Siemens - koristenje piratskih softvera

poruka: 5
|
čitano: 2.298
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Siemens - koristenje piratskih softvera

Pozdrav,

 

imam zelju prostudirati Siemens-ov TIA Portal, tocnije simulator PLC-a. Medjutim Siemens, kao softverski div, naravno to ce vidjeti i primjetit ce da lincenca nije odgovarajuca. Prvi put da sam nesiguran u koristenje piratskog softvera i da imam filing da bi mogla kuverta za privatnu tuzbu stic u sanducic.

 

Naravno, nemam par desataka tisuca eura da si priustim legalnu licencu, pa me zanima koliko je sigurno (ili ne) koristiti piratski softver te vrste?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 19:53 (Tkozna).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Siemens - koristenje piratskih softvera

-prostudirati mogu studenti, s odgovarajućom licencom.. imaš, koristiš, nemaš ne koristiš (i pridržavaš se ipak pravila foruma..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Siemens - koristenje piratskih softvera
Kao da odes na salter banke, i pitas kako ih je najlakse opljackati ;)

Jedino ako ides na neki put u somaliju, pa onda od tamo isprobas.... ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Siemens - koristenje piratskih softvera
Tkozna kaže...

Pozdrav,

 

imam zelju prostudirati Siemens-ov TIA Portal, tocnije simulator PLC-a. Medjutim Siemens, kao softverski div, naravno to ce vidjeti i primjetit ce da lincenca nije odgovarajuca. Prvi put da sam nesiguran u koristenje piratskog softvera i da imam filing da bi mogla kuverta za privatnu tuzbu stic u sanducic.

 

Naravno, nemam par desataka tisuca eura da si priustim legalnu licencu, pa me zanima koliko je sigurno (ili ne) koristiti piratski softver te vrste?

 Imaš pp. Za vježbanje/učenje ok. Kada budeš radio u nekoj firmi vidjet ćeš kako stvari funkcioniraju. Ako te muči savijest imaš na ebayu nove i zapakirane licence za pristojnu cijenu. Stvari koje čuješ na terenu i uredu vezano za licence su minimalno komični. Sami Siemensovi automatičari su pustili u pogon elektranu u USA sa "svojim" piratskim softwareom (tolko o tome). Kupac/naručitelj dobije na kraju sve orginal licence, a većina stvari se napravi na tkzv. "piratskima". Siemens to jako dobro zna, ali ih ne dira sve dok je od njih kupljena licenca,a dal se vrti "piratska" ili orginal njima svejedno, pare su dobili.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 21:47 (mac92).
16 godina
offline
Re: Siemens - koristenje piratskih softvera

Buduci da je u pitanju elektrana, cim su kupili zastitni relej dobili su besplatno softver preko serijskog broja tako da nisam siguran kako su koristili piratsku ver.

 

Inace na blazenom torrentu se moze sve zivo naci..google is your friend ...kakva ironija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice