Igrice i aplikacije za učenje za djecu

poruka: 14
|
čitano: 4.769
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Igrice i aplikacije za učenje za djecu

Pozdrav,

 

Molim preporuke "igrica" i aplikacija za učenje za djecu?

Imam Duolingo, Lingokids, Math Riddles.


Ako može kakva preporuka za engleski i španjolski i naravno logičke igrice i slično.

 

Za djecu od 4 i 9 godina.


Bilo koja platforma.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu

Što manje buljenja u ekran, što više igranja s djecom. Na svježem zraku.

14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
Punti kaže...

Što manje buljenja u ekran, što više igranja s djecom. Na svježem zraku.

 

Imaš djecu?

14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
Naravno.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
CroDexter kaže...

Pozdrav,

 

Molim preporuke "igrica" i aplikacija za učenje za djecu?

 

ICT-AAC ... razne aplikacije 

 

P.S. 

Slobodna, nestrukturirana igra ono je što je današnjoj djeci najmanje dostupno, a najviše potrebno kako bi dijete na neopterećen način učilo o svijetu oko sebe.

(mama sam i učiteljica razredne nastave ;) )

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 20:51 (Juzerica).
14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
Punti kaže...
Naravno.

 
Ne znam koliko su ti djeca/dijete stara ali ako su stariji od 3 godine baš me zanima jesi li im ikada u ruke dao mobitel ili tablet i gledaju li Youtube i crtiće/TV općenito?
Eto, neću se praviti pametan/bezobrazan ali već kada si komentirao da komentiram i ja.

14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
Juzerica kaže...
CroDexter kaže...

Pozdrav,

 

Molim preporuke "igrica" i aplikacija za učenje za djecu?

 

ICT-AAC ... razne aplikacije 

 

P.S. 

Slobodna, nestrukturirana igra ono je što je današnjoj djeci najmanje dostupno, a najviše potrebno kako bi dijete na neopterećen način učilo o svijetu oko sebe.

(mama sam i učiteljica razredne nastave ;) )

 
Ne shvaćam zbog čega samo poruke u kojima se upozorava što djeci treba. Odigrao sam s nećakinjama kuhanja, igranja s lutkama, memorya, šaha, čovječe ne ljuti se, igre škole, restorana i čega sve ne koliko mnogi nikada neće i lijepo pitam za neke korisne aplikacije.

Toliko sam potrošio vremena s curama samo da ne bi gledale glupe Youtube filmiće i igrale glupe igrice.

Roditelji ih vodi maksimalno na svijež zrak i igru, a ja odrađujem igranje u kući.

Samo lijepo pitam za neke korisne i pametne apliakcije/igrice. Ništa više i ništa manje.

Btw, kupili smo Xbox samo zbog Kinecta koji je odlična stvar za djecu.

14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu

Kći 7 godina. Sad će u školu.

 

Dao joj tablet sa 3 godine, rasturila ga je u roku pola sata, savladala surfanje po youtube i što... navukla se. 

Do tad je uvijek bilo naganjanja kad bismo je stavili u krevet. Grintala je i nikako zaspati. No, ovaj put legla, ugasila svjetlo i ne javlja se.

Ja u sobu nakon 5 minuta, a ona maznula tablet i u mraku gleda Mašu i medvjeda. Uto, nestane joj baterije.

Neću ti pričati kako izgleda prava narkomanska kriza, ali ovo je bilo skoro kao to. Urlici, jecanje, bacanje po krevetu, i na kraju bacanje tableta na pod.

 

Uglavnom, sad ima pravo na korištenje mog mobitela samo za komunikaciju s bakom koja živi u inozemstvu (google duo) i fotografiranje.

Na TV moratorij, pola sata dnevno (osim kad je bolesna).

 

Po internetu ima dosta istraživanja kako korištenje tableta i pametnih telefona negativno utječe na djecu, sje*e im vid, sje*e im psihu.

 

Ni ti ni ja nismo bili izloženi gadgetima do određenih godina, pa nam nije ništa, neće ništa biti ni našoj djeci ako ih malo zauzdamo u tome.

 

Doduše, lakše je djetetu turiti gadget, da ne zaje*ava... (ne impliciram da ti to radiš, nego prečesto to viđam svugdje oko sebe)

 

A propos Kinecta, bolje da se penju po drveću.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 10:36 (Punti).
15 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
CroDexter kaže...
..

 
Ne shvaćam zbog čega samo poruke u kojima se upozorava što djeci treba. Odigrao sam s nećakinjama kuhanja, igranja s lutkama, memorya, šaha, čovječe ne ljuti se, igre škole, restorana i čega sve ne koliko mnogi nikada neće i lijepo pitam za neke korisne aplikacije.

Toliko sam potrošio vremena s curama samo da ne bi gledale glupe Youtube filmiće i igrale glupe igrice.

Roditelji ih vodi maksimalno na svijež zrak i igru, a ja odrađujem igranje u kući.

Samo lijepo pitam za neke korisne i pametne apliakcije/igrice. Ništa više i ništa manje.

Btw, kupili smo Xbox samo zbog Kinecta koji je odlična stvar za djecu.

- dakle, nemaš djecu, imaš neke svoje kriterije.

- ako za filmsku i gaming industriju koristiš riječ glupo, tad jednako možeš i za glupi kinect koji je profukt te glupe industrije, koja kao i svaka zabava zarađuje milijarde, dodajmo tome i npr glupi sport posebice npr nogomet..

- igra je važna, možda najvažnija u razvoju djeteta, kao učenje, jer je i igra = učenje. Nema lošeg-glupog učenja, tad nema loše-glupe igre, dok je biznis-industrija, samo biznis, jednako glup-pametan kao izrada namještaja ili ćevapa, auta, nakita itd..

- korisne-pametne app? Svaka app radi na kompatibilnom HW+OSu, uz zadovoljen requirements, recimo na windows platformi kojoj je upravo kako kažeš glupa gaming insudtrija više pomogla za razvoj nego npr bankarstvo na kojem su računala započela karijeru, direktni rezultat je kinect, koji ovisi o directxu, koji pogađaš, postoji upravo zbog gaminga, ne zbog bankarstva.

- obrnuto, možemo reći da je calculator glup, spradsheet tablica.. jer samo melje brojeve jednako kao glupi mlinac za kavu, ništa pametnog, sirovi bruteforce kao što je bager jednako glup kao lopata ali je jači-brži-efikasniji. Pri tome su ljudi oni koji koriste, koji su izmislili i lopatu i bager, i igre i banke.. i nema glupih igara, ima samo osoba koje su preograničene u poimanju što je igra ili kad upotrijebiti riječ glupo. Glup može biti šaran kad se uhvati na udicu, glup može biti svatko, pametan već malo teže.

 

- ako gledamo preporuke za razvoj djeteta, zdravlje, tad je poželjno igrati se s djecom na zraku, trčati, igrati nogomet.. ne igrati nogomet na računalu, ali i to je bolje nego ne igrati zabavne igre, jer je smijeh, šala, bajke za djecu koje su recimo-karikirano stavični-opasni.. imaju svoju svrhu, priče.. imaju cilj razvoja mašte, razvoja jezika kao sredstva komunikacije i prenošenja ideja, zanja, etičkih normi kao dobro-zlo. Da bi to imalo smisla, da bi to bilo moguće, igre prividno moraju biti opasne, kao što je to prividno pričanje 'strašne priče' (neće nas pojesti vuk, ali dijete u strahu sluša, raširenih očiju.. i uči, dobro-loše, uči najvažnije stvari u životu, u povijesti čovječanstva, mada je tebi to možda glupo..) .. ok kužim za igre tipa GTA, gdje se besmisleno ubija, no to je tako, protiv takvih igara su obično razni puritanci, koje bi vjerojatno trebalo držati u izolaciji nekog sanatorijuma, koji su do prije parstogodina možda bili likovi za inkviziciju i lov na vještice.. možda su postali takvi zbog ne igranja, kako kažeš glupih igrica, možda zato jer im uz vatru nisu roditelji pričali priču o mamutu-zatopljenju (hint ledeno doba i sl. crtići.. koje vjerojatno odobravaš). Isti taj roditelj je nekad išao toljagom loviti 'mamuta' (hranu) dok danas ide na posao, time pribavi ono nužno za život-preživljavanje, ali u tom vremenu dok roditelja nema, djete mora preživjeti, učiti, razvijati se.. i jednog dana preuzeti ciklus, nastavak priče, na sebe, na svoju djecu.. a djeca nrp vole sladoled, mada je kao hrana besmislen, čistim programerskim umom bi ga mogao izbaciti.. i pogriejšiti, jer kad djete lizne sladkač, pojavi se smajl.. to je smisao igre, igrice, čak i glupog vica o muji i hasi.. to je smisao života (dok biznis to ne radi iz altruizma nego pragmatične profitabilnosti i veća je šansa da će današnje dijete biti zaposleno u nekoj od tih 'glupih' industrija nego npr kovač koji potkiva konje ili rudar..). Što je tad glupo? Što je kriterij?

 

-upoće ne odgovaram na postavljeno pitanje, preporuku, jer je u začetku loše.. loša ideja, ideologija, ubermenšovski kao da su glupi gameri niža rasa.. kao da je igra samo stvar školske edukacije. Škola je škola, djete tamo sjedi i uči određeni broj sati i nakon toga treba odmor, igru-zabavu-smijeh-sladoled. Tako se uči što je život i priprema za suživot s ostatkom populacije na globusu. Danas biti bez mobitela je besmisleno, jednako kao biti bez struje ili priključka za vodu, čak je i internet postao stvar standarda, nužnih stvari, školskog sustava.. naravno, nestaju papirnati mediji, knjige-novine, ali tu su ereaderi-internet, isto, samo druga tehnologija. Glupo-pametno je pogrešna klasifikacija, to su stvari a kako ćemo ih (zlo)upotrijebiti je dobro-loše, pametno/glupo.. mi, ljudi, ne stvari ili software.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
CroDexter kaže...
Juzerica kaže...
CroDexter kaže...

Pozdrav,

 

Molim preporuke "igrica" i aplikacija za učenje za djecu?

 

ICT-AAC ... razne aplikacije 

 

P.S. 

Slobodna, nestrukturirana igra ono je što je današnjoj djeci najmanje dostupno, a najviše potrebno kako bi dijete na neopterećen način učilo o svijetu oko sebe.

(mama sam i učiteljica razredne nastave ;) )

 
Ne shvaćam zbog čega samo poruke u kojima se upozorava što djeci treba.

 Nije samo...pa napisala sam ti ... ICT-AAC :)

 

Sorry za ostatak komentara. Bio je iskren i dobronamjeran. Ali u pravu si...nisi pitao što djeci treba nego si tražio preporuku za aplikacije za djecu.

14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
Juzerica kaže...
CroDexter kaže...
Juzerica kaže...
CroDexter kaže...

Pozdrav,

 

Molim preporuke "igrica" i aplikacija za učenje za djecu?

 

ICT-AAC ... razne aplikacije 

 

P.S. 

Slobodna, nestrukturirana igra ono je što je današnjoj djeci najmanje dostupno, a najviše potrebno kako bi dijete na neopterećen način učilo o svijetu oko sebe.

(mama sam i učiteljica razredne nastave ;) )

 
Ne shvaćam zbog čega samo poruke u kojima se upozorava što djeci treba.

 Nije samo...pa napisala sam ti ... ICT-AAC :)

 

Sorry za ostatak komentara. Bio je iskren i dobronamjeran. Ali u pravu si...nisi pitao što djeci treba nego si tražio preporuku za aplikacije za djecu.

 

Sve ok. Malo me ižiciralo što je rasprava krenula u smjeru trebaju li djeca koristiti aplikacije i igrice.
Pogledao sam malo ICT-AAC ali mislio sam dobiti konkretne prijedloge.

Recimo koristimo i Scratch Junior koji mislim da je fora aplikacija. Omogućava kreativnost i približava programsko razmišljanja.
Recimo mislio sam dobiti neki savjet u vezi učenja jezika i slično.

Hvala u svakom slučaju.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 14:26 (CroDexter).
14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
ihush kaže...
CroDexter kaže...
..

 
Ne shvaćam zbog čega samo poruke u kojima se upozorava što djeci treba. Odigrao sam s nećakinjama kuhanja, igranja s lutkama, memorya, šaha, čovječe ne ljuti se, igre škole, restorana i čega sve ne koliko mnogi nikada neće i lijepo pitam za neke korisne aplikacije.

Toliko sam potrošio vremena s curama samo da ne bi gledale glupe Youtube filmiće i igrale glupe igrice.

Roditelji ih vodi maksimalno na svijež zrak i igru, a ja odrađujem igranje u kući.

Samo lijepo pitam za neke korisne i pametne apliakcije/igrice. Ništa više i ništa manje.

Btw, kupili smo Xbox samo zbog Kinecta koji je odlična stvar za djecu.

- dakle, nemaš djecu, imaš neke svoje kriterije.

- ako za filmsku i gaming industriju koristiš riječ glupo, tad jednako možeš i za glupi kinect koji je profukt te glupe industrije, koja kao i svaka zabava zarađuje milijarde, dodajmo tome i npr glupi sport posebice npr nogomet..

- igra je važna, možda najvažnija u razvoju djeteta, kao učenje, jer je i igra = učenje. Nema lošeg-glupog učenja, tad nema loše-glupe igre, dok je biznis-industrija, samo biznis, jednako glup-pametan kao izrada namještaja ili ćevapa, auta, nakita itd..

- korisne-pametne app? Svaka app radi na kompatibilnom HW+OSu, uz zadovoljen requirements, recimo na windows platformi kojoj je upravo kako kažeš glupa gaming insudtrija više pomogla za razvoj nego npr bankarstvo na kojem su računala započela karijeru, direktni rezultat je kinect, koji ovisi o directxu, koji pogađaš, postoji upravo zbog gaminga, ne zbog bankarstva.

-upoće ne odgovaram na postavljeno pitanje, preporuku, jer je u začetku loše.. loša ideja, ideologija, ubermenšovski kao da su glupi gameri niža rasa.. kao da je igra samo stvar školske edukacije. Škola je škola, djete tamo sjedi i uči određeni broj sati i nakon toga treba odmor, igru-zabavu-smijeh-sladoled. Tako se uči što je život i priprema za suživot s ostatkom populacije na globusu. Danas biti bez mobitela je besmisleno, jednako kao biti bez struje ili priključka za vodu, čak je i internet postao stvar standarda, nužnih stvari, školskog sustava.. naravno, nestaju papirnati mediji, knjige-novine, ali tu su ereaderi-internet, isto, samo druga tehnologija. Glupo-pametno je pogrešna klasifikacija, to su stvari a kako ćemo ih (zlo)upotrijebiti je dobro-loše, pametno/glupo.. mi, ljudi, ne stvari ili software.

 

Čovječe, ti imaš ozbiljnih problema. Triger ti je fraza "glupe igrice". Ovo da nisam pročitao ne bi vjerovao. Ako ti se ne sviđa podjela na edukativne igrice, igrice na mobitelu za pranje mozga i igre koje možda i imaju smisla otvori temu o tome i tamo pametuj.
Valjda si profesionalni gamer ili što. Baš me zanima koliko imaš godina.

I za kraj djeca uživaju učiti igrajući se. Ne bi vjerovao ali nećakinje me traže da se igramo šah. Ako to možeš zamisliti. To je njima "igra". Poput čovječe ne ljuti se.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 14:25 (CroDexter).
15 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu

-ah, prokužio si me. Uživaj u svom odraslom-objektivnom edukacijskom uživanju.. no, ja neću tebi dati djecu na skrb, prerizičan si. Možda je problem u tvom djetinjstvu, trauma? Sorry :)

no kad jednog dana otkriješ što je sladoled, tad možda razumiješ i što je hrana, što je kinetcs (koji je nastao upravo na igricama..).. no, tvoji kriteriji su tvoji, nemam aspiracije promijeniti ih. Samo recimo upozorenje, kad pitaš pejorativno nekog ima li djecu, dobiješ pozitivan odgovor.. a ti si negativan, tad mi se čini da si ti veći problem nego ovo tipkanje-tema. Inače bi preskočio, jer ne dajem odgovor na tvoje pitanje-traženje, kao što ti se sugerira, ne tražiš nešto dobro za djecu, no upravo zato tipkam.

+ kao btw, ako imaš prigovor, prijavi, modovi su tu, dok netiquette kaže da meni tvoje godine ne znače ništa kao ni spol, rasa, vjera.. isključivo ono što tipkaš online. Po tome nisi adekvatan osoba za brinuti se o djeci. Grimmove bajke imaju daleko dublji smisao, jednako i igrice pa i čovječe ne ljuti se.. razmisli (ili nemoj). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Igrice i aplikacije za učenje za djecu
Punti kaže...

Kći 7 godina. Sad će u školu.

 

Dao joj tablet sa 3 godine, rasturila ga je u roku pola sata, savladala surfanje po youtube i što... navukla se. 

Do tad je uvijek bilo naganjanja kad bismo je stavili u krevet. Grintala je i nikako zaspati. No, ovaj put legla, ugasila svjetlo i ne javlja se.

 

Onda sve znaš pa me još više čudi da imaš potrebu isticati da djeci ne treba davati mobitel/teblet. Hvala na imputu i ranijem i sada da djeca trebaju uživati u kretanju. Mislim da to svatko normalan zna.
To ti je sada kao da krenemo pisati o tome kada djeca trebaju dobiti mobitel. Ali to nije tema.

Poanta je da djecu ne možeš držati pod staklenim zvonom i praviti se da žive u 20 stoljeću.

Ja sam otvorio temu da čujem savjete oko korištenja tehnologije za učenje i razvoj.

Meni je draže da nećakinja riješava "matematičke" zadatke/mozgalice ili uči jezik putem aplikacije nego da gleda neku glupu seriju ili igra neku potpuno repetitivnu igricu.
Naravno, i to će raditi prije ili kasnije. Samo je pitanje manje ili više.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 15:25 (CroDexter).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice