Sporo otvaranje aplikacija???!!

poruka: 12
|
čitano: 16.263
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sporo otvaranje aplikacija???!!

Moj problem je sljedeći:ikone na desktopu mi se užasno sporo otvaraju(cca. 20-30 sek.).tj.ne sve ikone nego samo neke(my comp.,control panel i my pictures..),a prije tjedan dana su se otvarale normalno(u sekundi do dvije..).Procesor dosta visoko vrti kod otvaranja istih(od90-100%),a page file usage je oko 350...Procesor 1.3 GHz 750 MB RAMA...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sporo otvaranje aplikacija???!!

kilaj procese očito se guši procesima ali to ti je normalno.. stari je komp (vidim po procesoru) i nea tu puno pomoči pogasi ono kaj ti netreba... možeš probat i s antivirusom ima onaj AVG nevalja ništa.. samo troši rama ko tanker benzina....

Chieftech 850W Intel Core 2 Quad q6700 4x2.67GHz RAM 4GB Kingmax HDD HITACHI 500GB HITACHI 160 GB Radeon HD4670 1275mb VISTA ULTIMATE 32bit
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo otvaranje aplikacija???!!

hmmm,ali koje procese da zgasim...mislim komp vrti 45-47 procesa dok miruje,a kaj se tiče antivirusa imam symantec,i nije nista nasao...a prije toga je nasao 2 downloadera i 1 trojanac...muči me to sto je prije toga normalno radio,a sad odjednom zaje...a...

15 godina
neaktivan
offline
Sporo otvaranje aplikacija???!!

Dosta tih procesa su ti se sistemski programi tako da.....probaj defrangmirati disk i deinstalirati sve sto ti netreba......i kad ti se pali komp da ti se sto manje programa dize s windowsom.....instaliraj si tuneup utilities.....on ti je najbolji za takve stvari

 

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sporo otvaranje aplikacija???!!

recimo ja na starom kompu imam otvoreno 27 procesa kad ništa ne radim... od toga imam procese za antivirus i firewall a sve ostalo su sistemski procesi i nemoguće da ti je baš 45 procesa sistemski

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sporo otvaranje aplikacija???!!

.... da to je nemoguce da su svi ti sistemski

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sporo otvaranje aplikacija???!!

kod mene na visti isto tako 40-50 procesa i svi su sistemski ali pola njih je stopirano... tak da, ali opet procesor se vrti 80%...

Chieftech 850W Intel Core 2 Quad q6700 4x2.67GHz RAM 4GB Kingmax HDD HITACHI 500GB HITACHI 160 GB Radeon HD4670 1275mb VISTA ULTIMATE 32bit
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sporo otvaranje aplikacija???!!

Skini process explorer i identificiraj sto procesor jede

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2009 1:38 (zmikic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo otvaranje aplikacija???!!

stari ti je komp..koji imaš?

15 godina
online
RE: Sporo otvaranje aplikacija???!!
fearcontrol kaže...

kod mene na visti isto tako 40-50 procesa i svi su sistemski ali pola njih je stopirano... tak da, ali opet procesor se vrti 80%...

 dobro sad vista... tu možeš imati i više ali on očito koristi XP, pa pogledaj mu konfiguraciju jako teško da će sa svojom konfiguracijom vrtiti vistu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo otvaranje aplikacija???!!
marinac kaže...

Moj problem je sljedeći:ikone na desktopu mi se užasno sporo otvaraju(cca. 20-30 sek.).tj.ne sve ikone nego samo neke(my comp.,control panel i my pictures..),a prije tjedan dana su se otvarale normalno(u sekundi do dvije..).Procesor dosta visoko vrti kod otvaranja istih(od90-100%),a page file usage je oko 350...Procesor 1.3 GHz 750 MB RAMA...

 Problem koji te muči se zove icon cashe. Ako ti se ikone predugo učitavaju jednostavno napravi refresh icon cascha direktorija. Direktorij je sakriven pa stvikaj Show icon files and folders. U mapi Documents and Settings/Tvoj Username/Local Settings/Application Data/.... izbriši fajl koji se zove IconCache.db. Nakon toga će se refreshati automatski i ubrzati prikazivanje ikona.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo otvaranje aplikacija???!!

ok,nasao sam taj fajl,ali me upozorava da editiranje ili modificiranje istog moze ostetiti sistem!?pa me sad interesira dal da ga izbrišem ili ne..?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice