Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"

poruka: 10
|
čitano: 3.158
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"

Moze li se kako ubrzati download spajanjem dvije mreze?

Recimo sa wifi se prikacim na 1 mrezu koja je odvojena i ima svoj odvojen paket(sestra) imaju manju brzinu ali znacilo bi mi da kada skidam nesto vece da mogu recimo i da iskoristim i svoj interneti i njihov jer tako nesto na telefonu postoji "Mobile data+Wifi=Brze skidanje"

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"
antifriz13 kaže...

Moze li se kako ubrzati download spajanjem dvije mreze?

Recimo sa wifi se prikacim na 1 mrezu koja je odvojena i ima svoj odvojen paket(sestra) imaju manju brzinu ali znacilo bi mi da kada skidam nesto vece da mogu recimo i da iskoristim i svoj interneti i njihov jer tako nesto na telefonu postoji "Mobile data+Wifi=Brze skidanje"

 Koliko me sjećanje služi...to se moglo ili još uvijek može na Samsungu.

15 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"
antifriz13 kaže...

Moze li se kako ubrzati download spajanjem dvije mreze?

Recimo sa wifi se prikacim na 1 mrezu koja je odvojena i ima svoj odvojen paket(sestra) imaju manju brzinu ali znacilo bi mi da kada skidam nesto vece da mogu recimo i da iskoristim i svoj interneti i njihov jer tako nesto na telefonu postoji "Mobile data+Wifi=Brze skidanje"

 ne. uvijek je ili-ili i podaci će "teći" kroz jednu od veza (koju odabereš). sama ideja ovakve "ponude" je besmislica jer zbraja nezbrojivo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 17:06 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"

-može, ali kad dođeš do cijene takve opreme obično odustaneš.. :) balancing/firewall i sl s par wan ulaza ili koliko želiš.. banalno, kao switch ali za wan.

- + ovisi što od kud skidaš, ponekad nije problem tvoja brzina nego server i najlakše objašnjivo-usporedivo s torrentima, može biti više MSs, može par KBs.. ovisi o drugoj strani, tj serveru. Uvjek je usko grlo ono što određuje max propustnost u lancu, može biti tvoja oprema, može linija, može server..

+ kad stvarno želiš brzinu, tad to platiš operateru i tad imaš (jer oprema za to je dovoljno skuplja da ti je pretplata-paket baatelna..). Daleko jednostavnije.

umjesto 'kutijice' koja to radi, može neki PC, server, linux-win.. par mrežnih kartica itd. i odgovarajući soft, tj kutijica je upravo to, malo HWa + soft koji to ekšli radi, router, wlan, print, media, nas.. sve je to PC+soft i sve to se može, samo je pitanje cijene-resursa i što možeš sam ili platiš-kupiš .. tj svakako platiš jer ništa nema đabe, samo je pitanje hoćeš li sad platiti neki uređaj ili operateru itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"

E hvala :D Mislio sam da moze i na PC jednostavno kao na Samsungu. Postoji jos ta opcija i na najnovjim modelima telefona koja kombinuje dve te mreze i dobijas brzi download 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"
antifriz13 kaže...

E hvala :D Mislio sam da moze i na PC jednostavno kao na Samsungu. Postoji jos ta opcija i na najnovjim modelima telefona koja kombinuje dve te mreze i dobijas brzi download 

 ja sam koristio jedno vrijeme na pc-u dispatch-connectify

sada neznam dali "jogurt verziju" ili oreginal i super je radilo

komp je bio spojen zicom i imao sam jedan wifi gdje sam od prvog susjeda(roditelji) hvatao njihov net te sam imao 40+20 i bilo je zajedno oko 57mbita,za probu sam uzeo i jos jednu wifi karticu pa sam tri mreze i bilo je preko 90

nisam dugo prcko po tome ali je moguće

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
7 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"

I na jogurt verziji radi (odnosno radilo je dok sam ja koristio davno, pitanje jel s aktualnom verzijom šljaka).

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"
dart_tom kaže...
antifriz13 kaže...

E hvala :D Mislio sam da moze i na PC jednostavno kao na Samsungu. Postoji jos ta opcija i na najnovjim modelima telefona koja kombinuje dve te mreze i dobijas brzi download 

 ja sam koristio jedno vrijeme na pc-u dispatch-connectify

sada neznam dali "jogurt verziju" ili oreginal i super je radilo

komp je bio spojen zicom i imao sam jedan wifi gdje sam od prvog susjeda(roditelji) hvatao njihov net te sam imao 40+20 i bilo je zajedno oko 57mbita,za probu sam uzeo i jos jednu wifi karticu pa sam tri mreze i bilo je preko 90

nisam dugo prcko po tome ali je moguće

 dali je moguce odabrati vezu po programu/ aplikaciji?

edit:

ok moguće je sa https://r1ch.net/projects/forcebindip

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 10:24 (dr3ad).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"
dart_tom kaže...
antifriz13 kaže...

E hvala :D Mislio sam da moze i na PC jednostavno kao na Samsungu. Postoji jos ta opcija i na najnovjim modelima telefona koja kombinuje dve te mreze i dobijas brzi download 

 ja sam koristio jedno vrijeme na pc-u dispatch-connectify

sada neznam dali "jogurt verziju" ili oreginal i super je radilo

komp je bio spojen zicom i imao sam jedan wifi gdje sam od prvog susjeda(roditelji) hvatao njihov net te sam imao 40+20 i bilo je zajedno oko 57mbita,za probu sam uzeo i jos jednu wifi karticu pa sam tri mreze i bilo je preko 90

nisam dugo prcko po tome ali je moguće

 A ja sam kucao po google i izlazilo mi za speedify program da se preko njega moze, kao neki VPN nesto i bas dosta bilo stranica o tome i klipova ali nisam vjerovao, a bilo mi glupo ovde da napisem da se obrukam :D Reko bolje da pitam, nego da skidam neke mozda neproverene programe

9 godina
offline
Re: Moze li se udruzti dva interneta "Wifi+Kabal"
antifriz13 kaže...

Moze li se kako ubrzati download spajanjem dvije mreze?

Recimo sa wifi se prikacim na 1 mrezu koja je odvojena i ima svoj odvojen paket(sestra) imaju manju brzinu ali znacilo bi mi da kada skidam nesto vece da mogu recimo i da iskoristim i svoj interneti i njihov jer tako nesto na telefonu postoji "Mobile data+Wifi=Brze skidanje"

Može i zdravoseljački ali ima redoslijed (ako ideš drugačije neće da može):

1. Iskopčaš "žicu"

2. Spojiš se wifi

3. pokreneš download

4. Uštekaš "žicu" nazad

Prvo padne brzina gotovo na 0 dok se spaja i onda krene žica+wifi brzina (treba malo pričekati).

Meni funkcionira... win 7 x64... t-com obje mreže... isti routeri. Jbg nezz šta je sve bitno pa nabrajam. Uostalom probaj - ne košta ništa.

 

EDIT: i nemoj nama prosipati tu priče sa sestrom kad svi znamo da se kopčaš "komšinicama"

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 21:31 (miki_the_pirat).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice