CCleaner pitanje

poruka: 57
|
čitano: 55.541
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
trugati512 kaže...
sudo2 kaže...

Mozes podesiti da li da brise samo slobodan prostor na checkiranom disku(particiji) ili da brise sve sa diska- particije. Odaberes metod brisanja i opleti.

Ali ako kliknem na Slobodan prostor, što će onda očistiti? I ako stisnem da briše sve onda mi obriše cijeli (C:), a to nije pametno. Znaći, što se desi ako briše slobodan prostor? Skužio sam, ako kliknem da čisti Slobodan prostor onda će obrisati one nula bajta fajlove, foldere koji su prazni i to (ne dobije se baš puno), ali ako stisnem da briše cijeli prostor (svi podatci će biti obrisani) onda će mi obrisati cijeli (C:), a to pod nikako neću raditi. Dobro, hvala svejedno na odgovoru! Samo mi reci koliko dugo traje čišćenje slobodnog prostora sa 7 prolaza? {#}

Prvenstvena svrha brisanja slobodnog prostora je zastita od vracanja vec obrisanih fajlova. Ciscenje sistema i brisanje otpada iz njega radis kroz glavni prozor(onaj sa metlom) i odabir zeljenih opcija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
sudo2 kaže...
trugati512 kaže...
sudo2 kaže...

Mozes podesiti da li da brise samo slobodan prostor na checkiranom disku(particiji) ili da brise sve sa diska- particije. Odaberes metod brisanja i opleti.

Ali ako kliknem na Slobodan prostor, što će onda očistiti? I ako stisnem da briše sve onda mi obriše cijeli (C:), a to nije pametno. Znaći, što se desi ako briše slobodan prostor? Skužio sam, ako kliknem da čisti Slobodan prostor onda će obrisati one nula bajta fajlove, foldere koji su prazni i to (ne dobije se baš puno), ali ako stisnem da briše cijeli prostor (svi podatci će biti obrisani) onda će mi obrisati cijeli (C:), a to pod nikako neću raditi. Dobro, hvala svejedno na odgovoru! Samo mi reci koliko dugo traje čišćenje slobodnog prostora sa 7 prolaza? {#}

Prvenstvena svrha brisanja slobodnog prostora je zastita od vracanja vec obrisanih fajlova. Ciscenje sistema i brisanje otpada iz njega radis kroz glavni prozor(onaj sa metlom) i odabir zeljenih opcija.

To znam, ono na "Čistač" i "Registri" i to. A ovo za slobodan prostor mi traje predugo 1 prelaz... Tako da ni pod koju cijenu to neću raditi... A i nevrijedi mi... Glavno je čistač i registri. A ono backup registrija kad me pita, to ne radim, što će mi to! A imam i Disk Cleanup od Windowsa, odaberem neku particiju npr. (C:) i onda desni klik >Properties>Tools pa Disk Cleanup... nije ni to korisno al nema veze

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 21:20 (trugati512).
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

koji još program ima sličan CCleaner-u?  ( mozda ovaj samo je puno napreniji SpeedyPC Pro, nije bitno što se plaća naravno bolje da je besplatan al ako je neki program dobar možda bi i kupio ) znači program za održavanje sistema i upload drivera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
CCleaner pitanje

Advance System Care je jako dobar program za održavanje i optimalizaciju kompa. Driveri dok rade-bolje ih ne dirati, osim naravno najnovije za grafu, a to najbolje da radiš sam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 16:46 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
hare mn kaže...

koji još program ima sličan CCleaner-u?  ( mozda ovaj samo je puno napreniji SpeedyPC Pro, nije bitno što se plaća naravno bolje da je besplatan al ako je neki program dobar možda bi i kupio ) znači program za održavanje sistema i upload drivera.

CCleaner je jedan od najboljih... Imaš i Advanced System Care koji je također dobar (po meni ne bolji od CCleanera ali dobar je), onda imaš Glary Utilities, koji je namijenjen za čišćenje registrija (imaš u CCleaneru Registry cleaner, al bolji je puno Glary Utilities za to), imaš i TuneUp Utilities (koji je najbolji, ali plaća se nažalost), ja bih dao link i serial key za instalaciju TuneUp-a, ali to se ne smije ovdje davati na forumu. Program za čitanje drajvera koje trebaš updejtat naravno postoji, a to je SlimDrivers (koji je odličan za drivere updejtat). Možeš koristiti i Driver Checker koji je također dobar ali smrzava se na Windows 7, tako da je bolji Slim Drivers. Možeš koristiti i Windows Update koji je najbolji za update, ali na tebi je odluka. Za update grafičke kartice i ostaloga najbolje je sa stranice od grafičke skidat update, instalirat i restartat komp. Nadam se da sam pomogao!

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 18:08 (trugati512).
13 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Moze li mi neko dati nekoliko informacija o CCleaner-u?

 

1. Kakao on to brise nekoristene i privremene datoteke sa racunala? Npr ako imam neki word .doc koji dugo ne koristim da li ce ga obrisati ili je to nesto dr. ?

2. Za sta jos sluzi, moze li se njime nesto poremetiti, izbrisati neke bitne stvari?

3. Da li ima free verzija i kakva je, i da li ima verzija koja se placa i kakva je ona?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
proalmir kaže...

Moze li mi neko dati nekoliko informacija o CCleaner-u?

 

1. Kakao on to brise nekoristene i privremene datoteke sa racunala? Npr ako imam neki word .doc koji dugo ne koristim da li ce ga obrisati ili je to nesto dr. ?

2. Za sta jos sluzi, moze li se njime nesto poremetiti, izbrisati neke bitne stvari?

3. Da li ima free verzija i kakva je, i da li ima verzija koja se placa i kakva je ona?

 

 

Briše ti internet povijest, kolačiće, onda u sistemu run i te stvari, cache od aplikacija... Neće ti obrisati ništa tvoje stvari već ono nepotrebno. Možeš i registri popraviti to ti preporučam, to jest obavezno to napravi i ne moraš praviti back up, onda free verzija je odlična, bolja (koja se plaća) ne treba, nema nikakvih razlika (gotovo pa nema), a ako baš želiš skineš...

13 godina
offline
CCleaner pitanje

Je li samo meni ne obriše cijelu povijest od GC-a , ili ima još takvih slučajeva?
Prije mi je brisao sve, a sada mi ostavlja stranice na kojima sam dosta bio, a ostavi i neku na kojoj sam samo jednom bio.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
turbojc kaže...

Je li samo meni ne obriše cijelu povijest od GC-a , ili ima još takvih slučajeva?
Prije mi je brisao sve, a sada mi ostavlja stranice na kojima sam dosta bio, a ostavi i neku na kojoj sam samo jednom bio. 

Imao sam takav slučaj sa nekim prijašnjim verzijama chroma(pa sam morao koristiti neku raniju verziju ili čekati update). Sada zadnja verzija chroma i ccleanera i sve radi ok što se tiče toga. Možda je i do samoga ccleanera jer sam imao slučaj da ne briše ništa od Internet Explorera. Sve nadogradi do zadnje verzije i preporuka je prvo uninstalirati i počistiti ostatke(registry posebno) i onda instalirati posljednje verzije programa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2013 21:48 (fighterZu).
13 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
Već probano, i ne radi. :D
Ali dobro, ne smeta mi toliko, samo mi je krivo što ne radi kao što je prije.
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Htio bi pitati za opciju čišćenja predmemorije DNS-a.Opcija je po Windows-Sistemi-Predmemorija DNS-a.Za što služi ta postavka i može li naštetiti čišćenje?

teško ovo život
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
CCleaner pitanje

Može li taj CCleaner oštetiti register?

 

Imao sam neke viruse prije par mjeseci, promijenio windowse, sad sve funkcioniše, ali susjed koji mi je pomogao me upozorio da zbog nečega nije mogao ući u registry?

 

Ja ga koristim inače kad se nakupi više od 100 MB smeća...onu običnu free verziju

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
robertini kaže...

Može li taj CCleaner oštetiti register?

 

Imao sam neke viruse prije par mjeseci, promijenio windowse, sad sve funkcioniše, ali susjed koji mi je pomogao me upozorio da zbog nečega nije mogao ući u registry?

 

Ja ga koristim inače kad se nakupi više od 100 MB smeća...onu običnu free verziju

 Zato postoji backup, ali meni se nikad nije dogodilo da se ostetilo nesto. Obicno napravim registry clean kad uninstaliram neki program.

11 godina
offline
CCleaner pitanje

CCleaner mi ne čisti ''history'' s Chromea, zašto?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
m77 kaže...

CCleaner mi ne čisti ''history'' s Chromea, zašto?

Vjerovatno zato što ti je Chrome uključen i radi u pozadini. Otvori Task Manager i ugasi chrome.exe proces(e), pa onda pokreni CCleaner.

11 godina
offline
CCleaner pitanje

Chrome mi ne radi u pozadini, skinuo sam i najnoviju verziju ccleanera, ali i dalje ne briše povijest s Chromea.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CCleaner pitanje
m77 kaže...

Chrome mi ne radi u pozadini, skinuo sam i najnoviju verziju ccleanera, ali i dalje ne briše povijest s Chromea.

 tu si pogledao:

?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
CCleaner pitanje

Sve pregledao već sto puta...do prije par dana sve normalno radilo, onda odjednom tišina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
m77 kaže...

Chrome mi ne radi u pozadini, skinuo sam i najnoviju verziju ccleanera, ali i dalje ne briše povijest s Chromea.

 

Namjesti CCleaner kao na slikama:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
djigibao kaže...
m77 kaže...

Chrome mi ne radi u pozadini, skinuo sam i najnoviju verziju ccleanera, ali i dalje ne briše povijest s Chromea.

 

Namjesti CCleaner kao na slikama:

I dalje ne briše.

13 godina
offline
CCleaner pitanje

Reinstaliraj Chrome...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
CCleaner pitanje

Ispada da kad sam skidao najnoviju verziju, nisam skinuo 5.15 nego neku stariju...sad sve radi

Ispričavam se zbog svoje budalaštine.

Još jednom...

...i još jednom...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 19:23 (m77).
 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje

Mozda je bolje pitanje sto se moze podesiti u free verziji Cclenaru?

 

INSTALACIJA CCLEANER FREE NA PC KOJI BI MOGAO UKLONITI ZLONAMJERNI SOFTWARE KOJI OSTECUJE DATOTEKE
1)ALATI>ANALIZATOR DISKA>KATEGORIJA>"SVE" ODNOSNO POGONI LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM
2)MOGUCNOSTI>POSTAVKE>SIGURNOSNO BRISANJE>SIGURNOSNO BRISANJE DATOTEKA SPORIJE>JEDNOSTAVNO NATPISIVANJE (1 PROLAZ)
3)OCISTI SLOBODAN PROSTOR POGONA>LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM.
4)MOGUCNOSTI>DODATNO>DATOTEKE IZ MAPE PRIVREMENIH DATOTEKA WINDOWSA IZBRISI SAMO AKO SU STARIJE OD 24 SATA I IZ KOSA IZBRISI DATOTEKE KOJE SU STARIJE OD 24 SATA SE OZNACE SA KVACICOM
5)START>REGEDIT>HCKU>SOFTWARE>MICRISOFT>WINDOWS>CURRENT VERSION>RUN>CCLEANER SA UNOSOM VRIJEDNOSTI 0>RESTART

 

Probaj!

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje

I taj Google Chome negdje u sebi postavke za brisanje History ili povijest pregledavanja odnosno mozda je bolje da reinstaliras Chrome u Compjuter>unistall or change a program,a zatim je mozda bolje da otvoris Local Disk (C:) u folderima Program Files odnosno u folderima Temp (privremene ostecene datoteke) odnosno Username (naziv tvoga imena) gdje se nalazi folder App u kojem se opet moze nalaziti folderi Google (koji su u biti browser) i trebaju se brisati.

START>REGEDIT>Microsoftova baza skupljanja slucajnog smeca takoder se moze nalazi Google Chrome zaostalo smece koje ostaje nakon reinstaliranja!?

 

Ovo sam nasao na forumu!?Probaj!?


INSTALACIJA CCLEANER FREE NA PC KOJI BI MOGAO UKLONITI ZLONAMJERNI SOFTWARE KOJI OSTECUJE DATOTEKE
1)ALATI>ANALIZATOR DISKA>KATEGORIJA>"SVE" ODNOSNO POGONI LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM
2)MOGUCNOSTI>POSTAVKE>SIGURNOSNO BRISANJE>SIGURNOSNO BRISANJE DATOTEKA SPORIJE>JEDNOSTAVNO NATPISIVANJE (1 PROLAZ)
3)OCISTI SLOBODAN PROSTOR POGONA>LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM.
4)MOGUCNOSTI>DODATNO>DATOTEKE IZ MAPE PRIVREMENIH DATOTEKA WINDOWSA IZBRISI SAMO AKO SU STARIJE OD 24 SATA I IZ KOSA IZBRISI DATOTEKE KOJE SU STARIJE OD 24 SATA SE OZNACE SA KVACICOM
5)START>REGEDIT>HCKU>SOFTWARE>MICRISOFT>WINDOWS>CURRENT VERSION>RUN>CCLEANER SA UNOSOM VRIJEDNOSTI 0>RESTART


 

7 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Da li je itko od vas imao kakvih negativnih iskustava sa ccleanerom (sa uključenim svim postavkama), npr. da pobriše neki bitan dokument ili nešto bitno sa kompa?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: CCleaner pitanje

S defaultnim postavkama "čišćenja" nikad problema nisam imao. Teško da će ti CCleaner zbrisati neki tvoj word/pdf fajl ili nekaj slično.. Mislim, imaju "business" verziju za upotrebu u firmama, tako da sumnjam da bi se zaje*avali s takvim stvarima i dospustili tak nekaj...

13 godina
offline
Re: CCleaner pitanje
50w755c kaže...

Da li je itko od vas imao kakvih negativnih iskustava sa ccleanerom (sa uključenim svim postavkama), npr. da pobriše neki bitan dokument ili nešto bitno sa kompa?

Sve postavke paliti nije nikada dobro, ako već hoćeš to koristiti, ostavi sve kako je tvornički podešeno da ne napraviš neki cirkus.

ps. takve stvari treba prvo detaljno proučiti, a ne klikati bezveze, a onome tko malo razmišlja glavom, kuži neke stvari, CCleaner

ne treba jer Win npr. ima svoj alat za čišćenje ugrađen već, Google Chrome također itd. itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice