malo dole odaberes Create a DOS startup disk,odaberi putanju do predhodno odpkairanih Windows 98 sistemskih fileova i to je to.
Na kraju ti ostaje da stavis Memtest-ovu exe datoteku na USB i botas sa njega.U dosuodaberi exe i klikaj enter



Za svak slucaj iza exe-a utipkaj /? za help

Sretno 

[Edit]

Primetices da u HP-ovom alatu mozes sistemske fajlove uzeti i sa Flopy diskete. Za ovo ces morati imati sistemski flopy disk od Win 98
Ja sam isprobavao sa flopyem ali nikako mi nije islo. Upalilo je sa onim raspakiranim sistemskim datotekama 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2008 1:27 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Hvala Lazarus Long!!!

Too late,my time has come, Goodbye everybody-I've got to go...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Probao sam gornju kombinaciju, ali nikako da mi se pokrene.

 

Dakle, skinuo sam HP-ov alat i Win98 sistemske datoteke, sa njime formatirao usb stick prilikom čega sam dodao Win98 datoteke.

 

U BIOS-u sam pokušavao da podesim da se boota sa usb-a ali nikako mi nije uspelo (neznam dali jednostavno neće da se boota sa usb-a, ili nisam dobro pripremio stick)?

 

Nameštao sam da je USB FDD, USB ZIP i sve opcije koje su imale USB u nazivu.

 

Nisam stavio memtest.exe datoteku jer sam samo hteo da podignem DOS, ali mi nije pošlo za rukom.

 

Ako neko ima ideju gde grešim neka se javi!

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boot USB
Lazarus Long kaže...
Paolo2612 kaže...

Znači trebam neki program koji boot-abilne image fileove stavlja na usb stick i pretvara ga u bootabilni usb kao što je i bilo koji cd.

 

P.S. One fore proguglaj itd. mi nemojte pisat, želim da čujem (ako netko ima) iskustva i kakva sa tim programima.

  Evo sine nema googlanja,ja sam googla umesto tebe  Smijeh 
Sa ovim programom se radi bootabilni USB iz ISO imagea ali..namjenjen je za kreiranje Live USB Ubuntu,nista te ne kosta da pokusas i sa ostalim botabilnim ISO fileova
Create a Bootable Ubuntu USB Flash Drive the Easy Way
(i da..imam iskustvo sa ovim programom i radi svoj posao najs end izi) 
 
Bootabilni USB za Vistu-kako uraditi bez programa na lak nacin
(i ovo je provereno i radi) 
Bootabilni USB za XP-kako uraditi na ...malo tezi nacin Smijeh 
Odprilike to je to,2 i 3 link objasnjavaju postupak kreiranja boot "sectora" na USB i pokretanje/instaliranje Windowsa.
Eksperimentiraj i uradi te boot sektore,odpakiraj ISO pomocu WinRara i strpaj ih na USB 
 

Ovaj nacin objasnjen na trecem linku radi 100%. Na prvom eee-u odmah uradio.

Sve islo ko po loju.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Ljudi pogledajte moju temu u kojoj je tutorijal kako instalirati Windows Vistu i 7 preko UsB-a...Idi pod moje teme.A ako te zanima kako instalirati Win Xp pretraži forum - kolege su napravile tutorijale.

Kako se zove najpoznatiji albanski metereolog ?-Azimi Aljeti
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Ne nameravan da koristim usb za instalaciju Xp-a, nego samo da ga učinim bootabilnim kako bih recimo mogao da sa njega pokrenem memtest.

 

Stvar je da postupak od "Lazarus Longa" ne funkcionirak kod mene!

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Boot USB

ispričavam se zbog dizanja stare teme iz mrtvih, ali imam jedan problem pa bi mi trebala pomoć...

 

možda je netko riješio sličan problem. laptop je lenovo, nema CD-Rom poprilično je nov. u biosu sam namjestio boot from usb, i po vodiču kojeg je naveo lazarus long

 

Bootabilni USB za XP-kako uraditi na ...malo tezi nacin Smijeh 
Odprilike to je to,2 i 3 link objasnjavaju postupak kreiranja boot "sectora" na USB i pokretanje/instaliranje Windowsa.
Eksperimentiraj i uradi te boot sektore,odpakiraj ISO pomocu WinRara i strpaj ih na USB 
napravio bootabilan usb, koji radi. ali problem slijedi nakon što se dignu windowsi, i učitaju svi oni drajveri ili što već, kada u statusu piše "Starting windows.. " dobijem BSOD na kojem piše nešto tipa memory i slično.. F diskom sam još naknadno formatirao cijeli lenovo disk, i napravio jednu particiju, tako da sada i kada boota s hdd-a nema FREE dosa koji je bio instaliran.
zna li itko kako riješiti problem BSOD-a kojeg sam dobio?
--rješio, nabavio noviju verziju windoza
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2009 22:39 (imatkovic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Da li je moguce nadogradit windowse pomocu usb-a bez butanja.? Imam mini laptop koji nema citac cd-a i ima instaliran linux pa bi htio pribacit na windows 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Boot USB

Kako bez "bootanja" ?

Imaš alat win 7 USB download tool  zapržiš s njim ISO windows na USB stick (min 4 GB stick) i digneš windowse bez pržilice.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Alat za kreiranje bootabilnih USB-ova za Windows:
http://www.datafilehost.com/download-dfc48473.html

 

Alat za kreiranje bootabilnih USB-ova za Linux: (netko je vec stavio ovaj ali eto da se nadje u istom postu)

http://unetbootin.sourceforge.net/

 

Oba alata rade ono za sto su namjenjeni, jednostavno sucelje i za pocetnike (naravno malo engleskog nije na odmet).

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Boot USB
Budokai kaže...

Kako bez "bootanja" ?

Imaš alat win 7 USB download tool  zapržiš s njim ISO windows na USB stick (min 4 GB stick) i digneš windowse bez pržilice.

 Pa bez butanja samo nadogradnjom, zar nikad nisi tako instalira windowse bez pokretanja u biosu vec preko samog operativnog sustava postojeceg.?

Al nema veze napravit cu kako ste predlozili.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 10:05 (Oseka).
12 godina
protjeran
offline
Boot USB

Jesam s imageom win 7 ili kao virtualnu mašinu s alatom Virtual Box.

Možeš i to napraviti, imaš turoriala na webu koliko hoćeš, no mislio sam da ti treba onaj način s USB boot stickom jer si napisao da nemaš pržilicu.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Boot USB

Moze i tako n.p. provat cu butat usb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Boot USB
Budokai kaže...

Kako bez "bootanja" ?

Imaš alat win 7 USB download tool  zapržiš s njim ISO windows na USB stick (min 4 GB stick) i digneš windowse bez pržilice.

evo i meni to treba.. cek kako si rekao.. sad sam download ovaj program i nemogu ga otvorit jer imam linux.. znaci triba ga prebacit na usb i sta onda??

15 godina
offline
Boot USB

Evo da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.
Trebam napraviti bootabilni usb sa win xp na njemu. Jel netko radio sa programom (Win Setup From USB) koji je naveo kolega briniac?
Jel smijem imati još nešto na USB-u osim samo windowsa? Hoću li izgubiti poslije te podatke (pošto pretpostavljam da ga poslije moram formatirati, zato što mi više neće trebati taj boot)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2012 10:58 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Boot USB

BUMP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Boot USB

mislim da je tu najbolje pitati.Uzeo sam USB od prijatelja na kome je instalirana ubuntu verzija koja meni treba(7.04).Kopirao sam program od njegovog USB(copy-pasta) i postavio na moj desktop,prefrlio(kopirao) sam program na moj USB i kad probam da instaliram na laptop pojavi se BOOT ERROR,dok USB od prijatelja na moj laptop pocinje bez problema da automatski instalira.Kako da napravim i moj usb stick da boot-a.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Boot USB

Imam windows xp sp3 na usbu kji se treba instalirati. skinut je sa microsoftove stranice. kako da napravim bootibilni usb

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boot USB
zviznemte kaže...

Imam windows xp sp3 na usbu kji se treba instalirati. skinut je sa microsoftove stranice. kako da napravim bootibilni usb

Pretražiš teme i nađeš ovo:

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/uputstvo-instalacija-win-xp-usb-flash-sticka/21076.aspx

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
11 godina
neaktivan
offline
Boot USB

 Pliz netko neka pomogne, napravio sam botabilni stick sa Unetbootin i kad pokušam butati win xp sa njega pojavi mi se samo plavi ekran sa jednim izborom default. Ajde ako netko zna neka pomogne.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice